Will Pellis nformatie es Protestantse gemeente Oisterwijk Uitvaartverzorging Ziekendag dinsdag 9 september Kees van Dijk (013) 513 1504 Moergestel-Nieuws niet ontvangen? Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132 7 74, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.porochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. Theo te Wienk msc Ria Willems (seer.) Ineke van de Loo buro76@planet.nl Mocht het 'n keer gebeuren dat u Moergestel-Nieuws niet ontvangt, laat het ons dan even weten! Zondag 31augustus 2014,10.15 uur, ds. Willemien Roobol Vanaf 5 juli tot en met 13 september is de kerk elke zaterdag tussen 13.30 en 15.30 open voor bezichtiging. Van harte welkom! Zaterdag 30 augustus, 19.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor Familie Vissers-van de Wouw; jgt. Joke de Kort-van Gestel. Zondag 31 augustus, 10.00 uur: H. Mis met samenzang Verj. Tine de Wert e.v. Huub van Berkel. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16.5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl Rijwielbedevaart naar Kevelaer Opgave bij Peter Smulders: tel: 540 0043 peter@freelaunch.nl RS. Fietsen met onder steuning zijn niet toegestaan. MIVA collecte We schuiven, i.v.m. ToerMee, de MIVA col lecte een week op. De collecte wordt nu gehouden in het week end van 6 en 7 september a.s. van onze huidige parochie gewoon door zal gaan. Catechese nieuwe werkjaar 2014-2015 In grote lijnen volgen we het programma van het afgelopen jaar. Dat wil zeggen: we gaan weer catechese geven in de Advent en Vas tentijd in basisschool De Vonder. Er wordt contact gezocht met basisschool Bienekebol- ders; er komt weer een Bijbelcursus, film avonden etc. etc. 22e ZONDAG DOOR HET JAAR 30 augustus - 6 september 2014 KAPEL PARK STANISLAUS Zaterdag 23 augustus, 17.30 uur: H. Mis met samenzang Woensdag 3 september, 19.00 uur: Woord en Communiedienst 0900 332 22 22 Op weg naar de nieuwe parochie We wachten op externe berichten om deze vervolgens aan u allen door te geven. Intussen wordt er door ons in Moergestel hard door gewerkt om onze parochie gereed te hebben voor 1 januari 2015 als deel van de nieuwe parochie. Wel kunnen we nu al meedelen dat veel van het werk binnen de werkgroepen Op het leesrooster staan Jeremia 7: 23-28 en Matteüs 17: 14-20, maar in de vakantietijd wil er wel eens van het leesrooster afgeweken worden. In Matteüs horen we over een maan zieke jongen die door de leerlingen niet gene zen kon worden. Jezus verwijt hen gebrek aan geloof. Sinds het verschijnen van het nieuwe liedboek (mei 2013), wordt er door de Protestantse Kerk elke week een ‘lied van de week’ geko zen, een nieuw lied, of een oude tekst op een nieuwe melodie of andersom. Deze week lied 970, een lied dat wij met enige regelmaat al gezongen hebben in de kerk. Het is een Zweeds lied, door dichter Anders Frostenson en componist Olie Widerstrand en verwijst naar Romeinen 12 waar het gaat over het ene lichaam met de vele ledematen, maar er zijn meer Bijbelteksten herkenbaar. De melodie is vloeiend met een kort-lang ritme aan het eind van 4 regels, met nadruk op de korte noot. Het eerste couplet; Vlammen zijn er velen, één is het licht, licht van Jezus Christus. Vlammen zijn er vele, één is het licht, wij zijn één in Christus. Verkoop rozenkransen - 326,15 Onze pastor kreeg het verzoek van enkele vrouwen of ze rozenkransen mochten maken in het parochiecentrum om ze daarna te ver kopen t.b.v. Carlijn Willems en haar kinder- project ‘Hand in Hand’ in Ghana. Dank aan allen die het project van Carlijn met een mooi bedrag hebben ondersteund. Maria Tenhemelopneming 15 augustus Voor het eerst in alle jaren moesten we uit wijken naar de parochiekerk voor de dienst van 19.00 uur. Twee jaar geleden waren we ook in de kerk maar toen bleef het voor, tij dens en na de dienst toch droog! Maar nu was het bos erg nat en vooral de weg lag vol plassen en er was veel modder. Vandaar! Toch zou onze pastor zeer tevreden zijn wan neer iedere zondag zoveel parochianen in de dienst aanwezig zouden zijn. Dank aan ieder die heeft geholpen om deze viering weer tot een mooie viering te maken en dank aan allen die bereid waren mee te helpen als de viering toch in het bos gehouden zou zijn. zijn vrouw kan hij op het moment echter hooguit de helft opbrengen. Het naturalisa- tieverzoek nu laten verlopen zou ook de inspanning van meer dan twee jaar teniet doen. Zien jullie een mogelijkheid om A. te onder steunen in de vorm van een gift c.q. lening, zo werd ons gevraagd. We hebben besloten om A. een bedrag te schenken want lenen heeft niet veel zin. Het jonge stel heeft amper mogelijkheden om het terug te betalen. Wél hebben wij het MST bericht dat het ‘een rib uit ons lijf’ is maar dat we het geld graag geven. Dank aan de gulle gevers die dit (weer) mogelijk gemaakt hebben! Jullie hebben dit toekomstige jonge gezinnetje uitstekend geholpen. Op dinsdag 9 september hebben we weer de jaarlijkse Ziekendag van onze parochie. We beginnen met een eucharistieviering in de kapel van Park Stanislaus. Daarna is er een gezellige middag met muziek, lekkere hapjes en drankjes. De Ziekendag is niet alleen voor mensen die ziek zijn maar voor iedereen in ons dorp die moeilijk van huis kan of om een andere reden aan huis gebonden is. U bent van harte welkom. Achter in de kerk liggen inschrijfformulieren, maar u kunt zich ook in het parochiecentrum opgeven. Dat kan iedere werkdag van 10.00 uur tot 12.00 uur, vrijdag 5 september is de laatste dag dat u zich kunt opgeven. Het wordt vast een gezellige middag, tot vrij dag 9 september, Werkgroep Ziekenpastoraat ToerMee op zondag 31 augustus t.b.v. pater Theo Raaijmakers Natuurlijk blijven we ook Theo en zijn project in Bolivia ondersteunen tijdens de jaarlijkse ToerMee op zondag 31 augustus. Helaas moet onze pastor dit jaar verstek laten gaan vanwege familieverplichtingen. Uitzendingen van LOVO zijn op zondag vanaf 12.00 uur en op maandag en dinsdag worden deze uitzendingen herhaald vanaf 19.00 uur (tot 04.00 uur). De onderwerpen voor deze week: Lovo kort; Tiliander agenda; Parel- toemooi; Lovo sport, opstart voetbal competitie; Nieuwe muziekschool; Bourgondisch weekend. Op 29 juli overleed Toos van Dijk-Roozen, echtgenote van Kees van Dijk. Toos werd ge boren in Haghorst als jongste van 7 kinderen in het gezin Roozen. Ze werd coupeuse en kwam bij veel mensen aan huis om het naai werk te doen. Na haar huwelijk met Kees gingen ze wonen in de boerderij van de ouders van Kees. Samen deden ze het werk op de boerderij en daarnaast genoot Toos van haar gezin en van haar hobby’s, toneel, volksdan sen, bloemschikken - thuis en voor onze paro chiekerk -, handwerken, kaarten en mutsen maken. Toos was zorgzaam, gastvrij en betrok ken met anderen. Samen met Kees maakte ze mooie reizen maar het liefst was ze thuis. Vlak voor de gouden bruiloft werd Toos ziek. In eigen kring werd dit feest gevierd in het ziekenhuis. Het ziek zijn viel haar zwaar. Toos overleed thuis op 75 jarige leeftijd. Hartkracht 7 - Een vraag vanuit het MST Opnieuw kwam er bij de werkgroep een ver zoek voor ondersteuning vanuit het Missio nair Servicecentrum Tilburg (MST). Het gaat dit keer om meneer A. A. is een 30 jarige man, afkomstig uit Afgha nistan. Met het generaal pardon heeft hij een verblijfsvergunning ontvangen. Afgelopen jaar is A. getrouwd, zijn vrouw is zwanger. Het MST heeft A. de afgelopen twee jaar geholpen met een naturalisatieverzoek. Het grootste probleem was een rechtsgeldige geboorteakte te bemachtigen uit Afghanistan. Op het moment is dit geregeld en kan hij alle papieren naar burgerzaken brengen. Eén naturalisatieverzoek kost echter (Bedrag is bij ons bekend) I.v.m. de zwangerschap van MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 28 augustus kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe uitzen ding. Deze week: - MTV-actueel; - Moer gestel Sportief: Tour Ultime; - Jeugd Vakantie Week 2014; - Plus-tijd: de Zon nebloem. Vrijdag 29 augustus vanaf 19.00 uur en zaterdag 30 augustus vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 31 augustus kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van John Steijger. Op 26 juli overleed Riet Smolders-Bogaert, sinds 1995 weduwe van Hein Smolders. Riet woonde tot 2 Vi jaar geleden in Tilburg waar ze werd geboren, haar man leerde kennen en samen met hem tot 1980 een slagerij runde. De laatste jaren van haar leven woonde ze op Park Stanislaus waar ze het prima naar haar zin had. De laatste tijd ging haar gezondheid achteruit, Riet overleed op 83 jarige leeftijd. Eerste H. Communie en het H. Vormsel We mogen er vanuit gaan dat deze in 2015 gehouden worden in onze huidige parochie kerk Binnenkort krijgt u gelegenheid om uw zoon of dochter op te geven tijdens de ouderavond. In Memoriam Op 13 juli overleed Thea van Os-van Ierland, echtgenote van Jo van Os. Thea was een geres pecteerde lerares op de St. Jozefmavo in Til burg. Zij hield van discipline en was niet zo geporteerd voor “vrijheid blijheid”. Zij trouw de in 1963 met Jo van Os en zij kwamen sa men in Moergestel wonen. Toen de kinderen geboren werden koos ze er voor om zich vol ledig aan het gezin te wijden. Er bleef echter tijd genoeg over om zich te wijden aan maat schappelijke en parochiële taken. Zo werd zij een gewaardeerde dorpsgenote. In mei van dit jaar werd zij ziek en heeft dit redelijk goed kunnen verwerken omdat zij kon terug zien op een mooi en gevarieerd leven. Na voorzien te zijn van het ziekensacrament is zij in het hospice te Tilburg overleden. (H.J. van den Broek) PAGINA 2 t Politie alarm: 1-1-2 En toch neemt de natuur zijn loop. Onze rots, onze trots, mijn Kees, onze papa en opa Kees is niet meer echtgenoot van Kees is thuis, waar u van harte welkom bent om ons te bezoeken. De Lathouwer 31 5066 GH Moergestel De samenkomst ter afscheid van Kees is op donderdag 25 augustus om 11.00 uur in Den Boogaard, St. Jansplein 5 in Moergestel. Aansluitend vieren we het leven, waarna Kees in besloten kring zal worden gecremeerd. Breng gerust ’n onverpakt bloemetje mee naar de samenkomst Bloemen zijn mooi, maar liever zien wij een donatie aan Stichting Cumbo i.o., waarvoor een donatiebox aanwezig is. Moergestel: Oisterwijk: IJmuiden: .513 1424 .513 1204 Ineke Jeroen Saskia en Denis Mick, Ralf Familie Van Dijk Familie Van de Loo HUISARTSENPOST ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2014 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Parochiecentrum, telefoon 013- 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur Breda, 15 juni 1945 t Tilburg, 22 augustus 2014

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2