Ben jij uitgekookt of niet? Gilde Sint Catharina overhandigt “Zonnebloem” cheque van 1.000,- Terugkijkend op mijn basisschooltijd... ‘Zonnebloem’genoot van mooie picknick Wij zien jullie inschrijving graag komen voor 10 september 2014. Met culinaire groet, Moergestel Kookt Monique Wolfs, Edgard van Herck, Ted Outmaijer Vrijdags 16 mei jl. had ons gilde het genoegen om “De Zonnebloem, afdeling Moergestel” te mogen ontvangen in onze feesttent. Toen Ons gilde werd hartelijk ontvangen en we hebben mee mogen genieten van de aangebo den lunch. De leden van “De Zonnebloem” werden vermaakt met schapendrijven en met een vendeldemonstratie van onze jeugdige vendeliers Jochem en Remco Bruurs. Op vrijdag 25 juli had de Zonnebloem Moergestel weer haar jaarlijkse picknick. Ook dit jaar waren we weer te gast bij Kees en Tonnie Bierkens op den Heikant. Kees en Tonnie hadden hun B&B weer belangeloos beschikbaar gesteld. We waren dit jaar met 44 gasten en 12 vrijwil ligers, dus het was een hele club. Om 10.30 uur werden onze gasten verwacht en ontvangen met koffie met heerlijke cake, door Tonnie gebakken. Er werd gezellig gebuurt en de gas ten konden eens lekker rondwandelen en kij ken, want de meesten waren er nog nooit geweest. Iedereen vond het schitterend en waren heel verrast hoe het er allemaal uitzag. In de tussentijd was Nicole Franken van het “Mooi Ruitje “met haar spulletjes aangescho ven. Dat werd door iedereen druk bezocht. Rond 12.30 stond de lunch klaar. In de tus sentijd kwam ook Stein Hilgers met zijn scha pen en ook Gilde St Catharina kwam met een speciaal doel. Iedereen liet zich de lunch goed smaken. Na de lunch gaf Stein Hilgers een demonstratie schapen hoeden met zijn schapen Voorzitter Zonnebloem Moergestel, Leo Boogaers, is blij met de cheque van 1000,- die hem werd overhandigd door Deken Henk van der Zanden. 18 Mei jl. organiseerde gilde Sint Catharina een gigantisch gildefeest. In het kader van dit gildefeest heeft het gilde “De Zonnebloem, afdeling Moergestel” uitgekozen als goede doel. Door dit bijzondere feest heeft het gilde een bedrag van 1.000,- in de vorm van een cheque overhandigd aan “De Zonnebloem, afdeling Moergestel”. heeft ons gilde de aanwezige leden getrakteerd op diverse demonstraties van vendelen, trom men en schieten met kruisboog, handboog en geweer. Dit alles uiteraard onder het genot van een hapje en een drankje. In hun aanwezigheid heeft het gilde de eerste exemplaren van het boek “Het gilde meer dan een traditie!” overhandigd aan onze Ere- hoofdman Harrie Wolfs en aan de voorzitter van de kring “Kwartier van Oirschot” Bert van der Staak (er zijn overigens nog steeds boeken te koop, o.a. bij Novy aan het Rootven). Ook dit jaar was de picknick weer heel geslaagd, niet in de laatste plaats door het mooie weer. Bij deze willen we iedereen bedanken die mee gewerkt heeft aan deze geweldige picknick. Als gilde kijken wij terug op een zeer geslaagd evenement en we vonden het een voorrecht om “De Zonnebloem, afdeling Moergestel” letterlijk in het zonnetje te mogen zetten. Onze jeugdige vendeliers Remco en Jochem Bruurs aan het werk. Op vrijdag 25 juli jl. kwam “De Zonnebloem” bij elkaar bij Erfgoedlogies “Den Heijkant”. Dit was een prima moment voor ons gilde om de cheque van 1.000,- te overhandigen aan voorzitter Leo Boogaers van “De Zonnebloem, afdeling Moergestel”. We nodigen je uit voor “Moergestel Kookt” op 27 september 2014. “Moergestel kookt” heeft als motto samen met bekende of onbekende mensen te koken, te eten, een glas wijn te drinken en veel gezelligheid te hebben. We zoeken mensen die houden van koken en samen met anderen hiervan willen genieten. Koken voor elkaar en eten met elkaar. Je ver zorgt een voorgerecht, je maakt het hoofdge recht of je bent gevraagd een dessert te berei den. We laten tijdig weten welk gerecht je dient te maken. Jij ontvangt jouw gasten bij jou thuis. Heb je het voorgerecht gegeten, dan worden enve loppen geopend waarin staat wie waarheen gaat voor het hoofdgerecht. Sommigen zullen snel naar huis gaan om zelf gasten te ontvangen. Anderen kunnen rustig naar hun nieuwe adres gaan om daar verder te gaan met het diner. Het is de bedoeling dat je op drie verschillende adressen en met steeds verschillende mensen tafelt. We gaan uit van koppels maar mensen die alleen willen inschrijven zijn ook welkom. Wat je kookt bepaal jij zelf. Jij bent de chef van je eigen gerecht. Heb jij het recept voor een lekker voorgerecht dan mag jij je gasten hiermee verrassen. Houd je niet in! De hele avond draait om genieten, verrassen, verkennen en verwennen. We willen de avond gezellig afsluiten bij Café ‘t Centrum. De kosten voor de deelname zijn 10.00 p.p. Hiervoor ontvang je witte wijn en rode wijn, zodat je tijdens het diner op elk adres dezelfde wijn in je glas treft. De kosten voor het gerecht wat jij maakt en de drankjes bij ‘t Centrum zijn voor eigen rekening. We willen graag weten of ook jij wilt deelnemen aan ’’Moergestel kookt”. Je kunt dit doen door een email te sturen naar: moergestelkookt@ gmail.com of via een privébericht op facebook (Moergestel Kookt). Zet hierin of je alleen bent of met tweeën. Je naam, adres, telefoon nummer en e-mailadres. Zijn er bijzonderhe den betreffende allergieën of anderszins, ver meld dit dan ook alsjeblieft. Terugkijkend op de basisschooltijd van Joris Wingelaar; ‘Ik vond het altijd leuk om naar school te gaan!’ Thuis, aan de keukentafel bij de familie Wingelaar is het gezellig thee drinken. Joris (17) vertelt enthousiast over de plannen die hij heeft voor het komend jaar. Zijn broer Guus die in Utrecht studeert is ook thuis. Wij praten met Joris over zijn basisschooltijd. Joris heeft dit jaar zijn middelbare school met een Havo diploma afgerond op De Nieuwste School in Tilburg. Hij verteld: ‘Deze school kent wel wat overeenkomsten met De Biene- kebolders en is enorm gegroeid de afgelopen jaren. Samen leren met ieder zijn eigen doelen.’ Joris is nog niet overtuigd welke vervolgstudie hij wil volgen; 'ik ben nog jong en heb besloten een GAP-year (tussenjaar) te doen. Hij werkt nu voor zijn reisbudget. Deze reis begint in Dublin, waar hij 3 maanden Engels gaat leren. 'Dit is op een kleine school, je kent de mensen en voelt je snel thuis'. Aansluitend zal hij een maand thuis zijn, waarna hij enkele maanden vrijwilligerswerk gaat doen in Nepal. Het valt op dat Joris zo overtuigd is en er zin in heeft. ‘Zo ben ik gewoon’ zegt Joris. ‘Ik vond het ook altijd leuk om naar school te gaan! Dit geldt eigenlijk zowel voor De Bienekebolders als voor De Nieuwste (school).’ Onlangs kwam ik nog een basisschooljuf tegen, dat is altijd leuk. Wij herkennen elkaar nog steeds.Dit komt misschien wel omdat het zo persoonlijk was altijd. ‘Maar er gebeurden ook spannende dingen’ vertelt Joris. Ik vergeet nooit meer dat er voor ons een spooktocht was georganiseerd. Door het maïsveld in het donker, dat was écht span nend.' Ik heb jarenlang een kaartspel ‘weer wolven’ gespeeld met mijn vrienden. Dit moest met je ogen dicht’. De herinneringen bruisen verder; ‘Samen dingen doen met alle leeftijden. Aan het begin van ieder jaar ging je met alle groepen op kamp. Toen ik in groep 7 zat, trok een leraar een monnikenpak aan en vertelde een spannend verhaal. Kampvuur maken en met alle oudste jongens uitplassen. Dat vergeet je niet meer als je in groep 7 zit.’ Plannen van werk, hoe ging dit? ‘Weekplan ningen, waarin taken dienden te worden afge rond. Wanneer je deze had voltooid, kon je zelf de tijd indelen met leerstof waar mijn per soonlijke interesse. Meestal ging ik dan leer zame spelletjes op de computer spelen, rondom rekenen of taal.’ ‘Op school in de dagelijkse kring vertelde je en hond. Daarna gaf hij nog een uitleg over het ecologisch beheer van grasland en hei. Toen werden de vrijwilligers naar voren geroe pen door het Gilde St Catharina en kregen zij de cheque overhandigd (zie artikel hiernaast). Onze penningmeester bedankte het gilde voor dat mooie bedrag en voor de dag dat we te gast waren op het gildefeest. Hij zei dat we van dat bedrag iets moois voor de gasten van de Zonnebloem gaan doen. Na nog gezellig met elkaar een drankje gedronken te hebben, ging iedereen weer naar huis. We hadden voor iedereen een knapzakje met streekproducte. elkaar wat je gedaan had en ging doen. Ik ben niet zo'n prater, maar je leert elkaar wel echt goed kennen zo. Presenteren gaat mij ook goed af, ook al ben ik geen showmaster. Iedereen in de groep kent elkaar en wordt gerespecteerd. Dat leren presenteren, brengt mij nu nog steeds veel’. ‘Met rekenen gingen wij in kleinere groepjes zitten. Andere kinderen zaten zelfstandig aan andere taken te werken. In deze momenten leerde ik het meeste. Doordat je iedereen kent, durf je snel iets te vragen en wist je zo hoe het zat’. Joris gaat dan wel een GAP-year in, maar denkt te weten wat hij erna gaat doen; International School of Business, waarschijnlijk in Utrecht. Als ik hem vertel dat je een vergelijkbare oplei ding in Tilburg kunt volgen is hij vriendelijk en resoluut; ‘Ik vind Utrecht toch mooier denk ik’. Over De Bienekebolders De Bienekebolders is samen met 14 openbare basisscholen uit de regio onderdeel van de Stichting Opmaat. Het traditionele onderwijs richt zich vooral op het leren met het hoofd (het cognitieve). Hierin blijft de aandacht voor het sociaal emotionele leren soms achter. Bij De Bienkebolders is daarom ook veel aandacht voor vrijheid, artisticiteit en creativiteit, zodat kinderen zich kunnen ontwikkelen tot vol wassenen die sterk in het leven en de maat schappij staan. Slim, Betrokken en Gelukkig. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Paul van Hees Tel. 513 6228 06-14309779. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2014 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5