Open Monumenten Dag: Aphrodite l VAN ALPHEN €35> Op reis Gerard Knijpers I BRILLEN LENZEN Oisterwijk J In Memoriam j FOCWfi Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Uw GemeenteMieuws op www.oisterwijk.nl De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen 21 mei 1937 23 augustus 2014 Zondag 14 september Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl Huidverzorgingsinstituut GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2014 39e JAARGANG Nr. 1769 De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Gezichtsbehandeling AUTOSCHADES Ook in Moergestel zal een expositie ingericht zijn. In “Hier Neffe” kunt u kennis maken met het motto met de focus op Moergestel. Middels fotomateriaal maakt u kennis met de in 1893 gestichte rijtuigenfabriek van Con stant van den Biggelaar. Daarnaast ziet u dat Moergestel de bakermat is van een drietal busondernemingen die lijndiensten exploi teerden naar de omliggende plaatsen. En meer recentelijk: Wie herinnert zich niet de reizen die men met de bussen van Jan Bertens kon maken? Ook kenden we diverse taxibe drijven en door het motto breder te trekken door ook de (goederen)vervoerders niet te vergeten krijgt u een aardig beeld van de mobiliteit van onze voorvaderen. Veel van het fotomateriaal is welwillend beschikbaar gesteld door Ad Wolfs Adr.zn. en de familie Bertens. De dag wordt om 11 uur geopend door wet houder Ina Batenburg die dan met een his torische bus bij het station in Oisterwijk aan komt. De afsluiting vindt plaats in het complex van de voormalige Koninklijke Verenigde Leder (KVL) aan de Almystraat waar eveneens om 17 uur de jaarlijkse monumentenprijs zal worden uitgereikt. Ook dit jaar is een informatieboekje beschik baar, met routebeschrijving en details over de deelnemende monumenten. U kunt dit gratis afhalen bij het VW kantoor in Den Boogaard, het Medisch Centrum, het Paro chiecentrum, Zorgcentrum Park Stanislaus en de Jumbo. U kunt het boekje ook downlo aden op: http://oisterwijk.nl/oisterwijk-moer- gestel-en-heukelom/activiteiten-en-evene- menten/open-monumentendag-2014.html van de voormalige molenaarsfamilie Roozen aan het Rootven 17 opengesteld. Verder kunt u op deze dag het Historische hart van Moergestel (her)ontdekken. Onder leiding van een gids kunt u elk half uur een wandeling maken door de Postelstraat, Pas- toorspaadje en St. Jansplein. Deze wandeling vertrekt op de hoek St. Jansplein Postelstraat en u krijgt uitleg over de panden en informatie over de historische paadjes. Vanaf dit punt zal Jo van Zon regelmatig tochtjes maken met een sjees langs de deel nemende monumenten. Wie wil mag mee, zodat u kunt ervaren hoe het voelt om met het paard en wagen te reizen. Een ander onderdeel van de expositie is het vak van rademaker. Ad Rijnen, zoon van “raoimoaker” Janus Rijnen, zal u laten zien en uitleggen hoe zo’n rijtuig- of hoogkarwiel gemaakt werd. Wat de monumenten betreft: dit jaar zijn in Moergestel dankzij de medewerking van de families Beije en Van de Ven het uit 1868 stammende pand Zandstraat 5 en de woning Op zaterdag 23 augustus jl. is in Bergeijk op 77-jarige leeftijd overleden Gerard Kuijpers. Gerard is in Moergestel zéker geen onbekende en dat niet alleen van wege het feit dat hij hier ’n flinke periode heeft gewoond. Gerard was ‘unnen echten mensen-mens’. Hij schaarde zich graag onder de mensen en dat is ook de reden dat hij er zo veel kende. Daarnaast was Gerard ’n mens van de natuur. Hij wist er ongelooflijk veel over te vertellen en tallozen hebben hem aangehoord tijdens lezingen, vertellingen en excursies. Hij bezat ook de kunst om ‘smakelijk’ te vertellen en niet zelden ein digde hij zijn betoog met ’n kwinkslag. We hebben hem bij MTV gezien als hij de natuur in ging. Jarenlang presenteerde hij er een programma dat hij samen met Ed Hurkmans maakte. En of het nou over vogels ging of over bloemen en planten. hij wist zowel kijker als luisteraar aan zich te binden, ’n Eervolle vermelding kreeg hij voor een van zijn programma’s van de landelijke organisatie voor lokale omroe pen. Voor ‘Moergestel-Nieuws’ was hij actief tussen 1979 en 1983. Hij schreef in die pe riode liefst 81 afleveringen ‘Met open oog door de natuur’ die in dat tijdsbestek ook gepubliceerd werden. Gerard is ook nog ’n periode gemeente raadslid geweest in de gemeente Moerges tel. Hij bekleedde daarin ’n zetel namens het CDA, maar het bleek niet écht ‘zijn’ ding... In de politiek kon men nog wel eens ‘op de man spelen’, en dat lag hem niet... Naast al deze bezigheden was hij ook nog lid van het kerkkoor en het gilde. In 1996 klom hij samen met Dré Hoefna gels op de fiets om op bedevaart te gaan naar Santiago de Compostela. Gerard en z’n kompaan bereikten het doel ondanks veel slecht weer, en ook de terugweg legden ze met de fiets af.’n Onderneming waar beide veel voldoening in ondervonden. Na vele jaren Moergestel besluit Gerard - geboren in Mierlo - samen met zijn vrouw Thea te gaan verhuizen naar Luijksgestel, wat dichter bij hun dochter die er samen met haar man ’n bedrijf runt. Ook daar sluit hij zich aan bij het kerkkoor en het gilde en komt hij in contact met de lokale omroep BLOS (Bergeijkse Lokale Omroep Stichting) en gaat er gelijkaardige programma’s als bij MTV maken. Tot hij in 2010 daar afscheid moet nemen omdat, zoals hij zelf zegt in de afscheidsuitzending, het ‘korte geheugen’ hem in de steek laat. Dat blijken de voortekenen te zijn van het door velen zo gevreesde. Het niet meer herkennen van het alledaagse.de dingen en de mensen om je heen... Hij was er altijd zo sterk in geweest. Zaterdag 30 augustus is Gerard na een afscheidsdienst in de H. Petruskerk te Ber geijk begraven. Moge hij rusten in vrede. Gerard: bedankt voor wie je was en voor wat je deed... We houden je graag als goede vriend in onze gedachten... Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Het rijtuigenfabriek van Constant van den Biggelaar aan het Rootven. Dit jaar is het motto van de Open Monumenten Dag, die gehouden zal worden op zondag 14 september van 11.00 tot 16.30 uur, “Op reis”. Naast de openstelling van een achttal monumenten in onze gemeente zal dit jaar aan dit motto invulling gegeven worden door een expositie in te ruimen over reizen in het station en in het Heemcentrum in Oisterwijk en de opstelling van een aantal klassieke voertuigen bij het station, waaronder de Willy’s jeep van Moergestelnaar Theo Roosen die vroeger de groentekar van Wim van Erven door onze straten trok. nieuws Weekblad voor Moergestel L 1 B® TBPDRLJF e es RUUD PANIS Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/ Centraal Beheer Achmea Reinigen Epileren Harsen bovenlip f' Peeling Masker Diverse behandelingen^ mogelijk gemeente Uitgave en redactie: Buro ‘76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur - ditdi 1880 Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg, Tel. (013) 542 17 55 info@vanalphenautoschades.nl Silhouette Heit Beauty Schoolstraat 5066EE Moerziel _J^info<®silhouette.co.nl Q 013-8228022 www.silhouette.co.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1