Fotowedstrijd geïnspireerd door Vincent van Gogh BBQ-POP eerste evenement Stichting Gèssel Treft Op zoek naar het ree w r weekblad van eigen bodem Terug in de tijd met MTV Maria Hemelvaart - vrijdag 15 augustus Probeer het eens en vraag naar onze tarieven! brengt het nieuws en uw reclameboodschap bij de mensen thuis... Zaterdag 9 en zondag 10 augustus Treft. De Tijd te Oisterwijk. Herinnert u zich nog gewerkt heeft in beeld te brengen. Alleen al in Brabant Eén muisklik is voldoende: buro76@planet.nl Ook dit jaar vindt op 15 augustus b.g.v. Maria Hemelvaart weer de openlucht mis plaats op de open plek in het bos achter de Mariakapel aan de Oister- wijkseweg. De viering begint om 19.00 uur. Iedereen is uitgenodigd om deze dienst bij te wonen. Mede dankzij de hulp van Buurtvereniging De Vurhaai en de heer en mevrouw Van Elderen kan de dienst op deze speciale plek plaatsvinden. Bent u ook zo benieuwd naar wat er wel of niet is veranderd? Zou u ze nog kennen, die Moergestelnaren van 20 jaar terug? Kijken dus, vanaf 31 juli, 4 weken lang waant u zich weer 20 jaar jonger wanneer u afstemt op het MTV-kanaal (43). We volgen ons normale uitzendschema dus ook op vrijdag en zaterdag kunt u nog kijken. Wilt u precies weten wat er welke week te zien is? Kijk dan op de internetsite van MTV www.moergesteltv.nl over de Kampina, maar natuurlijk wordt er ook naar andere vroege vogels en dieren uit gekeken. Meld je dus snel aan en kom mee op speurtocht naar de reeën in dit natuurgebied. Wie weet sta jij die ochtend onverwacht oog in oog met deze schuwe bosbewoner! De minimum leeftijd voor deze ochtendwan deling is 10 jaar. Nieuwsgierig geworden of wil je meer informatie? Vraag aanvullende informatie bij de balie in het bezoekerscen trum. Meer activiteiten? Kijk op www.natuurmo- numenten.nl/agenda In het kader van het Van Gogh jaar 2015 schrijven het Vincent van GoghHuis Zundert en De Brabantse Hoeders een internationale fotowedstrijd uit. De opdracht is om in de voetsporen van Vincent van Gogh te treden en de plaatsen waar hij geleefd en - - - kunnen deze foto’s op veel plaatsen worden gemaakt. De kosten voor deze excursie zijn voor leden van Natuurmonumenten 4,- en voor niet- leden 7,-. Aanmelden bij de balie of via de website van Natuurmonumenten www.natuur- monumenten.nl/agenda Bij het aanmelden krijg je de vertrekplek te horen lezen. Aanleverspecificaties Deelnemers kunnen tot en met 1 maart 2015 inzenden. Slechts één foto per deelnemer o.v.v. naam en locatie van de opname. De foto dient als tiff- of maximaal jpg-bestand te worden aangeleverd, minimaal beeldformaat 4288 x 2848 pixels. Bij voorkeur via WeTransfer aan: photo@vangoghhuis.com Deelnemers geven automatisch toestemming aan het Vincent van GoghHuis voor kosteloos gebruik van het beeldmateriaal voor publicatie en expositie. Voor locaties waar Vincent van Gogh heeft geleefd en gewerkt zie: http://www.maptive.com/ver3/vangogh of www.vangogheurope.com Bij slecht weer luiden een half uur voor aan vang van de dienst de kerkklokken en zal de eucharistieviering om 19.00 uurplaatsvinden in de parochiekerk van Moergestel. De viering wordt opgeluisterd door het gemengd koor Cantate Domino i.s.m. zanggroep Inspiration. Ook de drie gildes uit Moergestel nemen deel aan de viering. Zij komen, met het beeld van Maria, in processie over het bospad naar de kapel. Het thema van de viering is dit jaar: “Een huis vol glorie ziet men al over onze aard”. Tip: Breng een (klap)stoel mee want het aantal zitplaatsen is beperkt. Pastoraatsgroep parochie St. Jans Onthoofding te Moergestel Voor Brabantse amateurs, professionals en iedereen met een camera Foto: Vincent van GoghHuis. In hoeverre is De Wereld van Van Gogh van daag de dag nog herkenbaar? Levert het nos talgische plaatjes op of juist beelden van een sterk veranderde omgeving? Hoe zou Van Gogh de mondialisering hebben gezien? De enorme veranderingen? Of juist iets van vroe ger? De mensen van nu? Hun bezigheden? De opdracht is breed. De enige voorwaarde is dat de foto’s genomen worden op locaties waar Van Gogh is geweest. Niet alleen de bekende plaatsen zoals Zundert, Nuenen, Arles, Saint- Rémy-de-Provènce en Auvers-sur-Oise, maar ook Breda, Tilburg, Amsterdam, Antwerpen, Brussel, Parijs en Londen komen in aanmer king. Bij elkaar geeft dit een beeld van Van Goghs wereld 125 jaar na zijn dood. Deze fotowedstrijd vindt plaats in het kader van het Europese Van Gogh jaar 2015, met als thema T25 jaar inspiratie’. De partners van Van Gogh 2015 delen een passie voor Vincent van Gogh, zijn werk, zijn persoon en zijn leven. Ze willen die passie delen met het publiek. Met het activiteitenaanbod van 2015 roepen ze mensen op om zich ook door Van Gogh te laten inspireren en hun inspiratie met anderen te delen. De fotowedstrijd is een heel duidelijk voorbeeld van dit concept. Deelname is zowel bedoeld voor amateurs als professionals, voor iedereen die een camera heeft, smartphones incluis. Een ruime selectie Ochtendbos In het lichtwordende bos, en dat is al spannend, kan je de reeën vaak zien bij de bosranden. En als je dan heel voorzichtig bent, heb je kans dat ze blijven staan. Ontdek de natuur in de ochtend Ben je een vroege vogel? Dan kan je dit keer je hart ophalen, want speciaal voor de vroege vogels onder jullie heeft Natuurmonumenten een ochtendwandeling georganiseerd. Samen met de excursieleiders ga je dit keer eens vroeg op pad. Reeën zijn namelijk zoogdieren, die graag in de dageraad en in de schemering op zoek gaan naar voedsel. In principe zouden ze ook overdag op zoek kunnen gaan, maar dan is het vaak te druk in het gebied waar ze voedsel zoeken. Daarom nemen de excursie leiders je mee op dit lekker vroege tijdstip. Centraal staat het ree tijdens deze wandeling Stichting Gèssel Treft organiseert dit jaar i.s.m. JWM (Jongerenwerk Moergestel) voor het eerst een zomers evenement: BBQ POE Muzikaal en culinair genieten van regionale bands en een Bourgondische BBQ. Dit gratis toegankelijke eve- Vanaf donderdag 31 juli gaan ook de nement vindt plaats op 9 en 10 augustus op het St. Jansplein in Moergestel. Op medewerkers van MTV met zomerre- zaterdag start de BBQ om 18:00 uur en op zondag om 14:00 uur. ces. Zoals u inmiddels gewend bent Voor informatie over de bands en de BBQ, check de facebookpagina van Gèssel wordt het programma dan aangepast, Treft. en hoe! We gaan namelijk weer terug Voorverkoopadressen BBQ Ticket: Herberg De Veerkes in Moergestel en Eetcafé in de tijd: 1994! De Tijd te Oisterwijk. In de vroege ochtend van zaterdag 26 juli organiseert Natuurmonumenten op de Kampina een begeleide wandeling met als thema ‘Op zoek naar het ree’. Deze keer niet in de avond, maar in de vroege ochtend, van 06.00 uur tot 08.00 uur. In Auvers-Sur-Oise liggen Vincent van Gogh en zijn broer Theo naast elkaar begraven. van de inzendingen wordt opgenomen in een digitale expositie. Uiteindelijk worden 30 win nende foto’s geselecteerd door een vakkundige jury voor een reizende buitententoonstelling op groot formaat. Deze expositie start op 30 maart 2015 in de tuin van het Vincent van GoghHuis en zal vervolgens gaan reizen langs diverse Van Gogh locaties in Nederland, België, Frankrijk en Engeland. Een van de foto’s zal worden aangekocht door het Vincent van GoghHuis voor de museumcollectie. Voor de organisatie van de fotowedstrijd, wer ken het Vincent van GoghHuis en de Brabantse Hoeders samen met Breda Photo, Van Gogh Brabant en Van Gogh Europe. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JULI 2014 PAGINA 3 Weekblad 7 '.V. e* 'tK «- r 1CI REPOSE ijgJ Vincent van COGH *4- it Id REPOSE ItHÉODORE van GOGH 1853- 1890 ,.T .-Sy

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3