N) BS De Vonder organiseert kledinginzameling tbv Leger des Heils Jeugdbibliotheek terug in brede school ‘De Vonder’ ALLROUND MAKELAARDIJ Orgelconcert in Diessen in MOERGESTEL Excursie speuren naar sporen in ’de Brand’ 1 ózri BUURTGENOTEN 1 i hu Lezing milieuwetgeving in relatie tot de natuur op 18 september I funda Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen De vrijwilligers van het project Buurtgenoten zijn er voor alle (hulp)vragen van alle ouderen in Moergestel. Daarom worden de vrijwilligers per buurt aan u voorgesteld. We moeten we daar wel meerdere vrijwilligers voor hebben. De plannen zijn om ’s maandags, ’s woensdags en donderdags na school open te gaan. En wel vanaf 1 oktober. De kinderen krijgen allemaal een pasje met aan de ene kant een code om boeken te lenen en aan de andere kant een code voor School- Wise. Wat mag er wel/niet in de container? ALLE textiel mag bij ons ingeleverd worden: kleding, schoenen (per paar gebonden), gor- Wilt u kennismaken met vliegende, lopende en kruipende dieren? Dit is uw kans om “de Brand” te leren kennen en te ontdekken welke dieren er leven. De wandeling begint bij Boslust, Schoorstraat 37 in Udenhout. Tijd: zondagochtend 14 september om 10.30 uur. Vooraf aanmelden is niet nodig. U bent van harte welkom! 14 september - 20.00 uur - Willibrorduskerk Diessen Toos van der Sande Herengoedstraat 2 Tel. 513 3442 Kees Jansen Sint Janshof 2 Tel. 513 1983 Corry op ’t Hoog Sint Janshof 5 Tel. 513 2398 STIJLDANSEN VOOR SENIOREN Bent u 50+ en houdt u van dansen, bij onze dansclub is nog plaats voor enkele paren voor het stijldansen. Het seizoen 2014-2015 start weer op 24 september 2014 en eindigt weer begin april 2015. Bij onze club is naast het dansen vooral ook het onderlinge contact en het plezier belangrijk, alles kan, niets moet. De danslessen zijn steeds op woensdagmiddag in “Den Boogaard” in Moergestel van 13:00 uur tot 14:00 uur met daarna een pauze om met een drankje wat bij te praten en aansluitend de mogelijkheid om te oefenen of vrij te dansen tot ongeveer 15:30 uur. Deze danslessen worden al ruim 30 jaar ver zorgd door dansleraar Nico Kuipers samen met zijn assistente. Ook paren van buiten onze gemeente of paren die geen lid zijn van de SVM, zijn van harte welkom. Ter afsluiting van het dansseizoen organiseren wij steeds een gezellige avond in de vorm van een diner-dansant, allemaal oergezellig dus. Zondag 14 september IVN Oisterwijk organiseert in samen werking met de stichting LNMH Haa- ren een (gratis) wandeling met natuur- gidsen. Er leven veel dieren die u misschien niet ziet, maar die wel sporen achterlaten. We gaan hier naar zoeken in het prachtige natuurgebied “de Brand” in Udenhout.Zoek mee, kijk mee met de gidsen en leer meer over sporen in de natuur. We vinden vast wel sporen van reeën, eek hoorns, spechten. Heeft u belangstelling dan kunt u zich wenden tot onze contactpersoon voor vragen of voor een inschrijfformulier. Dion Rijnen, ’t Vunder ke 22, Moergestel, tel. 513 1838 of per e-mail: dionrijnen@home.nl (zonder foto): Margriet Salvetti, Kloosterlaan 10, Tel. 737 0143 Indien u contact wenst met de coördinator van Buurtgenoten, kunt u bellen of mailen naar: Piet Gelden, tel. 513 1609; e-mail: pgelden@home.nl WAT IS SCHOOLWISE? SchoolWise is een compleet en eigentijds sys teem voor het beheren en zichtbaar maken van een eigen schoolbibliotheek. Het biedt de mogelijkheid om kinderen in contact te bren gen met leesboeken en betrouwbare informatie b.v voor spreekbeurten, werkstukken of pro jecten. SchoolWise heeft ook betrouwbare links, zoals websites van het Jeugdjournaal, School-tv, Teleblik, het Klokhuis, dierentuinen etc. Maar om dit allemaal mogelijk te maken heb ben we een paar enthousiaste vrijwilligers De zomer is weer (bijna) voorbij en iedereen gaat zijn kleding weer omwisselen in hun kasten, uitzoeken wat niet meer past of geen mode meer is. Om iedereen blij te maken organiseert BS De Vonder een kledinginzameling. Ingeleverde kleding komt geheel ten goede aan het Leger des Heils. En de kleine bijdrage die hiervoor ontvangen wordt gaat naar de Oudervereniging van BS De Vonder, om leuke activiteiten te kunnen organiseren. Ja, u leest het goed: we krijgen toch weer een jeugdbibliotheek! Het hoofd van de school De Vonder, Jeanne de Gruyter, wilde graag dat de jeugd bleef lezen, ook in Moergestel. Ze vroeg mij, Trees Verhoeven, om dit mee op te zetten. Natuurlijk vond ik het een goed idee. Het is toch raar dat elk kind die een boek wil lezen daarvoor naar Oisterwijk zou moeten? nodig. De bedoeling is dat er in het begin elke dag 4 vrijwilligers aanwezig zijn, we hebben n.l. drie leerpleinen waar boeken op staan. Het eerste leerplein voor de groepen 1,2,3 en 4, het 2de leerplein voor groep 5 en 6 en het 3de leerplein voor groep 7 en 8. De vierde vrij williger gaat bij de voordeur zitten waar de boeken gescand worden die de deur uitgaan. Als we eenmaal goed bezig zijn dan kunnen we elke dag volstaan met 2 of 3 vrijwilligers. Denkt u: dit is wel iets voor mij als vrijwilliger geef u dan z.s.m. op per mail info.devonder@stgboom.nl of verhoevengia- notten@home.nl We willen 16 september een avond met alle vrijwilligers bij elkaar een goede uitleg geven. Dat komt iemand doen van de bibliotheek. Overigens u hoeft echt geen kind te hebben op deze school. Iedereen die hier een steentje aan kan bijdragen, is van harte welkom. Bij voorbaat dank Jeanne de Gruyter en Trees Verhoeven Op 18 september 2014 zal Cees Pasmans op verzoek van IVN Oisterwijk en de stichting LNMH Haaren een presentatie houden over mileuwetgeving in relatie tot de natuur in De Voorhof aan de Kerkstraat 64 in Oisterwijk. Met een powerpointpresentatie zal Cees pro beren aan alle geïnteresseerden, oftewel natuur liefhebbers, duidelijk maken wat er binnen ons gebied zoal speelt of kan spelen op het gebied van het onderwerp Natuur in relatie tot de milieuwetgeving'. Vanuit zijn werk is en blijft Cees op de hoogte van de milieuwet geving. In zijn vrije tijd is hij gids van IVN Oisterwijk en hij probeert de genoemde zaken altijd te combineren.Daarbij heeft hij Oister wijk als centraal punt gekozen, met een ruime cirkel daaromheen, waar in ieder geval Het Groene Woud (Nationaal park) en De Drunen- se Duinen (Nationaal Park in oprichting) onder kunnen vallen. Dit is voor alle natuurliefhebbers interessant en hopelijk komen wij met z'n allen tot nieuwe inzichten om op die manier de kwaliteit van onze kennis te verbeteren dan wel te borgen. Deze (gratis) lezing begint om 20 uur en zal ongeveer tot 22 uur duren. We hopen op veel belangstelling. U bent van harte welkom! dijnen en (zachte) knuffels. Schoon is een pré, maar het hoeft niet per se mooi of'zo goed als nieuw' te zijn. Wat niet herdraagbaar is, kunnen wij hergebruiken (recycling). LET OP: Sterk bevuilde of natte textiel mogen NIET worden ingezameld. Doneer uw kleding altijd in een afgesloten zak, ter bescherming van vocht en vuil. HENK VERHOEF speelt werken van Couperin, Walther, Carl Philipp Emanuel Bach, Czerny en Lefébure- Wely. Henk Verhoef studeerde orgel in Amsterdam en Parijs. Hij werd prijswinnaar bij verschei dene concoursen, en gaf concerten in Neder land, Duitsland, Denemarken, Frankrijk, Italië, Brazilië en de VS. Hij is organist van De Nieuwe Kerk te Amsterdam, organist en beiaardier van de Vrije Universiteit, en docent aan het Conservatorium van Amsterdam. Voor de Stichting Nederlandse Orgelmonografieën redigeerde hij de monografieën over de Nieuwe Kerk te Amsterdam, het Garrels-orgel van Purmerend en het oude orgel van de Utrechtse Nicolaikerk. Hij is adviseur bij restauraties; momenteel onder andere in Museum Ons’ Lieve Heer op Solder. Behalve organist en beiaardier is Henk Verhoef ook koordirigent. Hij leidt Camerata Oude Kerk, is docent aan de Nederlandse Beiaard school te Amersfoort, en stadsbeiaardier van Woerden en Monnickendam. In de laatste stad bespeelt hij de oudste beiaard ter wereld. Donderdag 18 en vrijdag 19 september kunt u uw kleding inleveren tussen 8.OO-I5.3O uur bij de hoofdingang van BS De Vonder. Maandag 22 september wordt de kleding opge haald, inleveren kan dan tot 9.00 uur! 1 Deze keer in Moergestel-Nieuws: BUURT 1: KLOOSTERLAAN. Deze buurt wordt begrensd door Raadhuisstraat, Rootven, Industrieweg en de Reusel. 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2014 PAGINA 3 i 't Vunderke 15 Do. 11 sept: Geef elkaar de hand, gratis bingo in Park Stanislaus aanvang 14.30u.alleen voor senioren van Moergestel. Vr. 12 sept: Weekmarkt St. Jansplein 13.30u. Za. 13sept: BBQ toernooi voor de jeugd, aan vang 16.00 uu. MTV Stokeind Za. 13 sept: 50+ dansen in DenBoogaard aan vang 20.00uur. Zo. 14 sept: Open monumenten dag. Thema Ga mee op reis Do. 18 sept: Bingo om 14.00u. in Den Boogaard voor alle senioren. U kunt weer terecht, alleen voor fiets- en wandelkaarten tijdens openingstijden van den Boogaard ma-do. 09.00-23.00u. vr. 09.00-20.30u. Info: VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Tel. 013-5136009 E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl Het WV-agentschap is verantwoordelijk voor de inhoud van deze Uit-agenda. Voor info: tel. 513 6009. Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen UIT In het buitengebied van Moergestel is dit fraaie landhuis met loods gelegen. Het inruilen van een eigen woning is bespreekbaar (regio Hilvarenbeek, Moergestel, Oisterwijk). Korvelplein 212 5025 JX Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 www.allroundmakelaardij.nl Op een fraai perceel gelegen ruime en uitgebouwde vrijstaande semi- bungalow, met ruime garage en riante achtertuin. In prijs verlaagd! HHHBHHHBHHHHHHnHHnHHHHHHHHHHHHnHBHBMMMI L 0 buurtgenoten

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3