Moergestel-kalender wordt Bord omhoog betekent: weekkalender! stoppen!!! Bjorn ANS MET ONS MEE!! Theaters Oisterwijk Moergestel Luuks Poppentheater op woensdag 24 september en 1 oktober Maatschappelijk Innovatiefonds Gemeente Oisterwijk Ine van Son: brengt bloemenoffer in Lisse BUURTGENOTEN ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2014 PAGINA 3 201 14 september 2014 Geboren Die Naemloose Speelers maandag 22 en 29 september open les in den Donk! Ben je tussen de 30 en 50, en toe aan lekker bewegen? Grijp je kans! Zoon van Micha Lieke de Ridder-Van Den Meijdenberg Coolhof 6 5066 AJ Moergestel Adrianus Ludovicus EVENEMENTEN IN TILIANDER Lezing Robbert van den Broeke Donderdag 25 september.00 uur Entree: 12,50 Leer mij de mensen kennen - Johan Goossens Vrijdag 26 september 20:30 uur Entree: 16.- EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Stichting WieKentKunst Moergestel Vrijdag/za/zo 26/27/28 september 2014 Aanvang: www.wiekentkunst.inoisterwijk.nl Entree: Gratis middelen om deze te starten of uit te voeren? Bezoek dan onze website: www.migo-oister- wijk.nl Op de website kunt u de criteria vinden waar aan uw aanvraag moet voldoen en een formu lier om uw aanvraag in te dienen. Voor de volgende ronde kunt u tot 7 november uw aanvraag indienen middels dit formulier op onze website. Nadere informatie en bereikbaarheid stichting MIGO: www.migo-oisterwijk.nl De kalender krijgt het breedteformaat van de traditionele weekkalenders en wordt aan de bovenkant afgewerkt met een zgn. wire-o-bin- ding met ophanghaakje. De bladen kunnen dan blijven zitten en worden omgeslagen. De vrijwilligers van het project Buurtgenoten zijn er voor alle (hulp)vragen van alle ouderen in Moergestel. Daarom worden de vrijwilligers per buurt aan u voorgesteld. Jan Klaassen gaat op reis door de tijd. Meneer de Kraai is verliefd en op wie? Op mevrouw de Kip! Niet te geloven! En dan is er een wed strijd wie er het eerst een kusje krijgt. Een liefdesavontuur met een goed einde. De voorstelling is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 jaar tot 104 jaar. Bij het theater is een speeltuin. De entree bedraagt 5.00 per persoon. Reserveren: telefoon 06-30985679. Adres: Luuks Poppentheater bevindt zich in theater “De Witte Lelie” In het Natuurtheater in Oisterwijk. Meer informatie? Dan kunt u terecht op de website: www.luukstheater.nl Heb dus respect voor de Verkeersbrigadier en wacht netjes tot de straat weer vrij is. Geef het goede voorbeeld aan iedereen, en dus ook aan kinderen!!! Maar het belangrijkste moeten we niet uit het oog verliezen: veiligheid staat voorop! iedereen oversteken, 3e fluit brigadier gaat van de weg af. Seniorenvereniging Moergestel 50+ Petra Verheijen Krijtestraat 5 Tel. 513 2351 Ankie Wessels Beljaars Duyvekotstraat 11 Tel. 513 3366 Marlis Degreef Krijtenhof 8 Tel. 521 1808 Ine hield een blog bij over hoe het bloemenoffer tot stand kwam. Ze was erg onder de indruk van de vele ontmoetingen en de vertrouwelijke gesprekken die ontstonden. Bekijk het blog op http://inevanson.exto.nl/blog_post/153743610 Er ontstond een indrukwekkend offer van meer dan 500 gehaakte bloemen. De installatie is in de kasteeltuinen achterge bleven en wordt nu overgelaten aan de tijd en het weer om langzaam door de natuur opge nomen te worden. Voor de 39e uitgave gaat het roer om! Verkeersdeelnemers en verkeersbrigadiers u bellen of mailen We zagen het al ’n aantal jaren aankomen: de interesse voor de Moergestel- kalender als fotokalender werd jaarlijks minder. De oplage die werd geproduceerd was al ’n paar keer teruggebracht maar verkoop werd steeds moeilijker. Ook al bleef de prijs jarenlang gehandhaafd. Indien u contact wenst met de coördinator van Buurtgenoten, kunt naar: Piet Gelden, tel. 513 1609; e-mail: pgelden@home.nl De geheimzinnige kist en de Tijdmachine. Op woensdag 24 september en 1 oktober 2014 speelt Luuk Petersen van Luuks Poppentheater twee voorstellingen van Jan Klaassen: ‘De Geheimzinnige Kist’ en ‘De Tijdmachine’. De voorstellingen beginnen om 15.00 uur. ’De Geheimzinnige Kist’ In de straat van Jan Klaassen staat een grote kist. Samen met zijn vriend de Nar gaat Jan die wegbrengen, om wat geld te verdienen. Maar wat raar! Wat is die kist akelig zwaar! Een heel spannend verhaal met een akelig goed einde. Na de pauze is er de voorstelling ‘De Tijdma chine’ In de praktijk betekent het dat de kalender, naast een voor- en achterblad, 52 bladen gaat bevatten met daarop dagelijks de ruimte om de kalender als goede keukenvriend en huis- agenda te gebruiken. Daarnaast bevat elk blad een foto waarbij voor de eerste uitgave, het jaar 2015, gebruik ge maakt wordt van foto’s uit het archief van Moergestel-Nieuws, en dan met name van de laatste twee jaren. Voor de toekomst is het mogelijk om tegen Het is de bedoeling dat de kalender vanaf 10 november in de verkoop komt, waarbij het traditioneel de bedoeling is dat deze huis-aan- huis door leden van de harmonie wordt aan geboden tegen een vastgestelde verkoopprijs. Een ideaal Sinterklaascadeau voor elk Moerges- tels gezin! Het is tijd voor een nieuw bericht van het Alle ingediende aanvragen uit de eerste ronde van 2014 zijn beoordeeld. Hieruit zijn vijf pro jecten genomineerd om hun voorstel uit te werken. In augustus heeft het bestuur besloten op grond van deze uitwerkingen bij 4 projecten de ondersteuning vanuit het MIGO fonds defi nitief toe te kennen. Een voorstel is nog in behandeling bij de aanvragers. Wij zijn trots op de mooie Oisterwijkse ini tiatieven en nodigen u uit om de presentatie bij te wonen van de projecten die een financiële bijdrage krijgen van de st. Migo op 30 sep tember 2014 in de Raadszaal van het gemeen tehuis. Tijd: 19.30 - 22.00 uur (inloop vanaf 19.15 uur) Iedereen is welkom hierbij aanwezig te zijn. Naast de presentatie van enkele gehonoreerde projecten met toelichting is er gelegenheid vragen te stellen aan de indieners. Daarnaast zal er door het bestuur informatie verstrekt worden over de tweede inschrijfronde najaar 2014. Heeft u zelf plannen voor een innovatief bur gerinitiatief, maar ontbreken u de financiële Op uitnodiging van de Stichting Kunst in Duin maakte de Moergestelse kunstenaar Ine van Son de installatie 'Bloemenoffer' in de tui nen van Kasteel Keukenhof in Lisse. Tot 31 augustus was ze ter plaatse om het bloemenoffer te maken. Voorbijgangers vroeg ze om haar te helpen. Zodat ze met velen zouden zijn om het offer te brengen. Duidelijk werd dat men op zoek moest naar een alternatief, en waren de hoge productie kosten aanvankelijk oorzaak van de drempel vrees: men is er nu overheen gestapt en de weekkalender gaat er komen. In het kader van de viering van hun 50-jarig bestaan, hebben Die Naem loose Speelers eerder dit jaar een (gra tis) improvisatie (dieren) spel aange boden voor de kinderen van de onder bouw van de basisscholen en de peu terspeelzaal in Moergestel. De teams van de peuterspeelzaal en De Biene- kebolders hebben hierop enthousiast gerea geerd en ook de docente van de asielschool in Oisterwijk gaf aan graag aan te sluiten met haar groep. Op donderdag 25 september zullen we dan ook te gast zijn bij de genoemde groepen, in de ochtend bij de peuters in het gebouw van basisschool De Vonder en in de namiddag bij de onderbouw van basisschool De Biene- kebolders, en hopen dan samen met de kin deren voor een onvergetelijke toneelervaring te zorgen. Het lijkt ons heel gezellig als ook een aantal oma’s en opa’s daarbij aanwezig zou willen zijn. U bent bij dezen uitgenodigd. Natuurlijk zet u ook onze jubileumvoor- stellingen op vrijdag 7 (19.00u) en zondag 9 (15.00u) november alvast op de kalender. Dat wordt een heel bijzondere voorstel ling! Ruim 1 jaar zijn de Verkeersbrigadiers op ’t Rootven actief. Dit om schoolgaande kinderen veilig naar school te krijgen over het drukke Rootven. De ervaring wijst uit dat toch nog niet iedereen zich bewust is wat een Verkeersbrigadier inhoudt. Daarom hier de regels: Een brigadier die op straat met zijn bord omhoog staat, dat betekent: STOPPEN!!! Voor iedereen!!! Dus ook voor fietsers en bromfietsers. Rijdt men tóch door dan zijn de verkeers brigadiers gemachtigd om een boete toe te kennen! Het is een serieuze overtreding die door de politie zeer hoog beboet wordt. le fluit brigadier de weg op, 2e fluit bepaalde voorwaarden foto’s geplaatst te krij gen, maar dat is nu, gezien de korte periode die we nog hebben, niet meer mogelijk. Deze keer in Moergestel-Nieuws: BUURT 2: PRINSESSENBUURT E.O. Deze buurt wordt begrensd door Rootven, Kerkstraat, Schoolstraat, Korenstraat, Duyvekotstraat, Akkerweg en Tilburgseweg. Diverse dansstijlen (jazz, modern etc,) en techniek. Al 25 jaar bekend als Trend. Op maandag van 19.45 u tot 20.45 u. Info: 06 234 613 24 of 06 122 988 16 - Email: y.poppelaars@ziggo.nl of l.spaninks@kpnplanet.nl Wij dansen in Den Donk, Bosstraat la te Moergestel behartigt uw belangen

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3