Brief van Theo Raaümak 10EF! Audacia- nieuws Uitslagen clubkampioenschappen MTV Stokeind 2014 1 Zondagmiddag- concert in Zonnewende Maandelijkse bingo’s beginnen weer! Cultuurhistorische fietstocht r s.v. Kunst Oisterwijk 2014 Rondleiding Joodse begraafplaats Oisterwijk I vv "IP .09:30 Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Beste mensen van Moergestel en omstre ken, De maandelijkse bingo’s van SVM in Den Boogaard gaan weer beginnen! blij dat jullie allemaal daaraan meewerken - we doen het werk samen, jullie daar en ik hier!! Daarom nogmaals dank voor al jullie hulp, nu met de Toermee en ook op andere momenten, want zonder die hulp van jullie en van anderen zouden wij hier ons werk niet kunnen doen! Heel veel groeten en de allerbeste wensen voor iedereen! Theo Raaijmakers Cochabamba Bolivia theojgmrl4@gmail.com De eerste bingo spelen we op donderdag 18 september om 14.00 uur in Den Boogaard. En.of u nu lid bent van de Senioren Vere niging Moergestel of niet: u bent van harte welkom! Zélfs als u jonger bent van 65 jaar! We spelen 6 rondes en natuurlijk bieden wij u een kopje koffie/thee aan met iets lekkers erbij. Welkom dus op de eerste bingo van het nieuwe seizoen: 18 september 14.00 uur in Den Boogaard. Joke en Addy (en hun trou we assistenten) verwelkomen u graag! Op dinsdag 23 september is er om 13.00 uur een cultuurhistorische fietstocht door het schit terende buitengebied van Oisterwijk, Haaren en Moergestel. Naast een mooie fietstocht van ongeveer 25 km wordt door Theo Wiegeraad, stadsgids van de Heemkundekring, uitleg ge geven over tal van monumenten met anekdotes over bijzondere mensen die hier in vroegere tijden verbleven. De tocht duurt 4 uur. Kosten 5,- pp. Start op Vennenlaan 5 te Oisterwijk. Hier in het verre Bolivia heb ik al iets gehoord over de Toermee van dit jaar en daarom wil ik jullie graag allemaal van harte bedanken voor jullie inzet en voor jullie hulp voor onze kin deren en jongeren! Mijn dank gaat uit naar de MOV-groep, die er elk jaar weer zoveel werk voor verzet zoveel jaren al! En ook naar alle vrijwilligers en vrijwilligsters, die hebben meegewerkt, want zonder hen zou het allemaal ook niet goed kunnen verlopen! Natuurlijk ook veel dank aan alle mensen die hun huis/tuin hebben gegeven voor een post, aan ROEF! HANDBAL Uitslagen: Dl RHV-Roef 8-7; Cl RHV-Roef 10-9; DB United Breda-Roef 14-16. Programma donderdag 18 september DS 19:00 Roef-Lido18:30 Zaterdag 20 september: Cl 10:00 Roef-Elshout Zondag 21 september: DB 10:30 Roef-Mixed-up 10:00 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! Zondag 21 september a.s. zal om 14.15 uur in Zonnewende weer een huiscon cert worden gegeven. Er zal worden opgetreden door Charlotte Houberg, sopraan; aan de piano begeleid door Felix Justin. Charlotte zingt liederen van G. Fauré; S Rachmaninov; Joh. Brahms; en aria’s uit opera’s van G. Donizetti; V. Bellini; A. Dvorak; G. Gershwin; G. Verdi. Met de Zonnewende concerten wil de stichting SOKA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (in ternationale muziekconcoursen. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Kaarten te bestellen via e-mail: muziek@so ka.nl; ook via: 06 34146680. Prijs: 12,50 p.p (kinderen t/m 16 jaar gratis). Het evenement Kunst’Oisterwijk 2014 wordt dit jaar voor de derde keer georgani seerd. Dit jaar vindt Kunst Oisterwijk 2014 plaats in de voormalige leerfabriek (KVL). Een locatie met de industriële uitstraling van weleer waar de kunst beslist een bijzondere plaats krijgt. Het werk van 12 Brabantse kunstenaars wordt getoond. Het betreft een diversiteit aan kunst vormen. Er zijn kunstwerkplaatsen ingericht waar kun stenaars aan het werk zijn tijdens de openings tijden. Ambachtelijk werk passend bij de uit straling van dit authentieke fabieksgebouw. Daarnaast wordt het unieke kunstproject ‘De ontmanteling’ tentoongesteld in een afzon derlijke ruimte (i.s.m. Dementievriendelijk Oisterwijk). Voor kinderen zijn er twee theatervoorstellin gen en twee SocialSofa-workshops gepland. Er wordt een kunstlezing verzorgd door dr. S. Stommels. Kunst’Oisterwijk 2014 vindt plaats van 19 september t/m 12 oktober. Elke vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 uur tot 17.00 uur. De feestelijke opening vindt plaats op 20 sep tember om 15.00 uur. De opening zal verricht worden door Hans Janssen, burgemeester van Oisterwijk. DD5: 1 Karin Kouwenberg/Claudia Theuns - 2 Maaike Ligtvoet/Anita Remijsen; HD6: 1 Hans van Schijndel/Frans Tolboom - 2 Bart Burgers/Jan Roosen; DD6: 1 Noortje Habraken/Denissen/Kim van der Sande/Nouws - 2 Lenneke Ketelaars/Eefje de Kort; HD7: 1 Henny Boogaers/John Verhuist - 2 Perry Broers/Niek op ’t Hoog; DD7: 1 Nicole Berkelmans/Naoko Tsugama - 2 Monique Jansen/Ingrid van Kerkoerle; HD8: 1 Rene op ’t Hoog/Adrie Zuman - 2 Casper Bergmans/Leon van Helvert; DD8: 1 Esther Jansen-Vriens/Francis Marien - 2 Chantal op ’t Hoog/Sandra Ketelaars. JD 10-12: 1 Mathijs van Alphen/Brett Habraken - 2 Sam van Ras/Thomas van Zon; MD 10-12:1 Senne Denissen/Fee Stevens - 2 Susan Berkelmans/Pien Denissen; JD 11-14; 1 Joep Denissen/Lodewijk Pauwels - 2 Pepijn Theeuwes/Rick van Zon; MD 11-14: 1 Senne Denissen/Fee Stevens - 2 Inge van Gerven/Hanna van Zon; JD 11-17: 1 Martijn op ’t Hoog/Wouter Schellekens - 2 Jorn van de Aker/Joris Wingelaar; MD 11-17; 1 Yanoe van Kerkoerle/Gon Ligtvoet - 2 Lily Swens/Annabel Verspeek; HD5: 1 Marcel van de Aker/Jan van Kerkoerle - 2 Maarten Doomen/Wim Willems; Op zondag 21 september is er om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafjplaats in Oisterwijk. Stadsgids Yvonne van Bilsen van Heemkun dekring De Kleine Meijerij, vertelt aan de hand van vele graven over de geschiedenis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. Rond 1730 vestigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een synagoge ge bouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begra ven. Een speciale gelegenheid om kennis te nemen van een uniek stukje cultuurhistorie van Oisterwijk. U dient zich van te voren aan te melden via telefoonnummer 528 8352. Kosten 5,00 pp waarvan de helft bestemd is voor de instand houding van de begraafjplaats. Pusphaira-Audacia 2-4 Ondanks alle frustraties rondom de competitie indeling in het Eindhovense was toch een twintigtal supporters afgereisd om Audacia ‘in den vreemde’ moreel te ondersteunen. Het ruime veldoverwicht in de eerste helft tegen de Eindhovense studentenclub Pus- phaira (Grieks voetbal) werd niet omgezet in een doelpuntenfestijn aangezien nagenoeg alle aanvallen vastliepen in een trechter en de statige Audacia spitsen het creatieve vermogen mistten om de Griekse góden te pijnigen. Met een nipte voorsprong van 2-1 zocht trainer Frans Tekath de kleedkamer op. In de tweede helft was het vuur uit de linies verdwenen en werd het een gelijkopgaande strijd waarin Audacia weliswaar tweemaal wist te scoren en Pasphaira door een penalty de eindstand op 2-4 bracht. Met name de uitwedstrijden zullen het komen de seizoen het uiterste vragen van de spelers aangezien het onbekende tegenstanders zijn in een verkilde stedelijke locatie waarbij het emotionele derbyvoetbal plaats heeft gemaakt voor rationele zakelijke wedstrijden. Uitslagen: Puspharia 1-Audacia 1 2-4; Nevelo 3-Audacia 2 3-1; Audacia 3-Wodan 7 1-4; Audacia 4-Nevelo 5 8-1VOAB 10-Audacia 5 1-4; Ons Vios 4-Audacia 6 5-0; Audacia VR1- Beerse Boys VR4 1-23. Programma zondag 21 september: Tongelre 1 - Audacia 114.30 uur Longa 3 - Audacia 211.00 uur Audacia 3 - Den Dungen 512.30 uur Hilvaria 5 - Audacia 410.00 uur Hilvaria 7 - Audacia 512.00 uur Audacia 6 - Riel 310.00 uur Audacia VR1 - SVSOS VR111.00 uur de sponsors en aan alle mensen die hebben meegefietst op 31 augustus of die geld hebben gegeven voor het goede doel! Via buienradar heb ik begrepen dat het niet al te veel heeft geregend en van een aantal mensen heb ik al gehoord dat zij net op een post waren toen er een buitje was! We hebben er hier kaarsjes voor opgestoken!! Het is ongelofelijk dat die Toermee al zó veel jaren draait en ik hoop dat dat zo nog vele jaren zal kunnen doorgaan, want wij hebben het hard nodig! Het is hier druk zoals altijd... Hier beginnen we langzaamaan naar het einde van het school jaar toe te werken. Ook is het weer een beetje verbeterd: we hebben niet zoveel koud weer nu, maar wel al een beetje regen zo nu en dan. Hier beginnen we ongeveer aan het regensei zoen; soms stelt dat niks voor en is er veel te weinig regen op sommige plaatsen en andere jaren is er veel te veel en zijn er overstromingen. En de armste mensen zijn natuurklijk dan degenen die het meeste worden getroffen, zoals altijd. Wij zien daar veel van en proberen een klein beetje te helpen; ze zeggen altijd, dat het een druppel op een gloeiende plaat is en dat is natuurlijk ook zo, maar op deze manier zijn er in elk geval een aantal mensen, die een betere kans hebben in het leven. Ik ben erg *•- ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2014 PAGINA 7 20-C

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7