2014 Terugblik op de Toer Mee QuiSpel Kap- en Schoonheidssalon ’Silhouette Foto’s van Moergestelnaren hangen weer in Pastoorspaadje Nieuw aan de Schoolstraat 2a: Revanche voor gestolen kunstwerk periode voorspeld. Maar op zondag 31 augustus bleef de neerslag beperkt tot twee kleine buitjes en verder werd het HET'BESTE IN HEM NAAR BOVEN HALEN VAKANTIE IS WIELEWAAL hebben inmiddels duizenden mensen uit bin nen- en buitenland Moergestel bezocht. F Het was spannend voor de 34e Toer Mee wat het weer zou gaan doen. Want voor eind augustus werd nog een natte VAKANTIE^. Wanneer? Nog een keer als geheugensteuntje: vrijdagavond 3 oktober: Quizavond zaterdagavond 11 oktober: Bekendmaking winnaar en feestavond in “’t Draaiboompje”. In de zomermaanden zijn de foto’s gestolen. Dat is vermoedelijk steeds met kleine aantallen tegelijk over een periode van een paar weken gebeurd. De Moergestelnaren die zijn gefoto grafeerd hebben allemaal een foto gekregen. Als een eerbetoon aan de kunstenaar, als een aanklacht tegen diefstal en vandalisme én om de bezoeker het genoegen te schenken van dit bijzondere kunstwerk is de banier in het Pas- toorspaadje geplaatst. Kunst en Bomen 2014 heeft veel te lijden van vernieling en diefstal. Alle gestolen en ver nielde kunstwerken zijn vervangen door een banier. Aan kwaliteit wordt er echter niet ingeleverd. Angela zit al vanaf haar jeugd in het kappersvak en mag zich met recht een internationaal top- stylist noemen. Ze heeft inmiddels al de hele wereld afgereisd waarin ze diverse topfuncties heeft bekleed. Training manager bij EOréal in Zuid-Afrika, regiomanager van een salon- keten in Ierland en meerdere eigen salons in Tsjechië staan inmiddels op haar CV. “Het is vaak zo dat klanten verrast zijn door het resul- Het kunstwerk met de titel ‘Zoekt en gij zult vinden’ is gemaakt door Nol Havens. Hij is vooral bekend als zanger van de Nederlandsta lige popgroep VOF de Kunst. Met deze groep scoorde hij enkele grote hits in Nederland en Europa. De grootste hits waren Suzanne en Een kopje koffie. Angela, Birgit en Veronique staan 6 dagen per week voor u klaar om u van dienst te zijn, op zaterdag wordt er bij een uitgebreide behan deling naar wens een glas wijn geschonken en staan er voor iedereen lekkernijen klaar. Een afspraak maken is niet nodig maar voor komt wel wachttijden. U wordt van harte welkom geheten bij Sil houette Hair Beauty Salon aan de School straat 2a. In het Pastoorspaadje aan de kant van de Postelstraat is een groot banier geplaatst met daarop gedrukt 21 foto’s van Moergestelnaren. Oorspronkelijk hingen deze foto’s een beetje verborgen tussen de bladeren van de beukenhaag. Deze foto’s zijn gestolen. Ze maakten onderdeel uit van het kunstproject Kunst en Bomen 2014. Door middel van het banier is het kunstwerk min of meer hersteld. Angela (links) en Birgit. Sinds tweeënhalve maand is Moergestel de nieuwe kap- en schoonheidssalon ’’Silhouette” rijker. Tijd om dus eens een kijkje te gaan nemen bij eigenaresse Angela Frenkó. Bij binnenkomst is het eerste wat opvalt de huiselijke sfeer die de salon uitstraalt, het geheel is klassiek en volledig in barokstijl ingericht, iets wat je niet vaak meer tegenkomt in de kapsalons van tegenwoordig. taat, door mijn onconventionele verleden en buitenlandse roots krijg je echt eens een ander resultaat dan bij de gangbare Nederlandse kapper”. ten, zodat de opbrengst van de Toer Mee uit komt op 3310 euro. Daar komt nog bij de sponsoractie, die gehouden is langs bedrijven en milde gevers en die uitkomt op plm. 1800 euro. Door diverse personen zijn nog bedragen toegezegd die bij de bank binnen komen. Daarnaast komt nog de bijdrage vanuit Berkel- Enschot, die plm. 1500 euro oplevert. Alles wordt rechtstreeks over gemaakt naar pater Theo Raaymakers in Bolivia, zodat het bedrag direct op de juiste plaats terecht komt. De M.O.V-groep wü bijzonder alle vrijwilligers bedanken die met hart en ziel hun medewer king gaven om alles in goede banen te leiden in de voorbereiding en op de diverse posten. We bedanken ook de families in Hilvarenbeek en Diessen, die hun plaats beschikbaar stelden voor de posten, voor hun gastvrijheid. Tenslotte bedanken we alle particuliere spon sors en het bedrijfsleven voor hun gulle mede werking en bijdragen en speciaal degenen, die hun tijd beschikbaar hebben gesteld om spon sors te bezoeken. Alle deelnemers bijzonder dank voor het wel slagen van de Toer Mee 2014. MOV-groep Moergestel Al snel komt Angela naar me toe en biedt me een kopje koffie aan. Eenmaal aan de praat verteld ze honderduit over haar nieuwe salon. “We hebben bewust gekozen voor deze hui selijke sfeer” vertelt Angela. “Het jachtige leven vandaag de dag verlangt van ons dat we ook eens wat gas terugnemen. Hierop haken wij in, een salon waar je voor je plezier naar toe gaat, waar alle tijd voor je wordt genomen, waar je je thuis voelt. Ook de prijzen die wij hanteren zijn bijzonder uitnodigend, iedereen zal in deze tijd de broekriem wat steviger moe ten aantrekken. De prijzen liggen gelijk aan die van thuiskapsters en dat houden we ook zo, ik vind het leuk om te werken en heb daar om ook liever lage prijzen maar dan wel in een gezellig drukke salon”. Overigens kunt u bij ‘Silhouette’ ook terecht voor een ruime keuze aan schoonheidsbehan- delingen. “Naast kapsalon zijn wij ook een schoonheidssalon en nagelstudio, ons assor timent aan behandelingen wordt nog steeds uitgebreid. Zo kunt u bij ons bijvoorbeeld ook terecht voor acryl- of gelnagels, gezichtsbe handelingen, wimper- en hair-extensions, of volgens de laatste nieuwe trend de Brazilian Keratin behandeling”. Voor het actuele over zicht van behandelingen en prijzen kunt u terecht op de website van ‘Silhouette’. Deelname De eerste 25 teams hebben zich reeds aange meld (stand 6 september). Moergestel staat onder hoogspanning. Met Argusogen worden de handelingen en bewegingen van de team leden van Quispel gevolgd. De oren worden gespitst om toch maar een verspreking van hen op te vangen! Tip: let op! Overal kan iets in verborgen zitten. Volg dus alle nieuwsuitingen over ons mooie dorpje in dag- en weekbladen, op MTV en via de moderne media. prima fietsweer. Ditmaal ging de route richting Hilvarenbeek en Diessen. De 40-km voerde zelfs tot voorbij De Bokkenreijder. De deelname aan de Toer Mee was met plm. 300 fietsers goed te noemen. De geest van solidariteit is nog levend in Moer gestel. Wel zouden we graag wat meer jonge gezinnen op de fiets er bij hebben gezien. Maar uit het bezoek van Marlou van de Loo en Rein van de Wouw aan pater Theo in Cochabamba spreekt wel, dat ook jongeren zich aangespro ken voelen door het werk dat hij daar ver richt. De tentoonstelling op de koffiepost bracht het werk van pater Theo heel goed in beeld. Op de posten kon de inwendige mens weer worden versterkt, waarvan flink gebruik werd gemaakt. De opbrengst van de startpost bedroeg 2340 euro, daarnaast is 970 euro besteed op de pos- Inschrijven Aanmelden kan alleen via onze website www.quispelmoergestel.nl Daar vind je ook het reglement en kun je zien welke teams zich al hebben aangemeld. Inschrijven kan tot en met 17 september, dus je hebt nog maar één week! Het inschrijfgeld per team bedraagt 10,-. Nol Havens is ook een getalenteerd fotograaf, gespecialiseerd in portretfoto’s. Voor Kunst en Bomen 2014 fotografeerde hij een aantal meer en minder bekende Moergestelnaren. Als portretfotograaf wilde hij de combinatie zoeken tussen inwoners van Moergestel en de omgeving waarin ze hun hele leven al wonen. Het Pastoorspaadje is een fenomeen in Moer gestel. Door middel van Kunst en Bomen 2014 Informatie Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl en media zoals twitter.com/quispel_twit, face book.com/quispelmoergestel en info@qui- spelmoergestel.nl Bekijk vanaf donderdag onze promofilm via MTV (digitaal kanaal 43). Het zou best kunnen dat daar ook weer een tip in staat!? Schrijf nu snel in enveel succes! ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2014 PAGINA 5 a www.wielewaal.nl/ vrijwilligers wielewaal Bezorg jij hem een onvergetelijke vakantietijd? O

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5