Zie ginds komt de stoomboot... Tiende Speelgoed- en kinderkledingmarkt VAN ALPHEN 1/ AUTOSCHADES is,--— Vanaf 1 oktober jeugdboeken terug in Moergestel Aphrodite Oproep Moergestel Fietsdorp aan alle organisaties die de gemeenschap versterken r Oisterwijk Gellak behandeling Goede doelen kunnen zich aanmelden Stichting Sint Nicolaascomite Moergestel Tevens zijn we nog naarstig op zoek naar plezier in lezen hebben. FOCWA Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Uw GemeentenieMM's op www.oisterwijk.nl St. Nicolaas op zoek naar collectanten! De oproep aan goede doelen moet ook gezien worden in de huidige maatschappelijke situ atie. De overheid trekt zich terug, de mensen moeten steeds meer zelf doen. Met name in dorpen als Moergestel, Heukelom en Oister wijk leeft dit idee sterk. Moergestel Fietsdorp biedt iedereen de kans een bepaald doel te realiseren. De goede doelen die door middel van Moer gestel Fietsdorp ondersteund kunnen worden moeten voldoen aan de volgende voorwaar den: Het goede doel moet zich richten op Moerge- Huidverzorgingsinstituut stel, Heukelom of Oisterwijk. Het goede doel moet zelf aan de slag tijdens Moergestel Fietsdorp Het bestuur van de Stichting Moergestel Fietsdorp bepaalt welke goede doelen mee kunnen doen. ding over waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 4 oktober vanaf 13.00 uur brengen bij Den Donk, Bosstraat la in Moergestel. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moerges tel. U kunt ook bellen naar het onderstaande nummer. Wij maken dan een andere afspraak met u of halen de spullen gratis bij u op. Wij hopen dat de markt net zo succesvol wordt als die van vorig jaar! Voor info of afspraak: Henk van Oort 06-34539706 of e-mail: speel- goedmarkt.scouting@gmail.com GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE Wij hopen dat we weer op uw spontane mede werking mogen rekenen. Om het één en ander na te kunnen kijken kunt u vanaf 1 november op de site www.sin- terklaas-moergestel.nl alle aanvullende infor matie vinden. collectanten, omdat er de afgelopen jaren om verschillende redenen mensen zijn ge stopt. U zou ons al helpen met een of twee jaren een paar straten te doen. Wij hopen dat velen zullen reageren zodat we dit feest kunnen blijven organiseren. A Zondag 5 oktober Op zondag 5 oktober a.s. organiseert Scouting St. Jan Moer gestel alweer voor de tiende keer een speelgoed- en kinder kledingmarkt. De markt vindt zoals gebruikelijk plaats in het verenigingsgebouw Den Donk aan de Bosstraat, van 10.00 tot 14.00 uur. --dtufs 1880 Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl Officiële opening Op donderdag 9 oktober 2014 wordt de Bi bliotheek op School in De Vonder officieel geopend onder toeziend oog van een aantal genodigden. Net als tijdens alle voorgaande edities worden aan Moergestel Fietsdorp 2015 weer een of meerdere goed doelen gekoppeld. Goede doelen die voor de steun van het evenement in aanmerking willen komen worden uitgenodigd dit aan de organisatie kenbaar te maken. Goede doelen worden door de Stichting Moergestel Fietsdorp breed geïnterpreteerd. Om een paar voorbeelden te noemen: ook een voetbalclub, een harmonie, een volks dansgroep of een fietsclub voor ouderen vallen er onder. Alle organisaties die de samenleving versterken kunnen in principe in aanmerking komen voor de steun van Moergestel Fiets dorp in aanmerking. Het is misschien nog wel een beetje vroeg maar de stoomboot van Sinterklaas ligt al startklaar in de Spaanse haven. Zaterdag 15 november a.s. komt onze goedheiligman om 12.00 uur aan in Gouda. Daarna zal hij per helikopter naar Moergestel vliegen alwaar hij om 13.00 uur per boot op de Reusel, bij de brug (oude bejaardenhuis/Herengoedstraat), onze kinderen met zijn komst zal ver blijden. Alle beschikbare tafels zijn inmiddels ver huurd, waardoor weer sprake is van een geva rieerd aanbod van speelgoed en kinderkleding voor een zeer vriendelijke prijs. De opbrengst van de markt komt volledig ten goede aan Scouting Moergestel. Scouting Moergestel nodigt u daarom van harte uit de markt te bezoeken. Voor de entreeprijs hoeft u het niet te laten, want die bedraagt slechts 1 euro! Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Ook bij slecht weer kunt u onze markt gerust komen bezoeken, want de markt is binnen en dus onafhankelijk van het weer. Mocht u niet zelf willen verkopen maar heeft u nog wel bruikbaar speelgoed of kinderkle- Om dit kinderfeest tot een groot succes te maken zal er in de week van 22 oktober a.s. een envelop van het St. Nicolaascomitée bij het Moergestel-Nieuws worden toegevoegd. Deze envelop wordt door onze collectanten opgehaald in de week van 3 tot 7 november. Wij zijn blij met uw vrijwillige bijdrage als mede Sinterklaas en zijn Pieten. Als de collectant u niet thuis treft of u wilt het St. Nicolaascomitée Moergestel een bij drage geven als extra steun, dan kunt u dit doen op bankrekeningnr. NL31 RABO 0134505905, t.n.v. het St. Nicolaascomité Moergestel. Brieven met informatie over het goede doel en over de manier waarop men tijdens Moergestel Fietsdorp actief wil zijn richten aan voorzitter Peter van de Wouw van Stich ting Moergestel Fietsdorp, milvus.inc@ho me.nl. De brieven moeten uiterlijk 25 oktober binnen zijn. Openingstijden De Bibliotheek op School is er voor alle kin deren van De Vonder en De Bienekebolders en is open op maandag van 15.15 tot 16.15 uur, op woensdag van 12.00 tot 13.00 uur en op vrijdag van 15.15 tot 16.15 uur. Bibliotheek geopend in Basisschool De Vonder Moergestel - Op woensdag 1 oktober nemen de kinderen van Basisscholen De Vonder en De Bienekebolders in Moergestel de nieuwe Bibliotheek op School in gebruik. Dit resultaat van de samenwerking tussen De Vonder en de Bibliotheek zorgt ervoor dat de jeugd van Moergestel een leesrijke omgeving heeft. Op don derdag 9 oktober vindt de officiële opening plaats. De Bibliotheek op School De verbouwing van de Bibliotheek Moerges tel heeft er in juni van dit jaar toe geleid dat de jeugdcollectie moest verhuizen naar de Bibliotheek in Oisterwijk. De Bibliotheek onderzocht op dat moment de mogelijkheden voor het openen van een Bibliotheek op School, om daarmee de jeugd van Moergestel te blijven inspireren om te lezen. In de afge lopen maanden hebben De Vonder, De Bie nekebolders en de Bibliotheek elkaar weten te vinden in de gezamenlijke missie de per soonlijke groei van kinderen te stimuleren door middel van lezen. Lezen vergroot de verbeeldingskracht en kennis van kinderen en bereidt hen voor op hun rol in de maat schappij van de toekomst. Naast een jeugdcollectie, die wordt gebruikt op school en kan worden geleend voor thuis, is er een leesconsulent van de Bibliotheek aanwezig die het team adviseert en activiteiten organiseert om ervoor te zorgen dat kinderen nieuws Weekblad voor Moergestel BJHOGMANTBOajF oe es Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/ Centraal Beheer Achmea WOENSDAG 1 OKTOBER 2014 39e JAARGANG Nr. 1773 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Schoolstraat 2a 5066EE Moergestel 013-8228022 gemeente Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg, Tel. (013) 542 17 55 info@vanalphenautoschades.nl Hair Beauty Salon Semi-permanente nagellak 2 tot 3 weken krasvrij ^7e25’^ Behandelingsduur 30 min. Silhouette Hair Beauty Salon info@silhouette.co.nl www.silhouette.co.nl uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1