Oh Will Pellis Sn n formatie (013) 513 1504 kom maar eens kijken... Protestantse gemeente Oisterwijk Uitvaartverzorging Stichting “Oh, kom maar eens kijken” gaat Sinterklaas voor de 4e keer helpen Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parocliiemoergeslel.nl l Misintenties 14 dagen Komende periode bij het Huis voor Zingeving Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl 0900 332 22 22 MTV Radio Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: PAGINA 2 r Politie alarm: 1-1-2 Theo te Wierik msc Ria Willems (secr. Deze zondag lezen de kinderen verder uit Genesis, Genesis 16:1-16. God heeft Abram een kind beloofd. De slavin Hagar raakt van Abram in verwachting. En dan gaat het mis tussen Hagar en Sarai (de vrouw van Abram). Hagar vlucht hoogzwanger de woestijn in en wordt daar door een engel van God gezien die haar terugstuurt naar Abram. In een tent wordt Ismael geboren. Zondag 12 oktober 2014,10.15 uur, ds. Rik Radstake Er is crèche en kindernevendienst .513 1424 .513 1204 Agenda Maandag 13 oktober, 19.00 uur: Algemene ouderenzalving in kapel van Park Stanislaus. Woensdag 15 oktober, 9.30 uur: Liturgie- overleg. Donderdag 16 oktober, 9.30 uur: Bijbelgroep. Zaterdag 11 oktober, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Barbara Roosen e.v. Petrus Remunt, overl. kinderen en kleindochter Rianne. Noteer ook 14 december 11.00 uur wanneer de grote dankviering wordt gehouden in onze parochiekerk m.m.v. alle parochiegroepen, de drie gildes etc.. MTV zendt deze dank viering rechtstreeks uit! Ouderenzalving Dit jaar zal op 13 oktober de jaarlijkse oude renzalving plaatsvinden tijdens een dienst in de kapel van Park Stanislaus. De dienst begint om 19.00 uur, ook uw familie is hierbij van harte welkom. Mocht u meer willen weten over de ouderenzalving of u hiervoor willen opgeven dan kunt u dat middels een formulier dat klaarligt in de kerk, het parochiecentrum en bij de receptie van Park Stanislaus. U kunt zich ook telefonisch opgeven op het paro chiecentrum 513 2774 of via een email naar: secretariaat@parochiemoergestel.nl Op een later tijdstip zullen we extra informatie geven over elke filmavond. HUISARTSENPOST Parochieavond Noteer in uw agenda: woensdagavond, 5 november om 19.30 uur, willen parochiebe stuur en pastoraatsgroep u bijpraten over de ontwikkelingen naar de nieuwe parochie welke een feit wordt op 1 januari 2015. De bijeenkomst wordt in de kerk gehouden. Misdienaars en kinderkoor Kinderkoor: De repetitie is op maandag van 17.00 tot 18.00 uur. Je mag je opgeven bij Sandra Denissen 513 3667 of gewoon een Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 met de gulle donatie van Inner Wheel Tilburg Triboch. Een organisatie van vrouwen uit Tilburg en directe omgeving, die zich toelegt op ontmoeting, gezelligheid, sociale betrok kenheid en het ondersteunen van projecten. Ook andere donateurs zijn wij zeer dankbaar. U kunt dit doel ook steunen door een bijdrage over te maken op rekeningnummer NL46 RABO 01362 66 282 t.n.v. St. Oh, kom maar eens kijken. De stichting “Oh, kom maar eens kijken” hoopt dat ook dit jaar weer een succes wordt! Oktobermaand - Rozenkransmaand Tijdens de vieringen op woensdagavond in de kapel van Park Stanislaus zal in de maand oktober hieraan aandacht worden geschon ken. Iedereen is welkom tijdens deze viering op de woensdagavonden die beginnen om 19.00 uur. Hoofdingang moeilijk toegankelijk voor rolstoel rollator Voor parochianen die gebruik maken van een rollator of rolstoel is het tijdens de restauratie van de toren moeilijk om de kerk via de hoofdingang binnen te gaan daar de helling niet te gebruiken is. Wij adviseren deze men sen om gebruik te maken van de zij-ingangen. Zondag 12 oktober, 10.00 uur: Gezinsviering (H. Mis), “Opa en Oma viering” m.m.v. kinderkoor. Jgt. Cees Schellekens; overl. fam. Mulders- van Rovert, dochter Toos, zonen Theo en Janus en kleinzoon Robert; jgt. Rietje Struy- cken-Klessens; Jan Cornells Horrevorts en Anna-Maria van Dijk en Noud Horrevorts. keertje gezellig langs komen bij een repetitie. Misdienaars: Je mag zelf aangeven hoe vaak je wilt dienen. Opgeven kan bij Paula Hoeven: info@chowa.nl Wij gedenken Op 21 september overleed Giel van Esch, sinds januari 2011 weduwnaar van Annie van Laarhoven. Giel was een harde werker die net als alle jonge mensen in die tijd al op jonge leeftijd aan het werk ging. Hij begon als bakkersknecht en hij bereikte zijn pensi oengerechtigde leeftijd bij de familie van Bommel. Giel kende Annie net 3 maanden toen hij naar Indië moest en er werden heel wat brieven over en weer geschreven. Uit hun huwelijk werden 4 kinderen geboren die ze een warm en veilig thuis boden. Het over lijden van dochter Jettie was een zware slag. Giel overleed op Park Stanislaus op 87 jarige leeftijd. Na 3 succesvolle jaren gaat de stichting “Oh, kom maar eens kijken” ook dit jaar Sinterklaas weer helpen. Vorig jaar heeft de stichting, overigens in samen werking met Sint Nicolaas en zijn pieten, ruim 100 kinderen blij kunnen maken met het cadeau dat deze kinderen graag wilden hebben. Ook dit jaar wil de stichting Sinterklaas weer gaan helpen in de hoop dat nog meer kinderen blij worden gemaakt. De stichting vindt het dan ook belangrijk dat kinderen in de leeftijd van 3 t/m 12 jaar op 5 december toch een goed gevulde schoen krijgen als de omstan digheden thuis dat financieel lastig maken. Wij hopen dat de mensen die het betreft hier ook gebruik van maken. Het belangrijkste is dat de verlanglijstjes bij ons komen. De stich ting zal dan gaan zorgen voor cadeautjes zodat die dit jaar, in overleg met de ouders (en wel licht met behulp van de pieten), ook in de schoenen komen van deze kinderen. Binnenkort kunt u zich hiervoor aanmelden via een bon in het Moergestel Nieuws of het Nieuwsklok. Of via de website www.ohkom- maareenskijken.com Ook kunt u andere mensen aanmelden waar van u vindt dat zij dit nodig hebben. Als stichting zijn wij natuurlijk afhankelijk van donaties. Daarom zijn we ook super blij Filmavonden van de parochie In het komende najaar en winter worden weer 3 filmavonden georganiseerd in de film zaal van de Verdieping aan de Industrieweg in Moergestel. Voorafgaand aan elke film wordt een inleiding gegeven over de achter gronden, de vraagstellingen en de opbouw van de film. Die inleiding begint steeds om 19.00 uur en de film zelf om 19.30. (Er wordt een kleine bijdrage gevraagd; per avond te voldoen.) Als pastoraatsgroep bieden we deze films aan binnen het kader van de catechese. We kiezen deze films omdat er steeds zins- gevingsvragen aan de orde komen. We vinden het dan ook belangrijk om vóór en na de film met elkaar daar over te praten en meningen uit te wisselen. We bieden het volgende programma aan: Op vrijdag 14 november 2014 om 19.00/19.30 uur: “In this World”, een eigentijdse overle- vingsgeschiedenis, tegen de achtergronden van de miljoenen vluchtelingen die jaarlijks hun lot leggen in de handen van mensen- smokkelaars. Op vrijdag 16 januari 2015 om 19.00/19.30 uur: “Intouchables”, over een jonge Senega- lees, die eerst zijn geld verdiende met schim mige zaken, maar plots via een bijstandsre- geling een baan als verzorger van een gehan dicapte rijke man krijgt aangeboden. Op vrijdag 20 februari 2015 om 19.00/19.30 uur: “Le grand voyage”, over een westers opgeleide jongeman die, noodgedwongen, zijn oude moslimvader op diens bedevaart naar Mekka moet begeleiden als chauffeur. Wanneer U deze films wilt zien, kunt U zich daarvoor nu al opgeven bij het secretariaat. Bijbelochtenden in onze parochie De start van de bijbelochtenden voor het werkjaar 2014/2015 is op donderdag 16 okto ber van 10.30 tot 12.00 uur in het parochie centrum. Voorts komen we bijeen op de vol gende data: 27 november, 18 december, 15 januari, 19 februari, 19 maart, 17 april. Dit werkjaar komt vooral de evangelist Mar cus aan het woord. Uit zijn evangelie worden het komende liturgische jaar (Begint op de eerste zondag van de Advent) vooral ook de lezingen in de liturgie genomen. Er samen eens over verder praten is het belangrijkste doel van deze bijeenkomsten. Iedereen is steeds hartelijk welkom. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 OKTOBER 2014 I voor afroepweekend opgeven. Innerlijke kracht ontwikkelen- Interactieve lezing met Willy Hensen Het leven vraagt veel van ons allemaal. Uit welke talenten, eigenschappen en deugden bestaat jouw innerlijke kracht? Willy Hensen nodigt u uit samen te onderzoeken waar uw innerlijke kracht uit is opgebouwd en hoe u om uw innerlijke kracht kunt ontwikkelen. De lezing is op woensdag 15 oktober van 20.00 tot 22.00 uur in Huize Nieuwenhof. Kosten: €10,- per persoon. Zonder inschrij ving. Intensive: De Ontknooping met Marinus Knoope Knoop is bekend van het standaardwerk De Creatiespiraal. Op zoek naar een natuurlijke weg van de negatieve naar de positieve spiraal, ontdekte Knoope dat negatieve emoties in feite gezonde prikkels zijn die, als je ze toelaat en ermee speelt, juist die kracht in zich heb ben die je nodig hebt. Deze dagworkshop is op zaterdag 15 novem ber van 10.00 tot 16.00 uur in Pleiade, Nieuw- landstraat 36 in Tilburg. Kosten: €95,- per persoon. Met inschrijving. Meer informatie en aanmelden: www.huis- voorzingeving.nl of 06-51003388. Buitengewone assemblee van de Bisschoppensynode over het gezin Volgens de Tilburgse hoogleraar Paul van Geest (Vaticaankenner) komen er tijdens de komende kerkvergadering in Vaticaanstad van 5-19 oktober twee kampen tegenover elkaar te staan. “In het ene kamp zitten de bisschoppen die de kerkelijke leer beschou wen als een statisch corpus waarin nooit iets verandert”, aldus Van Geest. In het andere kamp zitten de bisschoppen “die hun handen hebben vuil gemaakt in het basispastoraat” en die “geraakt” zijn door de concrete levens situaties van gelovigen en zich daarom afvra gen hoe de kerk hen erbij kan blijven betrek ken. Tot het laatste kamp behoren kardinaal Walter Kasper en de Antwerpse bisschop Johan Bonny. De laatste publiceerde vorige week een beschouwende brief waarin hij voor uitblikt op de synode over het gezin. In tegen stelling tot andere commentatoren stelt Van Geest dat Bonny met zijn brief niet zozeer een wijziging van de morele doctrine over huwelijk en seksualiteit bepleit, maar enkel een pastorale herformulering. “Hij constateert slechts de spanning [tussen leven en leer] en geeft dat mee aan de synodevaders”, aldus Van Geest. “Zijn brief is in ieder geval een steen in de statisch moraaltheologische vij ver.” Bij paus Franciscus ziet Van Geest een zekere “discrepantie”: aan de ene kant is hij als de Opvolger van Petrus de hoeder van de apost olische leer en aan de andere kant geeft Franciscus veel ruimte aan pastorale barm hartigheid jegens hen die van die leer afwij ken. Over heel de wereld zijn katholieken gevraagd (ook in onze parochie) om hun mening te geven over thema’s als samenwonen, geschei den zijn, homoseksualiteit, abortus etc. etc. De uitkomst van dit onderzoek is door de Nederlandse bisschoppen, in tegenstelling tot de Duitse bisschoppen, niet bekend ge maakt. In Duitsland blijkt hoe ver katholieken van de leer van de Kerk afstaan. 28e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 11-18 oktober 2014 Agenda 12 oktober 15.00 uur: concert Brabants Gi- taarkwartet, toegang €12,50 13 oktober 18.00 uur: instructieavond en maaltijd voor het bezoekproject 14 oktober 10.00 uur: creatieve groep 14 oktober 20.00 uur: gespreksgroep 20-35 jarigen, Kreishof 9 Oisterwijk KAPEL PARK STANISLAUS: Zaterdag 11 oktober, 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Woensdag 15 oktober, 19.00 uur: Woord- en Communieviering. Parochiecentrum, telefoon 013- 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 9 oktober kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe MTV-uitzen- ding. Deze week staan op het program ma: Quispel 2014; MTV-actueel: Moers Midden; We gaon te veld (o.v.). Op vrijdag 10 oktober vanaf 19.00 uur en zaterdag 11 oktober vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! Op zondag 12 oktober ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie Ron Hermus. Techniek Martijn van de Wouw. p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl rlTw Graag wijs ik u op onze nieuwe website: www.pkn-oisterwijk.nl Hier vindt u infor matie over onze gemeente, over alles wat er gebeurt in het Lodewijkskerkje aan concerten en dergelijke en over ons zalencentrum De Voorhof. Heel veel dank Namens het project Hand in Hand in Nko- ranza, Ghana bedankt Carlijn Willems alle mensen die met het maken en kopen van rozenkransen zo’n mooi bedrag hebben inge zameld. Een bedrag dat geheel ten goede zal komen aan de lichamelijk e/o geestelijk gehan dicapte kinderen die wonen op het terrein van Hand in Hand en volledig afhankelijk zijn van giften van buiten. Héél hartelijk dank! Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2