Amber Verstegen ontwierp schoenen voor Lady Gaga Schoenenbal, van tapdans tot De Klomp en van een schoenpoetser tot Moergestelse schoenenshow Pepijn van Bommel en Leo Boogaers vertellen over heden en verleden Moergestelse schoenindustrie Mooie folder met Muiltjespad, Sandalenpad en Laarzenpad Gelegenheidskoortje zingt nieuwe liedjes over Moergestel Schoenendorp Tentoonstelling bijzondere schoenontwerpen in Galerie De Verdieping Stanislaus, Kloosterdreef 3 WieKentKunst geeft gratis wandelroutes uit door Moergestel en omgeving Galerie De Verdieping, Industrieweg 16 Stanislaus, Kloosterdreef 3 Wandelingen Galerie De Verdieping, Industrieweg 16 Wandelingen Kerk St. Jans Onthoofding Bedrijfsopenstellingen Bedrijfsopenstellingen Riviertje de Reusel bij Raadhuisstraat/Oirschotseweg/Herengoedstraat ZONDAG 28 SEPTEMBER VAN 11.00-17.00 UUR Cultureel centrum Den Boogaard VRIJDAGAVOND 26 SEPTEMBER Schoenenbal in Cultureel Centrum Den Boogaard ZATERDAG 27 SEPTEMBER VAN 13.00-17.00 UUR Cultureel Centrum Den Boogaard MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2014 PAGINA 4 PROGRAMMA MOERGESTEL SCHOENENDORP Een groep van eigen Moergestelse bodem die Tentoonstelling van gepimpte schoenen 'Mèn aauw schoen zèn nèt as noe', versierd door bewoners i.s.m. vrijwilligers en activiteitenbegeleiding. Tentoonstelling van foto's en materiaal van schoenfabriek AvanG, Duifjes, De Gelaarsde Kat, Cirred Lederwaren en nog veel meer, m.m.v. Ad Wolfs Adr. Zn, Leo Boogaers en Ed Hurkmans. Film over geschiedenis van de schoenindustrie in Moergestel, samengesteld door Ed Hurkmans. Tentoonstelling modeschoenen van ontwerpster Amber Verstegen. Tentoonstelling 'muurbrossen' van kunstenares Ina Martinali. Tentoonstelling schoenen en bijzondere attributen (knopenhaken, schoenlepels) van Leo van Mierlo Tentoonstelling van gepimpte schoenen 'Mèn aauw schoen zèn nèt as noe', versierd door bewoners i.s.m. vrijwilligers en activiteitenbegeleiding. Deze wandelingen zijn gratis verkrijgbaar bij de infostand in Den Boogaard. De wandelingen zijn blijvend bruikbaar. Muiltjesroute 5 km; Sandalenpad 10 km; Laarzenpad 15 km Tentoonstelling van foto's en materiaal van schoenfabriek AvanG, Duifjes, De Gelaarsde Kat, Cirred Lederwaren en nog veel meer, m.m.v. Ad Wolfs Adr. Zn, Leo Boogaers en Ed Hurkmans. Film over geschiedenis van de schoenindustrie in Moergestel, samengesteld door Ed Hurkmans Tentoonstelling modeschoenen van ontwerpster Amber Verstegen. Tentoonstelling 'muurbrossen' van kunstenares Ina Martinali. Tentoonstelling schoenen en bijzondere attributen (knopenhaken, schoenlepels) van Leo van Mierlo. Deze wandelingen zijn gratis verkrijgbaar bij de infostand in Den Boogaard. De wandelingen zijn blijvend bruikbaar. Muiltjesroute 5 km; Sandalenpad 10 km; Laarzenpad 15 km 19.00 uur een Speciale kerkdienst rond het thema Moergestel Schoenendorp met m.m.v. werk- en zanggroep Inspiration. Roger Hurkmans design, maker van exclusieve tassen, portemonnees en groothandel in huiden en leer: Industrieweg 16. Ligtvoet-Shoes, Raadhuisstraat 15. De geschiedenis van Ligtvoet Schoenen: foto's, video e.d. Van Gils Footcare, orthopedische schoentechniek: De Sonman 31. Roger Hurkmans design, maker van exclusieve tassen, portemonnees en groothandel in huiden en leer: Industrieweg 16. Ligtvoet-Shoes, Raadhuisstraat 15. De geschiedenis van Ligtvoet Schoenen: foto's, video e.d. Van Gils Footcare, orthopedische schoentechniek: De Sonman 31. Schoenfabriek Van Bommel. Deelname rondleiding op basis van voorinschrijving en vertoon van kaart. Totaal ca. 750 deelnemers. De internationale schoenenmode wordt mede bepaald door Amber Verstegen (artiestennaam Amber Amrose Aurèle). Ze ontwierp onder meer schoenen voor Lady Gaga, de wereldbe roemde Amerikaanse zangeres met een voor liefde voor aandachttrekkende kleding. Een aantal van de schoenontwerpen van Amber Verstegen is zaterdag en zondag te zien in Galerie De Verdieping. Van elke collectie die ze heeft gemaakt laat ze een of twee schoenen zien, dus ook het ontwerp 'Original Sin(suality) - Garden of Eden' voor Lady Gaga. Het is verba zingwekkend hoe een schoen tegelijk kan wor den gedragen en een kunstvoorwerp is. De schoencreaties die Amber Verstegen ontwierp voor Lady Gaga. De schoenen worden op de foto geshowd door model Pam Kidimbu. Foto: Simon Claasen. Het Moergestels Schoenenbal is tegelijk de opening en alvast een creatief hoogtepunt van het evenement Moergestel Schoenendorp. Op een humoristische manier aan elkaar gepraat door cabaretier Frank van Pamelen passeren allerlei onverwachte asso ciaties met schoenen de revue. Een leuk voorbeeld van een 'schoenenrelatie' is de Duitse tapdanser die studeert aan de Fontys dansacademie in Tilburg. Tapdans is een vorm van dans waarbij ritmische klanken worden gemaakt door tikken op de grond met metalen plaatjes aan de schoenzolen. De dans is tegelijk een vorm van percussie. De tapdans is in de jaren '30 van de negentiende eeuw in New York ontstaan. De in 1979 geboren Pepijn van Bommel is de jongste van de directie; Reynier is van 1973, Floris van 1975. De oudste is algemeen direc teur, Floris is creatief directeur en Pepijn is commercieel directeur. Hij wordt in Den Boogaard geïnterviewd door presentator Frank van Pamelen. Tijdens het Moergestels Schoenenbal komen twee mensen aan het woord die ieder een interessant aspect van Moergestel Schoenendorp belichten. Pepijn van Bommel vertelt over de gelijknamige schoenfabriek die hij nu samen met zijn twee broers runt. Leo Boogaers komt aan het woord over de geschiedenis van Moergestel Schoenendorp. Leo Boogaers is de metgezel van Ad (Adr.Zn.) Wolfs. Samen zijn ze intensief bezig met de geschiedenis van Moergestel Schoenendorp. De in 1948 geboren Moergestelnaar Leo Boogaers heeft zich ontwikkeld tot een kenner van de Moergestelse schoenengeschiedenis. Daarover komt hij vertellen tijdens het schoenenbal. Tijdens beide presentaties worden foto's getoond. Tijdens WieKentKunst is hij voor het eerst ver krijgbaar: een mooie folder met drie wandelrou tes door Moergestel en omgeving. De routes hebben lengtes van vijf, tien en vijftien kilometer en ze heten respectievelijk Muiltjespad, Sanda lenpad en Laarzenpad. De folder met een land kaart en routebeschrijvingen is gratis verkrijgbaar. De wandelingen blijven geldig, ze kunnen dus ook na WieKentKunst worden gelopen. De drie wandelroutes zijn uitgezet door twee leden van de Mannenwandelgroep Moergestel. Dit clubje van wandelenthousiastelingen heeft zijn sporen al verdiend. De groep is verantwoor delijk voor de succesvolle wandelroutes rond Moergestel. Deze routes zijn herkenbaar aan groe ne pijlstickers. De routes kennen een slim bedachte samenhang. De route van vijf kilometer loopt alleen door de bebouwde kom van Moergestel. Op de landkaart is aangegeven waar ooit schoenenbedrijven heb ben gestaan of zich nog bevinden. Zo is deze wan deling een kennismaking met Moergestel Schoe nendorp. De twee andere wandelingen sluiten steeds bij deze eerste wandeling aan. Welke wan deling je ook maakt, de vijf kilometer-wandeling door de bebouwde kom maakt er deel van uit. Het vertrekpunt van alle drie de wandelingen is de kerk aan het St.-Jansplein. niet mag ontbreken is Mirlitonfanfare De Klomp. Opgericht in 1938 is deze unieke groep een prachtvoorbeeld van levend immaterieel erfgoed. Moergestel weet zich cultureel rijk met De Klomp. Tijdens het Schoenenbal is er een optreden van een professioneel schoenen poetser. Gegarandeerd hilarisch is de Moergestelse schoenenshow. Van een vijftien tal 'BM-ers' (Bekende Moergestelnaren) moet aan de hand van hun schoenen worden gera den wie ze zijn. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstelling van kijkdozen door kinderen gemaakt. Tentoonstelling bijzondere schoenparen uit de collectie van Claus Russ. Tentoonstelling verzameling schoenlepels Martien en Martha Tuithof. Moergestels kampioenschap met klomp-zeilbootjes (voor jong en oud) DEMONSTRATIES Demonstratie schoenen printen met 3D-printer in de bibliotheek Demonstratie schoentjes maken en portemonnees m.m.v. Jan van Veggel en Jan van Veldhoven Demonstratie en informatie over leerstalen m.m.v. Johan Dellaert WORKSHOPS Workshop kijkdozen maken en klompjes beschilderen m.m.v. de Zonnebloem. Workshop vilten slofjes maken voor baby of pop schoenschilderijtjes maken m.m.v. KiKu (Kinderen en Kunst o.l.v. docente Karin Verbakel) Workshop (eigen) schoenen oppimpen m.m.v. Betty Nagel, kunstenares en poppenmaakster TONEEL Toneelvoorstelling 'De schoenen van de keizer' o.l.v. Freya Snelders-van Elderen: Tijden 13.00 uur - 14.00 uur - 15.00 uur (en om 16.00 uur op Park Stanislaus) De presentator van deze avond is Frank van Pamelen, schrijver, dichter en cabaretier. 19.00-19.30 uur Inloop 19.15- 19.30 uur Optreden Mirlitonfanfare De Klomp 19.30- 19.40 uur Welkom door Frank van Pamelen en door Paul Spapens met de uitreiking van het boekje 'Moergestel Schoenendorp' aan wethouder Ina Batenburg 19.40-19.45 uur Toespraak wethouder Ina Batenburg 19.45- 20.00 uur Volksdansgroep Moergestel 20.00-20.15 uur Leo Boogaers: over de geschiedenis van de schoenindustrie Moergestel 20.15- 20.25 uur Film (L)imitation: Davide Bellota i.s.m. Conny Janssen Danst Kunsthal Rotterdam 20.25-20.30 uur Liedjespotpourri door De Strikkers (Moergestels gelegenheidskoor) 20.30- 20.50 uur Pepijn van Bommel: over schoenfabriek Van Bommel 20.50-21.00 uur Tap dans m.m.v. Fontys dansacademie Tilburg 21.00-21.20 uur PAUZE 21.05-21.20 uur Optreden Mirlitonfanfare De Klomp 21.20-21.30 uur Sjors de Schoenmaker (Sjors Compen) 21.30- 21.35 uur Gedicht door Karin van den Heuvel, wrnd. stadsdichter gemeente Oisterwijk 21.35-21.45 uur Jan Smeets: een sprookje over Moergestel Schoenendorp 21.45- 22.05 uur Schoenenshow door 15 bekende Moergestelnaren 22.05-22.15 uur Tap dans 22.15- 23.30 uur Muziek en dans m.m.v. de Band Just Four Tentoonstelling van 300 kijkdozen door kinderen gemaakt. Tentoonstelling bijzondere schoenparen uit de collectie van Claus Russ. Tentoonstelling verzameling schoenlepels Martien en Martha Tuithof. Filmvoorstelling Assepoester voor kinderen. Speciaal ter gelegenheid van Moergestel Schoenendorp is een gelegenheidskoortje opgericht dat luistert naar de naam De Strikkers (van schoenen strikken). De Strikkers zingen tij dens het Moergestels Schoenenbal nieuwe lied jes over Moergestel Schoenendorp. De teksten op de melodie van populaire meezingliedjes zijn geschreven door Paula Hoeven en Threes Smetsers. Het zanggroepje wordt gevormd door deze twee dames plus Jo Jonkers, Mariëtte van den Meijdenberg, Madeleine Verbeek, Jan van Zon, Jan Roosen, Ton van der Dussen en Erwin Staps. Het refrein van een van de nieuwe liedjes wordt getoond op het video scherm in Den Boogaard. De aanwezigen wor den uitgenodigd om het uit volle borst mee te zingen als eerbetoon aan Moergestel Schoenendorp.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 4