Aphrodite Toer Mee 2014 VAN ALPHEN W5 W rmaal. 25,* wk Pinautomaat Raadhuisstraat zorgt voor nogal wat commotie Nieuwe cursus EHBO (incl. bediening AED) 9 Kunst en Bomen, wandeling in Moergestel onder leiding gids Prijsdporbraak! Oisterwijk I ii I ...mm» 3 1 Sïi Rabobank staat open voor gesprek M.O. V-groep Moergestel In de eerste reactie van Algemeen Belang was FOCWA Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl Huidverzorgingsinstituut De Partij Gemeente Belangen, die als eerste met een persbericht kwam, sprak zelfs van een ‘blauw-oranje monster’ met de vraag naar het College van de gemeente ‘hoe het toch GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE Weer terug van vakantie? Heeft u deze vakantie iets meegemaakt en gedacht, had ik nu maar mijn EHBO-diploma? Dan is er nu goed nieuws voor u. EHBO-vereniging St. Christoffel wil in september, bij voldoende aanmel dingen, weer gaan starten met een nieu we cursus EHBO en dit is inclusief rea nimatie en het bedienen van de AED. De cursus wordt gegeven op de donderdag avonden van 20.00 uur tot 22.00 uur door een zeer ervaren instructeur. Bel voor meer informatie of als u zich meteen wilt opgeven voor de cursus, Helma Witlox (Tel. 5134233). Kijkt u voor meer informatie over onze ver eniging ook eens op www.ehbomoergestel.nl. Wij komen in de week van 25 t/m 30 augustus weer bij u langs voor onze jaarlijkse collecte. U ontvangt dan ook weer een kaartje met daarop belangrijke telefoonnummers en de adressen van al onze verbandposten. Op de laatste zondag van augustus, de 31ste, zal de M.O.V.-groep van Moer gestel de jaarlijkse sponsorfietstocht Toer Mee organiseren. De opbrengst van deze fietstocht zal, net als alle voor gaande jaren bestemd zijn voor het goede doel, een opvanghuis voor straat kinderen, van Pater Theo Raaijmakers in de stad Cochabamba in Bolivia. WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2014 39e JAARGANG Nr. 1767 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 1 AUTOSCHADES Voor iedereen eigenlijk onverwacht stond het er ineens: het pingebouw van de Rabobank voor de ingang van het inmiddels gesloten bankgebouw aan de Raadhuisstraat. Velen dachten dat het een tijdelijke voorziening zou zijn, maar al snel werd duidelijk dat dit gebouw een blijvende voorziening betreft. Vooropgesteld dat de Moergestelse bevolking blij is dat er in het centrum van Moergestel gepind kan worden, is er alom onbegrip van wege de gekozen locatie en een enorme teleur stelling voor de impact die het ‘gebouw’ heeft in het straatbeeld dat in het centrum van ons dorp toch al een niet zo fraaie plek kent. De 34ste Toer Mee wordt gereden op zondag 31 augustus a.s. Startkaarten kunt u tussen 11.00 en 13.30 uur bij de startpost op het St. Jansplein verkrijgen voor 3,- per persoon of 6, - per gezin. Er is ook een startpost bij Boerderij Denissen in Berkel-Enschot. De route is 25 of 40 km. lang. Tijdens beide tochten komt u op enkele plaatsen een stem pelpost tegen waar u een versnapering krijgt of waar u een kop koffie, een broodje of een kop soep kunt kopen. De M.O.V.-groep zal er alles aan doen om u een fijne fietsdag te bezorgen. Wij hopen dan ook dat u op 31 augustus van de partij zult zijn. Op woensdagmiddag 27 augustus kan in Moergestel worden deelgenomen aan een wandeling langs kunstwerken van Kunst en Bomen 2014. De wandeling staat onder leiding van een deskundige gids. Het vertrek is om 14.00 bij Den Boogaard aan het St.-Jansplein. Deel name kost 3 euro. De duur van de wandeling is anderhalf tot twee uur. mogelijk was dat dit onooglijke gebouw op deze plek midden in het centrum kon zijn beland.’ Daarnaast maakt de partij zich zorgen over de verkeersveiligheid rond die plek. Auto’s worden vaak zo dicht mogelijk bij de pinau tomaat geparkeerd waardoor de doorgang en het uitzicht van de verkeersdeelnemers (auto mobilisten, fietsers, voetgangers) wordt be lemmerd. s REACTIE RABOBANK Al heel snel na het nieuwsbericht van PGB trok directeur Wilfried Smit van de Rabobank aan de bel bij de politieke partij. Hij gaf direct aan dat de Rabobank graag in gesprek gaat over het gebouw en had de impact rond het gebouw zéker niet verwacht. PGB heeft nu het College gevraagd of ook zij in gesprek wil gaan met de bank, gemeente en inwoners over een oplossing. Heemkundekring ‘De Kleine Meijerij’ valt in een reactie naar het College de argumen tatie aan op grond waarvan het de omgevings- vergunning heeft kunnen verlenen. ‘Verder’, zo is te lezen in de reactie van de Heemkundekring, ‘verklaart u dat, vanwege de beperkte afmetingen van de kiosk, u van mening bent dat het straatbeeld niet oneven redig wordt aangetast.’ ‘Het niet meer func tioneren van de Commissie Welstand en Mo numenten geeft aan dat beoordeling voor plaatsing van dergelijke bouwwerken zoek is.’ De pinautomaat van de Rabobank die de gemoederen de afgelopen vakantieperiode behoorlijk bezighield. te lezen dat zij geschrokken waren van deze ‘blauwe bunker’. Informatie bij een deskun dige in het Omgevingsrecht geeft volgens AB aan dat de gevolgde procedure voor het plaatsen van het gebouw onjuist is geweest. <£if(zou.E.hhs. V Haar Kleuren jl»: V- fljN ME Weekblad voor Moergestel M Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg, Tel. (013) 542 17 55 info@vanalphenautoschades.nl JE es Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/ Centraal Beheer Achmea gemeente Halflang haar 20,- Lang haar 25,- Ben en Stylen 5,- JlartAtcn |^^hair professional e Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur nieuws Hair Beauty Salon .Ik XN Elders €40,- Silhouette Hair Beauty Salon Schoolstraat 2a 5066EE Moergestel infot»silhouette.co.nl -a 013-8228022 @www.silhouette.co.nl J r

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1