staled Moergestel Fietsdorp medeorganisator, Den Boogaard laatste halteplaats Guus Moonen gaat vanuit Moergestel 15.000 kilometer non-stop fietsen F BUURTGENOTEN 06 - 52 35 18 00 Nationale Scouting- loterij komt^ er weer aan! Serie bijeenkomsten Heidi van den Hout volgeboekt Plannen van het Gerard Horvers Huis Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 9 oktober is er een muzikale middag in Park Stanislaus voor alle Senioren die woonachtig zijn in Moergestel en Park Stanislaus. De middag zal worden verzorgd door het Senioren Orkest Tilburg waarin diverse beken de muzikanten uit Moergestel hun steentje bijdragen. We beginnen om 14.30 uur met een kopje koffie of thee, waarna om 14.45 uur het orkest verschillende bekende melodieën zal spelen. Rond de klok van 17.00 uur sluiten wij de middag af. Wilt u opgehaald worden, belt u Corry de Jong telnr. 513 3295, dan komt ze u om 14.00 uur halen. Tot donderdag 9 oktober 14.30 uur. Jacqueline, Corry, Carry, Gina en Ricky De vrijwilligers van het project Buurtgenoten zijn er voor alle (hulp)vragen van alle ouderen in Moergestel. Daarom worden de vrijwilligers per buurt aan u voorgesteld. Moergestel 50+ Met 19 uur fietsen per dag denkt Guus Moonen 33 dagen nodig te hebben om de 15.000 kilo meter vol te maken. Elke fietsdag bestaat uit twee delen. Tussen zes uur ’s ochtends en zes uur ’s avonds fiets hij elke dag een tocht van tussen de 300 en de 350 kilometer door Brabant en door België. Vanaf zes uur ’s avonds tot een Het besluit tot de nieuwe monstertocht nam Guus Moonen in 2011. “Bij een bepaalde gele genheid heb ik dat Onze Lieve Heer beloofd”, zegt hij zonder verder in details te treden. Guus Moonen is een gelovig man. Toen hij de 10.000 kilometer reed ging hij vooraf steeds in het kapelletje van Moergestel de hulp van Maria vragen. Behalve het inlossen van een belofte wil hij door middel van de 15.000 kilometer Moergestel nóg meer als fietsdorp op de kaart zetten. Daarnaast wil hij voor een goed doel Deze keer in Moergestel-Nieuws: BUURT 3: BURGEMEESTERSBUURT Corry de Jong Past. Janssenstraat 22 Tel. 513 3295 Jacqueline van Abeelen Past, v/d Boogaardstr. 15 Tel. 513 1155 Bea Smolders Oisterwijkseweg 20 Tel. 513 2490 y uw kapster aan huis De 111 kilometer werd door 57 deelnemers uitgelopen. Aan de start in Landen waren er veertig meer verschenen. De laatste deelnemers kwamen vlak voor de sluitingstijd binnen. De 111 kilometer moesten immers binnen 24 uur worden overbrugd. De Slag om Landen-Oisterwijk is afgelopen vrijdag en zaterdag voor de eerste keer gehou den. De organisatie was in handen van een grote groep vrijwilligers rond Bindkracht in Landen en in Oisterwijk/Moergestel Oisterwijk 800, Moergestel Fietsdorp en Goed Wonen. De superlange wandeling is georganiseerd door louter vrijwilligers. Er is geen cent over heidsgeld of subsidie aan te pas gekomen. Alle kosten zijn door middel van sponsoring (in natura) en heel vele uren van vrijwilligers gedekt. Het ‘Rondje Guus’ is zestien kilometer lang. Het is de route die Guus Moonen fietste in 2008,2009 en 2010 toen hij steeds 10.000 kilo meter fietste. Deze afstanden legde hij af over steeds hetzelfde parcours dat onder de naam ‘rondje Guus’ een eigen leven ging leiden in Moergestel. Het is zelfs door middel van mooi uitgevoerde borden een fietsersattractie gewor den. De 10.000 kilometer hebben zowel Guus Moonen als Moergestel als Fietsdorp veel bekendheid gebracht. Groot enthousiasme in Moergestel nadat Guus Moonen in 2008 voor de eerste keer de 10.000 kilometer non-stop fietsen had volbracht. gaan fietsen. Omdat er tegenwoordig zo veel goede doelen zijn heeft hij nog geen keuze kunnen maken. Hij roept goede doelen op zich met hem in verbinding te stellen. De 15.000 kilometer non-stop vergt veel voorbe reiding. Bij de organisatie wordt Guus Moonen ondersteund door de Stichting Moergestel Fietsdorp. De drie bijeenkomsten over rouw en verlies (verlies en veerkracht), die Heidi van den Hout gaat verzorgen, zijn volgeboekt. Het is dus niet meer mogelijk u hiervoor aan te mel den. Elk jaar organiseert Scouting Nederland de nationale scoutingloterij. Ook dit jaar doet onze scoutingvereniging hier weer aan mee. Op zaterdagochtend 27 september a.s. zullen leden van scouting St. Jan Moergestel hiervoor in touw zijn. Misschien komen ze ook bij u aan de deur. Hopelijk kunt u ze dan blij maken door één of een aantal lot(en) te kopen. De loten kosten 2,50 per stuk. Daarvan is 1,50 voor onze scoutingvereniging. Met de opbrengst worden materialen gekocht voor de wekelijkse programma’s voor de kinderen. Er zijn hartstikke leuke prijzen te winnen, waaronder Philips Home Cinema-systems, Flat tv's, LCD tv's, GPS-systemen, verschil lende soorten zakmessen, Maglites LED- zaklampen, Walibi Holland dagkaarten en rugzakken. De hoofdprijs is een Fiat Panda ter waarde van 9.825! De trekking is op 9 december 2014 onder toe ziend oog van een erkende notaris. Daarna kunt u informeren of u in de prijzen gevallen bent via 0900-2025046 of www.scoutingloterij.nl Met 97 wandelaars aan de start was de orga nisatie meer dan tevreden. Voor volgend jaar wordt op een veel groter aantal deelnemers gerekend. De eerste editie was in alle opzichten een proef. Met name in België zijn tochten van rond de 100 kilometer zeer populair. De organisatie stoelde dan ook vooral op Belgische expertise. De Slag om Landen-Oisterwijk is de eerste grensoverschrijdende lange-afstand- wandeling. Een aantal deelnemers had last van vermoeidheid en voetklachten, maar over het algemeen hebben de deelnemers de enorme inspanning goed doorstaan. Hoewel het jaar nog niet voorbij is, zijn we bij het Gerard Horvers Huis al druk bezig met 2015. De veranderingen in de zorg, en met name het gebruik dat ouderen in de nieuwe situatie nog kunnen maken van dagbesteding, betekenen dat de mogelijkheid elkaar te ont moeten en gezellig met elkaar aan tafel te zitten in het Gerard Horvers Huis steeds belangrijker wordt. Het is dan ook ons streven in de toe komst meer dagdelen per week open te zijn. Om dit voor elkaar te krijgen hebben we echter de hulp nodig van geschikte mensen die er als gastvrouw/vrijwilliger de schouders onder willen zetten. En natuurlijk zijn we altijd op zoek naar oude ren die de weg naar het Gerard Horvers Huis nog niet hebben gevonden. Dus bent u zo’n oudere, of wilt u zich als gast vrouw/vrijwilliger inzetten, neemt u dan con tact op. We vertellen u graag meer. Het tele foonnummer voor informatie is 528 6441. Indien u contact wenst met de coördinator van Buurtgenoten, kunt u bellen of mailen naar: Piet Gelden, tel. 513 1609; e-mail: pgelden@home.nl 111 kilometer wandeltocht naar Oisterwijk groot succes Malika Zerifi en Bernard Cools komen als eerste over de meet in Oisterwijk. Over de 111 kilometer hebben ze 15 uur en 29 minuten gedaan. Foto: Paul Spapens 15 uur en 29 was de kortste tijd die twee deelnemers aan de ultralange wandeltocht van 111 kilometer van Landen in België naar Oisterwijk nodig hadden om deze afstand te overbruggen. De laatste halteplaats was Den Boogaard Moergestel. Moergestel Fietsdorp was een van de organisatoren van dit nieuwe wandeleve nement dat afgelopen vrijdag en zaterdag werd gehouden. Ultrafietser (63) verlegt grenzen steeds verder Moergestelnaar Guus Moonen gaat volgend jaar vanuit zijn woonplaats 15.000 kilometer non-stop fietsen. Nadat hij eerder drie jaar op rij 10.000 kilometer non-stop fietste, is de 63-jarige ultrafietser toe aan een nieuwe uitdaging. “Dit wordt heel zwaar”, blikt hij alvast vooruit naar wat hij in juni en juli volgend jaar wil gaan presteren. Non-stop komt neer op 19 uur fietsen per dag. Guus Moonen start elke morgen om 06.00 uur op het St.-Jansplein in Moergestel. Hij stapt pas af om 01.00 uur ’s nachts voor een nachtrust van vijf uur. Slaap is het grootste probleem dat ultracyclisten het hoofd moeten zien te bieden. uur na middernacht fietst hij zoveel mogelijk ‘Rondjes Guus’. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2014 ■MMMWM Seniorenvereniging behartigt uw belangen ft buurtgenoten

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3