Bijzonder muzikaal afscheid Alex Hendrikx eerste Kermiskoning Nijmeegse Vierdaagse- lopers... Vakantie 'Moergestel- Nieuws' Uitnodiging Uniek scoutinghuwelijk in Moergestel! Kunstgras, ook gekleurd en buitentapijt voor dakterras en balkon Kijk op www.addo.nl of bel Ad Rijnen 06 23 88 76 33 De woensdagen 30 juli, 6 en 13 augustus komt er geen krant. Volgende week verschijnt de laatste Moergestel-Nieuws vóór de vakantie. Het kermiskoningschieten is heel positief opgenomen door de inwoners en de gilden samen en zal over vier jaar als er geen koning- schieten is worden voortgezet, om er zo weer een mooie traditie bij te hebben in Moergestel. Ondertussen hebben de gildebroeders hun wedstrijd ook geschoten en werd er onderling een felle strijd geleverd om het hoogste aantal punten te hebben. Er moest bij St. Joris en St. De eerste Kermiskoning Alex Hendrikx. Catharina nog worden afgekamd om uit te maken wie er gewonnen heeft. Maar het win nen is hier natuurlijk niet zo belangrijk als het meedoen. Het Gemeenteschild is dit jaar door de twaalf hoogste schutters gewonnen door het gilde St. Joris, waar ze weer trots op waren. Elke zaterdagmiddag in de maanden juli en augustus bent u van 13.30 uur tot 15.30 uur welkom in de Protestantse Kerk, aan de Kerk straat 64 te Oisterwijk. Gewoon om eens te kijken, of de stilte te beleven of te genieten van het orgelspel. Er wordt ook uitleg gegeven. En ook al hebt u helemaal geen reden u bent toch van harte welkom. Eigenaar Jan Timmermans ontvangt de wandelaars graag op zaterdag 19 juli om 11.00 uur. Onder het genot van ’n kopje koffie kunnen de deelnemers traditiegetrouw de opgedane ervaringen uitwisselen. Ook wordt er voor Moergestel-Nieuws weer de gebruikelijke groepsfoto gemaakt die u achteraf digitaal krijgt toegestuurd. Van harte welkom dus: zaterdag 19 juli om 11.00 uur in Gildehuis ’t Stokske! Ook dit jaar zijn de Moergestelse deelnemers aan de Nijmeegse Vier daagse weer welkom in Gildehuis ’t Stokske aan de Zandstraat la. Op vrijdag 11 juli gaven Maickel Marijnissen en Leonie van de Wouw elkaar het jawoord. Ze deden dat op een wel heel bijzondere locatie: namelijk in Den Donk aan de Bosstraat, het clubgebouw van scouting St. Jan Moergestel! Het is de allereerste keer dat hier een officiële huwelijksvoltrekking plaats vond. De reden is, dat Maickel en Leonie al vele jaren lang met hart en ziel verbonden zijn aan onze scou- tingvereniging. Eerst als jeugdlid en daarna als leiding. Dat was dan ook de plek waar ze elkaar leerden kennen en waar de vonk op een gegeven moment oversloeg. Ze besloten elkaar daar op 11 juli het jawoord te geven. Een unieke gebeurtenis. Als scoutingvereniging zijn we dan ook erg trots op de keuze van Maickel en Leonie en we hopen dat ze allebei nog heel lang samen gelukkig zijn en onderdeel blijven van onze prachtige en keigezellige ver eniging. Maickel en Leonie: namens iedereen bij scouting St. Jan: van harte gefeliciteerd! De kermismaandag staat al sinds mensenheugenis in het teken van de Moergestelse gilden en dit jaar waren de weergoden het wel eens met de gilden, want het was een dag zonder regen en een mooi zonnetje. Dit jaar is er voor het eerste geschoten om de “Kermiskoning 2014” door inwoners van Moergestel die geen lid zijn van een gilde. Zoals bij elk gilde weet natuurlijk weer nie mand wie er onder de boom komt om de vogel er af te schieten. Rond de klok van dertien uur verschenen er elf personen om te strijden om de titel. Het schieten ging iets anders als het echte koningschieten, want er werd eerst geloot om de volgorde van het schieten te bepalen. Door de hoofdmannen van elke gilde werd de vogel op de boom gezet met, zoals de traditie wil, de kop naar de kerk. Daarna werd er begonnen en werd de vogel meteen op de proef gesteld door de schutters, want van de elf schoten waren er acht goed raak. In de tweede ronde werd de vogel al door de derde schutter Alex Hendrikx naar beneden gehaald met een goed raak schot. Zo was de “Kermiskoning 2014” al vlug bekend. De hoofdmannen van de drie gilden hebben Alex een aandenken aan deze dag gegeven. Tevens werd hij voorzien van een sjerp en hoed zodat hij de hele dag als de “Kermisko ning” te zien was. Door de drie gilde werd het Erebier geschonken en werd er geproost op de koning. De aanwezigen werden eveneens getrakteerd op het koningsbier. Zaterdagvoormiddag namen familie, buren, vrienden en kennissen op bijzondere wijze afscheid van Ad Franken (Schoolstraat 31) die vorige week maandag overleed. Op eigen verzoek van Ad werd de kist met zijn stoffelijk overschot voorafgegaan door vier tenorsaxofonisten naar Den Boogaard gebracht waar de afscheidsdienst plaatsvond. Bij de entree van Den Boogaard speelde Muziekvereniging Prinses Juliana het prachtige ‘Young Amadeus’ waarna de kist naar binnen ging. De sfeervolle dienst werd muzikaal ondersteund door Het Kempisch Volksorkest. Nadat iedereen afscheid had kunnen nemen van Ad en ‘un bojumpke’ had gedronken stond muziekkapel De Buntstekers bij de deuren van Den Boogaard om op hun manier afscheid te nemen van Ad. Een bijzonder muzikaal afscheid van ’n heel bijzonder mens. De gilden schieten om de vier jaar om het koningschap, maar er blijft een jaar over, en dan is de prijsverschieting en het schieten om het gemeenteschild. Het gemeenteschild is aangeboden door het laatste college van B en W van de gemeente Moergestel aan de drie gilden, om zo de gemeente Moergestel in her innering te houden. De prijsverschieting is een onderlinge ver- schieting van elk gilde apart. De punten die gehaald worden tellen dan ook voor het ge meenteschild. De prijsverschieting door de drie gilden werd bij gilde St. Sebastiaan en St. Barbara gewon nen door Sjaak Wouters, bij gilde St. Catharina was de deken schrijver van het gilde de beste schutter Jan Wolfs, bij gilde St. Joris was beste schutter Sjef op ’t Hoog. Na de prijsuitreiking door de hoofdman van St. Joris werd de dag in onderlinge broeder schap nog op een fijne manier voortgezet. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 JULI 2014 PAGINA 5 odcio carpets in- and outdoor i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5