10 Jaar Desire’s Hairstyling Moergestel tijdens WOI in oude foto’s... w» 4e editie benefiet festival Semmy’s Rock Internationaal congres Driekoningentradities in Tilburg Harmonie Prinses Juliana begeleidt jubilerende zangvereniging Crescendo BUURTGENOTEN Ir ROCK contact wenst met de coördinator van Buurtgenoten, kunt u bellen of mailen Drie Koningen te kunnen vertellen. De werk groep slaagde er in om het Driekoningenzingen op de nationale lijst voor het immaterieel erf goed geplaatst te krijgen. Zaterdag 25 oktober in Den Boogaard In het kader van het 75 jarig bestaan van ’’Gemengde Zangvereniging Crescendo” houdt het koor op 25 oktober 2014 ’n Jubileumconcert i.s.m. Prinses Juliana. Dit belooft ’n interessante muzikale avond te worden met licht klassiek en folkloremuziek. Zaterdag 25 oktober, Aanvang 20.00 uur in den Boogaard. Entree: gratis. Op de foto: Vl.n.r.: ’n Onbekende militair, Jaan de Veer, mevr. Reijnen-van de Laak, dochter Martina Reijnen en ’n onbekende militair. De foto is gemaakt aan de achterkant van het huidige res taurant De Heerlijkheid aan het St. Jansplein. bedanken dat ze al zo lang trouw zijn, en doen dat door ze uit te nodigen op zondag aanstaan de, tussen 14.00 uur en 17.00. Gezellig een borreltje drinken. Als het aan Desire's team ligt., "op naar de volgende 10!" Zaterdag 1 november: Feesten voor het goede doel! In De Leerfabriek in Oisterwijk ver wacht de organisatie een kleine 1.000 toeschouwers te mogen verwelkomen. Line-up DJ Paul Rabbeting, bekend van 3FM. Bastard Sugar, een Oisterwijkse Rock ‘n Roll cover band. Gewoon goed, rockin’ en dansbaar met een dikke knipoog naar het heden en het ver leden. Stringcaster, 5 mannen met snaarin strumenten en een harmonica. Covers en tra ditionele muziek uit de jaren ’40 ’50. Pulse is een jonge band, en speelt naast covers ook eigen werk. DJ Tommy Santo zal tussen alle acts in draaien met vooral herkenbare en dans bare (feest)muziek. Els Gelden Oisterwijkseweg 68 Tel. 513 1609 Hetty Boon De Hoefkens 49 Tel. 513 2161 Specialisten uit Duitsland, Vlaanderen, Wallonië en Spanje In de raadszaal van het stadhuis van Tilburg wordt op vrijdag 24 oktober een internationaal congres over Driekoningentradities gehouden. Het congres is een initiatief van de Werkgroep 3KZ en is georganiseerd onder leiding van Moergestelnaar Paul Spapens. Deze werkgroep zet zich in voor het behoud van het Driekoningenzingen in Tilburg en omgeving. Aan het congres doen speci alisten mee uit Nederland, Vlaanderen, Wallonië, Duitsland en Spanje (Gallicië). Burgemeester Peter Noordanus van de gemeente Tilburg heet de deelnemers welkom. Leo Boogaers. De (gratis toegankelijke) expositie is te zien in Galerie De Verdieping op zaterdag 25 okto ber van 12.00-17.00 uur en zondag 26 oktober van 11.00-17.00 uur. De werkgroep 3KZ is een aantal jaren geleden opgericht. In deze werkgroep zijn erfgoedor- ganisaties uit Tilburg en omliggende dorpen vertegenwoordigd. Jaarlijks wordt het Drieko ningenzingen voor een jury georganiseerd. Daarnaast worden ook andere activiteiten opgezet. Zo zijn een boek, een liedjesbundel en een lesbrief uitgegeven. Er is een methode ontwikkeld om kinderen het verhaal van de Moergestelse Driekoningen. In Moergestel wordt elk jaar nog veel werk gemaakt van het in stand houden van de traditie. Foto: Paul Spapens. Wat gaat de tijd snel... 10 jaar geleden nam Desiré de salon over van haar vorige werkgever. Inmiddels hebben er wat veranderingen plaats gevonden, de zaak is vernieuwd en er is wat gewisseld met kapsters. Eén ding is echter nog hetzelfde, de liefde om te knippen... mensen mooi maken. Terwijl de kapsalons als paddenstoelen om hen heen opkomen blijven ze een laagdrem pelige salon met goede kwaliteit. Gewoon goed werk en geen gezeur. Ze willen al hun klanten In Galerie De Verdieping De traditie van het Driekoningenzingen wordt bedreigd. Daarom neemt de werkgroep jaarlijks nieuwe initiatieven om de traditie te behouden. In deze context moet het internationaal congres worden gezien. Driekoningentradities komen overal in Europa en Latijns Amerika voor. Overal staan ze meer of minder onder druk. Op het congres worden door deskundigen allerlei voorbeelden gegeven van Driekonin gentradities, van de bedreigingen en hoe die worden gekeerd. Het congres gaat met name ook over immaterieel erfgoed in zijn geheel. Het congres wordt mede georganiseerd door het Nederlands centrum voor Volkscultuur en Immaterieel erfgoed en de Vlaamse even knie LECA. Het is voor de eerste keer dat een (internationaal) congres over Driekoningen zingen wordt georganiseerd. De vrijwilligers van het project Buurtgenoten zijn er voor alle (hulp)vragen van alle ouderen in Moergestel. Daarom worden de vrijwilligers per buurt aan u voorgesteld. Het congres duurt van 10.00 uur tot 15.45 uur. Tijdens de middag wordt een lunch geserveerd. Na afloop wordt tijdens een borrel een inten tieverklaring ondertekend. In deze ‘Verklaring van Tilburg’ staat dat de deelnemende partijen zich in samenwerking sterk blijven maken voor het behoud van de Driekoningentradities. Voor de deelnemers is er een professioneel samengestelde congresmap. Deelname kost 15 euro, alles inclusief. Men kan zich opgeven via immaterieelerfgoed@live.nl. Ook is het mogelijk zich op de dag zelf aan de raadszaal op te geven. Dit jaar is het 100 jaar geleden dat de Eerste Wereldoorlog uitbrak. Onze Belgische zuider buren hadden het zwaar te verduren. Neder land was neutraal maar werd wél gemobili seerd. Ook Moergestelse jongens (mannen) ontkwamen er niet aan. Ook Belgische vluchtelingen kwamen naar Moergestel. Hoe het er in die tijd aan toe ging en hoe het leven toen zijn gang ging kun je zien in de expositie van (veel) foto’s, brief kaarten enz. ’n Expositie die is samengesteld door Ad Wolfs Adr.zn., Geert Smolders en Indien u naar: Piet Gelden, tel. 513 1609; e-mail: pgelden@home.nl Kaartverkoop De prijs van de toegangskaarten is 13,50. Online tickets via Semmysrock.nl en de tic ketshop van De Leerfabriek. Tevens in de voorverkoop bij Cafetaria Epi in Moergestel en bij Eetcafé de Tijd in Oisterwijk. Tijdens Semmy’s Rock wordt een loterij gehouden met als prijs een ballonvaart voor 2 personen. Loten zijn los te koop voor slechts 1,50 per stuk. In de voorverkoop krijg je een gratis lo- terij-ticket bij je toegangskaart. Waarom Stichting Semmy Hersenstamkanker is de enige vorm van kin derkanker waarbij kinderen een overlevings kans van 0% hebben. Stichting Semmy finan ciert de onderzoeken door het VU Medisch Centrum in Amsterdam naar hersenstamtu- moren bij kinderen. De grotere bekende fond sen starten pas met financieren als de eerste resultaten zichtbaar zullen zijn. Helaas bete kent dit, dat er alleen al in Nederland elke 2 a 3 weken een kind overlijdt vanwege een her- senstamtumor. Om deze kinderen, hun familie en naasten een kans en hoop te geven is Stich ting Semmy opgericht en van groot belang. Ontstaan Semmy’s Rock Semmy’s Rock is een jaarlijks benefiet festival waarbij de opbrengst van de avond geheel ten goede komt aan Stichting Semmy. Oprichters zijn Frans en Sacha van der Donk. In novem ber 2010 verloren zij hun dochter Rosanne aan deze vreselijke ziekte. Na haar overlijden doneerden ze de tumor aan de wetenschap. Tegelijk beseften ze dat er meer geld nodig is om onderzoek te kunnen doen. Met dit in het achterhoofd werd begin 2011 het idee geboren om benefietconcert Semmy’s Rock te organi seren t.b.v. Stichting Semmy. Limousine Ook dit jaar rijden er weer twee limousines tussen Moergestel en De Leerfabriek tijdens Semmy’s Rock. De tijden en de locatie zijn binnenkort te vin den op de website www.semmysrock.nl Deze keer in Moergestel-Nieuws: BUURT 6: MOERGESTEL WEST (De Vurhaai, Groot Bungalowpark e.o.) Deze buurt wordt begrensd door De Sonman, Akkerweg, Tilburgseweg, Industrieweg, Molenstraat, Waterhoefstraat, De Reusel. >5 - Corrie Denissen Oisterwijkseweg 11 Tel. 513 1156 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 OKTOBER 2014 PAGINA 3 Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen buurtgenoten

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3