2014 QuiSpel De twaalf van Olivier: vijf jaar lang midden in Moergestel Creatieve inspiratie op KreaDoe Op zoek naar ‘Grootmoeders tijd’ spullen! Najaarsconcert Jeremiade in Den Boogaard t L J Voor meer informatie: www.oliviermoergestel.nl Met name zijn wij op zoek naar grootmoeders 1 Kijk voor meer informatie op www.kreadoe.nl Moergestel-Nieuws’ geeft gratis kaarten weg! Op zoek naar creatieve inspiratie? Van 5 tot en met 9 november vindt in de Jaarbeurs in Utrecht KreaDoe plaats. Hier vind je de laatste trends, technieken en mooiste materialen voor jouw creatieve passie. ‘Moergestel-Nieuws’ mag van de organisatie ’n aantal toegangsbewijzen gratis weggeven. En dat al vijf jaar! Tijd voor een feestje dus. Of liever gezegd: een avontuur. De twaalf van Olivier gaan hun eerste lustrum een week lang vieren in de Ardennen. Met drie bussen ver trekken ze binnenkort naar de Holzheimer Hütte, met uitzicht op de Eifel. Na hun korte vakantie kijken de twaalf weer als vanouds uit op de Reusel. En eigenlijk is dat nóg mooier. In 2009 ging Olivier van start in het Antonius- huis, waarvan alleen de naam nog herinnert KreaDoe vindt plaats van woensdag 5 novem ber tot en met zondag 9 november. Locatie: Jaarbeurs, Utrecht. Openingstijden: dagelijks 10.00-17.00 uur. Kaarten aan de kassa kosten 12,50. Zie voor meer informatie voordelig online kaartjes kopen: www.kreadoe.nl Wil je kans maken op gratis toegangsbewij zen? Stuur dan ’n mailt je naar: buro76@planet.nl Onder de inzenders verloten we ’n aantal toegangskaartjes. Winnaars krijgen bericht. Het is te hopen, dat we het weer op on ze Quispelavond mee hebben. Het is op dit moment prachtig nazomerweer, maar de R zit in de maand en dan kan het op de Gèsselse Quizavond best wel eens koud en mistig zijn. Op zondag 21 september 2014 geeft Smartlappenkoor Jeremiade een najaars- concert/meezingmiddag in Den Boogaard. Nog een keer dit jaar wil het koor het publiek in een zomerse stemming brengen met warme en zonnige klanken. Het afgelopen jaar heeft het koor hard gewerkt aan vernieuwing van het repertoire. U bent van harte welkom bij dit najaarsconcert op de eerste dag van de herfst. Toegang gratis. Voor wie Olivier een warm hart toedraagt en de jongeren een extra zakcentje mee wil geven op hun reis naar de Ardennen: bankrekening NL68 RABO 0116 7703 41. Van cupcakes tot handwerken, huis- en tuin decoratie, zelfmaakmode en scrapbooking, je vindt het allemaal op KreaDoe. Doe nieuwe ideeën op, ga lekker shoppen, deel je enthou siasme om zelf dingen te maken met anderen en ga lekker aan de slag in een van de talloze creatieve workshops. Gun jezelf die momenten om met je passie bezig te zijn en ga na een dag KreaDoe naar huis met een tas én hoofd vol inspiratie. Voor Woonzorgcentrum Park Stanislaus zijn wij op zoek naar Grootmoedertijd spulletjes om een lange gang en twee appartementen te kunnen gaan inrichten voor onze bewoners. Om zo een stukje (her) beleving te bewerkstelligen voor bewoners maar wij kunnen ons ook indenken dat het voor (klein) kinderen ook interessant kan zijn! Verder willen wij de “aangeklede appartemen ten” openstellen voor diverse activiteiten. Wij denken dan bijvoorbeeld aan; koffie drinken, luister en vertel uurtje houden, in kleine groep jes bloemschikken etc. spullen om een keuken,slaap en huiskamer te kunnen gaan realiseren. Dus als u spullen - langdurig - te leen of te geef hebt, neem contact op met Anke en/of Brigit van de activiteiten begeleiding (tel. 5139320 of mail naar Activiteitenbegeleiding.Park.Sta nislaus@thebe.nl). Inschrijven Het aantal aangemelde teams stijgt geleidelijk; we hebben reeds 45 teams, die zich in het intellectuele strijdperk willen werpen (meet datum 13 september). Dit houdt in, dat nu al ongeveer 900 mensen aan de strijd gaan deel nemen! De spanning is te snijden in het dorp; onze grootste vrees is, dat hackers hun ongeduld niet kunnen bewaren. Als er zelfs al stiekem 1- een microfoon wordt geplaatst om onze ver gaderingen af te luisteren, dan weten we bijna niet meer hoe we onze geheimen nog kunnen beschermen. Tip: let op! In en op alles kan iets verborgen zitten. Hou je ogen open. Volg alle nieuwtjes in dag- en weekbladen, op MTV en via de moderne media. Aanmelden kan alleen via onze website www.quispelmoergestel.nl Daar vind je ook het reglement en kun je zien welke teams zich al hebben aangemeld. Inschrijven kan tot en met 17 september. Het is vandaag dus de laatste dag. Wanneer? Wie het echt vergeten is te noteren: vrijdagavond 3 oktober: Quizavond zaterdagavond 11 oktober: Bekendmaking winnend team en feestavond in “’t Draaiboom- pje”. Informatie Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl en media zoals twitter.com/quispel_twit, face book.com/quispelmoergestel en info@qui- spelmoergestel.nl. Bekijk onze promofilm via MTV (MTV uit zending gemist en digitaal kanaal 43). Het zou best kunnen dat daar ook weer een tip in staat! Veel succes! De eerdere concerten in Den Boogaard brach ten ruim 400 bezoekers op de been. Onder leiding van vaste dirigent Maike Hor- sten-van Aaien zal het koor vol enthousiasme levensliedjes, smartlappen en Brabants reper toire ten gehore brengen. De uitvoering begint om 14.30 uur. aan het klooster van de zusters Francisca-nes- sen. Woonstichting Stromenland - inmiddels Leystromen - zette ter plekke een gloednieuw complex neer, waarin niet alleen de twaalf jon geren met een beperking hun intrek namen. Medisch Centrum Moergestel opende er de deuren, maar ook tien senioren betrokken in het Antoniushuis hun appartement. Het klikt er tussen jong en oud. Verdriet heeft Olivier ook gekend. In 2011 overleed Joris plotseling in zijn slaap. De klap kwam keihard aan bij zijn huisgenoten, het ASVZ-team en de ouders. Maar nog altijd heeft Joris een plekje bij Olivier. Het bijzondere van Olivier is dat het om een ouderinitiatief gaat. Twaalf ouderparen kopen de zorg in met de persoonsgebonden budgetten van hun kinderen. Huur en levensonderhoud moeten uit het inkomen van de bewoners zelf komen. Een enthousiast en toegewijd team van zorg verlener ASVZ, bekend van Vincentius uit Udenhout, levert 24 uur per dag de zorg die de twaalf Olivierianen nodig hebben. Iedere dag bereiden gastvrouwen de maaltijd, meestal samen met de bewoners. Samen tv kijken of gezellig een spelletje spelen kan ook in de gemeenschappelijke ruimte. Vooral in de weekenden wil het voor de bege leiders nogal eens lastig zijn om naast de intensieve zorg ook nog tijd voor persoonlijke aandacht te vinden. Vrijwilligers zijn dan ook meer dan welkom om ‘leuke dingen’ met de bewoners te doen. Er heerst rust en regelmaat in ‘Huize Olivier’. De groep is bewust heel divers samengesteld. Teder van ons heeft een beperking, lichamelijk of verstandelijk, maar we kunnen meer wel dan niet’, zo stellen de twaalf, in leeftijd varië rend van 19 tot 34 jaar, zich op de website van Olivier voor. Als het even kan trekken ze er samen opuit. De jongeren hebben het door hun beperking soms niet makkelijk, maar de warme, ongedwongen sfeer bij Olivier maakt veel goed. Een wooninitiatief als dat van Olivier past helemaal in het plaatje van de participatie maatschappij. Ouders richten zelf op maat de zorg voor hun kinderen in en zij houden ook de regie zodra de appartementen eenmaal betrokken zijn. Een soortgelijk ouderinitiatief heeft dit jaar vlakbij in Oisterwijk het licht gezien: Goed Wonen. In Moergestel is het niet anders. Het is er voor Olivier Goed Toeven! Hun huis staat aan de rand van Moergestel, net voor je via de Reusel het dorp uitrijdt, maar eigenlijk wonen de twaalf jongeren van Olivier midden in de Moergestelse samenleving. Lorraine, Thijs, Ingrid, Leroy, Jacqueline, Harm, Hanneke, Patrick, Marjoleine, Guy, Paulien en Tijn: alle twaalf hebben ze ‘iets’, maar niets staat hun deelname aan het dorpsleven in de weg. Op de kermis, in de supermarkt, bij het fitnessen of met z’n allen tijdens de wandelvierdaagse of in de carnavalsoptocht. Ze horen er helemaal bij in Moergestel. Groepsfoto van Olivier. In de rolstoel Patrick en Marjoleine. Staand van links naar rechts: Thijs, Paulien, Danique inmiddels vervangen door Tijn), Harm, Ingrid, Leroy, Lorraine, Guy, Jacqueline en Hanneke. ■Sf ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2014 PAGINA 5 -r- *a’ O ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■M

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5