Aphrodite VAN ALPHEN 1 Moergestelse Heidi van den Hout organiseert bijeenkomsten over rouw en verlies WieKentKunst begint dit jaar met een Schoenenbal 1 1 Oisterwijk Droomnagels! Weekblad voor Moergestel Eervolle opdracht voor docente verlieskunde bij Fontys A. FOCWA Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Uw Gemeenteniewws op www.oisterwijk.nl Huidverzorgingsinstituut GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE al maakt een bezoek aan het Moergestels Schoenenbal tot een aanrader. WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2014 39e JAARGANG Nr. 1771 AUTOSCHADES i duds 18S0 Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg, Tel. (013) 542 17 55 info@vanalphenautoschades.nl uit Moergestel heeft veel met haar samenge werkt. Als onderdeel van deze tweede samen komst treedt Marcel Luntungan op. Hij is een ‘uitvaartzanger’. In de derde sessie geeft de verliesexpert Jakob van Wielink zijn visie op het onderwerp en behandelt samen met Heidi het thema verlies en werk. Heidi leidt HBO-studenten op tot de ‘doeners onder de psychologen’, zoals ze dat zegt. Een van de vakken van deze opleiding is coaching, leren hoe je mensen moet begeleiden. Een ander vak is verlieskunde. Het mooie is dat Heidi van den Hout uit Moergestel is docente en werkzaam bij de opleiding Toegepaste Psychologie aan Fontys. Ze is door het Brabants Dagblad gevraagd een drietal bijeenkomsten over rouw en verlies te organiseren. Foto: Paul Spapens. Twee jaar geleden opende WieKentKunst met een Moergestels Boekenbal. Dit was een groot succes. Het Moergestels Schoenenbal is daar een variant op. Opnieuw is Frank van Pamelen de presentator. Hij is een bekend liedjes- en boekenschrijver en cabaretier. Als opvolger van Ivo de Wijs was hij jarenlang de stem van het populaire radioprogramma Vroege Vogels. Het sprankelend optreden van Frank van Pamelen als presentator alleen Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl Verlies, of het van een partner of van een vriend is of van werk of van een droom, voor veel mensen is verlies een taboe. “Terwijl meer weten over verlies en leren omgaan met verlies een verschil kan maken in de kwaliteit van leven.” Dat zegt Heidi van den Hout, dochter van Mieke en Jan Rijnen. Ze is werkzaam als docent bij de opleiding Toegepaste Psychologie en geeft onder andere het vak Verlieskunde. Ze is door het Brabants Dagblad gevraagd voor abonnees drie bijeenkomsten over verlies te organiseren. “Toch mooi dat een Moergestels mètje hiervoor wordt gevraagd.” Heeze bij Eindhoven aan het woord. Zij is een van de bekendste rouw- en verliesexperts van Nederland. De eveneens in rouw en ver lies gespecialiseerde Hennie van Schooten Heidi van den Hout (1972) heeft een inhou delijk programma samengesteld, waarin enke le experts op het gebied van rouw en verlies verwerking hun bijdrage leveren. Bij de eerste bijeenkomst treedt een theatergroep op en krijgen de deelnemers aan de bijeenkomst een introductie op het onderwerp. “Theater kan plekken raken waar je met woorden niet kunt komen”, zegt Heidi van den Hout. Datzelfde geldt voor muziek. In de tweede bijeenkomst komt dr. Riet Fiddelaers uit Het programma van het Moergestels Schoe nenbal is een mix van muziek, dans, kolderiek vermaak en voordrachten. Alle programma onderdelen hebben een relatie tot schoenen. Zo mag op een Moergestels Schoenenbal een optreden van mirlitonfanfare De Klomp niet ontbreken. Er is ook een optreden van een tapdanser en van de Moergestelse volksdans groep. Heel bijzonder zijn de potpourri van liedjes over schoenen, de Moergestelse schoe nenparade, het altijd verrassende optreden van Jan Smeets en van een dichter. Het Moer gestels Schoenenbal eindigt met een optreden van de bekende muziekgroep Just Four. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-5131474 t r^l^OLCS-tts. Gel cff Acryl Nagels Full Set de theorie die wordt geleerd bij het vak Ver lieskunde kan worden toegepast bij het vak coaching, waar studenten een persoon die zich in een verliessituatie bevindt, gaan coa chen. Twee jaar geleden is het vak Verlies kunde ontwikkeld. “Coaching en Verlies kunde hebben met elkaar te maken”, legt de Moergestelse uit. Er kan bij iemand immers een behoorlijk verdriet opspelen. Verdriet kent veel verschil lende vormen. Het speelt niet alleen bij een overlijden, maar het kan net zo zeer de kop opsteken bij het verlies van werk of van een droom. Tegelijk, stelt Heidi van den Hout, rust er een taboe op verdriet, terwijl het omgaan met verdriet essentieel is. Blijkbaar is dit spanningsveld door het Brabants Dag blad opgepikt en dat heeft de krant er toe gebracht om drie bijeenkomsten te organi seren. Ze worden gehouden in Tilburg en ze zijn samengesteld door Heidi van den Hout. “Een hele eer”, zegt ze daar van. Het serieuze element wordt ingebracht door Pepijn van Bommel en Leo Boogaers. Pepijn van Bommel is van de jonge generatie Van Bommel, een broer van Floris. Hij wordt ge ïnterviewd over de schoenfabriek die Moer gestel momenteel wereldfaam brengt. Leo Boogaers is een kenner van de geschiedenis van de Moergestelse schoenindustrie. Hij komt uitleggen hoe het kon gebeuren dat Moergestel een schoenendorp is geworden. Bonte avond met verhalen en vermaak rond het thema Moergestel Schoenendorp Op vrijdagavond 26 september begint WieKentKunst met een Moergestels Schoenenbal in Den Boogaard. Het is de opening van een weekeinde vol acti viteiten rond het thema Moergestel Schoenendorp. Het Moergestels Schoenenbal is een bonte avond met verhalen en vermaak. De presentator is Frank van Pamelen. Hij is cabaretier en zijn optreden is op zich al een garantie voor een mooie avond. De toegang is gratis. WieKentKunst wordt dit jaar voor de zeven tiende keer gehouden. Het thema is dit keer Moergestel Schoenendorp. Moergestel is groot én bekend geworden door de schoenindustrie. In het dorp staat zelfs een van de laatste schoenfabrieken van Nederland. Het evene ment Moergestel Schoenendorp wordt op de typische WieKentKunst-manier uitgewerkt met laagdrempelige activiteiten voor ieder een. nieuws •4 e es Silhouette Hair Beauty Salon info@silhouette.co.nl www.silhouette.co.nl Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/ Centraal Beheer Achmea gemeente Schoolstraat 2a 5066EE Moergestel 013-8228022 Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot urterlijk maandag 12.00 uur Hair Beauty Salon Sk Elders 65

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1