r Lustrumconcert Budding Sound Big Band Zangvereniging Crescendo bestaat 75 jaar Paul Spapens schrijft boek over Mariaverering Fraai ’drieluik’ in Galerie De Verdieping Rouwverwerking bij het verlies van een partner Tentoonstelling in Stanislaus Twee muziekverenigingen maken op zondagmiddag 2 november samen muziek op twee podia in Den Boogaard! Meditatie en Mindfulness in Yoga Centrum Moergestel Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl In de loop der jaren presenteerde het orkest Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen In het boek wordt onder meer ook de geschie denis verteld van de devotietegels zoals die rond het einde van de Tweede Wereldoorlog in gevels van woningen werden ingemetseld. Ook in Moergestel komen deze tegels voor. Uitvoerig wordt ingegaan op de Mariabeelden in kerken en kloosters, opkomst, neergang én opleving van bedevaarten, schietgebedjes en nog veel meer. In het boek staan tientallen foto’s. Al deze onderwerpen komen ook aan de orde op de uitgebreide tentoonstelling in het Duvelhok. Op deze tentoonstelling wordt het verhaal verteld van Maria vanaf de pre historische vruchtbaarheidsgodinnen tot aan de betekenis van Maria vandaag. GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 9 oktober is er een muzikale middag in Park Stanislaus voor alle Senioren die woonachtig zijn in Moergestel en Park Stanislaus. De middag zal worden verzorgd door het Senioren Orkest Tilburg waarin diverse beken de muzikanten uit Moergestel hun steentje bijdragen. We beginnen om 14.30 uur met een kopje koffie of thee, waarna om 14.45 uur het orkest verschillende bekende melodieën zal spelen. Rond de klok van 17.00 uur sluiten wij de middag af. Wilt u opgehaald worden, belt u Corry de Jong telnr. 513 3295, dan komt ze u om 14.00 uur halen. Tot donderdag 9 oktober 14.30 uur. Jacqueline, Corry, Cany, Gina en Ricky en elk beeld zijn eigen bijzondere verhaal ver telt. De expositie wordt geopend door Louis van den Meijdenberg op zaterdag 4 oktober om 15.00 uur en is verder te bezoeken tot en met 26 oktober op de zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur en op de zondagen van 11.00 tot 17.00 uur. zich met veel succes op honderden festivals, concerten en feesten in België en Nederland. Zij namen bij een professionele studio twee Cd’s op, waarvan de eerste is uitverkocht. De tweede “Take Your Time” is nog te koop bij de bandleden voor 8. Het boek ‘Heel veel Maria’s’ kost 19,90 euro en is te koop in alle boekhandels. Op zondag 5 oktober signeert Paul Spapens zijn boek in het Duvelhok. van kunstige werken van Toon Kerkhof De tentoonstelling bestaat uit zeer kleurrijke kunstige werken met hoog en laag reliëf. De tentoonstelling is te bezichtigen vanaf 18 september t/m 30 oktober 2014 van ma t/m vrij van 9.00-17.00 uur en op za /zo van 9.00- 16.00 uur. Zondag 2 november! Aanvang 14.00 uur in Den Boogaard. De toegang is gratis, maar een vrije gift, wat u vindt dat het concert waard is, is meer dan welkom. Leden van de Tilburgse gilden dragen het Mariabeeld van de Kapel O.L. Vrouw ter Nood door de Heuvelstraat. De Mariaprocessie trok op 4 mei vanuit de kerk van het Heike door de binnenstad als onderdeel van de viering van het vijftigjarig bestaan van de kapel. Foto: Jacques van der Schans (TAFV). De boekpresentatie en de expositie-opening kunnen door het publiek worden bijgewoond. Een dag eerder, op zaterdag 4 oktober, wordt in PARK aan het Wilhelminapark 53 een expo sitie geopend over Maria in de moderne kunst. Beide exposities zijn gratis te bezoeken tot 2 november. Paul Spapens is gespecialiseerd in immaterieel erfgoed. Volksgeloof is daar een belangrijk onderdeel van. Over immaterieel erfgoed en volksgeloof schreef Paul Spapens tientallen boeken. Over Maria en de Mariaverering zijn hele bibliotheken vol geschreven. Toch is het boek ‘Heel veel Maria’s’ volledig nieuw van inhoud omdat de Mariaverering in al zijn omvang vanuit een plaats wordt beschreven. Alle denkbare onderwerpen passeren de revue. Zo heeft de schrijver zelfs uitgezocht hoe vaak tegenwoordig nog de voornaam Maria wordt gegeven en hoeveel vrouwen en mannen Maria als extra doopnaam hebben. De gespreksgroep rouwverwerking bestaat uit maximaal acht personen. De bijeenkomsten worden wekelijks gehouden op woensdagmid dag, te beginnen op 26 november a.s. Aantal bijeenkomsten: 10. Elke bijeenkomst duurt ongeveer 2 uur. Plaats: ‘De Voorhof’, Op 16 november 2014 om 15.30 uur geeft de Budding Sound Big Band uit Oister- wijk een concert in Den Boogaard, Moergestel t.g.v. zijn 35-jarig bestaan. Zij brengen een programma van jazz, rock, funk en latin, waarbij solisten en zang worden afgewisseld met een stevige orkestsound. De band verbonden aan Factorium Tilburg afdeling Oisterwijk, bestaat uit 26 leden en staat nog steeds onder leiding van zijn stichter, Piet van Campenhout, basgitarist en docent koper. Zangeres Jeske Paalvast laat u genieten van haar warme stem. “Three Times Two”. Dat is de naam van het concert. Vrij vertaald betekent dit: drie keer twee. En waarom dan “Three Times Two”? Kerkstraat 62, Oisterwijk. Deelname aan de groep is niet gebonden aan leeftijd noch aan kerkelijke gezindte. Van de deelnemers wordt een financiële bij drage gevraagd van 25,00. Informatie en opgave bij Margret Dirkx, (533 1029), margretdirkx@gmail.com Zie ook: www.elkaarnabij.nl Opgave liefst vóór 30 oktober. Ook dit najaar zal weer worden gestart met een gespreksgroep voor mensen die ongeveer een half jaar of (veel) langer geleden hun part ner verloren hebben. Dit is een initiatief van de groep “Elkaar Nabij”, die actief is in de regio en regelmatig ook themabijeenkomsten organiseert voor mensen die rouwen. Als gastorkest treedt Border Brass uit België op, onder leiding van Erwin Pallemans. Zij zorgen voor een boeiend contrast. Entree 5,-; t/m 14 jaar gratis. De officiële jubileumdag van Gemeng de Zangvereniging Crescendo was reeds in juni van dit jaar. Maar op 25 oktober 2014 om 20.00 uur in Den Boo gaard, Moergestel, wordt het jubileum jaar feestelijk afgesloten. Samen met harmonie Prinses Juliana zal er een concert gegeven worden. De repetities zijn al in volle gang. Ook deze keer zal het programma zeer gevarieerd zijn, van licht klas siek en anderstalige melodieën tot algemeen bekende nummers. Zowel de harmonie als het jubilerende koor nemen ‘n deel van het concert voor hun reke ning, maar uiteraard wordt het koor in ‘n drie tal stukken begeleid door het harmonieorkest. Het concert is gratis toegankelijk voor allen die deze muziek een warm hart toedragen. U bent van harte welkom. voor wat er in jezelf plaats vindt. Je kunt een begin maken met wat gas terug te nemen en langzaam aan is er minder denken en meer Zijn. Je richt je aandacht op de directe ervaring, in plaats van het denken over de ervaring. Dat is ook meteen de essentie van stil worden. Je denken wordt stil, het onop houdelijke geratel in je hoofd komt tot stil stand. Wanneer je je aangesproken voelt door deze leermethode tot zelfkennis ben je van harte welkom! Voor informatie, Mart je Blankers, tel: 513 2680 of www.yogamoergestel.nl Twee muziekverenigingen verzorgen op maar liefst twee podia in Den Boogaard een mid dagconcert op zondag twee (2) november aan staande! Koninklijke Vereniging Sociëteit Harmonie Asterius uit Oisterwijk en muziekvereniging Prinses Juliana uit Moergestel hebben elkaar twee jaar geleden ontmoet bij de ontvangst van de koning en koningin in Oisterwijk. Hieruit bloeit inmiddels een mooie vriend schap tussen beide verenigingen. Maria ook hoofdpersoon op twee tentoonstellingen In Het Duvelhok aan de St.-Josephstraat 133 in Tilburg wordt op zondag 5 oktober om 14.30 uur een boek over de Mariaverering in Tilburg gepresenteerd. Tegelijk wordt een tentoonstelling over hetzelfde onderwerp geopend. Het boek is geschreven door Moergestelnaar Paul Spapens. De titel van het boek is ‘Heel veel Maria’s’. Het telt 300 pagina’s. Yoga Centrum Moergestel start weer met een aantal meditatie/mindfulness bijeenkomsten op de vrijdagavond. We beginnen 10 oktober. Meditatie/Mindfiilness is een oefening om stil te worden. Leer ervaren hoe dat voelt, laat je verrassen door wat er in je gebeurt. Je gaat aan de slag met eenvoudige oefeningen die je helpen tot rust te komen en te concen treren. Het leven voelt vaak zo “vol” en het gaat erom, jezelf niet te verliezen in de stress. Alle gedachten verdwijnen niet zomaar van de ene op de andere dag, daar moet je wel wat voor doen. Word je bewust en heb aandacht En wat is dan mooier dan samen muziek maken? Het belooft een gevarieerd programma te worden met verrassende elementen. In de loop van de komende weken zullen we een paar tipjes van de sluier oplichten. Houd de media in de gaten. Galerie de Verdieping, aan de Industrieweg 16, toont van 4 oktober tot en met 26 oktober abstracte werken in acryl van Hans van Brunschot, portretten, dieren en landschappen in olieverf van Jan Habraken en fotosferen van Ed Mutsaers. Door de gedurfde maar geslaagde combinatie van drie geheel verschillende stijlen is uw bezoek aan deze tentoonstelling zeker de moeite waard. Waar Hans van Brunschot na een lange periode van betrekkelijke rust de artistieke draad weer oppakt en zijn emotie, gevoel en beleving weer alle ruimte geeft, verdiept Jan Habraken zich in zijn wijdse landschappen die de kijker uit nodigen om in weg te dromen. Ed Mutsaers (Berkel-Enschot) toont “fotosferen” waarin hij schildert met fotografie, verschillende ele menten in een nieuwe ruimte samenbrengt Wanneer je partner je ontvalt verlies je de grond onder je voeten, maar het leven van alledag herneemt weer snel zijn loop. Voor jou zal dat leven echter nooit meer hetzelfde zijn. Gevoelens van verdriet, eenzaamheid, boosheid, schuld of angst kunnen je overvallen. Er zijn veel vragen over hoe het nu verder moet, hoe je met al die gevoelens om moet gaan en hoe je het verlies kunt inpassen in je verdere leven. Je hebt na het overlijden van een dierbare behoefte aan ontmoeting, begrip, aan iemand die de tijd neemt om naar je te luisteren. Behoefte aan ruimte om dit rouwproces te doorleven op een manier die bij jou past. Een gespreksgroep rouwverwerking kan daar misschien aan tegemoet komen. Je kunt baat hebben bij eikaars steun en respect. Ook wordt in de groep de mogelijkheid geboden om je gevoelens te uiten. Dit kan helpen om het ver lies te aanvaarden en het leven enig perspectief te geven, zodat je de toekomst weer hoopvol tegemoet kunt treden. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 OKTOBER 2014 PAGINA 3 steno b ij rouw door v r ij w i 111 g e r s NB MHMMMMMMMBMMMMMMMMMMI MMMHMHMMMMMHMMMMMMMMMMMHMMMMMHBMMMHHMMMMMMMBMMMMMMMMMMMMMMMI iMMMMMMMMMMMMWMMHMMHi ■MMMMMMMMMMMMMMMMMMi Mi ELKAAR NABIJ

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3