10e Speelgoed- en kinderkledingmarkt! Inschrijving voor bezoek aan schoenfabriek Van Bommel gestopt Lotgenotengroep Rouwverwerking in Moergestel Volgend jaar weer een Le Tour Ultime vanuit Moergestel Bierproefavond met Vicaris-bieren Vrijdag 5 september Al meer dan 700 deelnemers aan open dag op 28 september Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Alles over Moergestel? 'Moergestel-Nieuws' Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen MAANDELIJKSE BINGO IN DEN BOOGAARD De maandelijkse bingo’s van SVM in Den Boogaard gaan weer beginnen! De eerste bingo spelen we op donderdag 18 september om 14.00 uur in Den Boogaard. En.of u nu lid bent van de Senioren Vereni ging Moergestel of niet: u bent van harte wel kom! Zélfs als u jonger bent van 65 jaar! We spelen 6 rondes en natuurlijk bieden wij u een kopje koffie/thee aan met iets lekkers erbij. Welkom dus op de eerste bingo van het nieuwe seizoen: 18 september 14.00 uur in Den Boogaard. Joke en Addy (en hun trouwe assis tenten) verwelkomen u graag! De Tilburger was de nestor van de vijf man sterke ploeg die samen vierduizend kilometer non-stop hebben gefietst. Steeds was tenminste een van de renners aan het fietsen. Gezamenlijk volgden ze het parcours van de Tour de France, die voor de gelegenheid in As. vrijdag is er weer een bierproefavond bij Herberg “De Veerkes”. Deze keer staan de Moergestel begon. Le Tour Ultime is immers een onderdeel van dit fietsfeest. Nestor Wim van overdijk uit Tilburg reed 850 kilometer, Mart de Swart 950 kilometer, Aart van Riel 1.133 kilometer en met 1.218 kilometer was Jack van Gasteren de toprijder. Guus Moonen nam de rest voor zijn rekening. Le Tour Ultime was voor zowel de renners als de begeleiders dagen aan een stuk keihard werken. De gemiddelde snelheid was 27 kilo meter per uur. Het weer was zeer afwisselend met regen, onweer, koude nachten en veel zon. Slechts twee keer werd lek gereden. De vier begeleiders (chauffeur/navigator, keukenbri- Voor info of aanmelding: Henk van Oort 06- 34539706 of e-mail speelgoedmarkt.scou- ting@gmail.com Dierbaren verliezen, geen mens ont snapt eraan en het maakt ten diepste deel uit van het leven. Maar hoe ermee omgaan? Waar kan mijn verdriet een plaats krijgen? En hoe nu verder? Een lotgenotengroep biedt vele kansen om terug in een persoonlijke hernieuwde veerkracht te gaan staan. Op zondag 5 oktober 2013 vanaf 10.00 uur is het weer zover. Scouting St. Jan uit Moergestel organiseert dan alweer voor de 10e keer haar jaarlijkse speelgoed- en kinderkledingmarkt! GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 11 september is er een gratis bingo middag in Park Stanislaus voor alle senioren die zich alleen voelen en woon achtig zijn in Moergestel of Park Stanislaus. We beginnen om 14.30 uur met koffie en thee en daarna spelen we de bingo. Rond de klok van 17.00 uur sluiten wij de middag af. Als u gehaald wilt worden, laat het Corry de Jong weten, en als u dan om 14.00 uur klaar staat, dan kunnen we op tijd beginnen. Graag op tijd bellen naar Corry tel. 5133295. Tot donderdagmiddag 11 september 14.30 uur. dorp. De open dag op 28 september maakt onderdeel uit van een door WieKentKunst georganiseerd evenement rond het thema ‘Moergestel Schoenendorp’. De deelnemers aan de open dag komen vooral uit Moergestel. Op de tweede plaatst staat Oisterwijk. De ande re belangstellenden wonen in het gebied tussen Tilburg, den Bosch en Eindhoven. gen bij Den Donk, Bosstraat lain Moergestel. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaande num mers. Wij halen het dan gratis bij u op. U kunt dus weer aan de slag om uw goede verkoopbare speelgoed en kinderkleertjes uit te zoeken. We hebben een 50-tal tafels om te verhuren. Wees er snel bij want de ervaring van voorgaande edities is dat onze markt erg gewaardeerd wordt en dat we snel vol zitten. Er zijn geen professionele marktkooplieden aanwezig op onze markt, maar alleen mensen uit onze gemeente of omstreken die particulier iets aan te bieden hebben. Uiteraard hopen we dat het weer druk wordt want zonder kopers ook geen markt. Dus noteert u de datum alvast op uw kalender en hopelijk tot ziens als koper of verkoper op zondag 5 oktober a.s. De aankomst van de vijf renners bij II Cuore. Links Wint van Overdijk, rechts Mart de Swart. gade etc.) had het zwaar. Zij konden slechts maximaal drie uur aan een stuk slapen. ‘Acht dagen optrekken met dezelfde groep vereist een ijzeren discipline”, aldus Jan Vriens, een van de begeleiders. “Ons gezamenlijke motto aanbieden en met z’n allen gaan proeven. Iedereen boven de 18, die van een biertje houdt en er een mening over heeft (wie niet?) is van harte welkom. De bierproefavond begint om 20.15 in Herberg “De Veerkes”. De bijdrage voor deze avond bedraagt voor niet-leden 10,50. Nadere infor matie is te verkrijgen via e-mail bernard@ver- enigingbierproeven.nl Deze markt is bij uitstek de plaats om speelgoed en kinderkleding te verkopen waar uw kin deren te groot voor zijn geworden. En dus natuurlijk ook de plaats om nog goed te gebrui ken speelgoed en kinderkleding voor uw kin deren of kleinkinderen te kopen tegen een zeer vriendelijke prijs. Ook deze keer zal dat plaatsvinden in ons verenigingsgebouw Den Donk aan de Bosstraat in Moergestel. De markt is binnen en dus onafhankelijk van het weer. Wij hopen dat de markt weer net zo’n succes wordt als de vorige jaren! Enkele regels voor degenen die iets te koop aan willen bieden: Iedereen kan bij ons een tafel huren waar hij/zij zijn speelgoed/spel- len/kinderkleertjes zelf te koop kan aanbieden. Een tafel van ca. 2m 2 kost 10,- te voldoen bij inschrijving of overmaken op rek. 13.45. 12.200. Mocht u niet zelf willen verkopen maar heeft u nog wel bruikbaar speelgoed of kinderkleding over waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 4 oktober vanaf 13.00 uur bren- Voor de open dag op 28 september van Schoenfabriek Wed. J.P. van Bommel in Moergestel is zoveel belangstelling dat de inschrijving is gestopt. Dit besluit heeft initiatiefnemer Stichting WieKentKunst moeten nemen omdat er al meer dan 700 deelnemers zijn. Het is onmogelijk om op een dag nog meer mensen te ontvangen. De stichting vraagt belangstellenden dan ook zich niet meer voor de open dag aan te melden. De stichting heeft een aantal verklaringen voor de enorme belangstelling. Het is dertien jaar geleden dat een bedrijfsbezoek aan Van Bommel kon worden gebracht. De schoenfa briek heeft zich ontwikkeld tot een wereldbe roemd merk. Moergestelnaren hebben veel belangstelling voor het schoen verleden als een bepalend onderdeel van de identiteit van hun NIEUWE UITDAGING BIJ KALLIGRAFIE! Zoals je waarschijnlijk weet is bij de Senioren Vereniging Moergestel de groep kalligrafie al jaren actief. Centraal hierbij staat het leren schrijven met prachtige kalligrafie letters onder begeleiding van een docent. Na een korte oefenperiode heb je dit snel onder de knie. Je hoeft geen mooi handschrift te hebben, dat leer je vanzelf. Iedereen kan deelnemen met of zonder voorkennis. Naast het leren schrijven van letters starten we in september met een extra nieuwe activi teit. We gaan exclusieve wenskaarten (geen BDkaarten) maken met daarop zelf geschreven teksten. Het zelf maken van teksten is leuk, omdat je je eigen woorden kunt kiezen bij elke gelegenheid. Zo kun je ook iets persoon lijks meegeven in de tekst. We starten op donderdag 11 september a.s. van 9.15 tot 11.45 uur in Den Boogaard. Daarna is het in principe om de twee weken. Ook in 2015 gaat de cursus door. Iedereen kan deel nemen wel of geen SVM lid. Kom gezellig meedoen met ons groepje en loop eens binnen in Den Boogaard. Wilt U uitgebreid informatie over kalligrafie dan kunt u contact opnemen met onze docente Clazien van Dijk, tel. 073-6565096 of Johanna van de Wouw, contactpersoon van de activiteit kalligrafie, Oisterwijkseweg 37, tel. 513 1676. was: veiligheid en plezier onder elkaar. Dat is ons uitstekend gelukt. Geïnteresseerden kunnen zich nu al opgeven voor Le Tour Ultime 2015. Dat kan bij Guus Moonen, info@ilcuore.nl. Racefiets Guus Moonen (6.800 euro) gestolen Volgend jaar weer een Le Tour Ultime. Het staat nu al vast dat de non-stop Tour de France met een lengte van vierduizend kilometer in 2015 opnieuw ver reden wordt. De eerste editie is met succes volbracht door vijf renners uit Moergestel, Oisterwijk en Tilburg. Ze waren achrt aaneengesloten dagen en nachten onderweg. De ploeg had te kampen met één grote tegenslag: de diefstal van de racefiets van Guus Moonen. De fiets ter waarde van 6.800 euro stond aan de voet van de Mont Ventoux tegen een volg auto waarin drie deelnemers lagen te slapen. De politie vertelde als schrale troost dat zulke diefstallen dagelijkse kost waren. Guus Moonen kon voor de rest van Le Tour Ultime gebruik maken van de fiets van Wim van Overdijk. Vicaris-bieren in de spotlight. Deze bieren zijn afkomstig van Brouwerij Dilewyns uit Dendermonde (België). In totaal zijn er vijf bieren ontwikkeld door deze brouwer, waarvan er helaas nog maar vier verkrijgbaar zijn. De vier bieren zullen in goede volgorde worden uitgeschonken. Met goede volgorde bedoelen we dat we met een licht biertje beginnen en eindigen met een biertje van bijna 10%. Ieder biertje zal kort worden besproken en gewaar deerd. Als vijfde biertje hebben we een verrassing: een nieuw biertje wat naar onze verwachting heel snel bekend zal gaan worden. Wij hebben deze al beschikbaar en zullen deze als afsluiter Opgeven kunt u zich bij Johanna van de Wouw tel. 513 1676,e-mail:jintgroen@hotmail.com of bij Harrie de Laat tel: 513 2330, e-mail: h.de.laat@ziggo.nl en Jan Jonkers tel: 513 2209, e-mail: jja.jonkers@home.nl “Samen op weg onder de regenboog“ Wanneer: Alle 6 vrijdagen van 3 oktober tot en met 7 november 2014, steeds van 13.45 tot 16.00 uur. Optioneel: 2 terugkombijeenkomsten op 12 december 2014 en 9 januari 2015. Waar: Zorgcentrum Stanislaus, Kloosterdreef 3,5066 AA Moergestel. Kosten: Alle 8 bijeenkomsten zijn kosteloos incl. koffie en materiaal. Inschrijving ver plicht. De professionele rouwbegeleiders voor deze lotgenotengroep in het najaar zijn: Wil van Egmond, Tel. 21 10 533, e-mail wve@ziggo.nl en Petra van Nuenen, Tel. 51 33 676, e-mail petravannuenen@kpnmail.nl In de afgelopen jaren zijn door de begeleiders al meerdere lotgenotengroepen georganiseerd in Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. De deelnemers hebben via de evaluatieformulieren hun dankbaarheid en waardering uitgesproken. Het is gebleken dat - na deelname aan de lot genotengroep - spontane samenkomsten door de deelnemers zelf georganiseerd worden. De gemeente Oisterwijk ondersteunt dit ini tiatief in het kader van de Eenzaamheidspre- ventie. Belangstelling? Schroom niet en neem contact één van de begeleiders of met Jan Daem, De Aanstede 12, Moergestel. (528 6188Meer info: Metgezel in Zingeving www.metgezelinzingeving.com. Wij zullen u graag inschrijven, voor zover er plaats is. Graag tijdig aanmelden. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2014 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3