F! Baltsende vleermuizen 8 Hopmans Blokshekken 3 Audacia- nieuws Cultuur historische stadswandeling 5 vrijwilligers gezocht Mantelzorg- bijeenkomsten vervallen autobedrijf Uitmarkt in Oisterwijk ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2014 PAGINA 7 C s.v. 10:30 Fiat 500 1.2i Lounge Automaat Ford Fusion 1.4i-16v Futura Ford Focus 1.6i-16v Automaat First Edition Ford C-Max 1.8i-16v Titanium Mazda Demio 1.3i GLX Nissan Qashqai 1.61 Acenta Opel Insignia Sport Tourer 1.8i Business... Opel Meriva 1.4i-16v Enjoy Opel Astra 1.6i-16v Temptation Suzuki SX4 1.6i-16v 4x4 Exclusive Ben jij een creatieve websitebouwer? De huidige website van de Heemkunde kring "De Kleine Meijerij" heeft een upda te nodig. In overleg met de heemkunde kring bouw jij de site met de benodigde inhoud. Kook jij graag? De Vluchtelingenschool 2College Duren- dael is op zoek naar een vrijwilliger die op maandag, donderdag en vrijdag van 8.30 uur tot 13.00 uur wil assisteren bij de lessen Food. Geïnteresseerd? Neem dan contact op met Noortje Bijvelt. '09 '07 '05 '10 '00 '09 '09 ....12-'O6 ,...10-'08 '07 DE SONMAN 36 - MOERGESTEL TELEFOON (013) 513 3745 Voor meer info en foto’s: kijk eens op www.autobedrijfhopmans.nl Uitslagen: DVS 1-Audacia 1 2-6; Audacia 2- Uno Animo 3 3-1; Viola 4-Audacia 32-1; GSBW 4-Audacia 4 5-5; Audacia 5-Zigo 7 1- 2; Audacia 6-WSJ 4 2-10 Zondag 7 september 2014 is er een stadswandeling door het historische centrum van Oisterwijk. De start is om 10.30 uur bij het Raadhuis op De Lind. De geplande mantelzorgbijeenkomsten in Moergestel van 24 september en 26 november a.s. komen te vervallen. Op 24 november a.s. organiseren we de Dag van de Mantelzorg met een optreden van de theatergroep Klinker. Nadere informatie over het programma volgt. O) Reserveren De kosten voor deze avond bedragen 5,- voor leden van Natuurmonumenten, niet- leden betalen 8,-. Het aantal deelnemers is beperkt. Tijdig reserveren is noodzakelijk. U kunt reser veren via www.natuurmonumenten.nl/bcois- terwijk of bellen met het bezoekerscentrum, 523 18 00. ROEF! HANDBAL Jeugdweekend voor E, D en C jeugd van vrij dag 5 september 16:30 - Zaterdag 7 september 16:00 Uitslagen: El Elshout-Roef 2-6; Dl GHV- Roef 12-2; Cl Taxandria-Roef0-5; DB Taxan- dria- Roef 8-12. Programma donderdag 4 september Dames recr. 21:30 Roef-OHC 01 DR 1 Zaterdag 6 september: DB 11:00 Roef-Desk Zondag 7 september El 10:00 Roef-MHV09:30 Dl 10:50 Roef-GHV 10:20 Cl 10:00 Roef-Dongen09:30 DS 11:00 Roef-E.H.V.10:30 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! De rondleiding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelnemers over De Lind, via de Dorpsstraat en Stationsstraat, door de Kerkstraat naar het Kerkplein. Theo Wiegeraad, stadsgids van de Heemkundekring de Kleine Meijerij, geeft in de oude dorpskern uitleg over monumentale panden en markante figuren uit het rijke ver leden van Oisterwijk. De kosten bedragen €3,-. U hoeft zich van te voren niet aan te mel den. U bent van harte welkom! Het leven van een vleermuis De avond begint met een mooie presentatie waarbij een deskundige gids op beeldende wijze van alles verteld over het leven van vleer muizen. Onder andere het sonarsysteem waar ze hun eten mee opsporen komt ter sprake, maar ook wat ze eten, hoe groot ze zijn en waar ze wonen. Daarnaast vertelt de gids hoe de mannetjes de vrouwtjes zoeken. Impegno Begeleid en behandeld mensen en gezinnen met een psychiatrische achtergrond. Als jonge en dynamische organisatie zijn we steeds op zoek naar manieren om dicht bij de cliënten te staan. Dit doen we door jonge enthousiaste medewerkers in te zetten die naar de cliënten toe gaan, hands-on mentaliteit en gebruik maken van moderne communicatie. Op deze manier staan we naast de cliënt en werken we toe naar zelfredzaamheid, met als doel om ons zelf overbodig te maken Ankie Wessels Beljaars Eind augustus tot eind september is het baltstijd voor twee soorten vleermuizen die in de Oisterwijkse bossen en vennen voorkomen. In deze periode vliegen de mannetjes er ’s avonds op uit, op zoek naar een welwillend vrouwtje om mee te paren. Natuurmonumenten organiseert op vrijdag 5 en zaterdag 6 september twee vleermuisavonden. Deze excursies zijn een mooie kans om de mannetjes van de dwergvleermuis en de rosse vleermuis te horen. De avonden beginnen om 19.30 uur en duren tot ongeveer 22.00 uur. Onbekend maakt onbemind Vleermuizen zijn altijd mysterieuze dieren geweest. Door hun verborgen levenswijze wis ten mensen nauwelijks iets van de vleermuis af en dan volgt snel de kreet: “het zijn enge beesten” Onbekend maakt onbemind is dus ook helaas bij de vleermuis het geval. Dankzij de moderne elektronica is gelukkig veel over het leven van deze mysterieuze zoogdieren bekend geworden. En het blijkt zonder meer dat de vleermuis absoluut niet eng is. Speuren naar vleermuizen In het tweede deel van de avond ga je met de gids op zoek naar vleermuizen. Tijdens de excursie door het bos leer je hoe je de vleer muizen kunt vinden, en waar je op moet letten als je op ‘vleermuizenjacht’ gaat. Met behulp van een vleermuisdetector spoor je dwergvleermuizen, watervleermuizen en misschien wel de rosse vleermuis op. En met een beetje geluk hoor je de baltsende manne tjes! Juvans Iedereen heeft weleens een vraag of behoefte aan ondersteuning bij het aanpakken van een probleem. Vaak helpt het als u erover praat met familie of vrienden. Soms gaat dat niet of is dat niet voldoende. In zo’n geval kan het een uitkomst zijn om contact op te nemen met een deskundige, met wie u in vertrouwen kunt praten. Hiervoor kunt u terecht bij de maatschappelijk werkers van Juvans Maat schappelijk Werk en Dienstverlening. Het doel is dat u zo snel en zo veel als mogelijk uw leven (weer) in eigen hand heeft en weet hoe u verder kunt. Programma zondag 7 september: Audacia 1 - Den Dungen 114.30 uur VCB 2 - Audacia 211.00 uur SVG 3 - Audacia 311.45 uur Sarto 13 - Audacia 410.15 uur Audacia 5 - TSV Gudok 510.00 uur Audacia 6 - VOAB 910.00 uur Het is een robuust gebouw, tegenover de brandweer en naast de politie in Oisterwijk. Wat gebeurt daar toch, vragen velen zich af. Er gebeurt van alles wat de moeite waard is. De receptie van Blokshekken 3 is bemand van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Via telefoonnummer 528 40 80 verbindt de receptioniste u door met de juiste persoon. We stellen de instellingen kort aan u voor. Contourdelwe m Vrijwilligers vormen het hart van onze samen leving. ContourdeTwern ondersteunt vrijwil ligers en organisaties die met vrijwilligers wer ken. Daarnaast bieden ze ondersteuning aan alle inwoners in de gemeente Oisterwijk die activiteiten willen organiseren of zich willen inzetten om hun wijk of buurt mooier te maken. Voor wie geen of onvoldoende onder steuning heeft vanuit het eigen netwerk, ver lenen we hulp met inzet van vrijwilligers. Onze visie is immers; ‘iedereen telt mee, ieder een doet mee’. Ons team wordt gevormd door jongerenwerkers, mantelzorgondersteuner, coördinator informele zorg, participatieme- dewerker, steunpunt vrijwilligerswerk en heel veel vrijwilligers uit onze gemeente Het culturele seizoen in Tiliander gaat op zondag 7 september van start met de inmiddels traditionele uitmarkt. Op het Lindeplein, in het theater en in het theatercafé zullen de hele dag door voorstel lingen worden gehouden. Aanvang: 11.00 uur. Toegang is gratis. Voor meer informatie kijk op www.tiliander.com of bel met 521 7220. SNV Brabant Centraal biedt Maatschappelijke begeleiding; Juridische ondersteuning (o.a. gezinshereniging); Coaching school arbeid; Voorlichting ontmoeting. Op dinsdagochtend en woensdagmiddag kun nen cliënten gebruik maken van het spreek uur Amarant Amarant maakt zich sterk om mensen met een beperking een volwaardige plek in de samenleving te bieden op gebied van wonen en werken. Wij zijn er op gericht dat mensen op de eerste plaats hun eigen krachten benutten. Hierbij worden ze ondersteund door professionele hulpverleners, mantelzorgers en vrijwilligers. De individuele zorginhoud leggen we vast in zorgarrangement en persoonlijk plan. Vluchtelingenwerk Oisterwijk Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingenwerk Brabant Centraal (SNV Brabant Centraal) heeft als doel het vergroten van de zelfred zaamheid van de vluchtelingen en nieuwko mers, zodat zij zo snel mogelijk zelfstandig en volwaardig kunnen meedoen in de samen leving. Ook zet SNV Brabant Centraal zich in voor meer begrip voor vluchtelingen en nieuwkomers. Ode aan het vergeten lied Liedertafel- festival in Oirschot op zondag 7 september Op zondag 7 september 2014 verzorgt Liedertafel Santé uit Oirschot het tra- dioneel geworden Liedertafel festival aan de vele terrassen in het centrum van Oirschot dit in samenwerking met O.T.O. Old Timers Oirschot. Er wordt deelgenomen door 12 Liedertafels en Smartlappenkoren uit Brabant en Limburg zij zorgen er voor dat de cultuur van vroeger behouden blijft, er zullen zeker bij diverse mensen mooie herinneringen naar boven komen. De aanvang van het festival is om 14.00 uur waarna er om 17.30 uur met alle koren op de markt het festival gezamenlijk wordt afgesloten op het podium van O.T.O. met een aantal mee- zingnummers. Ook zullen er optredens zijn in Huize St. Joris. Het publiek is van harte uitgenodigd om een kijkje te nemen en mee te zingen bij een van de optredende koren aan de vele gezellige ter rassen in Oirschot, wij wensen U een aange naam verblijf. De Kredietbank Nederland Adviseert inwoners met problematische schul den. Treft betalingsregelingen met schuldei sers. Start schuldregelingen op om een schuldenvrije toekomst te bieden. Beheert de financiën en coacht naar financiële zelfredzaamheid. Adviseert om meer inkomsten te genereren en inkomsten en uitgaven in balans te krijgen.. Heeft een aparte afdeling voor beschermings- bewind voor degene die hun financiën ook langdurig niet zelf kunnen beheren. Mobiel: 06-54985605 E-mail: asuvee@kbnl.nl www.kredietbanknederland.nl telefoon: 088- 6262777 MEE Iedereen met een beperking of chronische ziekte kan bij MEE terecht voor vragen en problemen op alle levensgebieden; van opvoe ding en ontwikkeling en leren en werken, tot samenleven en wonen of regelgeving en geld zaken. Wij zijn er voor jong en oud. Onze dienstver lening is gratisu heeft geen verwijzing nodig. wwwcontou rdetwemnl I 013 528 40 80 U kunt bellen van ma. t/m do. van 9.00 tot 17.00 uur Wij zijn verhuisd! Nieuw adres: Blokshekken 3 Oisterwijk mail: lnfo.oisterwijk@contourdetwern.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7