DONKERS a De Reuselhoeve opent uitkijktoren en biowandelpad! QOEF! Audacia- nieuws Succesvolle seizoensopening bij Audacia 2014! Help Alzheimer overwinnen. Dan hoeft niemand zichzelf te verliezen. Theaters Oisterwijk Moergestel Zondagmiddag- concert in Zonnewende PAGINA 7 Nieuws en advertenties: buro76@pianet.nl www.alzheimer-nederland.nl www.rdonkersa info@rdonkersa e.nl e.nl EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Najaarsconcert 2014 - Oistenvijks Smartlappenkoor Jeremiade Zondag 21 september 14.30 uur Entree: gratis EVENEMENTEN IN TILIANDER The New Burlesque - Hanhart voor muziek Genre: Muziek Zaterdag 20 september 20.30 uur Entree: 17,50 .09.45 uur .10.00 uur .11.00 uur Naast het project ‘natuursprong’, een natuurlijk speelstrand aan de Reusel met een tipitent in samenwerking met Staatsbosbeheer en de grootste ‘beweegtuin voor senioren’ van Bra- Nogmaals bedankt en tot volgend jaar, Seizoensopeningscommissie Audacia 2014, Bert, Comé, Thijs, Berry en Ad Op 28 september opent eigenaar Guus Mulders de nieuwe uitkijktoren en het biowandelpad binnen zijn concept waar natuur, recreatie en spel samen komen. bant, vormt de toren een nieuwe recreatie voorziening bij de Reuselhoeve. Schoolstraat 60a 5066 EE Moergestel Tel: 013 513 11 21 10:00 11:30 Autoschade Zondag 21 september a.s. zal om 14.15 uur in Zonnewende weer een huiscon cert worden gegeven. Er zal worden opgetreden door Charlotte Houberg, sopraan; aan de piano begeleid door Felix Justin. Charlotte zingt liederen van G. Fauré; S Rachmaninov; Joh. Brahms; en aria’s uit opera’s van G. Donizetti; V. Bellini; A. Dvorak; G. Gershwin; G. Verdi. Met de Zonnewende concerten wil de stichting SOKA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (in ternationale muziekconcoursen. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Kaarten te bestellen via e-mail: muziek@so ka.nl; ook via: 06 34146680. Prijs: 12,50 p.p (kinderen t/m 16 jaar gratis) informatie: Stichting Soka; bezoek onze web site: www.soka.nl Maar er is nog meer! ‘Biowalking’ is een ini- datief samen met IVN en het Elisabeth Zieken huis voor mensen met diabetes type 2. Na een korte uitleg over het effect van wandelen op de bloedsuikerspiegel trek je, begeleidt door een IVN-gids, een stukje de natuur in. Door het vooraf en achteraf meten van de bloedsui kerspiegel wordt dit effect duidelijk. Het Huis van De Brabantse Kempen leverde een bijdrage aan de totstandkoming van nieuwe natuur bij de Reuselhoeve in combinatie met nieuwe recreatiemogelijkheden in dit lande lijke gebied. Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren: 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2014 Beste sportvrienden, In het weekend van 22-23 en 24 augustus jl. heeft ons traditionele seizoensope- ningsweekend weer plaatsgevonden. Achteraf gezien kunnen we terugkijken op een zeer succesvol weekend! Op vrijdagavond trapten onze lagere senioren af tegen bevriende elftallen uit de regio. Tevens stonden er enkele reüniewedstrijden op het programma tussen diverse “oude” Al elftallen van voorgaande jaren o.l.v. Anco Gerritsen en Frans van Erven tegen het “nieuw” 3e en onze selectie. Deze wedstrijden waren een zeer groot succes en zeker voor herhaling vatbaar. Vele “oude” cracks trokken hun schoenen nog een maal aan en maakten er onderling een leuke wedstrijd van. Ook de publieke belangstelling voor deze wedstrijden was zeer groot. Een smetje op deze wedstrijden was dat Noël op ’t Hoog met de ziekenwagen afgevoerd moest worden i.v.m. arm uit de kom. Wij wensen hem veel beterschap toe met het herstel. Na deze wedstrijden hadden we “Robert den Brok“ vastgelegd om er een geweldige feest avond in de kantine van te maken. Op zaterdag was het dus voor sommige per sonen alweer “vroeg” dag om aan het jaarlijkse vriendentoemooi deel te nemen. Deze zaterdag was de weersverwachting wisselvallig maar achteraf hebben we niet mogen klagen. We hadden vele nieuwe teams uit het land gecon tracteerd om het deelnemersveld compleet te maken. Dit jaar hadden we 20 inschrijvingen, waarvan er 1 zich afmeldde. De Brouwer 1, nieuwkomer Klein Oisterwijk, Audacia Al en Dinamo Fietslamp gingen in de kruisfinales met elkaar de strijd aan om dit prestigieuze toernooi te winnen! De Brouwer 1 werd uit eindelijk de verdiende winnaar van het vrien- dentoernooi waarbij ze in de finale goede tegenstand kregen van Audacia Al. Compli menten aan deze jongens omdat ze op het laat ste moment ons deelnemersveld nog compleet maakte. Bedankt mannen! Tussen de kruisfinales en finale verzorgde Toon Verschoor een show met zijn politiehond Bowie als voorbereiding op het nederlands kampioenschap politiehonden waaraan hij gaat deelnemen. Toon, nog bedankt hiervoor. Toen De Brouwer 1 en Audacia Al aan de finale bezig waren, waren de andere elftallen al volop aan het BBQ-en. Ruim 360 mensen! deden mee aan de BBQ en door (toch nog) het mooie weer werd het dit jaar ook weer een succes! In de kantine werd het alsmaar gezelliger en toen de Belgische “Corry Konings” haar num mers ten gehore bracht werd de sfeer alsmaar beter. Tegen de klok van 22.15 uur was het dan de beurt aan de prijsuitreiking door onze voor zitter Joep Visser. Prijzen waren er voor Ferry Audacia - Den Dungen0-2 De creativiteit, flexibiliteit en scorend ver mogen uit de voorbereiding verdwenen bij het competitiedebuut onder een warme deken. In de eerste helft hadden beide partijen twee kansen en laat zich raden wie de scorende partij was. De tweede helft leverde totaal geen kansen op. Hoe het toch kwam dat onze kwa liteiten in goede bedoelingen gesmoord werden zal deze week tijdens de training zeker aan dacht krijgen. Den Dungen toonde zich een stugge club die, uiteindelijk wel (net) verdiend, aan het langste eind trok. De wedstrijd was sportief en de fluiter voelde het goed aan. Wel goed dat onze frustraties niet zichtbaar werden in onsportief of ongecoördineerd gedrag: we bleven probe ren: leek soms wel tegen beter weten in. Het was zo'n middag dat je het niet te pakken krijgt, dat de klutsen maar niet in je voordeel uitpakken, waar diepte en combinatie niet echt gevonden werden. Bij ons wist ook nie mand zich te onderscheiden op wat voor manier ook. Maar aanstaande zondag zal dat anders zijn: helder is dat het lerend vermogen van onze jongens enorm is en denk dat er een flinke prikkel uitstaat om zich zondag te revancheren. Jammer zo'n start van de competitie, maar niet getreurd: we hebben zoveel in huis dat met dit elftal een mooie toekomst gloort: alleen vanmiddag hadden we een heuse valse start. Uitslagen: Audacia 1-Den Dungen 1 0-2; VCB 2-Audacia 2 2-0; SVG 3-Audacia 3 7-0; Sarto 13-Audacia 4 2-0; Audacia 5-TSV Gudok 5 3-4; Audacia 6-VOAB 9 0-5; W Steensel VR1-Audacia VR1 7-4. Programma zondag 14 september: Pusharia - Audacia 114.30 uur Nevelo 3 - Audacia 210.00 uur Audacia 3 - WODAN 712.30 uur Audacia 4 - Nevelo 510.00 uur VOAB 10 - Audacia 5 Ons Vios 4 - Audacia 6 Audacia VR1 - Beerse Boys VR4 Hier komen natuur, recreatie en spel samen! De Reuselhoeve in Moergestel begon als Kanoboerderij maar is uitgegroeid tot een buitenplaats aan de Reusel voor allerlei recreatieve mogelijkheden in de natuur. Recreatief op het water, avontuurlijk hoog in de lucht, sportief in de Beweegtuin, of ontspannen op het terras. De Reuselhoeve ontwikkelt nieuwe innovatieve recreatiemogelijkheden voor verschillende doelgroepen met altijd een nauwe wisselwerking met de prachtige natuur. Het nieuwste project van de Reuselhoeve is een 15 meter hoge uitkijktoren met op het hoogste platform een afgesloten binnenruimte van 20 m2 van waaruit je de prachtige omge ving kunt bewonderen. Tegelijkertijd genie tend van een filmpje over het nieuwe natuur gebied de Hilver. Je kunt natuurlijk ook bui tenom lopen de frisse lucht opsnuiven. De ruimte is eveneens geschikt voor vergade ringen, workshops etc. Door een ‘luie’ trap en rustplateaus is de toren makkelijk toegankelijk voor wat oudere bezoekers. Vanuit de uitkijktoren loopt een tokkelbaan van 120 meter die uitkomt in het klim-slim parcours. Bezoekers kunnen ervoor kiezen deze tokkelbaan apart af te gaan, dus los van het klim-slim parcours. ROEF! HANDBAL Uitslagen: Dames ree. Roef-OHC 8-10 El Roef-MHV 2-6 Dl Roef-GHV 1-9 Cl Roef- Dongen 14-5 DB Roef-DESK 15-15 DS Roef- EHV 7-19. Programma zondag 14 september Dl 11:00 RHV-Roef Cl 12:40 RHV-Roef DB 14:30 United Breda-Roef 13:30 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! alzheimer café oisterwijk- moergestel Dinsdag 16 september Thema: Creativiteit en dementie. Gast: Ellen Geerts Deze avond staat ook in het teken van Wereld Alzheimer Dag 2014 en tevens willen wij stilstaan bij het vijfjarig bestaan van het Alzhei-mercafé Oisterwijk-Moergestel. Dit alles onder het genot van een gratis hapje en drankje. Ellen Geerts is beeldend kunstenaar en onder meer actief betrokken bij het project Kunst en Bomen 2014 in Oisterwijk. Zij zal ons laten zien en ervaren wat actief en creatief bezig zijn kan betekenen voor mensen met dementie en hun naastbetrokkenen. Graag nodigen wij mensen met dementie, mantelzorgers, familie, hulpverleners en alle andere belangstellende uit voor deze avond, iedereen is van harte welkom. Inloop vanaf 19.30; Programma van 20.00- 22.00 In De Coppele, Prunusstraat 69 Oister wijk, vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk Tel: 528 4571 e-mail j.verberk@ziggo.nl Timmermans (speler van het toernooi; Nieuw Woensel), Jan van Elderen (keeper van het toernooi; Klein Oisterwijk), De Wouwkes (sportiviteitprijs; 2e maal dit jaar) en aan de Brouwer 1 (kampioen Vriendentoemooi). Na de prijsuitreiking ging het feest verder waarbij DJ Stan de sfeer er nog goed inhield. Op zondag was het dan onze Jeugddag. Mede door het goede weer waren er vele junioren en pupillen op komen dagen om ook deze jeugddag weer tot een succes te laten leiden. Om 12.30 uur begonnen de DE en F pupillen aan hun voetbalclinic welke verzorgd werd door Vbetbalparty. Om 13.00 uur begonnen onze jongens van de B en C jeugd aan hun 7x7 toernooi die werd verzorgd en ondersteund door diverse leiders van deze jeugdelftallen. Hoewel de opkomst bij deze categorie (door diverse oorzaken) wat tegenviel werd er toch door elk team sportief gespeeld en hierdoor kunnen we ook op dit toernooi met een goed gevoel terugkijken. Er werd dan ook fel gestreden voor iedere meter door de jeugd om toch een zo hoog mogelijke score te halen. Ook de “nieuwbak- ken”pupillen die nu nog alleen trainen streden vol overgave tijdens hun eerste schreden op het voetbalveld wat leuke beelden voor de toe schouwer opleverden. Na deze voetbalparty was het de beurt aan het “DJ Stan“ om deze zondag en het weekend op een gezellige muzikale manier af te sluiten. Het eerste en tweede elftal mochten ook nog aantreden tijdens deze dag voor hun beker wedstrijd. Audacia 1 wist de punten in eigen huis te houden tegen Steensel 1. Audacia 2 moest het onderspit delven tegen Reeshof 2. Namens Audacia willen wij als seizoensope ningscommissie alle vrijwilligers zoals bar- personeel, terreinknechten, scheidsrechters, deelnemers toernooi, BBQ hulpjes, keuken- personeel, bestuur, leiders jeugddag, spelbe- geleiders jeugddag, EHBO, diverse artiesten, diverse DJ’s, bevriende elftallen, alle senio ren- en jeugdleden,Voetbalparty en allen die we vergeten zijn, allemaal heel hartelijk danken voor het welslagen van dit grandioze seizoen- sopeningsweekend 2014. Indien het komende seizoen net zo succesvol wordt voor de meeste teams als het afgelopen weekend dan zullen we vele kampioenschap pen kunnen vieren binnen de vereniging! alzheimer nederland

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7