i 10% iai informatie Week van de Dialoog viert feest in Oisterwijk/Moergestel/ Heukelom 1 Komende periode bij het Huis voor Zingeving Protestantse gemeente Oisterwijk De Gerarduskalender 2015 1 November 2014 themaviering “Allerheiligen” met zanggroep Inspiration Met het feest van Allerheiligen denken we aan de vele heiligen Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parothiemoergestel.nl i Misintenties 14 dagen DRUKKERIJ 0900 332 22 22 00n "Beatef ttw- MTV Radio PAGINA 2 Politie alarm: 1-1-2 (Alice Nahon) Oranjestraat IA 5091 BK Middelbeers Tel. (013) 514 21 82 info@drukkerijcyaan.nl www.drukkerij-cyaan.nl „513 1424 „513 1204 De mensen van voorbij, zij worden niet vergeten. De mensen van voorbij, zijn in een ander weten. Bij God mogen ze wonen; daar waar geen pijn kan komen. De mensen van voorbij zijn in het licht, zijn vrij! de Advent en het Kerstfeest. Alle werkgroep (vertegenwoordiging) die bij het Kerstfeest Fasen van een dialoogesprek Na een korte kennismaking aan de hand van HUISARTSENPOST Intenties voor: Mgd. Agnes van Bommel; Jo van Velthoven e.v. Kees van Oirschot; jgt. Martinus van de Ven en zoon Nico; verj. Wilhelmus Wolfs e.v. Johanna Pijnenburg en overl. familie; Frans en Sjaan van de Wouw-Bruurs en zoon Adri. gerechten eten (door verschillende mensen gemaakt) en we kijken een film van 30 minu ten. Graag van te voren opgeven! 4 november 10.00: Creatieve groep 5 november 14.30: Gespreksgroep ‘verhalen rond de bijbel’ Ontdek je Ware Zelf - Workshop door Marco van Delft Wil je los breken van overbodige gedachtes en blokkades? Ben je op zoek naar jezelf? In deze workshop krijg je inzicht in het alle somvattende universeel bewustzijn, waar jij een uniek deel van bent. Als jij echt weet wie je bent, dan zul je transformeren naar een nieuw bewustzijn. De workshop is op woensdag 5 november van 19.30 tot 22.00 uur in Huize Nieuwenhof. Kosten: 25,- p.p. Met inschrijving. Dialoogtafels - Thema: Gelukkig Durf jij het aan om aan tafel te gaan met mensen die je niet kent, om jouw ervaringen te delen, om te dromen en om je dromen om te zetten in doen? Uit ervaring weten we dat dit elke keer weer hilarische, herkenbare en ontroerende momenten oplevert. Ontdek de kracht van de dialoog! De dialoogtafels zijn op dinsdag 11 en don derdag 13 november in Huize Nieuwenhof in Moergestel; beide van 9.30 tot ca. 12.30 uur. Deelname is gratis. Met inschrijving. Meer informatie en aanmelden: www.huis- voorzingeving.nl of 06-51003388. Zaterdag 1 november, 19.00 uur: Thema tische viering op het feest van Allerheiligen. De viering wordt verzorgd door Zanggroep Inspiration. Cornells en Maria de Kort-van Haaren en zoon Kees. is. Wij adviseren deze mensen om gebruik te maken van de zij-ingangen. Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) In de week van zaterdag 8 t/m zaterdag 15 november wordt opnieuw de Nationale Week van de Dialoog gehouden. In heel Nederland wordt de dialoog beoefend als een andere manier van met-elkaar-spreken. De dialoog voeren is afstappen van het denken in ”Ik en jij, zij en wij”. Sinds 2009 zijn in Oisterwijk met steun van de gemeente Oisterwijk ver schillende tafels op verschillende dagen en uren. Jong en oud, gestudeerd en niet gestu deerd komen samen aan een tafel van maxi maal acht personen en hebben een gelijk waardig gesprek van 2'/i tot 3 uur. Oisterwijk heeft dit jaar een bijzonder tintje met het vijfjarig bestaan en kiest daarom voor thema: Geluk. Elke mens is op zoek naar geluk in zijn leven. Wat is geluk en wat betekend dit voor de deelnemers. Onder welke voorwaarden komt geluk beter tot uiting in het dagelijkse leven? Laten wij ons niet vaak leiden door schijn geluk waar we maar heel even blij van worden, maar écht gelukkig - daar is vaak iets anders voor nodig! Is geluk niet een diepere stroom in het leven die gedragen wordt door vreug de? Zondag 2 november 2014, 10.15 uur, ds. Hester Radstake Er is crèche en kindernevendienst Aanstaande zondag hebben wij in onze Pro testantse Gemeente de dienst waarin wij de gestorven gemeenteleden van het afgelopen jaar herdenken. In die dienst noemen wij de namen van hen die ons het afgelopen jaar ontvielen. Symbolisch steken we voor elk persoon een kaarsje aan en we plukken een bloem en leggen die in het doopvont terwijl we de naam noemen. Er gaat ook een kaarsje aan en een bloem in het doopvont voor allen die gestorven zijn maar niet met name ge noemd worden. Voor deze dienst worden de nabestaanden van de gestorvenen ook uitge nodigd. Altijd een indrukwekkende, maar mooie viering, waarin we als gemeenteleden om de nabestaanden heen willen staan. De kinderen gaan verder - en wij in de kerk ook - met de Genesisverhalen, dit keer horen we over Abraham en Sara wiens zoon geboren wordt. Isaak- hij die lacht - zal hij heten, want hij heeft twee oude mensen weer doen lachen! Agenda 31 oktober 17.30: Een speciale Ontmoeting aan de tafel. Op deze avond wordt aandacht geschonken aan het Arab Educational Insti tute, het AEI, ons ZWO project van de afge- KAPEL PARK STANISLAUS Zaterdag 1 november, 17.30 uur: H. Mis op het feest van Allerheiligen. In deze H. Mis gedenken we ook al de overledenen van het afgelopen jaar. Hun namen worden genoemd en een lichtje aangestoken. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 de H. Mis, al onze overledenen. Speciaal avond (zie hierna). Parochieavond Noteer in uw agenda: woensdagavond, 5 november om 19.30 uur, willen parochie bestuur en pastoraatsgroep u bijpraten over de ontwikkelingen naar de nieuwe parochie welke een feit wordt op 1 januari 2015. De bijeenkomst wordt in de kerk gehouden. Kerstviering - parochie en school Er liggen mooie plannen voor het komende Kerstfeest. Zo komt er weer een Kerststal (en dit jaar met echte schapen!) in de tuin van Park Stanislaus, tussen school en Zorg centrum. Voor het Kerstfeest zijn hier acti viteiten met de kinderen (en ouders en school team) van de scholen want natuurlijk is ook basisschool Bienekebolders van harte welkom bij de stal. Verder worden er weer catechese lessen verzorgd door de vrijwilligers van de parochie in de school De Vonder en komt de hele schoolgemeenschap op de 17e december naar de kerk voor de Kerstviering. Natuurlijk is er ook een Kerstviering op Kerstavond op 24 december. En ons kinderkoortje verzorgt een kerstmusical. Deze wordt waarschijnlijk in de school gehouden. En dan zijn er nog al die andere Kerstviering in en rond de paro chiekerk en kapel van park Stanislaus. H. Mis in Park Stanislaus op zaterdagavond in de wintermaanden We laten deze nieuwe ontwikkeling even rus ten. De komende maanden gaat de H. Mis op zaterdagavond om 19.00 uur in de paro chiekerk dus gewoon door! Noteer ook 14 december 11.00 uur wanneer de grote dankviering wordt gehouden in onze parochiekerk mmv alle parochiegroepen, de drie gildes etc. MTV zendt deze dankviering rechtstreeks uit! een beetje inspiratie voor elke dag In onze tijd zijn er veel mensen die even ruimte en rust willen om tot zichzelf te komen, om even bij te tanken, om inspiratie op te doen, om een moment in stilte te medi teren of te bidden. De Gerarduskalender, al jaren door de paters Redemptoristen uit Wittem en hun mede werkers samengesteld, wil aan die behoefte tegemoet komen en geeft elke dag diepgang via spreuken, gebeden, bijbel- en bezinnings- teksten, enz. De achterzijde van de kalen derblaadjes, die dagelijks worden afgescheurd, biedt luchtige ontspanning in de vorm puz zeltjes, interessante informatie, praktische tips en grapjes. Bovendien blijkt deze kalender dikwijls een onverwacht, maar welkom cadeau op feest dagen, bij verjaardagen of speciale gelegen heden. Door de kalender te kopen steunt men het pastorale en missionaire werk van de redemp toristen. U kunt de kalender verkrijgen a 6,60 bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8 (513 2527) en Jacqueline Vis, Raamackerstraat 10 (513 2523) b.v. wat is “jouw geluksvogel” start de belang rijkste ervaringsfase. In deze fase krijgen de deelnemers ruim de kans om naar eikaars gelukservaringen te luisteren met zachtmoe dige deskundigheid. Luisteren met alle zin tuigen van het lichaam zonder vooroordeel... zonder oordeel. Wat is het precies wat je gelukkig maakt en waarom? En hoe kan het geluk weer op je pad komen als het tegenzit in je leven? Deze en vele andere vragen zullen ongetwijfeld langskomen gedurende de altijd boeiende rijke dialogen. Een dialoogtafel wordt beëindigd met een droomfase en niet in het minst met een doe-fase...Wat is mijn bijdrage om te streven naar een gelukkige samenleving. Door te delen met elkaar dragen wij niet alleen “zorg voor” elkaar, echter ook “zorgen wij dat” onze droom waarheid kan worden... Interesse? Aanmelding en inschrijving is ver plicht. Schrijf snel in want het aantal gratis plaatsen is beperkt en de belangstelling is groot. Meer info: overzicht van de verschillende tafels en dagen zie: www.oisterwijkindialoog.nl of tel. Jan Daem (528 6188) ofwel Marijke en Henk van der Poel (528 3157). MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 30 oktober kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe MTV-uitzen- ding. Deze week staan op het programma: Herdenking bevrijding; Concert Cres- cendo/harmonie; Restauratie toren; Spijkerpot: Tijn Fonken. Op vrijdag 31 oktober vanaf 19.00 uur en zaterdag 1 november vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! Op zondag 2 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie Ron Hermus. Techniek Marcel Oerle- mans. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl De mensen van voorbij, zij blijven met ons leven. De mensen van voorbij, ze zijn met ons verweven in liefde, in verhalen, die wij zo graag herhalen, in bloemen, geuren, in een lied, dat opklinkt, uit verdriet. die voor ons een bijzondere plaats hebben gekregen, maar ook aan zoveel gewone mensen die voor ons een voorbeeld waren door geloof, liefde en aandacht voor hun medemensen. Dit feest van Allerheiligen willen we samen vieren in de themaviering met zanggroep Inspiration. We nodigen u van harte uit op 1 november a.s. om 19.00 uur in de parochiekerk. Themawerkgroep Inspiration ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 OKTOBER 2014 u^i -w voor afroepweekend opgeven. Wrh 'PfjROCME JfiKONTMOrtWM - ALLERHEILIGEN - ALLERZIELEN WEEK VAN 1 - 8 NOVEMBER 2014 Zondag 2 november, 10.00 uur: Op deze betrokken zijn, worden uitgenodigd. dag van Allerzielen gedenken we^ tijdens, Woensdag 5 november, 19.30 uur: Parochie- gaan onze gedachten naar allen van wie wij in het afgelopen jaar afscheid hebben genomen. De H.Mis wordt verzorgd door de Werkgroep gebedsdiensten avondwake m.m.v. gemengd koor. Na de dienst is er koffie in de kerk waarna we, die dit willen, door het pastoorspaadje naar het kerkhof gaan voor de zegening van de graven. Natuurlijk is iedereen van harte welkom. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00- 17.30 uur RESTAURATIE VAN DE KERK TOREN - DOE MEE MET DE ACTIE! Intenties:"'^ en Jacoba De- Hoofdingang moeilijk toegankelijk voor nissen, zonen Janus en Jo en echtgenote Ber- rolstoel rollator tha van Esch en schoonzoon Piet van den Voor parochianen die gebruik maken van een Boogaart; bijzondere intentie. rollator of rolstoel is het tijdens de restauratie moeilijk om de kerk via de hoofdingang bin- Woensdag 5 november: géén dienst i.v.m. de nente gaan daar de helling niet te gebruiken lopen jaren. We zullen Palestijnse en Joodse parochievergadering in de parochiekerk. Agenda Maandag 3 november, 15.30 uur: Eerste Com municanten. Dinsdag 4 november 19.00 uur: werkgroep kerkversiering; 20.00 uur: Voorbereiding op

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2