QoEF! Superbingo voor Theo Raaijmakers! Audacia- nieuws Kennismaking tennissport bij Stokeind Judo Brabant Cup KiKu (Kinder- Kunst) Moergestel Bierproefavond Muifelbrouwerij Nieuwe website Schaatsclub “De Vennen” Familiesoftbal- toernooi l -4 1 r n -I .21:00 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Vlak voor het begin van het nieuwe schaats seizoen heeft Schaatsclub “De Vennen” een nieuwe website. Het adres is www.schaatsclubdevennen.nl .14.30 uur .10.15 uur .12.30 uur .12.00 uur .11.30 uur .10.00 uur .11.00 uur De laatste grote vernieuwing van de website werd in 2008 uitgevoerd door Pim Peeters. Afgelopen zomer heeft vooral Pieter van der Steen heel veel tijd besteed aan het ontwerpen van een nieuwe website, waarbij optimaal gebruik wordt gemaakt van de meest recente technische mogelijkheden. Met de nieuwe website is Schaatsclub “De Vennen” weer helemaal bij de tijd. Hopelijk kan hier komende winter weer worden vermeld dat er op de natuurijsbaan aan de Scheerman kan worden geschaatst. ROEF! HANDBAL Uitslage DS White demons-Roef 15-14 Programma donderdag 2 oktober HR 21:30 Roef-Avanti Zaterdag 4 oktober El 10:00 Roef-Heerle Dl 09:50 Elshout-Roef Cl 18:15 PSV-Roef DB 12:00 HVM-Roef Zondag 5 oktober HS 11:10 Bedo-Roef DS 17:00 HVM-Roef16:00 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! .09:30 .08:30 .17:00 .11:00 een mooie prijs in het verschiet. Je kunt zo maar een van de zes prijswinnaars zijn die een krat assorti bockbieren wint. Daarvoor moet je wel een geheel ingevulde strippenkaart inle veren aan het einde van je tocht waarop te zien is dat je in alle 9 etablissementen een bockbiertje gedronken hebt. Om er zeker van te zijn dat de 400 deelnemers van vorig er ook dit jaar weer zullen zijn, krijgen zij een per soonlijke herinneringsmail toegestuurd. Een proefles van trainer Mamick, enkele balspelletjes en het spelen van een tiebreak stonden op het menu voor de kinderen die op woensdagmiddag 24 sep tember tijdens het Hussel- vriendentoemooi kwamen proeven van de tennissport. 150 Judoka’s waren zaterdag 27 september 2014 aanwezig bij de eerste ronde van de nieu we judocompetitie de Judo Brabant Cup. Dit is een competitie bestaande uit 6 rondes iedere ronde kunnen de judoka’s punten halen en bij de laatste ronde word het podium van elke categorie bekend gemaakt. De judoka’s van Judo Vereniging St. Jan Moergestel hebben in de eerste ronde mooie resultaten behaald. De resultaten waren als volgt: 2e plaats voor Martijn van Elderen, 3e plaatsen voor Samé van Mensvoort en Johan Horrevorts, 4e plaat sen voor Jaap Boogaers, Linda Horrevorts, Loek van der Bruggen, Huub Nouwens, Nele van de Loo, Sep Nouwens en een 5e plaats voor Onno van Dal. Super goed gedaan alle maal! Tot woensdag of donderdag op de mat! Wil jij ook leren hoe je iemand op zijn rug werpt of in een houdgreep houdt? Kom dan eens langs op een van onze trainingen, de trai- ningstijden zijn van 18:30-19:30 vanaf 6 jaar t/m 10 jaar en van 19:30-20:30 voor 10 jaar en ouder, de trainingsdagen zijn woensdag en donderdag. Jong of oud dat maakt niet uit Judo is geschikt voor iedereen! Extra service De organisatie laat op deze manier niets aan het toeval over. Het is de bedoeling dat het een paar weken van te voren gaat gonzen in het dorp om samen op 12 oktober te gaan stap pen ofwel "springen”. De vriendengroepen worden geformeerd, tijden worden afgesproken en de startplaats wordt bepaald. Iedereen neemt zich voor om de strippenkaart helemaal af te maken en af te laten tekenen. Er ligt immers Sinds 2001 kunnen leden en niet-leden infor matie over schaatswedstrijden, lessen, trai ningen en natuurijs op de website van de “De Vennen” vinden. Vooral in tijden van vorst wordt door veel mensen gecheckt of er bij voorbeeld op de ijsbaan aan de Scheerman in Moergestel kan worden geschaatst. KiKu Moergestel is een stichting en heeft als doel kinderen in de leeftijd van 5 tot 16 jaar te stimuleren in hun creativiteit. Dit willen we verwezenlijken door het jaarlijks houden van een expositie waar de eigen creaties tentoon gesteld worden en het geven van workshops waar ze zich kunnen ontplooien in het leren omgaan met materialen en technieken. Wil jij een eigen kunstwerk maken? Dan zijn onze creatieve workshops echt iets voor jou. Van oktober tot februari hebben we weer ver schillende workshops zoals popart, glasverven, schilderij met ijscostokjes, schilderij van stro ken papier, decopatch, vilten, vogel van stof, bloemenkrans, schilderij van hartjes, kerst ballen, wasco op doek, bowies, zeepaardje van takjes en foamclay schilderij. Kijk voor meer informatie op onze site www.kikumoergestel.nl Lijkt het je leuk om je werken aan anderen te laten zien dan kun je je opgeven voor de expo sitie die gehouden zal worden van 27 februari t/m 8 maart 2015. Voor meer informatie kun je ook Karin Verbakel bellen 513 1321. We hebben de adressen die de jaren ervoor op de strippenkaarten door de deelnemers zijn ingevuld verwerkt in een bestand. Nu zijn we in staat extra service in deze vorm te verle nen. Op zondag 12 oktober wordt er op de velden van Roef! in Moergestel weer als afsluiting van het seizoen een familietoernooi softbal gehouden. Je kunt een team opgeven voor de volgende klassen: gevorderden, half gevor derden, beginners. Een team moet minimaal uit 9 spelers bestaan, dit mogen collega’s, vrien den, buren, familie zijn het maakt niet uit. Het is een toernooi wat vooral voor de gezel ligheid wordt gespeeld. Je kunt je opgeven voor vrijdag 3 oktober bij Annie Hekker liefst per e-mail: Lhekker@home.nl of via een briefje in de bus bij Burg. Poortstraat 22,5066 GG Moergestel. Zesenveertig kinderen zorgden voor een volle baanbezetting. Zoals gebruikelijk zorgde de jeugdcommissie voor de inwendige mens. Wapperend met hun stempelkaart bestormde de jeugd tussen de partijtjes door de bar. De introducees kregen op deze manier een goed beeld van de gang van zaken bij de Moergestel- se tennisclub. Basisschoolkinderen die lid willen worden Audacia - EMK1-3 Nadat Audacia 2 verdiend had gewonnen (2- 1) van RKDSV Diessen begon Audacia 1 aan zijn vierde competitiewedstrijd tegen EMK uit Nuenen, het dorp waar Vincent van Gogh in 1885 zijn wereldberoemde schilderij “de Aardappeleters" maakte. Binnen één minuut bracht Alex Aarts met een kopbal Audacia op 1-0. en de daarop vol gende tien minuten waren de aardappeleters volkomen uit het veld geslagen, Audacia domi neerde en creëerde diverse kansen tot EMK met een fraaie counter in de elfde minuut gelijk maakte 1-1. Enkele minuten later werd een EMK speler in het zestienmetergebied gevloerd: penalty en een onterechte rode kaart voor Tim van Kerkoerle, aangezien hij buiten de zestien meterlijn stond en niets met deze overtreding van doen had. 1-2. Audacia heeft de resterende 75 minuten held haftig geknokt en was met tien man een gelijk waardige aan het team uit Nuenen, beide had den evenveel kansen, maar toch wisten de gas ten de eindstand op 1-3 te koppen. Uitslagen: Audacia 1-EMK 1 1-3; Audacia 2-RKDSV 3 2-1; Helvoirt 3-Audacia 3 5 1-3; Audacia 4-Uno Animo afgelast; Audacia 5- Nevelo66-1; SVSOS4-Audacia6 1-1; Taxan- dria VRl-Audacia VR1 31-0 Programma zondag 5 oktober: FC Eindhoven AVI - Audacia 1 Sarto 6 - Audacia 2 Audacia 3 - ODC 5 Ziggo 6 - Audacia 4 SVSOS 3 - Audacia 5 Audacia 6 - Sarto 14 Audacia VR1 - RKWO VR2 Vrijdag 10 oktober: Speciaalbieren staan in Nederland in 2014 volop in de schijnwerpers, en de bierbrouwerijen schieten momenteel, spreekwoordelijk gezegd, als paddestoelen uit de grond. Er zijn nu meer dan 225 brouwerijen in Nederland. Zo is de brouwer van de Muifelbrouwerij, evenals de plaatselijke Reuzenbieren gestart in 2006. Martin Ostendorf, de Berghemse eigenaar van deze mircobrouwerij komt hoogst- persoonlijk zelf de proefavond leiden. De Muifelbrouwerij heeft inmiddels een behoor lijke aantal bieren op de markt gebracht die het proeven waard zijn. Deze avond worden 6 van zijn bieren voor het voetlicht gebracht en geproeft. De brouwer zal u meenemen in de ontstaangeschiedenis van elk bier en vertellen over de karakteris tieken hiervan. De Muifelbieren worden op De bockbiertjes voor aankomend herfstseizoen zijn door de Nederlandse brouwers al enige maanden geleden gebrouwen. Na 1 oktober zijn ze te verkrijgen bij de slijters, de supers en de cafés. Dus is het weer tijd dat de Vereniging Dierproeven Moergestel samen met Horeca Moergestel het jaarlijkse evenement ‘Bock springen” oppakt. En dat hebben we voortvarend gedaan. In Moergestel en wijde omgeving zijn op heel veel plaatsen grote posters opgehangen en flyers verdeeld. De Bockenwagen is al weer geregeld en zal op zondag 12 oktober vanaf 14.30 uur gaan rijden. De 9 deelnemende Moergestelse cafés zijn creatief aan de slag met welk hapje ze bij hun bockbiertje zullen serveren. De 9 bockbieren zijn ingekocht. En de strippenkaarten voor de 9 biertjes zijn bij de Moergestelse horeca vanaf nu te koop. Uiteraard ook op zondag 12 oktober in het café waar men wil starten. Het Bockspringen is dus niet te missen. We rekenen er op dat bij mooi of geen weer vele Moergestelnaren en vrienden uit omliggende dorpen en steden hun "Bockenronde” zullen maken. De Vereniging Bierproeven en de Horeca Moergestel zijn er klaar voor! ambachtelijke wijze geproduceerd. Na afloop zijn er nog veel meer te proeven want Herberg De Veerkes heeft een aantal van zijn bieren gekozen en op de kaart gezet. Dus genieten maar! Deze proefavond is de aanloop naar het Bock springen dat op zondag 12 oktober wederom in Moergestel wordt georganiseerd. Dus a.s. vrijdag 10 oktober bent u van harte welkom om mee te komen proeven bij Herberg “De Veerkes”, aanvang 20.15 uur, kosten 10,50 voor niet leden. van de MTV Stokeind kunnen per direct lid worden. Zij hoeven de eerste drie maanden geen contributie te betalen lidmaatschap: jc@mtvstokeind.nl). Ook de tennisschool doet een duit in het zakje: als je tennistraining neemt, krijg je een gratis racket. Inschrijven voor de tennislessen kan nog tot 5 oktober. Op www.mtvstokeind.nl vind je meer infor matie over de club. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 OKTOBER 2014 MHHMHIMMMMHMHHMMBM IMMMMMBMMHHBMBHMMBMHMHHMMHMMMi MMMMMHMMH ■MM Op donderdag 16 oktober wordt door Senioren Vereniging Moergestel (SVM) in 'Den Boogaard' een spectaculaire bingo gespeeld. Joke en Addy, de vaste begeleidsters van de bingo, leiden deze Superbingo die wordt gespeeld over 8 rondes. De kosten bedragen 10,- per persoon maar daar krijgt u wél wat voor terug! De prijzen bestaan uit prachtige pakketten die groter zullen zijn dan normaal. Het heet ook niet voor niets 'Superbingo', dus we pakken ook wat grootser uit. De opbrengst komt in zijn geheel ten goede aan 'onze' pater Theo in Bolivia want de prij zen worden betaald door de SVM. Elke 10,- gaat dus ook daadwerkelijk naar pater Theo! Let wel op: deze Superbingo begint die middag om 13.30 uur! Doe mee - speel mee - help mee: aan het prachtige werk van Theo Raaijmakers! Donderdag 16 oktober om 13.30 uur in Den Boogaard. De koffie staat uiteraard ook klaar! Kunt u deze middag niet komen, maar wilt u wel bijdragen voor het werk van Theo, dan kunt u een bedrag overmaken naar rekening NL38 RABO 0134532260 t.n.v. SVM met de vermelding 'Pater Theo'. PAGINA 7 MHMHMMMMHMMMMMMBMMMMMMBMMMMMBMMMHaMBHHHMHMMHBMMMMMMMMMMMMMMMMMM We gaan weer Bockspringen

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7