Politie waarschuwt voor babbeltrucs ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Brits toptrio herdenkt WOI in uniek GUO-concert BON Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken of iemand verrassend feliciteren... Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of: buro76@planet.nl Laat nooit een onbekende in uw huis. Als extra service voor onze wat oudere lezers hebben we dit actuele artikel in een groter lettertype geplaatst zodat het goed leesbaar is! ze de meterstand komen opnemen of ze vragen u of hun kind bij u naar het toilet mag. Trap er niet in en volg onderstaande adviezen op. Preventietips Hier volgen een aantal tips voor uw vei ligheid. Uitgebreide informatie vindt u op de politiewebsite www.politie.nl. Laat vreemden geen gebruik maken van uw toilet. Laat mensen geen gebruik maken van uw (mobiele) telefoon. Laat ook geen mensen binnen die een telefoontje wil len plegen. Eventueel kunt u voor ze bellen terwijl zij buiten wachten. Geef nooit uw pinpas uit handen maar houd die zelf vast. Geef aan niemand uw pincode. Uw bank of een agent zullen daar nooit naar vragen, een oplichter wel. Betaal geen (porto)kosten voor pakjes die u niet heeft besteld. Een nepkoe- rier probeert u bijvoorbeeld te pinnen via een mobiel pinapparaat. Een ver keerd pasje wordt dan teruggegeven en er wordt geld van de rekening gestolen. Doe nooit zomaar open. Kijk eerst wie er voor de deur staat. Wilt u iemand ergens mee helpen, laat ze dan buiten staan en sluit de buiten deur terwijl u haalt wat u wilt geven (een pen of een glas water bijvoor beeld). Hoe moet ik pinnen? Let bij het pinnen op het volgende: Laat u niet afleiden. Ook niet als iemand zegt dat u bijvoorbeeld een bankbiljet of iets anders liet vallen. Denkt u dat het geld toch van u is? Stop dit dan in uw jaszak en niet in uw portemonnee. Berg uw geld en pinpas in aparte vakjes van uw portemonnee op. Pinnen doet u altijd met twee handen: 1 hand om de code in te toetsen en 1 hand om het intoetsen af te schermen. Als mensen u een dienst aanbieden, zoals messen/scharen slijpen of schoor steenvegen, leg dan van tevoren (schrif telijk!) de prijs vast. Anders kunnen achteraf enorme rekeningen worden gepresenteerd. Pas op met kopen aan de deur, want dit betekent in principe dat u over haast moet beslissen. U hebt als koper aan de deur allerlei rechten. De ver koper moet u bijvoorbeeld wettelijk 14 dagen bedenktijd geven, zodat u nog kunt annuleren. Vraag de verko per gerust op een ander tijdstip terug te komen, zodat u nog met iemand kunt overleggen. Collectanten zijn verplicht een legiti matiebewijs en een vergunning van de. gemeente bij zich te dragen. Vraag daar gerust naar. Sluit altijd de deur als u geld wilt pakken. Neem uw porte monnee niet mee naar de deur, alleen wat u wilt geven. nent in Oisterwijk, Moergestel en omgeving. Daarom leven hier anno 2014 honderden nazaten bij wie Vlaams bloed door de aderen stroomt. Vraag meteropnemers en reparateurs altijd naar hun legitimatie en contro leer deze goed. Vertel direct dat u met het bedrijf of de instelling zult bellen en laat de persoon buiten wachten. Zoek het nummer zelf op in het tele foonboek en bel. Allerlei smoezen De daders gebruiken allerlei soorten smoezen om aan uw geld of bezittingen te komen. Ze kunnen er heel betrouwbaar of aardig uitzien. Van deftige mannen in pakken tot moeders met schattige kin dertjes. Ze zeggen bijvoorbeeld dat ze van de bank zijn, van de thuiszorg, dat Staat iemand te dicht bij u? Vraag voordat u gaat pinnen of deze persoon een stukje naar achteren gaat. Doet hij of zij dat niet, breek dan de pintransactie af en vertel het winkelpersoneel waarom. Bel de politie Vertrouwt u het niet en is de persoon nog aanwezig of in de buurt? Bel dan 112. Is de persoon verdwenen, bel dan 0900-8844. Naam In Flanders Fields Onder impuls van het leperse oorlogsmuseum Tn Flanders Fields' toeren Coope Boyes Simpson in oktober opnieuw met hun WÓI- herdenkingsconcerten door België en doen daarbij ook even Nederland aan. Weliswaar heette ons land destijds 'neutraal' te zijn, maar raakte er toch in verzeild. Zo 'verwelkomde' ons land, niet altijd met even open armen, een miljoen Belgische oorlogsvluchtelingen met tijdelijk onderdak. Vijftienhonderd van hen kwamen terecht in toen 3800 zielen tel lend Oisterwijk. De meesten keerden huis waarts, maar enkelen vestigden zich perma- Bent u toch slachtoffer geworden? Blokkeer dan direct uw pinpas en doe aangifte bij de politie. Beroving door een ‘babbeltruc’ komt steeds vaker voor: onbekenden bellen bij u aan en gebruiken een mooie smoes om binnen te komen. Of ze spreken u op straat aan, of in de supermarkt. Vervolgens stelen zij uw geld en andere waardevolle bezittingen. In sommige gevallen gebeurt dit in combinatie met bedreiging en/of geweld. Het gebeurt voornamelijk aan de deur en bij pinautomaten. Denk niet dat het u niet overkomt, want de dieven zijn zeer behendig met hun smoezen. Cd en concerten bevatten anti-oorlogsreper- toire dat tot stand kwam op basis van gedich ten, verhalen en van brieven van frontsoldaten aan het thuisfront. Behalve van hartverscheu rend menselijk leed getuigen ze evenzeer van hoop, bezinning, liefde, idealisme tot zelfs verrassend onversneden humor. In eigen land en in de grensstreek van het West-Vlaamse Heuvelland en Frans-Vlaams Picardië lopen de kerken en concertzalen momenteel vol voor Coope Boyes Simpson. Hun concert op het folkfestival in het West- Vlaamse Dranouter van begin augustus ont roerde duizenden festivalbezoekers van jong tot oud van wie velen het niet droog hielden. Dranouter ligt dan ook in de brandhaard van waar de Eerste Wereldoorlog woedde, tussen de rivieren de Ijzer en de Somme waar mil joenen jonge soldaten en burgerslachtoffers het leven lieten. Ze sneuvelden onder andere door het inademen van giftig mosterdgas dat in de Eerste Wereldoorlog als dodelijk 'wapen' haar intrede deed. De witte kruisjes op de tientallen oorlogskerkhoven in de streek Doorgaans stuurt GUO haar aankondigingen per concert kort voor de uitvoeringsdatum naar de media. Omdat de belangstelling voor dit unieke concert nu al groot blijkt en in het protestantse kerkmonumentje overbid den jk 100=VOLOP geldt, biedt deze voor publicatie de lezer wellicht nog een kans zich te verzekeren van een ticket. Meer info hier over en over alle overige GUO-concerten uit serie 2014/2015 op www.guo.inoisterwijk.nl In de Britse kranten The Observer en The Guardian verschenen lovende VU-RIO, riolering ontstoppen en ver- recensies over de concerten en de nieuwe dubbel-cd van a capella trio Coope nieuwen Frans van vught, Berkel-Enschot, Boyes Simpson. Zowel met deze concerten als met de cd herdenkt dit Engelse 013-5333864. toptrio de aanvang van de Eerste Wereldoorlog, nu 100 jaar geleden. getuigen nog steeds van de massaslachting in deze 'Grooten Oorlog', evenals de inscripties van de nog altijd 'vermisten' in de Menen poort, de stadspoort in leper. Hier blazen vrijwilligers van de stadsbrandweer nog dage lijks 'The Last Post'. Tot op de dag van van daag maken achtergebleven springstoffen in zogenaamde 'obussen' slachtoffers onder boe ren en grondwerkers 'in Vlaamse velden'. Alle reden dus voor concertorganisatie Groe ten Uit Oisterwijk om Coope Boyes Simpson haar GUO-concertserie 2014/2015 te laten openen. Op zondagmiddag 19 oktober vanaf half drie treedt het Engelse trio aan in het protestantse kerkmonumentje aan de Kerk straat. Een sfeervollere, intiemere locatie voor hun WOI-herdenkingsconcert waarmee ze tevens hun dubbel-cd presenteren hadden ze zich in Oisterwijk niet kunnen wensen. Ongetwijfeld gaan ze zelfs de nuchterste con certbezoeker van Oisterwijk ontroeren. Zoals West-Vlaams kleinkunstenaar Willem Vermandere dat eveneens deed met 'Duzend en nog duzend soldaten' en 'Altijd iemands vader, altijd iemands kind' uit zijn WOI-her- denkingsconcert op 17 april in een goed gevuld Cultuurcentrum Tiliander, waarmee GUO haar vorige concertserie afsloot. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2014 PAGINA 6 I- Woonplaats Telefoon kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat Verloren 28 augustus: sleutelbos met 3 sleutels en lampje eraan tussen Hofakker via Kloosterlaan naar Van Rijckevorsellaan. Graag contact opnemen 06-20675440. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Restauratie van antieke en eigentijdse meubelen. Charles van den Breekel, Scnee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10 80 21 78. Feestte! Maar geen zin in de rotzooi thuis? Compleet ingerichte horecaruimte incl. tap- en muziekinstallatie. Voor besloten feesten in eigen beheer. Meer info: 06- 50838896. 'Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Uw 'Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; "s elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 6