2014 We vieren met z’n allen de 70-jarige bevrijding! QuiSpel Welkoop Wekelijks op de hoogte blijven van hoe het in Moergestel 'reilt en zeilt'? Dat kan maar op één manier... 3 oktober: Moergestel Quispeldag! Raadslid Bianca Taapken houdt dialooguurtje Voor alle Opa’s en Oma’s Zondag 12 oktober wordt er speciaal voor u een korte maar heel erg leuke gezinsviering gehouden in de Kerk St. Jans Onthoofding met als thema “opa oma”. Het start om 10 uur en de kinderen van kinderkoor de “St. Janszangertjes” hebben weer veel om in deze viering de leukste opa oma liedjes voor u te zingen. Een “echte opa” gaat vertellen over vroeger. En aan het einde van de viering kun nen de kinderen voor hun opa’s en oma’s een kaarsje aansteken bij Maria. Kom dus samen met uw (klein)kinderen naar de kerk en beleef dit mee. Geheime opdracht Krijgen we daar een verkeersexamen voorge schoteld; wie had daar nou op gerekend. Hoe wel het verkeer is natuurlijk wel allemaal gere geld! Hadden we nu toch maar "Lieke” gestuurd, want die is pas geslaagd voor haar rijbewijs. Ik rij al meer dan 20 jaar, maar die regeltjes. er is zoveel veranderd! Ben benieuwd wat ik er van terecht heb gebracht. Blij, dat het erop zit: kan ik tenminste de rest van het team hel pen. aan het Welkoop-systeem. De naam Boeren- Bond wordt dus Welkoop, verder blijft alles hetzelfde. Ook hen willen we een gevoel geven wat het betekent bevrijd te worden van terreur. Op 15 oktober wordt aan de leerlingen van groep 7 Op zondag 26 oktober a.s. herdenken we het feit, dat we 70 jaar geleden, om precies te zijn op 25 oktober 1944, bevrijd werden door eenheden van de 15e Schotse Divisie. Daarmee was een einde gekomen aan een vier jaar lange be zetting door Nazi-Duitsland. Dat heuglijke feit, om verlost te zijn van de Duitse bezetting, wordt jaarlijks herdacht, waaraan door de Stichting Herdenking Oorlog en Bevrijding Moergestel ook dit jaar een extra invulling wordt gege ven. Visuele indruk Wil je al vast een indruk hebben hoe de qui- zavond is verlopen, dan adviseren wij je om donderdag, vrijdag of zaterdag te kijken naar onze lokale Tv-zender MTV. Digitaal via kanaal 43! Zie verder in Moergestel Nieuws op pagina 2 bij de rubriek Moergestel TV. en weer nieuwe mensen leren kennen. En vol gende week eet ik mee met de bewoners van Olivier in Moergestel om te kijken en leren hoe het is te leven met een van een beperking, lichamelijk of verstandelijk. Eerder heb ik gezegd dat ik start met een ‘dia looguurtje’. En afspraak is afspraak. Ik heb de volgende data gepland: woensdag 8 oktober, woensdag 12 november en woensdag 3 decem ber (elke 2e woensdagochtend van de maand behalve in december). Tijd: 9.00-10.00 uur. Locatie: de bibliotheek in Den Boogaard. U mag mij natuurlijk ook altijd per mail berei ken: bianca@wdoisterwijk.nl. Óf volgt u mijn blog, welke in ontwikkeling is http://bianca- taapken.wordpress.com/category/gemeente- raad/ Tot dan! Groet, Marlies, Irene, Pastor Theo en Judith Eindelijk was het zover! 3 oktober 2014; de tweede Moergestelse Quispeldag! Na een prachtige zonnige dag volgt een avond met heerlijke temperaturen. Zenuwachtig vlie gen de laatste mailtjes tussen de organisatoren over en weer. Klopt alles? Is de foyer in Den Boogaard zo ingericht, dat we alle teams goed kunnen ontvangen? Feestavond Zaterdag 12 oktober om 20.30 uur begint de feestavond in partyboerderij “’t Draaiboom- pje”. We verwachten weer heel veel mensen, dus zorg dat je op tijd bent, zodat je een goed plaatsje hebt. We hopen, dat alle deelnemers en hun supporters aanwezig zullen zijn. We gaan die avond niet de antwoorden op de quiz- vragen geven. We gaan wel op een leuke, onder houdende manier alle teams voor het voetlicht brengen. We doen dit in willekeurige volgorde. Alleen de laatste tien worden tot het eind bewaard. En de winnaar bewaren we tot het allerlaatst. Dat team mag dan de schitterende wisseltrofee in ontvangst nemen. Dus zorg dat je er vanaf het begin bij bent!! De defini tieve uitslag wordt 12 oktober op de website geplaatst. Om nog meer fleur te geven aan het geheel verzorgt deze avond DJ Stan de muziek. Winkels krijgen nieuwe naam, formule blijft hetzelfde BoerenBond wordt 20 BoerenBond-winkels in Limburg, Noord-Brabant en Zeeland hebben een nieuwe naam: Welkoop. De naam is het enige dat verandert, verder is alles ver trouwd herkenbaar. De winkel, de merken, het assortiment, de openingstijden en de medewerkers blijven hetzelfde. Ook de bekende kleuren rood en groen zijn behouden in de uitstraling van de winkels en in het logo van Welkoop. Waarom de naam Welkoop? De BoerenBond-winkels deelden al jarenlang precies dezelfde winkelformule met de Wel- koop-winkels. Ze werkten op dezelfde manier, hadden hetzelfde assortiment en zagen er het zelfde uit. Ook de huismerken, website, kor tingsacties en de actiefolder waren hetzelfde. De tijd was rijp om onder één naam door het leven te gaan. Overal in Nederland heet de winkel met verstand van tuin dier nu Wel koop. Met 20 vestigingen in het zuiden van het land erbij telt de formule nu 154 winkels. Een overzicht van alle winkels die van naam veranderen staat op de website van Welkoop: www.welkoop.nl/boerenbond-wordt-welkoop. Feestelijke acties voor klanten Welkoop viert de naamswijziging met feeste lijke acties in de winkels. Van maandag 6 tot en met zaterdag 18 oktober hebben alle Wel- koop-winkels mooie feestaanbiedingen. In diezelfde periode krijgt iedere klant bij een voormalige BoerenBond-winkel een gratis big shopper, zolang de voorraad strekt. En van donderdag 9 tot en met zaterdag 11 oktober is er nog een landelijke actie: iedere 154e klant krijgt zijn aankopen gratis mee naar huis. Bianca Taapken. Als volksvertegenwoordiger vind ik het belang rijk om continue in verbinding te blijven met inwoners uit onze gemeente. Dat betekent goed luisteren, kijken en voelen wat er in onze samenleving speelt. Zo was ik vorig weekend bij WieKentKunst in Moer gestel. Daar heb ik veel gehoord en geleerd De opdrachten Hoe komen ze erbij? Wat een opdrachten; leuk, moeilijk, makkelijk, even opzoeken, even opa bellen, Google dat eens! De voorraden eten en drinken worden niet aangesproken. Geen tijd man, ik moet dit eerst uitzoeken. Wat is dit leuk, maar het kost wel kruim! Inleveren Uitgeput, maar voldaan worden de boeken ingeleverd bij het Quispelteam in “Den Boo gaard”. Om exact 22.59 uur wordt het laatste quizboek ingeleverd. Niemand gediskwalifi ceerd. En dan snel terug naar mijn team, een hapje eten en een drankje pakken en nakletsen en dan volspanning wachten tot zaterdag 11 oktober. Vrijdagavond 3 oktober Om 18.45 uur staan alle afgevaardigden van de teams al te trappelen om hun quizboek te ontvangen. Gaat, die Hans Antonis daar op zijn gemak alles nog eens uit staan te leggen. Eindelijk: om 19.00 uur krijgen we ons boek. Nou, nou, dat is een behoorlijk boekwerk! Dat wordt weer zoeken, zuchten en ploeteren! Ruim 1200 mensen kunnen aan de gang en dan hebben we het nog niet over de hulplijnen. En denk eraanOm 21.00 uur moet er iemand terugkomen voor de geheime opdracht. Wie zullen we daar naar toesturen, want met die aanwijzing “Het is allemaal geregeld” kun je weer alle kanten op? Andere naam, zelfde winkel Er verandert niets aan de personeelsbezetting, dus de vertrouwde gezichten blijven op de winkelvloer. Het assortiment inclusief de huis merken blijft zoals het was. Ook werkt de BoerenBond-klantenpas nog gewoon en het saldo dat mensen hebben opgebouwd blijft behouden. De pas was namelijk al gekoppeld Informatie Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl en media zoals twitter.com/quispel_twit, face- book.com/quispelmoergestel en info@qui- spelmoergestel.nl van leraar Thijs Smits van de brede school “De Vonder” een gastles verzorgd, waarbij de leerlingen geïnformeerd worden over hoe oor log en bevrijding in eikaars verlengden lig gen. Zoals gezegd, dit jaar wil de Stichting Oorlog en Bevrijding Moergestel de gehele gemeen schap nauw betrekken bij de viering. Vanaf 14.30 uur tot 17.00 is iedereen welkom om het bevrijdingsconcert bij te wonen in “Den Boo gaard”. Mede dank zij Moergestelse sponsors (hun namen worden in het programmaboekje vermeld) zijn wij in de gelegenheid gesteld om Moergestel een mooi bevrijdingsprogram- ma aan te bieden. Diverse verenigingen hebben hun medewerking toegezegd, zoals het mee- zingkoor “Agge mar weg bent”, de Schotse doedelzakband “The Clan Lamont Pipe Band”, de mirlitonfanfare “De Klomp” en de “Bekkersband”. Het wordt een gezellige mid dag met een grote amusementswaarde en waar bij authentieke beelden van de bevrijding van ons dorp vertoond worden. De toegang is gratis. In een volgende editie van Moergestel- Nieuws wordt verdere informatie verstrekt. Komt allen de bevrijding meevieren! Op zaterdag 25 oktober komt een stoet van ongeveer 80 militaire voertuigen van “Keep them rolling” vanuit Oisterwijk naar Moer gestel en passeert om 12.00 uur daar het monument van generaal Barber, waar een krans gelegd wordt en de route vervolgd wordt naar Tilburg, waar dan de veteranen een mooie middag aangeboden krijgen. Deelnemers Ook binnen de teams beginnen de zenuwen op te spelen. Hebben we alle bestaande docu mentatie over Moergestel bij de hand? Zullen we toch maar met twee man de opdrachten buitenshuis gaan doen? Hebben we een lijstje van alle oude straten van Moergestel, wat was het beroep van Piet, Kees en Huub, want mis schien vragen ze dat wel? Even tante "Greetje" bellen of zij wil fungeren als hulplijn! Familieleden begeleiden hun vader resp. opa vanuit Engeland naar Nederland om hun respect te tonen jegens hun voormalige leider, generaal C.M. Barber. De gebruikelijke bijeenkomst in de parochie kerk begint om 12.00 uur. Aan de kerk worden poppy’s uitgereikt en de organisatie hoopt, dat Uw vrijwillige bijdrage het mogelijk maakt om het goede doel - ondersteuning van de veteranen- tot in lengte van dagen voortgang mag vinden. Na de bijeenkomst in de kerk wordt gezamen lijk de tocht gemaakt naar het monument van generaal Barber aan de Raad-huisstraat. Een wezenlijke muzikale bijdrage daarbij wordt geleverd door de doedelzak-band “The Clan Lamont Pipe Band”. Bij het monument volgen de gebruikelijke toespraken en de kranslegging door de bur gemeester namens de gemeenschap en door onze speciale gast, de Britse consul mr. John Cameron-Webb. Ook dit jaar is de jeugd weer vertegenwoor digd en we gaan ervan uit, dat niet alleen de ouders van de bij de herdenking betrokken schooljeugd aanwezig zullen zijn, maar het zou verheugend zijn te mogen constateren, als dit jaar vele ouders met hun kinderen het herdenken een mooie plaats zouden geven in hun programma van opvoeding. Juist in deze tijd, waar overal in de wereld ons schokkende beelden bereiken van oor logsgeweld, waarbij kinderen vaak het slacht offer zijn, is dat meer dan ooit op zijn plaats. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 OKTOBER 2014 PAGINA 5 éWkoop w HBRSK O

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5