ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ lil Prinsenbal CV De Pierewaaiers Gilde St. Joris houdt garageverkoop Jubileumconcert ’Crescendo’ voldeed aan alle verwachtingen! Kunstwerk van Kees Ketelaars nog een week te zien Niene got talent! MOERGESTEL: PAST. V/D BOOGAARDSTRAAT 26 Ito- - ..riffl I BINNENKORT E VERKOOP presenteert PlCrCgCDrOUWel 2014 H Kees Ketelaars funda Steeds op de hoogte blijven van wat er zoal in Moergestel 'speelt'? Moergestel-Nieuws laat het u weten! Het was ’n feestelijk slot van ’n bijzonder leuk concert waarvan iedereen had genoten! ‘Crescendo’ kan dit jubileumconcert weer bijschrijven bij de vele andere successen die zij in de afgelopen 75 jaar wist te vergaren. Van harte proficiat! aanstaande. De commissie heeft al wel laten blijken, onderweg zeer goede raad te hebben gehad, van iemand die carnaval een warm hart toedraagt en neus heeft voor goede kandida ten... Volgende week in Moergestel Nieuws weer meer over de avonturen van de Prinsencom missie van CV de Pierewaaiers tijdens hun ruimtereis en zoektocht naar een nieuwe Stadsprins voor ’t Pierewaaiersrijk tijdens car naval 2015! Prinsenbal CV de Pierewaaiers; 8 november as. 20.00u. Café de Brouwer De consul van de Katholieke Bon van Zang en Oratoriumverenigingen kreeg vervolgens het woord en de gelegenheid het jubilerende koor te feliciteren en hij bracht ’n toepasselijk cadeautje mee in de vorm van ’n envelop. Daarna vervolgde het koor met het laatste deel van het concert met muziek van o.a. Enya en Guus Meeuwis. Zijn ‘Brabant’ werd spontaan ontvangen door het publiek. Het slot was voor koor én orkest samen: ‘You’ll never walk alone’ met Jozef Meijs als solist van ‘Crescendo’. Het werd ook meteen de toegift waar het publiek om vroeg. humoristisch niveau door de avond (om de tuin) heen. En ook voor deze editie heeft de Pieregebrou- wel-commissie weer haar uiterste best gedaan om er voor iedereen een fantastische avond van te maken. Een breed scala aan artiesten zal het podium van café De Brouwer bestijgen en ervoor zorgen dat u met spierpijn in de kaken huiswaarts keert. Te zijner tijd zullen in Moergestel Nieuws wat meer tipjes van de sluier worden opgelicht, dus volg de bericht geving omtrent deze spectaculaire, muzikale, theatrale en hilarische avond. Enne.pas op voor de verborgen camera’s! Noteer voor nu alvast: Pieregebrouwel 2014, zaterdag 22 november, café De Brouwer, aan vang 20.00 uur stipt. Pieregebrouwel... veel bonter kan een bonte avond niet zijn! ‘Crescendo’ en harmonie zorgden samen voor een prachtige avond. Dat was de reactie van het publiek dat veeltallig was opgekomen afgelopen zaterdagavond in Den Boogaard. Voor dit jubileumconcert had men de medewerking gevraagd én gekregen van Muziekvereniging ‘Prinses Juliana’, en daarbij bleek dat deze keuze ’n bijzonder geluk kige ‘match’ opleverde! Het koor begon met ’n aantal nummers die bij iedereen makkelijk in het gehoor liggen. Daarna nam de harmonie het programma over met o.a. ’n feestelijke mars, inspirerende Ierse voolksmuziek, ’n bewerking van The Bohe mian Rhapsody en het programma voor de pauze werd afgesloten met Va Pensiero, ’n stuk voor koor én orkest samen. Na de pauze, die in de foyer muzikaal werd gevuld door de Bekkersband, speelde de har monie o.a. delen uit The Phantom of the Opera en The Best of Elvis Costello en sloot zij dit optreden af met de mars Royal Jubilee. Tijdens deze verkoop is er van alles te koop, van kop en schotel tot wat je misschien al vele jaren op naar zoek bent. De verkoop wordt gehouden aan de Vinkenberg 6 in Moergestel. Al wat te koop zal worden aangeboden zal ter ondersteuning van het uniformenfonds van het gilde zijn. Er zal ook voor de inwendige mens worden gezorgd zodat u geen honger of dorst hoeft te lijden als er een lange rij voor u is. Gilde St. Joris houdt deze actie en andere om het uniformenfonds te ondersteunen voor ver schillende vernieuwingen en onderhoud van onze pakken, hoeden, veren en schoenen. Ook onze nieuwe leden moeten er netjes en verzorgd uitzien en hiervoor zijn ook deze uniformen nodig zodat we een mooi geheel zijn. Door het onderhoud, daar waar nodig, ver vanging van de pakken is er een behoefte aan financiële ondersteuning. Door deze actie en nog en verschillende andere acties proberen wij zelf in deze behoefte te voorzien. Het gilde moet met kleine acties haar uniformenfonds blijven ondersteunen. De aankleding van een gilde is een kostbare Op zaterdag 15 november houdt gilde St. Joris Moergestel van 9.00-16.00 uur een garageverkoop. Tevens is er een kofferbakverkoop waar iedereen tegen inleg van tien euro zijn auto met open kofferbak kan plaatsen. geschiedenis. Een gilde moet ongeveer om de veertig jaar helemaal in het nieuw worden gestoken. Een uniform voor een nieuw lid moet op maat worden gemaakt en is dus een kostbare zaak. Hopelijk zijn er vele mensen die ons gilde een warm hart toedragen en het gilde tijdens deze verkoop weer zullen steunen. Het gilde is dank zij enkele jongere actieve gildebroeders weer op vele fronten bezig om gelden binnen te krijgen. Dus tot ziens op Vinkenberg 6 op 15 november. Het jubileumconcert, dat voor Gemengde Zangvereniging ‘Crescendo’ de apo theose betekende van het 75-jarig bestaan, voldeed aan alle verwachtingen die men er tevoren aan had gesteld. Zelfs méér dan... een roodwitte lijn de aanvliegroute aangegeven, zodat de nymph, altijd feilloos de ingang kan vinden. De boom is een plataan en het kunstwerk kun je zien als een sterk uitvergroot zaadbolletje van deze boomsoort. Vroeger was hier een tuin en waar nu de plataan staat stond een berk. De toenmalige huisarts van Delft sr. heeft de bank geschonken. Het tijdelijke 'sprookje' duurt nog een week en daarna wordt alles uit de boom verwijderd. Aan het maken heb ik veel plezier beleeft. Ik was heel blij dat ik het op deze mooie plek in ons dorp kon realiseren en ik hoop dat u er van genoten hebt. Boomnymph verlaat Moergestel Voor het project, Kunst en Bomen, maakte de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars een kunstwerk in de plataan op het Sint Jansplein. De boom met de drie stenen bankjes eromheen. De titel van het werk: Aanvliegroute en verblijf plaats van de Moergestelse boomnymph. Het kunstwerk is opgebouwd uit ongeveer 50 soorten snoeihout dat in Moergestel verzameld is. In de Griekse mythologie had elke boom een boomnymph. Deze waakte over de boom en over de mensen die er omheen woonden. De Moergestelse boomnymph is een frivole ondersoort, die ons dorp uitgekozen heeft van wege de vele horeca gelegenheden, waar zij graag vertoefd. Met de herindeling echter is deze 'geest' uit het dorp verdwenen. Dit kunst werk bood haar de hele zomer tijdelijke huis vesting. Overdag is ze de hort op, maar s'avonds als het lichtje brand is ze weer veilig thuis. De drie vogels, in exotische kleuren horen ook bij het kunstwerk, zij bewaken de woning als de nymph afwezig is. Op de grond is met Na maanden van voorbereiding en oefenen was het op 21 oktober zo ver; de finale van Kinderopvang Humanitas got Talent. Uit de spannende voorrondes in de regio waren maar liefst elf finalisten gekozen om deel te nemen aan de grote finale show, waaronder Niene van Nunen uit Moergestel. Het thema van de dag was; Ieder Kind ver diend een podium. Dit in het kader van de dag van de rechten voor het kind op 20 novem ber. De finalisten konden hun kunsten laten zien op het prachtige podium in het Jan van Besouwtheater in Goirle. Met een zaal vol enthousiaste toeschouwers werden de kandidaten aangemoedigd om het beste in zich naar boven te halen. De optreden waren zeer divers waaronder dans, zang, play back, goochelshow en toneel. Niene, van BSO De Buitenkans, bracht live het lied ‘Lachen is gezond’. Niet alleen zong ze mooi, ze had ook haar eigen decor met smiley’s meegeno men. Met haar optreden behaalde ze zeer ver dienstelijk de derde plaats. CV De Pierewaaiers Goes Inter galactic! Zoals vorige week in Moergestel Nieuws al te lezen was, is de van CV de Pierewaaiers dit jaar genoodzaakt gebleken om haar nieuwe Stadsprins in de ruimte te gaan zoeken. Immers, daar zal wellicht iemand rondlopen cq. - zweven die de buitenaardse kwaliteiten bezit, die nodig zijn om Stadsprins Marcus d’n Urste enigszins te doen vergeten. Op zich zeer toepasselijk. Het in hogere sferen zoeken naar iemand, die met carnaval 2015 ’t Pierewaaiersrijk in hogere sferen kan brengen. Ook CV de Pierewaaiers zoekt, in navolging van de voorzitter van Real Madrid, een Gal- lactico!!! Een Gallactico, die als Stadsprins van ’t Pierewaaiersrijk jong en oud verbindt, laat hossen, zwieren, dansen en drinken. Die de achterban, maar ook Horeca Moergestel tevreden stelt en er voor zorg draagt, dat alles in goede harmonie zal verlopen. Met wie de Prinsencommissie uiteindelijk terug zal komen van haar lange ruimtereis zal blijken tijdens het Prinsenbal op 8 november C. V. De Pierewaaiers n* 1 1 a Na het geweldig verlopen en zeer gezellige Blaoskapellenfestival is het nu alweer de hoogste tijd om één van de volgende evenementen van C.V. De Pierewaaiers aan te kondigen. Op zaterdag 22 november aanstaande vindt namelijk de 3e editie van het Pieregebrouwel plaats in café De Brouwer, de residentie van C.V. De Pierewaaiers. Voor de enkeling onder u die nog steeds niet weet wat het Pieregebrou wel inhoudt of voorstelt: hieronder een ruwe schets van wat er de vorige twee edities zoal de revue heeft gepasseerd. Zo was het al lachen, gieren, brullen met onze huiskastelein als moppentopper, waren er verschillende persi flages op personen en televisieprogramma’s, verrassende gastoptredens, gegoochel, klein kunst met een grote K, live muziek, opzien barende filmpjes en nog veel meer wat onder de door ons gepatenteerde verzamelnaam “Gebrouwd” kan en mag vallen. Het onderdeel wat hierbij speciaal vernoemd mag worden is de jaarlijkse rode draad van de avond: het organiserend comité leidt u op een hoogstaand i i ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 OKTOBER 2014 PAGINA 3 MMMNMi ■HMBMNMaMMHMMi Korvelplein 212 5025 JX Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 www.allroundmakelaardij.nl is

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3