informatie Dankbetuiging Thea van Os-van Ierland Informatieavond Eerste Heilige Communie 2015 Fototentoonstelling Portfoliogroep I in De Verdieping Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. Protestantse gemeente Oisterwijk Nieuw seizoen Huis voor Zingeving van start 8Ê Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) ij: Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Zaterdag 6 september, 19.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor Erik de Laat. Doopdienst: Zondag 7 september, 11.45 uur: Sophie Geerts. Agenda Maandag 8 september 9.00 uur: De pasto- raatsgroep komt bij elkaar voor de taakver deling in dit nieuwe werkjaar en vooral voor de taken na 1 januari 2015, wanneer we een deel van de nieuwe parochie zijn. Maandag 8 september, 20.00 uur: inschrijf- avond Eerste Heilige Communie 2015. Dinsdag 9 september: Ziekendag Huwelijk Vrijdag 12 september, 12.30 uur: Joost van Roessel en Karen van Liempt. kerk te komen. Iedere week is er een kinder woorddienst, m.u.v. tijdens de schoolvakan ties. De eerstvolgende gezinsviering is op zondag 21 september om 10 uur. Het thema is dan: de opening van het nieuwe schooljaar. Tevens vieren de communicantjes van 2014 hun terugkomviering. H. Vormsel in 2015 Binnenkort krijgen de ouders met kinderen in groep 8 weer een uitnodiging voor de eerste ouderavond. Kinderen uit Moergestel, die op een andere school dan in Moergestel onder wijs volgen, zijn natuurlijk ook van harte welkom. U mag zich nu al opgeven bij Helma Heumen: heumen@ 12move.nl. MIVA collecte Vanwege de ToerMee is de MIVA collecte verschoven naar het weekend van 6 en 7 sep tember a.s. Op 12 augustus overleed Sjef de Rooij, sinds 2009 weduwnaar van Nellie de Rooij-Schoen- makers. Sjef werd geboren in een groot gezin Wie kan ons helpen? We zijn weer op zoek naar eiken hout voor de gedachteniskruisjes. Wie kan ons helpen? Zaterdag en zondag 6 en 7 september exposeert Portfoliogroep 1 foto’s, foto reeksen en projecten in Galerie de Verdieping. Kinderen en gezinnen van harte welkom in de kerk Na de zomervakantie starten we weer met de wekelijkse kinderwoorddiensten tijdens de zondagse mis. Tijdens de viering mogen de kinderen met een vrijwilliger van de paro chie mee naar de sacristie alwaar de kern boodschap van het Evangelie van de zondag wordt uitgelegd middels een verhaal, een gesprekje en een puzzelblad. We hopen hier door dat u zich welkom voelt om met uw kinderen ook op een gewone zondag naar de 23e ZONDAG DOOR HET JAAR 6-13 september 2014 KAPEL PARK STANISLAUS Zaterdag 6 september: 17.30 uur: H. Mis met samenzang Overl. ouders Van der Sluis-van de Wijst, dochters Nelly en Ria en schoonzoon Frans; namens SVM: Riet Smolders-Bogaert; Toos van Dijk-Roozen; Jan van Gisbergen; Kees van Dijk; Jan Bertens. Woensdag 10 september 19.00 uur: H. Mis 0900 332 22 22 Gesprekken met ouderen Op maandag 1 september (telkens op de eerste maandag van de maand) zijn we weer gestart met de maandelijkse gesprekken over allerlei actuele onderwerpen binnen onze R.K. tra ditie. Deze gesprekken worden in Park Sta nislaus gehouden maar zijn ook open voor senioren van buiten Park Stanislaus. Denkt u nog aan de actie Kerkbalans 2014? Blijf onze parochie aub ondersteunen. Op voorhand: dank voor uw jouw jullie bij drage. Het banknummer is NL69RABO 0134504348. aan de Heikant in Tilburg. Hij trouwde in 1960 met Nellie Schoenmakers en trouwde in op de ouderlijke boerderij. In 1964 ver huisde het jonge gezin met de beide kinderen naar een boerderij aan de Beerseweg in Dies- sen waar het hard werken was om een goed bestaan op te bouwen. Vanwege hun gezond heid verhuizen Sjef en Nellie naar de Reusel- hof in Moergestel waar Nellie in 2009 over lijdt. Een zware periode volgt waarin ook nog eens blijkt dat ook Sjef ziek is. Sjef overleed op Park Stanislaus vier dagen voor zijn 79ste verjaardag. Portfoliogroep 1 bestaat uit tien gedreven en bedreven amateurfotografen. Een deel van hen is afkomstig uit diverse West-Brabantse fotoclubs. Ze werken er gedurende een seizoen aan het verdiepen of vernieuwen van eigen stijl en visie. Tijdens de diepgaande werkbe sprekingen, die worden begeleid door Hans Zoete, wordt ook ingegaan op het versterken van attitude en motivatie. Dat leidt tot fraaie en eigenzinnige fotografie van fotografen die zichtbaar iets te melden hebben. In de tentoonstelling zijn diverse fotografische genres, visies en stijlen te zien. Er is nachtfotografie, industrieel landschap, stilleven, omgevingsportret, poëtische, con ceptuele, geënsceneerde en documentaire fotografie te zien. De exposerende fotografen zijn: Arold van der Aa (Haarsteeg), Jaap Brandenburgh (Oos- terhout), Helen Forbes (Oosterhout), Jolanda Jansen (Rijen), Maria Kemps (Mook), Pascal Kops (Oosterhout), Maaike Londen (Waal wijk), Joyce van Panhuis-Maas (Mook), John Plugge (Chaam), Henri Smulders (Rijen). De tentoonstelling wordt vrijdag 5 september om 20.00 uur geopend door Jolanda Jansen. Hans Zoete zal het werk openbaar bespreken. Gratis toegang. Geopend: zaterdag van 13.00-17.00 uur, zon dag van 11.00-17.00 uur. Wij gedenken Op 2 augustus overleed Wim Rijnen, echt genoot van Riet van Dijck. Wim wilde boer worden maar kreeg van de broeders op de lagere school het advies om verder te gaan leren. Hij werd leraar en verhuisde vanwege zijn werk naar Nuenen. Maar omdat Moerges tel bleef trekken verhuisde het gezin en bouw de een woning aan de Oirschotseweg waar in de stallen kippen en schapen werden ge houden en waar de beide dochters een onbe zorgde jeugd hadden. Zo’n 20 jaar geleden werd er een ziekte bij hem geconstateerd, aanvankelijk was behandeling mogelijk maar de ziekte kwam terug. Wim kon hier goed mee om gaan. Hij mopperde nooit, genoot van kleine dingen, was erg trots op zijn gezin en beoefende vele sporten. Dat hij een groot doorzettingsvermogen had bleek in de laatste periode van zijn leven. Wim overleed thuis op 75 jarige leeftijd. Uitzendingen van LOVO zijn op zondag vanaf 12.00 uur en op maandag en dinsdag worden deze uitzendingen herhaald vanaf 19.00 uur (tot 04.00 uur). De onderwerpen voor deze week: Lovo kort; Groenste stad; Parel- toemooi; Parelfiste; Oorlogsherinne ringen; Lovo sport, opstart voetbal competitie. Nieuws over de nieuwe parochie We hopen begin september meer te horen over de voortgang na 1 januari 2015. Zo gauw wij, bestuur en pastoraatsgroep, dit weten, geven wij dit aan u door. We zijn, in deze, afhankelijk van anderen! Cursus “lector zijn in de kerk” en “Ouderenpastoraat in de parochie” Vanuit het vormingscentrum van het bisdom ‘s-Hertogenbosch wordt in september en oktober van dit jaar de cursus “lector zijn in de kerk” gegeven. De cursus vindt plaats in de parochie H. Brigida te Geldrop op de vol gende data: 4 sept, 11 sept, 25 sept, 9 okt en 16 okt, telkens van 20.00 tot 22.00 uur. De cursus is bedoeld voor beginnende en gevor derde lectoren, voor iedereen die wel eens in de kerk voorleest en voor andere parochianen die hiervoor belangstelling hebben. Voor meer praktische en inhoudelijke informatie kunt u contact opnemen met Dorris Rijnen 06 23101515. In de maanden november en december wordt er een cursus “Ouderenpastoraat in de paro chie” gegeven. Verdere informatie over deze cursus volgt nog. Zondag 7 september, 10.00 uur: H. Mis met samenzang Familie Ketelaars-van der Velden en verdere familie; jgt. Johannes van Korven en Maria van Dijk en tevens voor Cornelis en Theo doras van Korven. Het feest van de Eerste Heilige Communie vieren we in onze parochie dit jaar op zondag 17 mei 2015 tijdens twee eucharistievieringen om 9.30 u. en 11.30 u. Ouders van kinderen uit groep 4 hebben deze week de uitnodiging voor de ouderavond ontvangen. Op deze avond wordt informatie gegeven over de inhoudelijke en praktische zaken rondom de communievoorbereiding. Tijdens deze avond hebt u de mogelijkheid om uw kind in te schrijven. De avond vindt plaats op maandag 8 september van 20 tot 21.30 u in het paro chiecentrum. Ook kinderen uit groep 5 en 6 en kinderen uit Moergestel die buiten het dorp naar school gaan, kunnen deelnemen aan het commu nieproject. Ouders van deze kinderen zijn ook van harte welkom op de informatieavond van 8 september. Namens de werkgroep: Dorris Rijnen 06-23101515. Zondag 7 september 2014,10.15 uur, ds. Hester Radstake Er is crèche, kindernevendienst en jeugd- kerk Het is deze zondag de startzondag, de start van het nieuwe kerkelijke seizoen. Rond deze datum beginnen alle activiteiten en verga deringen - die tijdens de zomermaanden veel al stil gelegen hebben - weer. De startzondag heeft als thema “Vieren en verbinden”, het jaarthema van de Protestantse Kerk in Neder land - en ook van onze gemeente. Tijdens de viering proberen we de verbinding te leggen met elkaar, met onze voorgeschiedenis, met de Bijbelverhalen en God en met kerk in actie projecten. Er worden deze dienst drie verschillende projecten gepresenteerd waar wij uit gaan kiezen. Ook de Protestantse Gemeenten Hilvarenbeek en Tilburg doen dit. Tot en met 13 september is de kerk elke zater dag tussen 13.30 en 15.30 open voor bezich tiging. Van harte welkom! Agenda: 9 september 10.00 uur: creatieve groep 9 september 20.00 uur: gespreksgroep 25+, Schout Colffstraat 3 10 september 14.30 uur: gespreksgroep ‘ver halen rond de bijbel’ Binnenkort start het nieuwe seizoen bij het Huis voor Zingeving. Het nieuwe programma staat al op de website en biedt een mix van bekende onderwerpen, aangevuld met nieuwe activiteiten. Bekend is de woensdagavond in Huize Nieuwenhof in Moergestel, waarin wekelijks verschillende sprekers met diverse onderwerpen op het programma staan. Op woensdag 17 september is de eerste avond van het nieuwe seizoen. Dan komt Yvonne van de Wouw uit Moergestel vertellen over haar nieuwe boek 'Leef, leer, transformeer'. Andere interessante lezingen dit najaar zijn ondermeer 'Liefdesbang' van Hannah Cuppen op 8 oktober en 'UFO's bestaan gewoon' op 12 november met Coen Vermeeren (hoofd Studium Generale aan de Faculteit Lucht en Ruimtevaartechniek van de TU-Delft). Ook gaat het Huis voor Zingeving door met de Kring voor Zingeving op de maandag avond, bijvoorbeeld de Kring 'Laat je licht schijnen' met Saskia Basten die start op maan dag 6 oktober. Nieuw is daar, dat deze avonden gaan plaatsvinden in Oisterwijk, in de Open Heart Studio. Er zijn zowel activiteiten voor mensen die pas net zijn begonnen met hun zoektocht naar zingeving is voor mensen die al langer hiermee bezig zijn. Wilt u meer weten of eens langskomen om zelf te ervaren wat zingeving voor u kan doen? Kijk dan eens op de website: www.huisvoorzingeving.nl of kom langs op de Open Dag op zaterdag 20 september (van 13.30 tot 16.30) in Huize Nieuwenhof. Bijbelochtenden Ook deze worden voortgezet in het nieuwe seizoen. Nadere informatie volgt. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 4 september kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe uitzen ding. Deze week: In memoriam Gerard Kuijpers; Langs het Tuinpad; Toer Mee. Op vrijdag 5 september v.a. 19.00 uur en zaterdag 6 september v.a. 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 7 september kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie Ron Hermus. Techniek Marcel Oerlemans. PAGINA 2 Politie alarm: 1-1-2 MTV Velen hebben met ons meegeleefd voor en na het overlijden van Wij danken u daar oprecht voor. r leder op zijn eigen manier en in allerlei vormen. U hebt ons verdriet verzacht en van het afscheid van Thea iets bijzonders gemaakt. Jo van Os Nicole, Tekin en Micha Hedwig MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2014 HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013- 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.j. Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457: Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2