aF! Date met het Kempenhorst College Dag van de Mantelzorg op 24 november Black WoooW’s wint 32e Blaoskapellenfestival Audacia- nieuws Rondetafel gesprek BUURTGENOTEN I Theaters Oisterwijk Moergestel Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl .09:50 .08:40 10:25 10:30 14:30 12:00 12:00 11:00 10:00 11:00 Moergestel 50+ behartigt uw belangen Het thema van deze bijeenkomst is Allemaal Verhalen. Uitslag Muzikaliteit: 1. Black WoooWs - Loon op Zand; 2. Fluutjes - Bussum; 3. Welluk? - Moergestel Presentatie: The Right Choice EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Nieuwe avonturen van meneer Prikkebeen - Die Naemloose Speelers Vrijdag 7 en zondag 9 november Aanvang: 7 nov. 19.00 uur en 9 nov. 15.00 uur Entree: 5,- kind€ 3,50 (eind oktober te koop bij Novy) Nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com ROEF! HANDBAL Programma zaterdag 25 oktober Dl 11:35 DOS’80-Roef Cl 11:40 Aristos-Roef zondag 26 oktober El 11:00 HMC-Roef DS 10:00 Bergeijk-Roef HS 13:30 Mixedup-Roef Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! Corrie Burgers Sebrechtsedijk 2 Tel. 513 2501 deze bands bij elkaar opgeteld 84 optredens. Het festival staat al jaren bekend als ’binnen- festival’, maar dit jaar waren de rollen wat dat betreft omgedraaid. Maar liefst drie podia waren verplaatst naar buiten, waar de zon en de hoge temperatuur een hoofdrol vertolkten. Carnaval zonder jas! Het 33e Blaoskapellen- festival vindt plaats op zondag 18 oktober 2015. EVENEMENTEN IN TILIANDER Tiliander City Filmhuis - Volver (2006) Genre: Film Maandag 3 november 14.00 en 20.00 uur Entree: 6,50 FF wat anders (Reprise) - Roué Verveer Genre: Cabaret Woensdag 5 november 20.30 uur Entree: 21,- Slowen en Schuren - Wim Daniëls en Yvonne Gijsbers Genre: Cabaret Vrijdag 7 november 20.30 uur Entree: 15,- Blérkonkoers - Federatie Oisterwijks Dweilorkest Genre: Muziek Zaterdag 8 november 20.00 uur Entree: Gratis Vriendenconcert - Regionaal Seniorenorkest De Meierij Genre: Muziek Zondag 9 november 14.30 uur Entree: Gratis Annie van Roessel Heuvelstraat 24 Tel. 513 6251 oktober een informatieavond. Tijdens deze avond wordt men door middel van “speeddating” op de hoogte gebracht van diverse facetten van het Kempenhorst College. Er zijn korte sessies met als onderwerp pro jectonderwijs, meervoudige intelligentie en talentontwikkeling, maar ook zaken als leer stijlen en het onderwijsconcept “de leertuin” komen aan bod. Voor algemene en persoonlijke vragen kan men terecht op een informatiemarkt. Door dit alles krijgt men een goed beeld van het Kempenhorst College, maar ook van het VMBO in zijn algemeenheid. Indien u contact wenst met de coördinator van Buurtgenoten, kunt u bellen of mailen naar: Piet Gelden, tel. 513 1609; e-mail: pgelden@home.nl Op het schoolkeuzeproces dat menig ouder aan het doorlopen is, kan deze avond een belangrijke aanvulling zijn. Geïnteresseerde ouders zijn van harte welkom aan de Eiken bussel 1 in Oirschot. De avond begint om 19.30 uur. Naast deze informatieve avond, wordt er op 13 november een avond georganiseerd, waarin men door korte lesjes te volgen kan ervaren hoe er op het Kempenhorst College les wordt gegeven. Voor deze avond kan men zich aan melden via de site: www.kempenhorst.nl Om ouders van kinderen uit groep 7 en vooral groep 8 op tijd te kunnen informeren over belangrijke zaken met betrekking tot onderwijs -en schoolkeuze voor het voortgezet onderwijs, organiseert het Kempenhorst College in Oirschot op 28 Iedere mantelzorger heeft zijn/haar eigen ver haal. Tijd om het te delen. Het is belangrijk dat mantelzorgers hun verhaal kwijt kunnen en ervaringen kunnen delen met elkaar, zodat er herkenning en erkenning is. Theatervoorstelling ’Over de Kopzorg’ is een voorstelling over en voor mantelzorgers. Met deze voorstelling hopen we mantelzorgers weer een hart onder de riem te steken. Henny en Inge spelen het verhaal van 2 mantelzorgers. Een voorstelling waar heerlijk om gelachen kan worden, waar u even voelt dat u er echt uit bent, maar waar u ook een kijkje neemt in uw eigen keuken als mantelzorger. Het doel is dat de voorstelling (h)erkenning biedt en gedeeld kan worden met andere mantelzorgers en dienstverleners die betrokken zijn bij man telzorg. Na de pauze gaan mantelzorgers, beroeps krachten en vrijwilligers met elkaar in gesprek over mantelzorg. Het verhaal van de mantel zorger staat hierbij centraal. Voor registratie als mantelzorger en voor aan melding voor de Dag van de Mantelzorg komen we graag vóór 15 november a.s. met u in contact. Liesbeth Lautenschutz is de mantelzorgcon- sulent van het Steunpunt in Oisterwijk. Zij werkt bij ContourdeTwern, Blokshekken 3 en is per mail bereikbaar: liesbethlautenschutz@ contourdetwem.nl en op maandag t/m woens dag op telefoonnummer: 528 4080. Uitslagen: Audacia 5-Longa 4 2-1; Audacia 6-Spoordonkse Boys 5 5-1; RKDSV VR1- Audacia VR1 5-1 Programma zondag 26 oktober: Woenselse Boys 1 - Audacia 1 Ons Vios 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Oirschot Vooruit 6 Spoordonkse Boys 4 - Audacia 4. EDN'56 3 - Audacia 5 Audacia 6 - GSBW 6 Audacia VR1 - Acht VR1 Black Wboo IV’s uit Loon op Zand, de ‘muzikale’ winnaars van het 32e Blaoskapellenfestival. Moergestel - Afgelopen zondag (19 oktober 2014) vond in Moergestel de jaarlijkse Muzi kaalste Zondag van het Zuiden' van C.V de Pierewaaiers plaats. Na een lange en zonovergoten dag maakte aftredend (maar herkiesbaar gesteld?) Stads prins Marcus d'n Urste bekend dat deze editie is gewonnen door The Black WoooW’s uit Loon op Zand. 380 muzikanten Het traditionele startsein voor carnavalmin- nend Moergestel kon rekenen op de deelname van 21 kapellen, hoofdzakelijk uit Noord- Brabant. Verspreid over zes podia verzorgden Vanaf 2015 wordt er bij de zorg en ondersteuning voor kwetsbare burgers meer verwacht van mantelzorgers en het sociale netwerk. Dit vraagt om een goede ondersteuning en samenwerking. De gemeente stelt zich daarom de vraag; “hoe ondersteunen we mantelzorgers optimaal en voorkomen we overbelasting”? Mantelzorg is zorg die vrijwillig gegeven wordt De gemeente en het Steunpunt Mantelzorg en onbetaald is en minimaal 3 maanden en willen graag in contact komen met de man meer dan 8 uur per week gegeven wordt door telzorger. Let wel; er kunnen bij een mantel- iemand uit de directe omgeving. De zorgont- zorgsituatie meerdere mantelzorgers betrokken vanger kan een partner of huisgenoot zijn, zijn. Zij verdienen voor de vrijwillige hulp en buurman, -vrouw, kind, broer, zus, vriend of ondersteuning die zij verlenen een mantel- vriendin. zorg-attentie. De gemeente heeft het Steunpunt Mantelzorg U kunt zich als mantelzorger per e-mail of telefonisch laten registreren. Voor de registratie dient de mantelzorger zijn/haar persoonsge- tische hulp als een luisterend oor. Activiteiten verleent en de vermelding van het type hulp Dé klassieker van C. V. de Pierewaaiers Oisterwijk de opdracht gegeven om mantel zorgers te informeren, adviseren en onder steunen. Het Steunpunt is er voor zowel prak- gevens, de naam van de persoon die men hulp tische hulp als een luisterend oor. Activiteiten verleent en de vermelding van het type hulp voor en van mantelzorgers zijn individueel verstrekken. De verstrekte gegevens worden en groepsgericht. In de uitvoering van activi- zorgvuldig behandeld en alleen gebruikt door teiten zoeken we de samenwerking met andere het Steunpunt. vrijwilligersgroepen en organisaties in de Na registratie ontvangt u een mantelzorg- gemeente. attentie en zij n we in staat mantelzorgers direct te informeren over mantelzorgzaken, zoals nu over de Dag van de Mantelzorg 2014. Deze organiseren we op maandag 24 november in Oisterwijk. U bent dan van 13.30 tot 17.00 uur te gast in Tiliander Oisterwijk. De vrijwilligers van het project Buurtgenoten zijn er voor alle (hulp)vragen van alle ouderen in Moergestel. Daarom worden de vrijwilligers per buurt aan u voorgesteld. Deze keer in Moergestel-Nieuws de laatste buurt: BUURT 7: MOERGESTEL ZUID (Vinkenberg, Heuvelstraat, Broekzijde e.o.) Alles over de A 58 (buitengebied) Moergestel: dinsdag 28 oktober 20.00 uur De VVD Oisterwijk streeft ernaar om continue de verbinding met haar inwo ners en ondernemers te verbeteren. Daarom organiseert zij minimaal twee keer per jaar ‘n paar rondetafelgesprek ken. Doel van deze gesprekken is vooral bij bewo ners op te halen wat er leeft. Wij willen graag horen wat uw wensen zijn en wat wij voor u kunnen betekenen. Tevens een mooie gele genheid om u desgewenst bij te praten over de speerpunten van WD Oisterwijk. We hebben dinsdag 28 oktober a.s. gepland in Den Boogaard (vanaf 19.45 uur staat de koffie klaar). Bent u verhinderd maar heeft u wel een of meer suggesties, neemt u dan contact met ons op? Ook horen wij graag als u mensen in uw netwerk kent die interesse hebben in een tafel- gesprek.I.v.m. de organisatie verzoeken wij u om zich aan te melden door een mail te sturen naar bianca@wdoisterwijk.nl Wij verheugen ons weer op een inspirerende sessie! ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 OKTOBER 2014 f ■MB 12:30 Seniorenvereniging PAGINA 7 e buurtgenoten Ï112 T 10 •9 6

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7