2 Kverkooyen (^^energiedirect.nl Energie Direct is de grootste leverancier met lage prijzen, al 10 jaar. Don Quichot in de Kempen Yoga Centrum Moergestel breidt uit! isolerende beglazing schilder- en behangwerk Dagreis met SVM TYPEDIPLOMA IN 10 LESSEN Vrouwen in de overgang (VIDO) Voor al uw: Aanmeldstrook Naam Adres Telefoon omcirkel uw keuze Pasnummer lid SVM Dieetwensen. De voorstelling in Moergestel - die eerder was aangekondigd - kan wegens omstandigheden niet doorgaan! Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Elke week verloten wij een Samsung Galaxy Tab 4 Neem gerust contact op: www.yoga moer- gestel.nlof via 513 2680. De dagreis is op woensdag 17 septem ber naar het Oude Ambachten en Speel- goedmuseum in Terschuur. 12.30 uur Uitgebreide lunch. 14.00 uur Bezoek aan het Speelgoedmuseum en Expositie met drankje ter afsluiting. 16.00 uur Terugreis naar Moergestel naar ‘t Draaiboompje. 17.30 uur Aperitief, waarna koud en warm buffet met koffie thee na. 20.00 uur Einde van de dag en huiswaarts op eigen gelegenheid. TYPEBUREAU VAN DER PLUIJM 013-5133793 www.typebureau.nl info@typebureau.nl Extra bonus: Voor iedere nieuwe klant die u aanbrengt verdient u 50,00. Lees meer op www.123enerqiedirect.nl BASISSCHOOL DE VONDER1 MOERGESTEL Schildersbedrijf HET DAGPROGRAMMA 9.00 uur opstappen bij ’t Draaiboompje of om 9.10 uur op het St. Jansplein in verband met uw vervoer. Let erop, dat de bus bij terug komst iedereen naar ’t Draaiboompje brengt. 10.30 uur Ontvangst in Terschuur met koffie en gebak. 11.00 uur Bezoek aan het museum van Oude Ambachten. heeft voor geldzaken en niet voor zijn scha pen. Als Don Quichot en Sancho Pancha het dorp bezoeken worden ze eerst gezien als niet gewenste buitenlanders. Door de charmes van de gewiekste Sancho schaart het volk zich achter Don Quichot. Er ontstaat een groot conflict tussen de achterban van Don Quichot en Philips II. Na een hevige strijd delft de koning het onderspit en vlucht terug naar Spanje. Al snel volgt er een nieuw oorlogsplan. Hoe dit afloopt kunt u in augustus en september in verschillende gemeenten zien. Waarom overstappen naar een andere energieleverancier? Nu overstappen in drie stappen Eerlijke vergelijking Openluchtspel trekt van dorp tot dorp In augustus en september 2014 speelt Don Quichot in de Kempen maar liefst tien keer in verschillende gemeenten. Don Quichot in Brabant werd in 1981 geschreven door Jan Naaijkens, de Hilvarenbekenaar die jarenlang grote gang maker was van het Brabantse culturele leven, onder meer als toneelschrijver en organisator van de Brabantse Cultuurdagen. De 95ste verjaardag van Naaijkens in 2014 is een aardige aanleiding het werk over de antiheld Don Quichot opnieuw van stal te halen. Niet alleen de inhoud is bijgesteld, ook de presentatie van het stuk kent een heel andere aanpak dan via het gebruikelijke theatercircuit. Zo is een theaterproductie ontstaan waarvan de acteurs van het Middelbeerse amateurthea- tergezelschap Keskenoate weliswaar de basis vormen maar op verschillende vlakken een lokale invulling krijgt. Er zijn rollen weggelegd voor plaatselijke columnisten, toneelvereni gingen, muziekverenigingen en dansgezel schappen. Dit speciale arrangement wordt aan leden van SVM aangeboden voor 48,00 per persoon; niet leden betalen 58,00 per persoon. Uw aanmelding moet uiterlijk op zondag 31 augustus ingeleverd zijn bij Corry Schoen makers, Raadhuisstraat 17 B, Moergestel en is definitief als het reisbedrag is overgemaakt naar SVM op rekening IBAN NL 38 RABO 01345.32.260 t.n.v. SVM te Moergestel o.v.v. DAGREIS. Voor nadere informatie over de reis belt u naar 513 3238 of06-30515025. Bus en muse um zijn rollatorvriendelijk. De bus is niet rolstoelgeschikt. Ik ben Ruud Schuh, woon in Boxtel, ben ge trouwd en vader van een zoon. Ik geef op pro fessionele basis yogalessen/meditatielessen naast een baan in het bedrijfsleven. Ik kom graag veel in de natuur, geniet van lekker eten, luisteren naar muziek en fotogra feer graag. Ik heb Martje leren kennen tijdens de yogaopleiding bij “De Blikopener” in Tilburg. We hebben een klik samen, voelen ons zielsverwant en hebben elkaar na de oplei ding niet uit het oog verloren. Naast Yoga ben ik geïnspireerd door Ayurveda en start dit jaar met de opleiding tot Ayurve- disch Yogaleraar en Therapeut. Ik wil in mijn lessen vooral overbrengen dat yoga en medi tatie geen afzien is, maar dat je leert contact te maken met de vreugde in jezelf. Het grootste geschenk bij het lesgeven is voor mij als ik de voldane gezichten zie van de mensen na de eindontspanning. Ik ben Nicole Honnef en woon in Oisterwijk. Martje heeft mij benaderd met de vraag of ik interesse had om op de woensdagavond yoga les te verzorgen bij haar. En ik was meteen enthousiast! We beoefenen beide dezelfde vorm van yoga, we hebben dezelfde opleiding genoten. Ook ik geef Hatha Yoga, 5 jaar geleden begonnen met lesgeven in het Yogacentrum Balans in Oisterwijk. Daarnaast geef ik ook yogalessen voor ouderen. Het nieuwe yogaseizoen begint weer, tijd voor een paar veranderingen. Nieuw is, dat er ook op de woensdagavond yogalessen worden gegeven en op de vrij dagavond regelmatig meditatielessen. Yoga is de laatste jaren modieus en populair geworden - en terecht. Het is steeds meer inge- burgerd en je kunt tegenwoordig kiezen uit allerlei varianten, vormen en stromingen, van hip tot klassiek, van power- tot detoxyoga. De traditie waar ik uit put is Hatha Yoga. Yoga begint wat mij betreft met plezier in bewegen. Het is beslist niet zweverig, het vraagt geen lichaam van elastiek en je hoeft ook niet op je hoofd te kunnen staan! Waar het echt over gaat is dat Yoga helpt om lichaam en geest vrij te maken. Vrij van spanningen en blokkades. In 2002 ben ik gestart met les geven vanuit de Past, van de Boogaardstraat, inmiddels vanuit het Medisch Centrum aan de Raadhuisstraat en nu is het tijd geworden voor een stukje uit breiding. Ik ben blij met de belangstelling voor het yoga gebeuren in Moergestel en ik wil graag nieuwe impulsen inbrengen. De woensdagavondlessen worden gegeven door Nicole Honnef en de meditatielessen door Ruud Schuh. Hierbij een korte intro ductie. Woensdag 3 september a.s. houden wij weer een inloop-uurtje van 9.30 - 10.30 uur. Heb je behoefte om over de overgang te praten, wil je informatie of heb je vragen dan ben je van harte welkom op genoemde tijd in gebouw Het Spoor, Dr. Schaepmanstraat 36 in Tilburg, 2e etage kamer 4. Ons tel.nr. is 06-49237269, ons e-mailadres: info@vidotilburg.nl of kijk op onze website: www.vidotilburg.nl Voor mij is het belangrijk om mensen door geconcentreerde beweging en ademhaling diep te ontspannen. Mijn manier van yoga geven is voor iedereen toegankelijk en is gericht om sterker geaard in het leven te staan, dus met de voeten op de grond. Zelfwas ik jaren geleden op zoek naar een vorm van bewegen waardoor ik diep kon ontspannen, yoga was een open baring voor mij. Deze beleving deel ik met warmte en plezier met mijn deelnemers. Wat is het verhaal? De dolende ridder Don Quichot en de dwa lende schildknaap Sancho Pancha trekken door de Kempen. Don Quichot is op zoek naar zijn geliefde Dulcinea, terwijl Sancho hoopt op de beloofde macht en rijkdom. Ook in de Kempen verloopt het leven anders dan gepland. Onverschrokken stort Don Quichot zich in de strijd tegen het onrecht, waarbij Sancho, op het moment dat Don Quichot uit de stijgbeugels raakt, hem weer moet redden uit een benarde situatie. Het volk zingt: “Het leven is goed in het Brabantse land”, maar is dat ook wel zo? Ondertussen onderdrukt de Spaanse koning Philips II met Alva het Kem- pische volk, dat voor hem moet buigen. De spanningen lopen hoog op waardoor twee groe pen het met elkaar aan de stok krijgen. Een kritische columnist wordt een gezamenlijk mikpunt, evenals de pastoor, die alleen oog Het openluchtspel Don Quichot in de Kempen speelt op Vrijdag 29 augustus, 20.30 uur op Vrijthof in Hilvarenbeek, Zaterdag 30 augustus, 20.30 in Poeliejoepark in Eersel Zondag 31 augustus, 15.00 uur bij de Kei in Reusel Vrijdag 5 september 20.30 bij Den Herd in Bladel Zaterdag 6 september 20.30 uur voor ’t Raadhuis in Oisrschot Zondag 7 september 16.00 uur op het Doorn - boomplein in Middelbeers Vrijdag 12 september 20.30 uur ’t Hof in Bergeijk, Vrijdag 19 september 20.30 uur bij den Eijkholt in Luyksgestel Zaterdag 20 september 20.30 uur in de Koetshuistuin in Best Zondag 21 september 20.30 uur Cultuurboerderij in Westelbeers Kaarten 7,50. Alleen verkrijgbaar aan de kassa. Voor meer informatie kunt u terecht op www.donquichotkempen.nl en op face- book.com/donquichotkempen. St Jansplein Opstapplaats ’t Draaiboompje PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2014 HMM Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 Informeer ook naar onze training voor volwassenen, aanvang september 2014 Ons all-in tarief inclusief: Levehngstarief Vastrecht Gasregiotoeslag Netwerkkosten Btw Opslag duurzame energie Energiebelasting Voor iedereen vanaf groep 6 165 all in Aanvang 11 september 2014 Donderdag 15.30-17.00 17.00-18.30 le groep zit vol NIETS ONLINE, NIET THUIS ZELF AANMODDEREN, ELKE LES BEGELEID DOOR EEN ERVAREN DOCENT. 1 Wil je ook besparen op energiekosten? 80% van alle Nederlanders betalen nog te veel voor hun energie. Veel van deze mensen zijn nog nooit overgestapt en zitten nog bij hun traditionele regionale leverancier. Door over te stappen bespaar je op energiekosten. Heb je een hoger energie verbruik dan is je besparing vaak ook groter. Overstappen loont! De meeste Nederlanders besparen al snel honderden euro's per jaar. Het overstappen naar een andere energieleverancier is eigenlijk heel eenvoudig. Het is een administratief proces. Na het verwerken van je overstap verzorgt de nieuwe energieleverancier je stroom en gas. Bij een overstap hoeft er in huis niets veranderd te worden. Ook betaal je niet dubbel voor je energie en kan je door de overstap ook nooit zonder stroom en gas komen te zitten. Op onze site www.123enerqiedirect.nl ervaar je het gemak van overstappen. Elke dag houden we de tarieven van de concurrentie scherp in de gaten. Daarna bepalen we ónze tarieven. In onze berekeningen tonen we een all-in tarief, waarin alle kosten voor energie zijn opgenomen. Zo weetje precies waar je aan toe bent.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3