22-23-24 Augustus a.s. grandioos seizoensopeningsweekend bij Audacia Zomeravondconcert 27 augustus Wielrenner worden? Doe mee aan de Dikke Banden Race! Op bezoek bij Theo Raaijmakers voor u Het Gerard Horvers Huis is ook iets Help Alzheimer overwinnen. Dan hoeft niemand zichzelf te verliezen. cia.nl Commissie Seizoensopening Audacia 2014 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl www.alzheimer-nederland.nl Na een dag vol in drukken, stappen we onder een warme douche, eten we nog wat M&M’s, kruipen in een schoon bed.... en beseffen we ons hoe vanzelfsprekend dit voor ons is, maar hoe rijk en gezegend we eigenlijk zijn. Zaterdag 23 augustus Op zaterdag 23 augustus zullen vanaf 12.30 uur 20(samengestelde teams door bedrijven, We bezoeken de lokale gevangenis, struinen over de lokale markt en zoeken de ‘geheime plekjes’; kaartleggen, bijgeloof, een illegale dierenmarkt en de ‘chinese markt’ waar men sen hun gestolen autoradio of horloge terug P.S. wilt u meer informatie omtrent de het seizoensopeningsweekend raadpleeg dan www.audacia.nl voor bijvoorbeeld wed- strijdschema Vriendentoemooi en tijden en indelingen jeugddag. kunnen kopen (de politie is net zo corrupt, dus protesteren heeft geen zin). Wij hopen u dan ook tijdens deze dagen te verwelkomen op ons sportpark aan de Molen straat om zodoende het komend voetbalseizoen geweldig in te luiden. Tot vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 augus tus aanstaande! Een dag later gaan we met Juan Carlos de stad in. Hij is erg open en vertelt dat hij in de steek is gelaten door zijn ouders, tot zijn 6e bij zijn oma heeft geleefd en daarna op straat is beland. Hier verdiende hij wat geld door de busroutes en -tijden om te roepen (die kun je daar niet ’s Avonds mogen we ook de nachtopvang zien. De kinderen die we bij het sportveld hebben ontmoet, komen hier veilig hun roes uitslapen. Ze kunnen eten koken en hebben een zacht matras om uit te rusten. Ze mogen hier geen lijm snuiven. Ook krijgen ze een kwartiertje onderwijs; vanavond gaat het over beroven en over de straffen die je hiervoor kan krijgen. Voor ons een duidelijk verhaal, maar voor de kinderen lastiger, omdat ze soms niet anders kunnen. De Dikke Banden Race in het centrum van Moergestel begint op 31 augustus om 11.30 uur. Jongens en meisjes die willen deelnemen aan de wedstrijd, kunnen zich inschrijven door een e-mail te sturen naar: info@wiel- rennen-moergestel.nl onder vermelding van naam en leeftijd. Daarnaast is het ook mogelijk om in te schrij ven voor de Dikke Banden Race op de dag van de wedstrijd vanaf 10.30 uur bij Café De Brouwer in Moergestel. Een uniek element aan de start van dit sei zoensopeningsweekend vormen de reünie- wedstrijden tussen de helden van diverse Al elftallen uit het verleden tegen o.a. de selectie en het nieuwe 3e. Kortom, bij de start van het nieuwe seizoen herleven oude tijden. Deze wedstrijden vangen aan om 18.45 uur. Deze avond wordt verder opgeluisterd door de zanger/DJ Robert den Brok. Vrijdag 22 zaterdag 23 en zondag 24 augustus a.s. staat het sportpark van Audacia weer bol van de voetbal-en muziekactiviteiten. We staan namelijk alweer op de drempel van een nieuw voetbalseizoen en dan is het de beurt aan het traditionele seizoensopeningsweekend. Op vrijdag 22 augustus trappen we af met de volgende wedstrijden voor de lagere senioren: Goed nieuws voor jongens en meisjes die zin hebben om eens deel te nemen aan een echte wielerwedstrijd. Bij de Jeugd Komtoer in Moergestel wordt op zondag 31 augustus de Dikke Banden Race gehouden. Dit is een officiële fietswedstrijd voor alle jon gens en meisjes van 7 tot 12 jaar. Je mag eraan meedoen op je eigen fiets. Het maakt niet uit of je een gewone fiets, mountainbike of citybike hebt, als het maar geen racefiets is. Die heeft namelijk geen dikke banden. Wat een bijzondere wereld. Een leven lijkt hier minder waard te zijn dan in Nederland. Theo probeert er alles aan te doen om jongeren wel een waardevol leven te geven en we hebben gezien dat hij daar met glans in slaagt! Helaas is het onmogelijk om hier alle armoede te ver bannen; daarvoor moet er een hele grote cul tuuromslag komen in dit verdeelde land. Absoluut een van de meest bijzondere momen ten tijdens onze reis, bedankt Theo! Marlou van de Loo en Rein van de Wouw Tijdens onze reis door Zuid-Amerika hadden wij het genoegen om Theo Raaijmakers te ontmoeten en om zijn project Amanecer te bezoeken. Al bij onze eerste kennismaking krijgen we veel verhalen te horen over de straatkinderen waar hij zich over ontfermt. Heftig! We zijn al 2 maanden onbezorgd op reis en leren nu de harde realiteit kennen. De plekjes die je als onbezonnen backpacker niet ziet en de verhalen die wij, opgevoed in een veilige en rijke omgeving, niet kennen. Op 3 april (2014) staan we om 8.00 uur op de school van Theo, waar alleen kinderen met een forse leerachterstand of beperking zitten. Kinderen die anders nooit een kans krijgen in Bolivia; geen opvang, geen ‘rugzakje met geld’ vanuit de regering, geen sociaal vangnet. Goed om ze te zien lachen en om de enthou siaste leraren te zien, die orde proberen te scheppen in de chaos. Daarna gaan we de straat op met 2 medewer kers van de stichting. We stoppen bij een sport veld in aanbouw, waar we contact proberen te krijgen met 10 kinderen die leven achter een betonnen trap. Ze zien er verwaarloosd uit, snuiven lijm en sommigen zijn pas 7 jaar oud! We maken een vieze wond schoon, geven ze wat drinkwater en Theo probeert de kinderen te motiveren om niet meer te snuiven. We bezoeken nog meer van dit soort plekken en zijn onder de indruk van een jong meisje (een jaar of 15), dat 6 maanden zwanger is. Ze ligt in een parkje tussen de autowegen en slaapt 's nachts onder een brug. Onvoorstelbaar. verenigingen, families etc. strijden om de fel begeerde wisseltrofee tijdens het welbekende “Vriendentoemooi Wederom een mooi aan tal deelnemers aan dit welbekende vrienden toemooi! De gehele dag zal de muziek verzorgd worden door DJ Tommy en DJ Stan en ’s avonds zal de Belgische Corry Konings, Corry Brusselaers, de feestvreugde nog verder doen verhogen. De prijsuitreiking van het toernooi zal rond de klok van 22.34 uur zijn. Misschien denkt u: ‘Het Gerard Horvers Huis is voor mensen die niet meer midden in het leven staan. Ik hoef nog niet geholpen te wor den bij het hebben van sociale contacten.’ In dat geval bent u niet de enige, want oudere mensen worden tegenwoordig vaak afgeschil derd als personen voor wie gezorgd moet wor den. ‘Kwetsbare ouderen’ noemen we hen. We zouden bijna vergeten dat oudere mensen in de eerste plaats mensen zijn, met eigen menin gen en voorkeuren, die het gezellig vinden in het gezelschap van anderen te zijn. Dat is de kern van het Gerard Horvers Huis: een ontmoetingsplaats waar een kopje koffie/ thee, maaltijd of lunch gebruikt kan worden en waar ruimte is voor een goed gesprek met gelijkgestemden. Ouderen ontmoeten er elkaar en maken kennis met nieuwe mensen, zonder de dwang mee te moeten doen aan activiteiten die anderen voor hen hebben verzonnen. En voor wie moeite heeft er te komen kan vervoer geregeld worden, zodat het Gerard Horvers Huis voor iedereen bereikbaar is. Als het bovenstaande u aanspreekt, kunt u bellen voor nadere informatie of voor het maken van een afspraak voor een persoonlijk gesprek bij u thuis. Het telefoonnummer is 528 6441. geven, mishandeling, verslaving. Verhalen over zelfmoordpogingen, illegale abortus en het geweld op straat. Maar gelukkig ook ver halen over jongeren van de straat, die nu tand arts, timmerman of schilder zijn. Een spectaculaire en mooie bezienswaardig heid zal er om 17.00 uur plaatsvinden want Toon Verschoor en zijn hond Bowie zullen om 17.00 uur een demonstratie geven van het politiehondenprogramma. Dit ter voorberei ding op het nationaal kampioenschap waaraan zij zullen deelnemen. We bezoeken die dag nog een aantal opvang tehuizen, waar we kinderen onbezorgd zien spelen, lachen, eten en studeren. Top! Dan vergeet je bijna waarom ze in het tehuis wonen... families die niets om hun kinderen Vanaf 14.00 uur staat er ons dan een grandioze “Hollandse Middag” te wachten in de kantine m.m.v. de bekende DJ’s Tommy en/of DJ Stan waardoor deze middag gegarandeerd een gewel dige afsluiter wordt van dit feestelijke ope ningsweekend. Ook op deze dag staan de eerste officiële wed strijden op het programma voor ons le en 2e elftal. Zij beginnen met de bekercompetitie en de volgende wedstrijden staan op het pro gramma: 12.00 uur Audacia 2 - n.n.b. 2 en om 14.30 uur treedt Audacia 1 (o.l.v. hoofdtrainer Frans Tekath) aan tegen Steensel 1 uit Steensel. Zondag 24 augustus Op zondag 24 augustus is het de beurt aan onze jeugd middels onze “Jeugddag”, die dit jaar mede verzorgd wordt door Voetbalparty! Vanaf 12.30 uur wordt er gestart met de D,E en F jeugd waarna B en C jeugd middels een 7 tegen 7 toernooi de dag zullen vervolgen. Zie programma en indeling website www.auda- De muzikale optredens van de Elckerlyc-speellieden zijn talrijk. Het hele jaar door zijn zij in Brabant te vinden bij volksfeesten, historische optochten en jaarmarkten, maar ook bij ver enigingen en instellingen waar wat te vieren valt. Kastelen, kloosters, buitenverblijven, theaters en buurthuizen; overal laten zij hun deunen en verhalen uit de Meierij en Kempenstreek horen. Ook dit jaar presenteren zij weer hun zomeravondconcert op woensdagavond 27 augustus in de Protestantse kerk aan de Kerkstraat 64 in Oisterwijk. Aanvang 19.30 uur. De speellieden vragen na afloop een vrijwillige bijdrage. Tweede en derde van links: Rein en Marlou op bezoek bij Theo Raaijmakers. op internet vinden) en hij beroofde mensen. Hij moest ook geld afdragen aan de ‘oudere jongens van de straat’, die het op hun beurt weer aan de politie gaven, zodat ze op straat mochten ‘wonen’. Op zijn 8e werd hij door Theo van de straat af gehaald, waardoor hij nu werk heeft en een mooi gezinnetje. Ook hij zit vol verhalen en neemt ons mee naar hele bijzondere plekjes! Vrijdag 22 augustus Selectie Audacia - Oud Audacia Al Anco Gerritsen/ Ruud Heijkants Veld 118.45 uur Audacia 3 - Oud Audacia Al Frans v. Erven/Paul Denissen Veld 218.45 uur Audacia 4 - Nevelo 3 Veld 219.45 uur Audacia 5 - EDN Veld 119.45 uur Audacia 6 - VCB Veld 419.45 uur PAGINA 7 alzheimer nederland ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2014 4

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7