OEF! Audacia- nieuws Audacia Dames vieren eerste overwinning Snel- pieten Judotoernooi open Team Coolen Snel internet buiten de bebouwde kom binnen handbereik? Bridgeclub Moergestel Donderdag 23 oktober is alweer de tweede competitieronde afgesloten. Vooral in de A- lijn was het een zeer spannend slot het verschil tussen de nummers 1, 2 en 3 is slechts 0,4% over 4 zittingen van 24 spellen. Goede start schaats seizoen “De Vennen” 3-1 .09:45 Natuurlijk leest u wekelijks uw eigen weekblad: 'Moergestel-Nieuws'! Vandaag was het dan zover, de strijd in de kelder van de competitie. Om 10:00 uur stonden alle dames van Audacia VR1 na de langste nacht weer fit in de kantine. Na een warming-up en een korte peptalk van de coaches barstte de strijd tussen Audacia en Acht los. Audacia VR1 was duidelijk sterker en dat was ook aan de tussenstand te zien. Een zuivere hattrick van Anouk Brekelmans en dat binnen 12 mi-nuten! Acht kwam beter in de wedstrijd, maar zonder echte kansen te krijgen. Waardoor de ruststand 3-0 werd. De tweede helft was Au-dacia weer duidelijk ster ker en hield dit vol. Acht kwam nauwelijks meer over de middellijn. Nadat Audacia een aantal kansen had gemist, maakte Inge Roovers de 4-0 wat ook de eindstand werd van deze wedstrijd. Het is een mooi begin van het sei zoen. Na 2 maanden hard trainen zijn de eerste punten binnen en daar mogen we heel trots op zijn! Af. Dewachter vz Oisterwijkglas i.o. .09:30 .10:15 .11:00 .12:00 Audacia Dames: eerste overwinning! In de B- en C-lijn hebben de nummers 1 een ruime voorsprong en is het verschil tussen 2 en 3 close. 14:30 12:00 11:00 10:00 11:00 10:00 ROEF! HANDBAL Uitslagen: El HMC-Roef 1-3; Dl DOS’80- Roef7-0; Cl Aristos-Roef 10-18; DS Bergeijk- Roef 23-9; HS Mixed up-Roef 21-15 Programma zaterdag 1 november El 10:00 Roef-Mixed-up Dl 10:45 Roef-HCB’92 Cl 11:30 Roef-Dongen BI 12:30 Roef-HMC Zondag 02 november DS 10:30 Roef-HMC HS 11:40 Mixed up-Roef Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! Hoe kan met gezamenlijke krachten snel inter net voor het buitengebied tot stand komen? De provincie zou de proceskosten voor de businessplannen op een andere manier moeten (voor)financieren. Als de businessplannen voor de buitengebieden ondersteund vanuit de provincie in regioverband worden opgesteld, dan zou de activiteit van vele initiatiefgroepen een enorme impuls en steun in de rug krijgen. De initiatiefgroepen kunnen zich dan ook richten op waar ze goed in zijn; de gemeen schap voorlichten en meekrijgen in deelname, en de opzet van een solide organisatiemodel. De initiatiefgroepen moeten gezamenlijk kij ken of door een meer regionale aanpak niet die massa verkregen wordt die aanleg en beheer financieel bereikbaar maakt. Ook de gemeente kan bijdragen: zowel in de vorm van inzet vanuit het gemeentelijk apparaat alsook mee financieren van de proceskosten. Daarnaast valt te overwegen om als gemeente de finan ciering voor aanleg in het buitengebied op te pakken. Zou de gemeente voor het buitenge bied degenen die bij de aanleg baat hebben een heffing kunnen opleggen waarmee de aan- legkosten worden gefinancierd? Een heffing naar model van de baatbelasting dus? Ook dat zou een impuls geven aan de komst van snel internet in de hele gemeente! Het moet haalbaar zijn om de huidige en toe komstige jeugd, zorgbehoevende ouderen, ondernemers, gezinnen, kortom bewoners en gebruikers van het Brabantse buitengebied van snel internet te voorzien. Wie wil zoekt mogelijkheden, wie niet wil zoekt een reden. Nog voordat de eerste schaatswedstrijden in Tilburg werden gehouden, waren leden van Schaatsclub “De Vennen” al succesvol. Dai Dai Ntab verbeterde twee clubrecords en kwa lificeerde zich voor deelname aan de Neder landse Kampioenschappen Afstanden en Merel Bertens en Jan op ’t Hoog waren in Eindhoven succesvol tijdens de eerste marathon van het nieuwe seizoen. In het weekend van 18 en 19 oktober mocht Dai Dai Ntab in Deventer deelnemen aan de wedstrijden om de IJsselcup. Omdat tijdens deze wedstrijden de laatste startplaatsen voor de Nederlandse Kampioenschappen Afstanden kunnen worden verdiend is dit altijd een bij zonder sterk bezet toernooi. Met zijn tijden 36.16 en 36.15 behaalde Dai Dai de vierde plaats op de 500 meter achter de olympische medaillewinnaars Ronald en Michel Mulder en Pim Schipper. Met deze klassering kwali ficeerde Dai Dai zich ruimschoots voor het NK dat op 31 oktober in Heerenveen zal wor den gehouden. Als voorbereiding op het nieu we seizoen had Dai Dai al twee clubrecords van “De Vennen” verbeterd. Op 27 september verbeterde hij in Heerenveen met 35.87 zijn oude clubrecord op de 500 meter met 0.24 seconde en op 11 oktober was hij in het Duitse Inzell op de 1000 meter met 1.11.61 bijna 2 seconden sneller dan het clubrecord dat hij vorig jaar op dezelfde baan had gereden. Voor meer informatie: 06-30148454 snelpieten@de-durdraaiers.nl Woenselse Boys-Audacia Op bezoek bij de koploper geeft altijd extra impulsen en komen er krachten vrij die latent aanwezig zijn. Het werd dan ook een heerlijke voetbalmiddag, sportief en speels. De thuisclub liet zien dan ze terecht koploper zijn met fraai combinatievoetbal en Audacia deed hiervoor niet onder, alleen wisten ze de talloze sco ringskansen niet te benutten. De betere kansen waren voor Audacia en keeper Joep Hoffmans wist ondanks een pijnlijke blessure de sco ringsdrift van de Boys te beperken. De middenvelders Harm Ketelaars en Gijs Outmaijer voelden zich prima thuis op het kunstgras, en combineerden naar hartelust en trokken het team mee naar grote hoogte. Uit een snelle rush met een afgemeten voorzet van Lars van Amersfort wist Rogier Op 't Hoog de verdiende tegengoal te maken. Met opgeheven hoofd kon Audacia het veld verlaten, zonder punten weliswaar maar met gezonde blik naar de toekomst. Uitslagen: Woenselse Boys-Audacia 1 3-1; Ons Vios 2-Audacia 2 2-4; Audacia 3 - Oirschot Vooruit 6 2-3; Spoordonkse Boys 4-Audacia 4 1-10; EDN’56 3-Audacia 5 0-4; Audacia 6- GSBW 6 0-5; Audacia VRl-AchtVRl 4-0. Programma zondag 2 november: Audacia 1 - Acht 1 Audacia 2 - Olympus 2 Zwaluw VFC 5 - Audacia 3 Audacia 4 - Oisterwijk 2 Audacia 5 - Beerse Boys 11 Broekhoven 5 - Audacia 6.... HMVV VR1 - Audacia VR1 Uitslag van de le competitieronden: A-lijn: 1 Sjaak Aarts en Cees van de Schoot, 2 Kees Jansen en Henk Rijnen, 3 Ine Zeegers en Theo Colsen B-lijn: 1 Cecile en Herman van Nieuwen- huijze, 2 Marjolein en Frans Burgers, 3 Jet van der Dussen en Irene Loosveld C-lijn: 1 Nol Donkers en Ton van der Sande, 2 Fien van Gestel en Carla Mutsaers, 3 Petra en Ad Linkels niet op en de tijd dringt! Het massale gebruik van internet en de groei van de dienstverlening via dit medium doet niemand meer verbaasd op kijken. Het eind lijkt nog niet in zicht. Ook voor de mantel-, thuis- en medische zorg is internet steeds be- langrijker. Controle van gecombineerd medi cijngebruik (doosje voor de camera graag!), dagelijks een familielid zien en spreken, consult met een arts op afstand, toepassingen die de zorg ook in de toekomst haalbaar en betaalbaar moeten maken. Langer zelfstandig wonen is de toekomst. Dat vergt tegenwoordig een breedbandverbinding, iets waarover veel (bui ten-) gebieden in Brabant nog niet beschikken. In veel plaatsen in Brabant is een kabeltelevi- siesysteem aanwezig om naast televisiesignalen ook telefoon en internet achter iedere huisdeur te brengen. Hoe anders is dat als je in het buitengebied woont waar geen kabeltelevisie aanwezig is. Dat erkende de provincie ook en zij stelde een speciale regeling in ter stimulering voor een snelle internetverbinding in het buitengebied. Onder bewoners ontstond de gedachte om via een coöperatie deze “nieuwe nutsvoorziening” in het buitengebied haalbaar te maken. In vele gemeenten zijn, naar voorbeeld van Hilver- glans, initiatiefgroepen opgestaan. Vrijwilligers die enthousiast veel vrije tijd spenderen aan lobby- en uitzoekwerk, informatie en com municatie. Zo kwam de burgerinitiatiefgroep Oisterwijkglas i.o. er al snel achter dat de case Hilvarenbeek door zijn specifiek lokale ken merken uniek is en niet te kopiëren naar andere gebieden. Het uitgestrekte buitengebied is vaak het enige gebied waar glasvezelkabel no- Martijn van Elderen was jammer genoeg de enige deelnemer van Judo Vereniging St. Jan Moergestel bij de Open Team Coolen 19-10 2014. Martijn van Elderen heeft hard gewerkt en daarmee heeft hij een goede 3e plaats be haald. Zou jij ook graag eens een keer de mat op wil len, kom dan gerust eens langs. De trainings- tijden zijn als volgt: voor kinderen van 5 t/m 10 jaar van 18:30-19:30 en voor 10 jaar en ouder van 19:30-20:30, op woensdag en don derdag. Dai Dai Ntab (foto Jeroen Happel). Merel Bertens en Jan op ’t Hoog zullen de eer van Schaatsclub “De Vennen” in het nieuwe seizoen hoog houden tijdens de marathons op de ijsbanen van Tilburg, Eindhoven en Breda. Tijdens de eerste wedstrijd van de regiocom- petitie op 18 oktober in Eindhoven bewezen zij dat alle trainingen tijdens de zomermaanden niet voor niets zijn geweest. In de door de hoge temperatuur (22 graden) en geringe ijsdikte (slechts 2 centimeter) bij zonder zware wedstrijd over veertig ronden, wist Merel zich ondanks haar jeugdige leeftijd (16 jaar) prima tussen de dames Senioren in de voorste gelederen van het peloton te hand haven. Zij was attent bij uitlooppogingen en in de eindsprint bleek zij de sterkste van het gehele deelnemersveld. In de categorie Masters-2 moest ook Jan veertig ronden rijden. Ook hij hield zich probleemloos staande bij de vele tempoversnellingen waar door het peloton snel uitdunde. In tegenstelling tot Merel kan Jan helaas niet vertrouwen op een vlijmscherpe eindsprint, maar desondanks eindigde hij op een keurige vierde plaats. dig is; de aanlegkosten per aansluiting zijn daar hoog. Daarnaast moet voor snel internet ook de toegang en het beheer van deze kabel structureel worden geregeld. Op een ZLTO- bijeenkomst door hen dan ook de suggestie gedaan om de buitengebieden in regioverband te gaan koppelen in plaats van binnen gemeen telijke grenzen te werken. Die visie wordt nu ook door commerciële partijen uitgedragen. Wil een regio-breed initiatief echter kans van slagen hebben, dan is ook het organisatiemodel erg belangrijk. Het oprichten van een vereni ging of coöperatie is snel genoeg gebeurd. Het verantwoord kunnen sturen en beheren van snel en open internet tegen maatschappelijk aanvaardbare kosten dat is veel moeilijken De belangrijkste taak van de initiatiefgroepen is de betrokkenen goed informeren en vol doende deelname verkrijgen. Des te meer deel nemers des te goedkoper het voor iedereen wordt. Daarvoor moet helder zijn wat de toe komstige totale kosten (zowel aanleg als gebruik en beheer) zijn; men wil immers weten waar men aan begint. Ook ter onderbouwing voor de provinciale regeling of een lening bij de bankinstanties, is een goed businessplan nodig. Om tot een goed gefundeerd businessplan te komen, moet je expertise inhuren. In deze noodzakelijke proceskosten wordt in de provinciale regeling echter niet voorzien. Zie hier het kip-ei verhaal en een belangrijke reden waarom het buiten gebied voorlopig verstoken blijft van huisman -huisaansluitingen voor glasvezel, en de pro vinciale regeling nauwelijks aangesproken wordt. Het vliegwiel komt zo niet in beweging. Hoe moet dat nu met de zorg op afstand en onderwijs via de computer in het breedbandloze buitengebied? Komen er nog gasten naar mijn campingterrein als er geen WIFI beschikbaar is? De provincie stimuleert investeringen in het buitengebied, maar stelt door haar aanpak burgerinitiatiefgroepen voor een bijna onmogelijke opgave. Gemeenten houden zich liever afzijdig. Het schiet .,*1 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 OKTOBER 2014 PAGINA 7 ■■■■Mi ■■■■■■MB Durcr Moergeste/ ■■■MMHBBBMBMHHMBHBMMBMMMMMHMMMBBMMBHM 10:00 Sommige mensen vinden dit misschien wat aan de vroege kant, Maar voor je het weet, is de Sint weer in het land. En dit jaar hebben De Durdraaiers weer de eer. Een aantal zwarte pieten ter beschikking te stellen voor de vierde keer. Het is dus weer mogelijk een pietje (of twee) te boeken, Net als vorig jaar kun je dat bij De Durdraaiers zoe ken. Deze zwarte vrienden komen cadeautjes bezorgen op afspraak bij u thuis Waar u ook woont, ze vinden ook üw huis. Tijdens hun bezoekje krijgen de kleintjes natuurlijk extra aandacht. Maar ook aan de anderen wordt gedacht. Voor zo'n bliksembezoek van de pieten is één tele foontje of mailtje al genoeg Doe dit op tijd, waarschijnlijk hebben ze veel bezoek jes voor de boeg. MHHMMMMHMHMBMMIMHM^HHMMMMMI

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7