J'Pe JX Vermeer Installatie ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Galerie De Verdieping toont unieke filmbeelden van Carol Schade Twee Vlamingen lopen als eerste 113 kilometer naar Oisterwijk Mooie tuinen.nl Jvhg BON Moergestel-Nieuws niet ontvangen? Voor meer informatie: www.deslag-olo.eu Nog twee weken. ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie Mocht het 'n keer gebeuren dat u Moergestel-Nieuws niet ontvangt, laat het ons dan even weten! Uw buren, vrienden of kennissen kunnen dat niet oplossen, wij wél! Maar dan willen we het wel graag weten: buro76@planet.nl Het wandelevenement wordt tot in de puntjes georganiseerd met onder meer regelmatig LOODGIETER- EN VERWARMINGS- WERKZAAMHEDEN - Water - Gas - Sanitair - Riool - Verwarming - Zink Wandelingen van 100 kilometer of meer bin nen 24 uur zijn in Vlaanderen zeer populair. De bekendste is de Dodentocht Bornem met vorig jaar ruim 11.000 deelnemers. Dit type wandeling wordt nu voor de eerste keer grens overschrijdend georganiseerd. Voor deze mon- stertocht van Landen naar Oisterwijk kan nog worden ingeschreven. Dat kan via ame- strum@home.nl. De volledig verzorgde deel name kost 35 euro. In Nederland komen daar de kosten voor het vervoer (15 euro) per bus van Oisterwijk naar Landen nog bij. zeven kwamen ze aan op de Lind waar ze door hun echtgenotes en een van de kinderen werden opgewacht. Ze hadden er toen 113 kilometer non stop op zitten. Twee andere wandelaars hadden bij 55 kilometer afgehaakt. “Vannacht zijn we twee kilometer verkeerd gelopen”, aldus Jan Callioux. Eddy Maurice: “22 uur en 30 minuten is voor ons haalbaar.” Eddy Maurice (links) en Jan Callioux leggen de laatste meter af op De Lind in Oisterwijk. Foto: Paul Spapens. posten en pleisterplaatsen, veiligheid, elek tronische registratie, bezemwagen, EHBO, eten en drinken, een mooie route, blijvend aandenken en dergelijke. De organisatie is in handen van verschillende organisaties in de gemeente Landen en in de gemeente Oisterwijk. In de gemeente Oisterwijk zijn dat Oisterwijk 800 SPOT, Moergestel Fiets dorp en de Stichting Goed Wonen. Het ini tiatief is genomen in het kader van de vriend schapsbanden die in 2012 tussen Landen en Oisterwijk zijn ontstaan. In dat jaar vierden beide gemeenschappen acht eeuwen stads rechten. Door de inwoners zijn al meerdere projecten samen georganiseerd. De Slag om Landen en Oisterwijk zal jaarlijks worden georganiseerd. Nog 2 weken in Galerie de Verdieping de tentoonstelling van maquettes, oude kaarten en foto’s over het Moergestel van weleer. De tentoonstelling is nu uitgebreid met unie ke filmbeelden uit het filmarchief van Carol Schade, periode 1938-1951. We zien o.a. beel den van zijn burgerlijk huwelijk in 1941 waar bij aanwezig op de Hooge Braken harmonie Prinses Juliana, Mirlitonfanfare de Klomp, zangvereniging Prinses Irene. We zien ook Duitse militairen op het Stokeind en heel veel communicantjes van het geboortejaar 1942. Verder een filmverslag van zijn reis per Ford V8 door Afrika in 1939 “van de Kaap naar Cairo” die door hem zelf ingesproken is en nog tal van andere interessante onder werpen die hij in die periode met zijn 16mm Ensing camera gefilmd heeft. U kunt deze ongeveer 60 minuten durende film de komende zondagen, 24 en 31 augustus, nog zien in de filmzaal van Galerie de Verdie ping. Open van 11.00 tot 13.00 uur en gratis toegankelijk. Die laatste constatering slaat op het nieuwe wandelevenement met als titel ‘De Slag om Landen en Oisterwijk’. De deelnemers begin nen op vrijdagavond 19 september met lopen in Landen en moeten 24 uur later in Oister wijk zijn. Deze afstand is 111 kilometer. De Slag om Landen en Oisterwijk heeft twee doelstellingen: een sportieve uitwisseling tus sen Vlamingen en Nederlanders en aandacht voor woonprojecten voor jonge mensen met een beperking. ‘Proefloperi superwandeling Moergestel Fietsdorp op 19 september is geslaagd Jan Callioux en Eddy Maurice zijn de eerste wandelaars die de monstertocht van Landen (B) naar Oisterwijk hebben volbracht. De Vlamingen arriveerden vrijdagavond in Oisterwijk. Ze hadden proef gelopen voor de superwandeling die op vrijdagavond 19 september in Landen start en 24 uur later in Oisterwijk eindigt. “Wij zijn de eersten”, waren de eerste woorden die Eddy Maurice sprak toen hij aan het eind van zijn Latijn over De Lind liep. “Zwaar”, drukte Jan Callioux zich kernachtig uit. Een van de organisatoren is Moergestel Fietsdorp. De route van de wandelaars komt door Moergestel. Den Boogaard is de laatste stopplaats. De twee vrienden waren op donderdagavond om 19.40 uur in Landen (boven Sint Truiden) gestart. Vrijdagavond om 11 minuten over PAGINA 6 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2014 e-mail: gerrit-jan.vermeer@live.nl Woonplaats Telefoon i i i- i i i- i I- I I I- I I- I I I I I- I j Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam [_Straat Computerservice Moergestel I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 Pr. Beatrixstraat 24 5066 BC Moergestel Tel. (013) 513 2006 Mobiel: 06 53 67 51 67 IT IS OUR BUSINESS Voor al uw computerproblemen Reparatie - Onderhoud - Verkoop Pastoor Muskenshof 2 - 5066 GM Moergestel E-mall: info@j-pc.nl - Tel: 06 51 57 53 51 www.j-pc.nl VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans vanvught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht.LI krijgt wat u vroeg. Weet jij waar jouw grenzen liggen? Be staande Kadastrale grensreconstructie, beduidend goedkoper dan het Kadaster. Tevens Bouwmaatvoering. Jan van Esch 06- 1278 3101 ofgeovesch@home.nl De Tai-Chi lessen in Moergestel begin nen weer vanaf 28 augustus elke donder dagavond. Info: elsvervest@live.nl of tel. (013) 844 6853. ■Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. T.f Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. T U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te q betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: /Sr- - Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 6