Verrassende veelzijdigheid wordt tentoongesteld tijdens WieKentKunst Een nieuwe ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES In dialoog over de dood van een kind omgeving voor Groot Speijck BON Tiliander City Filmhuis opent met As it is in Heaven Spapens. Het is ons wel degelijk 'n zorg dat uw boodschap gelezen wordt, en daar zorgen we dan ook voor!!! Moergestel-Nieuws: I I I I I I I steentje aan heeft bijgedragen. Een oproep onder het personeel leverde tientallen schoe nen op, meest vrouwen- en kinderschoenen. 7 Ouderen pimpen schoenen voor Moergestel Schoenendorp Onder de slogan ‘mèn aauw schoen zèn nèt as noe’ hebben deelnemers aan De Huiskamer in Stanislaus tientallen schoenen gepimpt. Het is de bijdrage van de ouderen van Moergestel aan de WieKenktKunst-manifestatie Moergestel Schoenendorp. Het resultaat van het pimpen is zeer kleurrijk en verrassend Op 6 oktober draait in het Tiliander City Filmhuis de film: As it is in Heaven. Een in ternationaal beroemd dirigent wordt gedwon gen zijn leven te overdenken nadat hij in elkaar stortte. Hij verhuist noodzakelijkerwijs terug naar zijn rustige geboorteplaatsje in Norrland, in het noorden van Zweden. Daar komt hij in aanraking met het plaatselijke koor en hij besluit zich hiermee te bemoeien. Zijn leven en dat van de andere bewoners van het dorpje zullen nooit meer hetzelfde zijn. As it is in Heaven is afkomstig uit 2004 en duurt 132 minuten. Een kaartje voor de maandagfilm kost 6,50 Iedere eerste maandag van de maand draait de film om 14.00 uur en om 20.00 uur in Theater Tiliander.1 De bezoekers aan De Huiskamer zijn demen terende ouderen. Gedurende een paar maan den hebben ze elke week aan de schoenen gewerkt. Net als kunstwerken hebben de gepimpte schoenen namen gekregen. Zo is er een watjesschoen (volgeplakt met watjes) en een schoen van een ‘takkenwijf’ (volgeplakt met takjes). Tijdens de tentoonstelling in Stanislaus worden bezoekers naar binnen ‘gelokt’ door middel van voetstappen die op het plaveisel worden geplakt. en ontlopen de ouders. Dat kan heel pijnlijk zijn, voor iedereen. Met de Anna-Lisa dialo gen hopen we dit gevoelige onderwerp voor iedereen bespreekbaar te maken.” Van Pelt en Van Tilburg zijn beiden al jaren bekend met de kracht van de dialoog. Ze waren meerdere malen deelnemer en ge spreksleider tijdens de Week van de Dia-loog in Tilburg. Bij de Anna-Lisa dialogen zullen zij dezelfde dialoogmethodiek gebruiken die speciaal ontwikkeld werd voor Nederland in Dialoog. De eerste Anna-Lisa dialogen vinden zon dagmiddag 21 september plaats in de nieuwe aula ‘Andante’ van Crematorium Tilburg, aan de Karei Boddenweg 5. De dialogen starten om 13:30 uur en duren tot 16:00 uur, met gelegenheid tot napraten tot 17:00 uur. Ont vangst is vanaf 13:00 uur. Deelname en koffie/thee zijn gratis. U kunt zich aanmelden door een e-mail te sturen aan rob@robvantilburg.com, of als u geen e-mail heeft, te bellen met 06-1430 6565. Twee dagen na de eerste Anna-Lisa dialogen, op haar sterfdatum zelf, wordt Anna-Lisa in besloten kring herdacht. De Anna-Lisa dialogen vormen tevens de start van ‘Andante Café, over leven met de dood’. Een nieuw initiatief van het Crema torium Tilburg dat plaatsvindt in de nieuwe aula van het crematorium, vooralsnog eens in de maand op zondagmiddag. Later dit najaar volgen nog een themamiddag over euthanasie en zelfdoding, een dialoog over leven met de dood en de eerste Wereldlicht- jesdag Tilburg. Meer informatie over ‘Andante Café’ vindt u op www.crematoriumtilburg.nl TILBURG - Een kind dat overlijdt... Een grotere nachtmerrie voor een ouder is niet denkbaar. En ook voor de omgeving voelt de dood van een kind onnatuurlijk en verkeerd. Hoe ga je daarmee om? Zondagmiddag 21 september wordt tijdens de eerste Anna-Lisa dialogen in Andante Café bij Crematorium Tilburg letterlijk en figuurlijk ruimte geboden om hierover met elkaar in gesprek te gaan. Alweer bijna 5 jaar geleden bezocht de 4- jarige Anna-Lisa uit Tilburg samen met haar vader een antieke bouwmaterialenzaak. Door onbekende oorzaak viel een schouw van grote hoogte bovenop het meisje. Anna-Lisa was op slag dood. De wereld leek even stil te staan. Iedereen was geschokt, verbijsterd. De media berichtte er uitvoerig over. Er verscheen zelfs een boek, ‘Denkend aan Anna-Lisa’ van auteur en filosofe Ineke van Pelt. En bij de Heikese Kerk in Tilburg werd een herinne- ringsboom geplant als blijvende herinnering aan Anna-Lisa. Inmiddels 5 jaar later blijkt het leven te zijn doorgegaan. De ouders van Anna-Lisa hebben nog twee kinderen gekregen. Maar het gemis, de pijn en het verdriet om Anna-Lisa is er nog steeds. En zal er ook altijd blijven. Hoe gaan de ouders en de omgeving hiermee om? Is de dood van een kind bespreekbaar, ook na langere tijd nog? Of heb je het er niet meer over? Initiatiefnemers van de Anna- Lisa dialogen, Ineke van Pelt en ritueelbe- geleider bij afscheid Rob van Tilburg, zijn hier heel duidelijk over. “Het is belangrijk te blijven praten over het verlies van een kind, als je daar behoefte aan hebt natuurlijk. Het helpt je om het verdriet te dragen.” “Anna-Lisa staat symbool voor elk kind dat veel te vroeg gestorven is, als gevolg van een ziekte, ongeval, of wat voor oorzaak dan ook.” aldus Van Tilburg. “De Anna-Lisa dialogen zijn er niet alleen voor ouders die een kind verloren hebben, maar ook voor de mensen uit hun omgeving. Familie, vrienden, buren, collega’s, een docent, de postbode... Soms weten mensen zich geen houding te geven De bouw van het nieuwe Groot Speijck vor dert gestaag en het gebouw opent naar alle waarschijnlijkheid in april 2015 haar deuren. Horecavoorziening en het bezoekerscentrum van Natuurmonumenten zitten straks onder één dak en dat vraagt om een flinke kwali teitsimpuls voor de omgeving van het gebouw. Het moet een prachtplek worden, waar men sen eenvoudig hun weg vinden naar de natuur en optimaal kunnen genieten van de rust in het bos. Hiervoor is een landschapsontwerp gemaakt. Natuurmonumenten nodigt op zaterdag 20 september iedereen uit om kennis te komen nemen van het ontwerp. Van 10.30 tot 12.00 uur vindt er een rondleiding plaats rond Groot Speijck. Entree tot de Oisterwijkse Bossen en Vennen Het landschapsontwerp geeft alle ruimte aan de beleving van de natuur en het nieuwe Groot Speijck. Het is een prachtig gebouw en dat mag gezien worden. Lag het oude gebouw nog wat verscholen achter de rodo dendrons, in het nieuwe ontwerp kijkt het gebouw uit op een grote bosweide. Hier kun nen bezoekers in de toekomst heerlijk pick nicken en worden leuke activiteiten georga niseerd. Bovenal moet het ontwerp recht doen aan de belangrijke entreefunctie die Groot Speijck heeft naar de Oisterwijkse Bossen en Vennen. Bezoekers moeten zich welkom voe len en gemakkelijk hun weg vinden naar de horeca- en informatievoorziening, de wan del- en fietsroutes en kunnen genieten op een heerlijk terras. Voor kinderen komen er natuurlijke speelvoorzieningen. Omlegging van Tienhovenlaan en parkeer plaats De huidige parkeerplaats maakt plaats voor de bosweide en wordt verplaatst naar een andere plek langs de van Tienhovenlaan. Zo creëer je rond het gebouw een rustige bossfeer, waar bezoekers zich kunnen oriënteren op alle recreatiemogelijkheden in het bos. Om een veiliger omgeving te garanderen moet het deel van de van Tienhovenlaan dat nu voor Groot Speijck loopt, autovrij worden. Voor het bestemmingsverkeer van en naar Moergestel is een korte omleiding over een bestaand pad ten zuiden van de huidige weg gepland. Nieuwsgierig naar de andere functies in het ontwerp? Kom dan naar rondleiding op 20 september of loop eens binnen bij het bezoe kerscentrum! Met het versieren van de schoenen is al in mei begonnen. Het initiatief is genomen door Corrie Hurkmans die, geholpen door Els Vogels, er ook steeds als vrijwilligster haar Annelieke Levels toont een paar gepimpte schoenen. Zij heeft als activiteitenbegeleidster mee- A Tribute to André Hazes: zaterdag 20 geholpen. Twee collega’s droegen hun steentje bij: Anneke Paenen enAnke Verwijk. Foto: Paul 18 00-20 30 u., za 9.00-15.00 u Pr Irene- creatief. Tijdens WieKentKunst op 26, 27 en 28 september worden de schoen straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. tentoongesteld in Stanislaus. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2014 PAGINA 6 Woonplaats Telefoon I I 1 I I l- I I- I I I I I- I I I I I--- j Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam Straat kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 september in Café De Brouwer. Aanvang 21.00 uur, entree gratis. Op 29-30 sept. en op 1 en 2 okt. geef ik weer najaarsworkshops, kijk op www.enioyflowers.nl Voor meer info bel of mail: nelenendennis@gmail.com, tel. 06 29 32 76 65. Ben je op zoek naar hulp in de huishou ding? Heb je interesse? Bel naar 06-29 46 56 83. Feestje! Maar geen zin in de rotzooi thuis? Compleet ingerichte horecaruimte incl. tap- en muziekinstallatie. Voor besloten feesten in eigen beheer. Meer info: 06- 50838896. Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag Tijdelijk te huur: appartement in centrum Moergestel, opp. 110 m2, 5 kamers. Tele fonische informatie: 06 - 15 58 68 53. A Tribute to André Hazes: zaterdag 20 september in Café De Brouwer. Aanvang 21.00 uur, entree gratis. VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. A Tribute to André Hazes: zaterdag 20 september in Café De Brouwer. Aanvang 21.00 uur, entree gratis. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Restauratie van antieke en eigentijdse meubelen. Charles van den Breekel, Schee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10 80 21 78. in de bus stoppen... 1 v ifv WK X*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 6