ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Oisterwijk en Moergestel 70 jaar geleden bevrijd Pieregeblèr 2.0! Meej mekaar Bijenvereniging BING0- LIEFHEBBERS OPGELET!!! Paddenstoelenwandeling rond kasteel Zwijnsbergen Mooie tuinen.nl Jvhg dan alleen. BON ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Keep Them Rolling zaterdag 25 oktober plm. 12.00 uur in Moergestel Zeventig jaar geleden, 25 en 26 oktober 1944, was het oorlog in Moergestel en Donderdag 16 oktober SUPERBINGO voor Theo Raaijmakers. 13.30 uur in ’Den Boogaard’. 1 vanuit Moergestel en hadden aan het einde van 26 oktober 1944 beide dorpen bevrijd. Voorzichtig werden de eerste vlaggen gehe sen. Acht Schotse militairen vonden daarbij de dood. In de weken er voor hadden al 11 geal lieerden in Oisterwijk hun leven gegeven voor onze vrijheid. In Moergestel sneuvelden rond om de bevrijding 6 geallieerde soldaten. Aan het begin van de oorlog sneuvelden ook reeds een aantal soldaten en burgers. Het kerkje opent haar deuren op zondagmid dag 19 oktober om half twee. Het concert begint om half drie. Voor zover nog voorradig verkoopt GUO haar laatste tickets ter plekke. Wie er zeker bij wil zijn, doet er verstandig aan tickets te reserveren via een link op www.guo.inoisterwijk.nl. In het kerkje geldt onverbiddelijk: 100=VOL=OE SUPER VLOOIENMARKT Op woensdagmiddag 22 oktober om 14.00 uur organiseert het IVN Oisterwijk in samenwerking met LNMH Haaren een paddenstoelenexcursie rond kasteel Zwijnsbergen in Helvoirt. De wandeling is voor volwassenen en kinderen. Startplaats is het parkeerterrein van manege de Hoogakker, Helvoirtsestraat in Helvoirt,schuin tegenover het kasteel. Op deze excursie gaan we op zoek naar paddenstoelen en vertellen de gidsen van het IVN en LNMH over het nut van paddenstoelen in de natuur, de naamgeving,de voortplanting, soortenrijkdom en nog veel meer. Als je toevallig een zoekkaart of paddenstoelenboek hebt dan moet je dat zeker meebrengen. Ook een spiegeltje en een loupe zijn handige hulpmiddelen. Indien mogelijk krijgen de ouders met kinderen een aparte gids om zodoende extra aandacht aan de kinderen te kunnen besteden. De excursie is gratis en u bent van harte welkom! www.ivnoisterwijk.nlwww.lnmh.nl Op 25 oktober 2014 herdenken wij deze gru welijke en ook bevrijdende dag. De twee werk groepen uit Oisterwijk en Moergestel die jaar lijks rond 25 en 26 oktober een herdenking organiseren hebben dit jaar samen met de gemeente Oisterwijk een bijzondere dag geor ganiseerd. Op zaterdag 25 oktober om 10.00 uur zullen er ongeveer 80 oude legervoertuigen uit de Tweede Wereldoorlog op De Lind in Oisterwijk aankomen. Het zijn de voertuigen van Keep Them Rolling. De voertuigen wor den daar tot 11.30 uur opgesteld. Alle school kinderen zijn uitgenodigd met een brief en een vlaggetje. Acteurs en figuranten die optre den in de film Schaduwspel die dat weekend in première gaat, zullen ook aanwezig zijn op De Lind. Bovendien klinkt er muziek en lied jes uit de bevrijdingstijd. Brits trio Coope Boyes Simpson zingt over Eerste Wereldoorlog GUO opent serie 2014/2015 met WOI-concert in kerkmonument j e Uniek concert in unieke locatie. Dat mag gezegd van de opening van GUO-serie 2014/2015 bij concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk. Het Engelse toptrio Coope Boyes Simpson (CBS) brengt op zondagmiddag 19 oktober haar songs over en uit de Eerste Wereldoorlog in het protestantse kerkmo- numentje aan de Kerkstraat in Oisterwijk. in de actie ‘Hart voor Elkaar’ van Rabobank? Met een voertuig van Keep Them Rolling Want hoe meer stemmen we ontvangen, hoe i. j-i i-u.-j_i-hoger de financiële bijdrage is die we krijgen voor de realisatie van een bijenhal in het Keep Them Rolling op de Lind in Oisterwijk. Foto: Noud Smits. Dat ging niet zonder slag of stoot. 400 huizen werden beschadigd waarvan 100 zeer ernstig. De Petruskerk werd zwaar beschadigd en was onbruikbaar. De bevolking zat in schuilkelders. 18 inwoners uit Oisterwijk werden bij de bevrijding gedood en 5 inwoners van Moer gestel, waaronder kinderen van 3 en 12 jaar oud. Veel mensen raakten ernstig gewond. Er sneuvelden 18 Duitse militairen waarvan 3 in Om 11.00 uur legt Burgemeester Hans Janssen een krans voor het Raadhuis. Eén voor Oister wijk en één voor Moergestel. Veteranen, bur- gers en leerlingen van Durendael steken voor tilllUlU31U3 elke geallieerde militair die zijn leven liet voor Help jij ons aan zo veel mogelijk stemmen onze bevrijding, een witte roos in de krans. - wordt de krans gebracht naar de begraafplaats bij de Petruskerk en naar het standbeeld van generaal Barber (om 12.00 uur), onder wiens natuur gebied op De Logt. We kunnen hier leiding de bevrijding in Brabant plaats vond, dan aan groepen geïnteresseerde mensen uit- Als de stoet voertuigen vertrekt rijden ze eerst leg geven over het nut van de honingbij voor langs verzorgingshuis De Vloet om de bewo- de voedselketen. ners daar toe te zwaaien. Help jij ons om ons project te realiseren? De werkgroepen en gemeente hopen dat heel Kom in actie! Samen bereik je immers mee Oisterwijk uitloopt om aanwezig te zijn op dan alleen. De Lind om samen de bevrijding van Oister- Bijenvereniging St.Ambrosius wijk te vieren en de slachtoffers die daarbij Oisterwijk/'Moergestel omkwamen te gedenken. CV De Pierewaaiers organiseert zaterdag 31 januari: Oisterwijk. Op die dagen werden zij bevrijd van de overheersing door de Duitsers. ivf <7V* vn n fW De Tweede Wereldoorlog was voorbij. iflcKUUl De herfst heeft zijn intrede weer ge daan, de carnavalsprinsen worden weer gekozen, het blaoskapellenfestival en het pieregebrouwel staan voor de deur en hierbij is het carnavalsseizoen weer begonnen. Zo ook voor de pieregeblèr commissie. Want het komende pieregeblèr wordt niet zomaar een pieregeblèr. We hebben een aantal maanden geleden namelijk een brainstorm gehouden met een aantal enthousiaste deel nemers en juryleden. Hier zijn vele leuke, gezellige en vernieuwende ideeën uit geko men. Komende editie wordt voor de 20e keer het pieregeblèr georganiseerd! En dit is rede om dit evenement eens in een nieuw jasje te steken. Het pieregeblèr 2.0! Ons doel lopen we uiteraard niet voorbij, wie maakt het beste Gèssels carnavalslied? Óm bij het antwoord op deze vraag te komen gaat er een gezellige, vlotte, nieuwe, carnavaleske avond aan vooraf. Wie durft het aan om te strijden voor het beste gèssels carnavalslied? Voor alle vragen mag je altijd contact met ons opnemen via pieregebler@hotmail.com. Wij hebben er heel veel zin in. Dus noteer alvast in uw agenda, als artiest of als toeschouwer, 31 januari 2015, het piere- geblér 2.0!. Komt allen want: meej mekaar ist vur mekaar! Commissie Pieregeblèr 2.0 Anke, Jaap, Koen, Lotte 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 15 OKTOBER 2014 PAGINA 6 Woonplaats Telefoon i i i i- i I I I I-- I I- I I I - I I- I Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam [_Straat kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl ZONDAG 19 OKTOBER HILVARENBEEK Sporthal DE HISPOHAL J.F. Kennedylaan Inl. 0416 530 502 09.00 16.30 www.deevenementenlijn.nl t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-J5.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Restauratie van antieke en eigentijdse meubelen. Charles van den Breekel, Scnee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10 80 21 78. Weet jij waar jouw grenzen liggen? Be staande Kadastrale grensreconstructie beduidend goedkoper dan het Kadaster. Tevens Bouwmaatvoering. Jan van Esch 06- 1278 3101 of geovesch@home.nl Persoonlijke sieraden naar uw of ons ontwerp. Ook voor reparatie en restauratie van sieraden. Kees Ketelaars, Tilburgse- weg 11, Moergestel, 013-5133168. www. kees ketelaarsn I Feestje! Maar geen zin in de rotzooi thuis? Compleet ingerichte horecaruimte incl. tap- en muziekinstallatie. Voor besloten feesten in eigen beheer. Meer info: 06- 50838896. 'Zoekertjes’ UJISLUlIiNB schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen Verloren: fietssleutel aan postelastiek en koesleutelhanger. Tel. 06 - 26 56 43 23. Twinkeltje is gesloten van 20 t/m 25 okt. Fijne herfstvakantie allemaal! Kaartjes voor Semmy’s Rock 1 novem ber in De Leerfabriek, te koop bij Cafetaria Epi, Eetcafé De Tijd en via www.semmysrock.nl Unieke sale brocante, vintage, meubels, Moergestel. De geallieerde troepen rukten op kleding, leuke cadeaus en hebbedingen. -- ---- Open: in oktober op do. t/m za. van 10.00 tot 17.00 uur. Waar? Rootven 35a, Moergestel. Ingang Desire’s Hairstyling. Ritsen, knopen, garen, naalden, spelden, enz. Ook breigaren. Loop gerust eens bin nen in Twinkeltje. VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Uw 'Zoekertjes' kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 6