DE FIRMA CULINAIR J'Pe ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Opening Duurzaamheidsvallei 14 september Zin in 'n workshop? Meer info: bel of mail! S T Y L I N G l'l’li'/i-KiTc ETiRflïl Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' bekendmaken of iemand verrassend feliciteren... Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of: buro76@planet.nl BON Het is ons wel degelijk 'n zorg dat uw boodschap gelezen wordt, en daar zorgen we dan ook voor!!! Moergestel-Nieuws: kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk Naam De openingshandeling wordt een spektakel stuk dat we nu nog even geheim gehouden wordt. Er worden toespraken gehouden over duurzaamheid en de toekomst van Moeren burg en er wordt, in ieder geval door de Stichting Duurzaamheidsvallei en Studio T, een intentieverklaring ondertekend over een structurele inzet van stagiaires bij duurzaam- heidsprojecten in het gebied. Stichting Voor en Door Moergestel! Burg. Poortstraat 47, 5066 GE Moergestel www.voorendoormoergestel.nl de Uilen werkgroep Oisterwijk, het B-team van Oisterwijk en een imker die alles laat zien over bijen -Recreatie en Landschap: met onder andere een stand van het Brabants Landschap en Het Groene Woud Meer informatie over de Stichting Duurzaam heidsvallei en de opening is te lezen op www.duurzaamheidsvallei.nl. Hier kunt u zich ook aanmelden voor de nieuwsbrief. Zoals u kunt zien een middag met veel leuke activiteiten en veel informatie over het gebied, duurzaamheid, ecologie, natuur en onder wijsmogelijkheden. Wij nodigen u dan ook van harte uit om deze middag te bezoeken. Op zondag 14 september om 13.00 uur wordt de Duurzaamheidsvallei geopend. De Duurzaamheidsvallei richt zich met allerlei duurzaamheidsprojecten op behoud en versterking van het fraaie kleinschalige stroomgebied van de Leije Voorste Stroom. De openingshandeling zal plaatsvinden op het terrein van de familie Verhulst-de Rooij aan de Laag Heukelomseweg 11 in Heukelom door het voltallige college van burgemeester en wethouders van Oisterwijk en een delegatie van wethouders van de gemeente Tilburg. Dit terrein is gelegen naast het welbekende café Mie Pieters. Op deze dag zal de Stichting Duurzaam heidsvallei ook een nieuwe wandelroute pre senteren, de Duurzaamheidsroute. Deze wan delroute loopt van Huize Moerenburg in Tilburg tot de plaats in Oisterwijk waar eens Kasteel Durendael heeft gestaan en is in totaal 14 km. lang. De wandelroute is in samen werking met de werkgroep Moerenburg tot stand gekomen en voert langs de diverse duurzaamheidsprojecten in Moerenburg. De wandelkaart van deze route wordt deze mid dag bij één van de stands uitgedeeld en zal daarna ook op verschillende plaatsen in het gebied te verkrijgen zijn (o.a. bij de café’s Zomerlust en Mie Pieters). De inzamel-avond van Stichting Voor en Door Moergestel wordt gehouden op zaterdag 11 oktober 2014. Lokatie en inhoud houden we nog even „geheim”! Overige activiteiten: -Voor kinderen zijn er een springkussen, een botsauto op zonne-energie en een auto op houtverbranding aanwezig en ook kunnen zij meedoen aan een wedstrijd: Het ontwerpen van een windmolen met een zo hoog moge lijke stroomopbrengst. -Óp deze middag kan ook een bezoek gebracht worden aan het Valkenbos. Na een korte wan deling van 5 min. deelt een gepassioneerde natuurliefhebber zijn kennis over roofvogels, zoogdieren en planten met de belangstellen den. Aan deze excursie kunnen telkens onge veer 12 personen deelnemen. De eerste excur sie is gepland om 14.00 u en zal daarna nog twee keer worden herhaald. -De menvereniging zal een aantal keren een rondrit maken met een aantal rijtuigen. Per rijtuig kunnen telkens 3 a 4 mensen het gebied op een andere manier beleven. Voor het 5de, opeenvolgende jaar, organiseert de Stichting Voor en Door Moergestel, hun jaarlijkse culi naire avond. Dit jaar is het thema ‘De Firma Culinair’. De opbrengst is bestemd voor een goed doel binnen de gemeente Moergestel. Voor 2014 is dit Toneelgroep "Die Naemloose Speelers". Deze vereniging zit sterk verlegen om een regeltafel voor de verlichting tijdens hun voorstellingen. Terugtrekkende overheid en versobering van de meeste gemeentelijke budgetten raken de meeste verenigingen bin nen ons dorp. Cees van Dal, voorzitter van de stichting legt uit: „We zijn met ons bestuur naar een voorstelling gaan kijken. Het enthou siasme van zowel publiek als spelers deden ons besluiten het donatie verzoek van de ver eniging in te willigen”. Ton Aarts voegt toe: „Recent ben ik voor de 2de keer opa geworden en als je dan ziet hoeveel plezier vooral de kinderen hebben, dan verdienen dit soort verenigingen een duwtje in de rug. Zo kunnen we nog lang genieten van al het plezier zo’n vereniging geeft aan zowel jong als oud!” Theo Jacobs, vanaf het begin al verantwoor delijk voor het culinaire gedeelte: „We gaan Daarnaast worden er die dag de nodige acti viteiten georganiseerd en zijn er verschillende informatiestands aanwezig: -Duurzame energie: met onder andere de DEC (Duurzame Energie Coöperatie Oister wijk), Homestroom, MKB Energie, Wind- energie.nl en Helicon opleidingen. Zij geven informatie over inkoop en opwekking van duurzame energie, waaronder zonne- en wind energie (met een efficiënte kleine windmolen), biogas, biovergisting en algentechnologie. -Natuur en biodiversiteit: met onder andere er weer iets bijzonders van maken; weer hele maal anders dan de voorgaande jaren.” Joke van Dal (penningmeester): „Dankzij de opbrengst van deze avond gaan we ervoor zorgen dat Toneelgroep "Die Naemloose Speelers” zo’n lichttafel kan aanschaffen. De kaartverkoop gaat nu al dermate goed dat we al richting het donatieverzoek zitten.” Cees vult aan: „Er zijn nog wel wat kaarten, maar als men nog deel wil nemen aan deze Een sfeerimpressie van vorig jaar, met het thema ‘Tunes Tapas’. avond, gelieve per omgaande te reageren.” PAGINA 6 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2014 r 013-5333864. www.bloemengroenstyling.nl Woonplaats Telefoon Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: k. Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J Computerservice Moergestel t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 IT IS OUR BUSINESS Voor al uw computerproblemen Reparatie - Onderhoud - Verkoop Pastoor Muskenshof 2 - 5066 GM Moergestel E-mail: info@j-pc.nl - Tel: 06 51 57 53 51 www.j-pc.nl Bedankt Ramon en Jeanine van Rijschool Kenteken voor de goede theorie- en rijles sen waardoor ik voor beide de 1e keer slaagde! Super bedankt! Christian van Son. A Tribute to André Hazes: zaterdag 20 september in Café De Brouwer. Aanvang 21.00 uur, entree gratis. In de maanden september en oktober zijn er nog werken te zien van Kees Ketelaars bij Bloem en Groen Styling! Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. A Tribute to André Hazes: zaterdag 20 september in Café De Brouwer. Aanvang 21.00 uur, entree gratis. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Restauratie van antieke en eigentijdse meubelen. Charles van den Breekel, Scnee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10 80 21 78. A Tribute to André Hazes: zaterdag 20 september in Café De Brouwer. Aanvang 21.00 uur, entree gratis. VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, ’Zoekertjes’ UJISLUJIENP schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag Schoolstr. 3, 5066 EC Moergestel 013-513 36 12 in de bus stoppen... o L'iiiit!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 6