4 Een date met het Kempenhorst College? Kunst en Bomen 2014 eindigt met ‘groene groet’ en gevarieerd cultureel programma Sinterklaasactie van de Zonnebloem kom moor eens kijken Doe mee, en vul een schoenendoos! IVN-excursie ’nacht van de nacht’ over de Kampina Nederland Leest ‘Een vlucht regenwulpen’ Wat moet u doen? Tijdens de finale van Kunst en Bomen 2014 aan ren. kinderen zelf hun Voor wie? Naam: Adres: Postcode/ woonplaats: Telefoonnummer E-mailadres: wordt het aantal bezoekers bekend gemaakt en worden de toekomstplannen ontvouwd. De kunstmanifestatie is zo succesvel geweest dat er een vervolg komt, maar wel met een andere opzet. Kunst en Bomen 2014 werd op 25 mei door gedeputeerde Brigitte van Haaften geopend. In honderd bomen in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom hing kunst die spe ciaal voor deze gelegenheid door professionele kunstenaars was gemaakt. Kunst en Bomen 2014 is door tweehonderd vrijwilligers geor ganiseerd. Schoenendoosactie 2014: Ook dit jaar doen we vanuit de parochie weer mee met de landelijke schoenen doosactie “actie 4 kids” Deze schoe nendoosactie wordt jaarlijks georgani seerd door stichting de Samaritaan. Zie voor meer info www.actie4kids.org De bedoeling is dat kinderen (volwassenen mogen ook meedoen!) een schoenendoos ver sieren én vullen met allerlei bruikbare en leuke spullen, voor een kind ergens anders op de wereld. De schoenendozen worden uitgedeeld aan kinderen in weeshuizen, in ziekenhuizen, in sloppenwijken en voormalige oorlogsge bieden. De schoenendozen kunnen ingeleverd worden tijdens de gezinsviering van zondag 9 novem ber om 10 uur in de kerk. Per schoenendoos wordt een bijdrage gevraagd van 5 euro voor transport- en organisatiekosten. Het geld kan in een envelop gedaan worden en met een elastiek vastgemaakt aan de schoenendoos. De Actiefolders waarin precies staat wat de bedoeling is, zijn verkrijgbaar bij basisschool de Vonder (op het gedenktafeltje bij de ingang van de school), in de kerk, bij slagerij Ketelaars en bij Dorris Rijnen (06 23101515). Opsturen naar: Stichting Oh kom Antwoordnummer 10048,5060 VB Oisterwijk Tijdens het slotakkoord, een gevarieerd cul tureel programma, geeft de bekende Oister- wijkse cabaretgroep Schurend Scharnierke een satirische kijk op Kunst en bomen 2014. Een ander optreden wordt verzorgd door een Roemeense Romamuziekgroep. De leden daar van wonen al geruime tijd in Oisterwijk. De muzikanten met hun aanstekelijke muziek zijn vanaf 15.30 uur ook te horen en te zien op de kiosk. Aan het slot van het programma zondagmiddag in het raadhuis van Oisterwijk krijgt burge meester Hans Janssen een smeedijzeren kunst boom aangeboden. Dit is een initiatief van de Oisterwijkse kunstsmid Nicolas Muller Ja- busch. Chavah Lichtenberg bespeelt tijdens het programma de piano. Vertegenwoordigers van alle gemeenten in Brabant zijn uitgenodigd om een boompje als ‘groene groet’ uit Ois-ter- wijk in ontvangst te nemen. De boompjes zijn gezaaid bij de opening op 25 mei. Op zaterdag 25 oktober organiseert IVN- Oisterwijk in samenwerking met LNMH Haa- ren weer een wandeling om aandacht te vragen voor de lichtvervuiling in ons land. Tijdens de excursie over de Kampina laten onze gidsen u de natuur en de donkerte van de nacht beleven. Jong en oud kunnen dan ook genieten van volksverhalen die worden verteld door Marleen Groenland. Zij is een bekende verhalenver- telster van theater ’t Groene Land uit Oister wijk. U bent van harte welkom bij deze gratis excursie. Wanneer?: Zaterdag 25 oktober. Tijd: 19.30-21.30 uur. Waar?: Vertrek en terugkomst op de parkeer plaats van natuurmonumenten op de kruising van de Posthoornseweg/Burgemeester van den Oeverweg in Oisterwijk. Deelnemende kunstenaars aan Kunst en Bomen 2014 werken onder leiding van Nicolas Müller Jabusch aan een smeedijzeren boom. Deze wordt zondag overhandigd aan burgemeester Hans Janssen. Foto: Anton Dona. De slotmanifestatie in het raadhuis duurt van 12.00 tot 15.00 uur. Om 15.30 uur begint op de kiosk het voordragen van gedichten geïn spireerd op bomen. In de bundel staan 24 gedichten van vooraanstaande Brabantse dich ters. Drie van hen komen uit Oisterwijk. Onder hen Jan van Rijthoven, stadsdichter. Het boekje bevat verder een aantal schilderijen van bomen van de Oisterwijkse kunstenares Ellen Geerts. De poëziebundel met de titel ‘Boomparels’ kost vijf euro en is zondag te koop. Boomgedichten, boomsatire, smeedijzeren kunstboom en Romamuziek in Oisterwijk De succesvolle kunstmanifestatie Kunst en Bomen 2014 in de gemeente Oisterwijk sluit op zondag 26 oktober met een gevarieerd slotakkoord. In het raadhuis op de Lind in Oisterwijk wordt onder meer een poëziebundel gepre senteerd met gedichten over bomen en wordt een smeedijzeren kunstboom aan burgemeester Hans Janssen overhandigd. Op de kiosk worden boomgedichten voorgedragen. Een zieke, eenzame of gehandicapte dorpsgenoot verrassen met Sinterklaas doet de Zonnebloem afd. Moergestel al jaren. Ook dit jaar gaan we dit weer doen onder het motto “Zon in de Schoorsteen”. Wij vragen u om een pakje te maken wat door een medewerker van de Zonnebloem in de week van 5 december bezorgd zal worden bij een inwoner uit Moergestel. Het gaat om een aardige attentie, een verrassing, een nuttig cadeautje, dat feestelijk wordt verpakt. Het is beslist niet de bedoeling er een kostbaar geschenk van te maken. Centraal staat: door dit vrien delijke gebaar, de medemens laten merken dat hij er ook bij hoort. U kunt het pakje natuurlijk ook samen met uw kinderen maken. En wanneer u er een gedichtje of kindertekening bijvoegt is het helemaal compleet. Het is ook mogelijk dat u iemand kent die in aanmerking komt voor een sinterklaasattentie. Laat het ons weten. Als u mee wilt doen, neem dan voor 8 november contact op met Petra Verheijen, tel: 513 2351 of Len Severijns, tel: 513 1984. Ook voor eventuele vragen kunt u bij hen terecht. Als u tussen 18.00 uur en 19.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. Tijdens de landelijke campagne Nederland Leest, van 1 t/m 30 november, wordt iedereen uitgenodigd met elkaar in discussie te gaan over één bepaald boek. Dit jaar staat 'Een vlucht regenwulpen’ van Maarten ‘t Hart cen traal. Bibliotheekleden ontvangen dit boek gratis. Het boek uit 1978 is een klassieker. Tijdens de maand november organiseert de Bibliotheek tal van activiteiten rondom het thema ‘Klonen’. Wil je alles weten over je digitale klonen: je leven online? Kom dan tijdens de maand november naar de Bibliotheek Moergestel! Dan is namelijk ook de Week van de Media- wijsheid. Bezoek de opening van Nederland Leest op maandag 3 november vanaf 14.00 uur in de bibliotheek en ontvang een gratis exemplaar van het boek ‘Een vlucht regenwulpen’. Kijk op www.bibfiotheekmb.nl/nederlandleest voor een overzicht van alle activiteiten. Hulp nodig van Sint? Het Sinterklaasfeest in de gemeente Oisterwijk is altijd een mooi feest. Helaas slaagt Sinterklaas er niet in om bij alle kinderen de schoen gevuld te krijgen met mooie cadeautjes. Dit vindt de Stichting Oh kom maar eens kijken jammer. Informatieavond voor ouders groep 7 en 8 OoKe-avond voor ouders groep 8 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 OKTOBER 2014 PAGINA 5 Oh Meer informatie over beide avonden vla www.kempenhorst.nl Col logt? vixwifnert» mttiiriii ii op dinsdag 28 oktober 2014 aanvang: 19.30 uur VMBO speeddate: u krijgt op een unieke wijze een beeld van het onderwijs en de begeleiding op het Kempenhorst College. op donderdag 13 november 2014 aanvang: 19.30 uur Veel groep 8-leerlingen krijgen op 13 november een aantal minilessen op onze jaarlijkse Onderwijs op Kempenhorst (OoKe)-dag. 's Avonds kunt u hetzelfde ervaren als uw kind door ook een aantal minilessen te volgen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5