Fietspad! Wij willen Via steigers 60 meter hoge toren van Moergestel beklimmen Veilig op de fiets naar Haghorst Doe mee, en vul een schoenendoos! Het is weer zover! 50 jaar Die Naemloose Speelers Sinterklaasactie van de Zonnebloem zeker nu met alle technische mogelijkheden onze nieuwe Den Boogaard! Een bijzondere avond of middag voor alle kinderen vanaf ca 4 jaar, maar evenzeer voor ouders, grootouders (en zelfs ‘verwende’ tieners en twens, die steeds vaker verbaasd zijn hoe leuk ook voor hen jeugdtoneel kan zijn. Met de restauratie is afgelopen week begonnen. Dit is zeer specialistisch werk. De belangrijkste werkzaamheden zijn het aanbrengen van nieu we leien en het vernieuwen van het metselwerk. De werkzaamheden staan onder toezicht van de Brabantse Monumentenwacht. De leien komen uit Engeland. Alvorens ze worden aan gebracht worden ze een voor een op kwaliteit gecontroleerd. De dikste leien worden onder aan de spits gebuikt, de dunste bovenaan. Schoenendoosactie 2014: Ook dit jaar doen we vanuit de parochie weer mee met de landelijke schoenen doosactie “actie 4 kids” Deze schoe nendoosactie wordt jaarlijks georgani seerd door stichting de Samaritaan. Zie voor meer info www.actie4kids.org De bedoeling is dat kinderen (volwassenen mogen ook meedoen!) een schoenendoos ver sieren én vullen met allerlei bruikbare en leuke spullen, voor een kind ergens anders op de wereld. De schoenendozen worden uitgedeeld aan kinderen in weeshuizen, in ziekenhuizen, in sloppenwijken en voormalige oorlogsge bieden. De schoenendozen kunnen ingeleverd worden tijdens de gezinsviering van zondag 9 novem ber om 10 uur in de kerk. Per schoenendoos wordt een bijdrage gevraagd van 5 euro voor transport- en organisatiekosten. Het geld kan in een envelop gedaan worden en met een elastiek vastgemaakt aan de schoenendoos. De Actiefolders waarin precies staat wat de bedoeling is, zijn verkrijgbaar bij basisschool de Vonder (op het gedenktafel!je bij de ingang van de school), in de kerk, bij slagerij Ketelaars en bij Dorris Rijnen (06 23101515). Op zondag 2 november kan van 12.30 uur tot 16.00 uur de toren van Moergestel worden beklommen. Dat kan nu eens niet op de gebruikelijke manier via de stenen trap aan de binnenkant, maar via de steigers die in verband met de res tauratie tot aan het haantje aan de buitenkant zijn opgetrokken. De mensen die van deze zeldzame kans gebruik maken kunnen dus tot zestig meter hoogte komen. Deelname kost 5 euro. “Neem zeker je fototoestel mee”, adviseert Peter Verheijen, secretaris van het Moergestelse parochiebestuur. De verkeersveiligheid op de fiets van Moergestel naar Haghorst laat veel te wensen over. Tussen de grote landbouwvoertuigen banen zich iedere dag weer scholieren een weg naar school en ouderen en toeristen naar de mooie plekjes in onze omgeving, met gevaarlijke situaties tot gevolg. Om die reden is er al een fietspad aangelegd langs een gedeelte van de weg, op het grondgebied van Hilvarenbeek. Dit fietspad houdt nu echter abrupt op bij onze gemeentegrens. Zeldzame kans om middeleeuws monument tot aan het haantje te leren kennen Zaterdag 1 november maken de Dors(T)vlegels weer hun traditionele aftrap voor het komende carnaval. Het is altijd weer spannend wie de nieuwe prins van de Dors(T)vlegels gaat worden. Het is dit jaar een ongekende luxe voor de prinsencommissie. Dit jaar hebben meerdere kandidaten zich aangemeld om de nieuwe prins van de Dors(T)vlegels te willen worden. Ieder van hen wil in dit speciale jaar, het is tenslotte het 44e jaar, de nieuwe prins zijn. Een luxe-probleem dus. Het idee kwam om er een ’’battle” van te maken. De winnaar van dit KI gevecht mag zich de nieuwe prins noemen van dit speciale jaar voor de Dors(T)vlegels. Daarom nodigen wij iedereen uit om te kijken naar deze grote finale in café ’t Centrum, om dan om 11 over 11 te zien wie er als winnaar uit de strijd komt en zich de nieuwe prins van de Dors(T)vlegels mag noemen. Komt allen kijken naar deze spectaculaire show! De prinsencommissie Dat willen wij graag samen de Moergestelse gemeenschap vieren en dat hebben we eer der dit jaar al gedaan met een filmvoorstel ling van speelfilm 't Waaike, onze gezamen lijke productie met MTV, een tentoonstel ling, en onlangs een gratis improvisatievoor stelling met dieren voor de kinderen van de peuter speelzaal en De Bienekebolders en de Asielschool. Dankbare toeschouwers! Nu willen wij ons jubileumjaar besluiten met een serie speciale jubileum voorstellingen van een prachtig stuk voor de (kleine en grote!) jeugd, en wel van de bekende Beekse culturele grootheid en schrijver J an Naai jkens, getiteld Nieuwe avonturen van meneer Prikkebeen Mocht u nog niet eerder een voorstelling van ons bezocht hebben dan is dit DE gelegenheid om dat toch eens te doen, want het zijn zonder overdrijving bijna professionele producties, De middeleeuwse toren van Moergestel staat in de steigers. Op zondag 2 november kan het rijks- monument via de steigers worden beklommen. Foto: Paul Spapens. De toren van Moergestel is rond 1500 gebouwd en is dus ruim vijf eeuwen oud. Het rijksmo- nument is uitgevoerd in de Kempense gotiek, dezelfde stijl als bijvoorbeeld de torens van Hilvarenbeek, Oirschot en Hoogstraten (B). Voor een dorpstoren is de toren van Moergestel rijkelijk versierd met ornamenten van natuur steen. Deze komt van oorsprong uit een groeve nabij Brussel. Op zondag 2 november zijn des kundigen aanwezig om tekst en uitleg te geven over de historie en de restauratie. een sinterklaasattentie. Laat het ons weten. Als u mee wilt doen, neem dan voor 8 novem ber contact op met Petra Verheijen, tel: 513 2351 of Len Severijns, tel: 5131984. Ook voor eventuele vragen kunt u bij hen terecht. Als u tussen 18.00 uur en 19.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. Waar gaat het stuk over? Goeie vraag, maar we willen nog niet alles verklappen natuurlijk. Wel zal het weer een heel spannend avontuur worden, dit keer dus van de bekende vlinder verzamelaar Meneer Prikkebeen. Zijn grootste probleem is eigenlijk wel zijn zus Ursula, maar dat hebben alle jongens wel eens meegemaakt misschien, of toch niet? Hij geniet volop van de natuur en al wat daarin leeft, terwijl Ursula voor het werk geboren lijkt te zijn en dat is nu typisch niet iets voor Prikkebeen. Als op zijn vlucht voor zuslief dan ook nog blijkt dat piraten de schat van de Chinese keizer hebben gestolen, is het voor onze mensenvriend dui delijk dat daar een mooie taak voor hem ligt, maar ja, hoe kom je in hemelsnaam in China. ..en dat met ook nog een stel indianen op je pad, en je kwaaie zus achter je aan? Kortom, spanning en vertier met dit mooie avondvul lende stuk met schitterende decors en licht en geluidseffecten. Naast onze vaste spelers zullen ook maar liefst 9 jonge kinderen uit ons dorp meespelen in dit stuk. Dat verdient natuurlijk zeker een bezoekje van u aan een van deze voorstellingen op vrijdagavond 7 november a.s. om 19.00u of op zondag 9 november ’s middags om 15.00u. U bent in elk geval van harte welkom! taureerd. De kosten daarvan komen volledig voor rekening van de parochie. De Vrienden van St.-Jan helpen de parochie bij het vergaren van dit bedrag. Tot op heden hebben 76 per sonen in totaal 4.700 euro opgebracht. “Daarom doen we opnieuw een oproep om deze actie te ondersteunen”, aldus Jan Vriens van de Vrien den van St.-Jan. Om het resterende bedrag te realiseren wordt een bijdrage van 5 euro gevraagd aan hen die de toren beklimmen. Ook zijn er leien te koop waarop voor 5 euro een naam of een handte kening kan worden geplaatst. Deze leien wor den in het torendak verwerkt zodat de namen bij de volgende restauratie weer zichtbaar wor den. “Dat is naar verwachting over een eeuw”, aldus Jan Vriens. Verder kan men voor een euro de hoogte raden van de onderkant van de torenspits tot aan de kam van het toren haantje. Aan de steigerconstructie is vijf weken gewerkt. De beklimming is op eigen risico. Kinderen jonger dan twaalf jaar zijn uitgesloten van deelname dit in verband met de veiligheid. Naar verwachting is de restauratie op 1 decem ber klaar. “Als het weer blijft meewerken wordt deze datum zeker gehaald”, aldus Peter Ver heijen. JE Ook Inge van den Boer (11 jaar) uit Haghorst wil volgend jaar met haar vriendinnen gewoon veilig naar school kunnen en is als wethouder Verkeer en Veiligheid in de Kinderraad van Hilvarenbeek aan de slag gegaan om het res terende deel van het fietspad voor elkaar te krijgen. Hierbij kan ze uw hulp goed gebruiken om ook de gemeente Oisterwijk te overtuigen. Ter ondersteuning van een zogenaamde crowd- funding-campagne zal ze volgende week een collecte houden in Moergestel en Haghorst waarbij ze geld én steun inzamelt voor dit fietspad. Met een bedrag van 2,50 kunt u al één meter van het fietspad adopteren. Hierdoor laat u de gemeente zien dat ook u wilt dat iedereen, jong en oud, met een gerust hart kan fietsen van Moergestel naar Haghorst. Uw naam en donatie zullen later officieel worden overhandigd aan de gemeente. De actie van Inge start op 1 november, en vanaf die datum kunt u ook het nieuws volgen of doneren via www.geeferom.nl Een zieke, eenzame of gehandicapte dorpsge noot verrassen met Sinterklaas doet de Zon nebloem afd. Moergestel al jaren. Ook dit jaar gaan we dit weer doen onder het motto “Zon in de Schoorsteen”. Wij vragen u om een pakje te maken wat door een medewerker van de Zonnebloem in de week van 5 december bezorgd zal worden bij een inwoner uit Moergestel. Het gaat om een aardige attentie, een verrassing, een nuttig cadeautje, dat fees telijk wordt verpakt. Het is beslist niet de be doeling er een kostbaar geschenk van te maken. Centraal staat: door dit vriendelijke gebaar, de medemens laten merken dat hij er ook bij hoort. U kunt het pakje natuurlijk ook samen met uw kinderen maken. En wanneer u er een gedichtje of kindertekening bijvoegt is het helemaal compleet. Het is ook mogelijk dat u iemand kent die in aanmerking komt voor De kosten van de restauratie bedragen 175.000 euro. 65 procent wordt gesubsidieerd door het rijk, ruim 61.000 euro komt voor rekening van de parochie St.-Jans Onthoofding. Ook de uurwerken, de wijzerplaten en de elektro motoren die de ze aandrijven worden geres- Specters 1 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 OKTOBER 2014 PAGINA 5 www.geeferom.nl F L -1 Rob Osnabrugge Toon Moorman Ton Buijs Prinsen gevecht zaterdag 1 november Strijd om de felbegeerde Prinsen Titel Toon Moorman

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5