BUURTGENOTEN De bockenwagen staat klaar Blaoskapellenfestival Kom Toveren tijdens de Wilde Buiten Dagen! Harmonie Prinses Juliana begeleidt jubilerende zangvereniging Crescendo Nationaal MS Fonds zoekt extra collectanten Moergestelse dames exposeren... matie. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Het Nationaal MS Fonds zoekt voor de MS Collecteweek extra collectanten. Er zijn meer handen nodig om bij iedere voordeur te kun nen aanbellen. Eén op de duizend Nederlanders krijgt de diagnose MS. Jaarlijks komen er 300 nieuwe mensen met MS bij. MS is de meest voorko mende invaliderende aandoening onder jon geren in Nederland. Het Nationaal MS Fonds strijdt voor een beter leven met MS. Het opgehaalde collectegeld wordt besteed aan onderzoek (voor een beter leven nu en een toekomst zonder MS), bege leiding en voorlichting Het Nationaal MS Fonds ontvangt geen sub sidies van de overheid en is volledig afhankelijk van donaties, giften en sponsoren. U kunt het Nationaal MS Fonds ook steunen door een gift over te maken naar giro 5057 te Maassluis. Wilt u zich aanmelden of meer informatie? Kijk op www.nationaalmsfonds.nl. Of neem contact op met Pamela Zaat, lande lijke coördinator van de MS collecteweek, 010-5919839, pamela@nationaalmsfonds.nl kaarten 6 namen getrokken. De trekking vindt in de week na het bockspringen plaats. De deelnemers die uit de hoge hoed komen, krij gen zo spoedig mogelijk bericht dat ze prijs hebben. Elke prijs is voor elk van de zes dezelf de, namelijk een volle krat met verschillende bockbieren. Dat maakt het zeer de moeite waard om de gevraagde gegevens op de kaart zo volledig mogelijk in te vullen. Stel dat je prijs hebt, dan kan de organisatie je ook op de hoogte stellen. In het kader van het 75 jarig bestaan van ’’Ge mengde Zangvereniging Crescendo” houdt het koor op 25 oktober 2014 ’n Jubileumconcert i.s.m. Prinses Juliana. Dit belooft ’n interes sante muzikale avond te worden met licht klassiek en folkloremuziek. Zaterdag 25 oktober, Aanvang 20.00 uur in den Boogaard. Entree: gratis. De vrijwilligers van het project Buurtgenoten zijn er voor alle (hulp)vragen van alle ouderen in Moergestel. Daarom worden de vrijwilligers per buurt aan u voorgesteld. Indien u contact wenst met de coördinator van Buurtgenoten, kunt u bellen of mailen naar: Piet Gelden, tel. 513 1609; e-mail: pgelden @home. nl Facebook van een dansend Pierewaaiersrijk op de klanken van ‘Hofkapel voor een dag’ de Krieltjes op de klinkers van het Rootven? Inderdaad, het live te hebben meegemaakt. Corrie van der Loo Oirschotseweg 71 Tel. 513 1492 Erna van Assouw De Stappert 87 Tel. 513 3465 Miny Selten Hofakker 4 Tel. 513 0053 Carla Hamilton Vossenhoom 2 Tel. 513 1945 te Kunst en Curiosadag vrijdag 10 oktober Laat uw antieke of curiosa voorwerpen taxe ren! Altijd al willen weten wat uw antieke voor werpen of schilderijen waard zijn? Op vrijdag 10 oktober tussen 10 en 14 uur organiseert de SVM in Den Boogaard een Kunst en Curiosa-dag. Enkele specialisten van Kunsthandel Art Dumay uit Nuenen komen dan naar Den Boogaard om u te vertellen over wat u hebt meegebracht en wat dat waard is. Ja, precies zoals “Kunst en Kitsch” op de tv. En dat kent u toch wel!!! U kunt dan Uw waardevolle voorwerpen laten taxeren, zoals: schilderijen, werken op papier, zilver en antieke (kleine) voorwerpen. De aan wezige taxateurs vertellen u over de achter gronden, de historie en... welke waarde uw antieke stuk heeft. U bent op vrijdag 10 oktober a.s. tussen 10.00 en 14.00 uur van harte welkom in Den Boo gaard. U mag maximaal 3 voorwerpen mee brengen. Voor leden van SVM en KBO is op vertoon van hun ledenpas de toegang gratis, voor niet leden vragen we een toegangsprijs van 5,00. En U ontvangt van ons een kopje koffie of thee met een traktatie. Vorig jaar gingen meer dan 400 deelnemers op deze manier op stap. Ook nu rekenen we weer op minstens zo veel Bockbier liefhebbers. Voor de horeca Moergestel is dat geen pro bleem. Ze hebben met zijn allen zo'n 1750 liter bockbier ingeslagen. Met een strippen kaart die je in het le café koopt, ga je in elk van de 9 cafés een bockbiertje proeven. Er zijn weer 9 verschillende biertjes te verkrijgen. Natuurlijk kun je met de strippenkaart ook een andere consumptie nuttigen. Moergestel 50+ behartigt uw belangen Er is niks leuker dan je rondje doen door Moergestel in een volle huifkar met lotgenoten die ook voor het volgende bockbiertje op sjouw gaan. Even samen zingen uit volle borst net zo lang tot de Bockenwagen gearriveerd is bij de volgende kastelein die zijn bockbiertje met een bijpassend hapje al klaar heeft staan. De stemming zit er altijd goed in onder de deelnemers aan het jaarlijkse Bockspringen. Dat zal zondag 12 oktober zeker ook weer het geval zijn. Dus zorg dat u er bij bent. De Bockenwagen is al opgetuigd en staat op die dag vanaf 14.30 uur klaar. Deze keer in Moergestel-Nieuws: BUURT 5: MOERGESTEL OOST Deze buurt wordt begrensd door Oistelvoirtjes, Hild, Stokske, Zandstraat; alles aan de oostkant van de Reusel (incl. buitengebied). Prijs En dan is er ook nog iets te winnen. Als je je "strippenkaart" die je in je eerste café koopt en in elk te bezoeken café laat aftekenen nadat je je bockbiertje besteld hebt en je volle kaart bij het laatste café afgeeft, maak je kans op 1 van de 6 prijzen. Er worden uit alle ingeleverde Toverroutes! Tijdens de Wilde Buiten Dag loop je een route langs allerlei uitdagende activiteiten. De hek sen en tovenaars hebben onze boswachters geleerd welke activiteiten jij kunt doen om een goede tovenaar of heks te worden. Kom verkleed, dan is het nog leuker om de activi teiten te doen! Kijk op www.natuurmonu- menten.nl/wildebuitendagen voor meer infor- In de maanden oktober, november en decem ber exposeren Hilda van Gisbergen en Ans Wolfs uit Moergestel in de Molenzaal van de Spoordonkse Watermolen. Hilda's passie is het maken van hoofden en beelden en 3-dimensionale schilderijen. Ze werkt het liefst met afvalmateriaal in combi natie met Powertex. Ans zet haar fascinatie voor de natuur op doek door middel van non-toxicsche druktechniek. De expositie is geopend woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00-17.00; zaterdag van 10.00- 19.00 en zondag van 10.00-20.00 uur. Toegang gratis. ReuZ Dubbelboek Naast het winnen van de prijs en de onmis kenbare gezelligheid gaat het voor de liefheb bers vooral ook om het proeven van de vele verschillende bockbiertjes. Dat er dit jaar weer een lokaal bockbier van de dorpsbrouwerij Reuzenbieren bij zit, te degusteren bij Herberg De Veerkes, is mogelijk een extra stimulans om deel te nemen. Hoe dan ook reden genoeg om er op 12 oktober weer bij te zijn. Biertjes, hapjes en veel sfeer in de kroegen en natuurlijk in de Bockenwagen. Vereniging Bierproeven Moergestel en de Horeca Moergestel rekenen op je. Tot zondag. C. V. de Pierewaaiers presenteert: Het is alweer meer dan een half jaar geleden dat carnaval 2014 werd afgesloten en de Pierewaaiers in een ogenschijnlijke zomerslaap dommelden. In de afgelopen maanden waren we wellicht wat minder zichtbaar, maar daarom niet minder actief. De voorbereidingen op het nieuwe seizoen zijn al een tijdje in volle gang en op 19 oktober 2014 presenteren we daarvan het eerste resultaat: de 32e Mu zikaalste Zondag van het Zuiden. Volle bak Gelukkig zijn we niet de enige die al reikhal zend uitkijken naar een nieuw feestseizoen. Ook onze kapellen doen dat en hebben zich in groten getale aangemeld. Over anderhalve week zullen tussen 13:30 en 18:30 uur maar liefst 21 bands in totaal 84 optredens verzorgen. De podia van dienst zijn de cafés HierNeffe, de Veerkes, de Klaore, ’t Centrum en de Brou wer. Laatstgenoemde heeft zelfs twee bühnes. Eén in het café en één in de zaal, waar later op de dag ook de finale plaatsvindt. Kort na 1830 uur worden daar de winnaars bekendgemaakt en mogen de nieuwe koningen en koninginnen van het Blaoskapellenfestival laten horen en zien waarom zij de beste van de dag zijn. De prijzen worden traditioneel uitgereikt in de categorieën ‘Muzikaliteit’ en ‘Presentatie’. Mee op stap Het Blaoskapellenfestival meemaken kan op vele manieren. Zelf gaan dweilen en via de programmaflyers (op de festivaldag aanwezig in alle deelnemende kroegen) een eigen route uitstippelen. Je kunt er ook voor kiezen om op stap te gaan met een kapel. De commissie is elk jaar op zoek naar vrijwilligers die een deelnemende groep willen begeleiden. Mensen die houden van een feestje en in ruil voor een gezellige dag een klein oogje mee in het zeil houden. Onze begeleiders zorgen ervoor dat niemand verdwaalt, iedere kapel op tijd bij zijn volgende optreden is, ook weer op tijd stopt en dat de muzikanten niet uitdrogen. Eerste Hulp Bij Optredens, waarvan de waarde niet mag worden onderschat. Zie je dit zitten of wil je meer informatie? Stuur ons dan een berichtje op Facebook (C.V. de Pierewaaiers). Mailen kan ook, naar blaoskapellenfestival@hotmail.com Wie, waar en wanneer? Voor wie: jongens en meisjes (4-12 jaar) en hun ouders of grootouders. Wanneer: Zondag 19 oktober bij Bezoekers centrum Oisterwijk, van Tienhovenlaan 5. Zondag 26 oktober bij de Loonse en Drunense Duinen, Giersbergen 8 in Drunen Startti jden: 11.00 11.30 12.00 12.30 13.00 13.30/14.00/ 14.30 Prijs: per kind 6,- (leden) en 9,- (niet-leden), volwassen betalen de helft Extra in Oisterwijk: pompoen bewerken inclu sief waxinelichtje 2,- (leden) en 3,- (niet-leden). Aanmelden op: www.natuurmonumenten.nl/wildebuitenda- gen Verrassend Een prijs voor meest verrassende kapel is er niet, maar zou wellicht ook niet misstaan. Met blaoskapellen weet je het namelijk nooit. Het enige dat je kunt voorspellen is dat ze onvoor spelbaar zijn, in de meest positieve zin van het woord. Ongewone repertoires, sexy saxo fonisten, flamboyante uitdossingen of op solo’s beluste grote tromspelers. Het kan allemaal de revue passeren, maar de kans is nog groter dat er een andere verrassing uit de hoge hoed wordt getoverd. De enige manier om hier ach ter te komen is om het zelf te beleven. Want wat is er leuker dan de geweldige filmpjes op Natuurmonumenten organiseert op zondag 19 oktober in Oisterwijk en op zondag 26 oktober in Giersbergen weer Wilde Buiten Dagen. Tijdens deze herfsteditie gaan kinderen toveren in de natuur. Een leuk uitstapje voor het hele gezin! Voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Laat je betoveren door de natuur! Verander jezelf in een toffe tovenaar of heks, kietel een spin, vind magische natuurschatten en maak heerlijke heksensoep. Doe mee met de super snelle vliegrace van Menzis en ga op zoek naar de schuilplaats van heksen. Dat en nog veel meer beleef je tijdens deze Wilde Buiten Dag van Natuurmonumenten. En voor nu, tot 19 oktober 2014. Oké, vooruit dan, nog gauw een spreuk om de week mee door te zagen: ‘A Is blaoskapellen door Moergestel razen, wordt carnaval nieuw leven in geblazen. PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 OKTOBER 2014 ■■MnflBiHHnHMnMMMMHnHEnMsngKK Seniorenvereniging w buurtgenoten

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3