wat is de kerk mij waard? Will Pellis nformatie ft (013) 513 1504 Thea van Os-van Ierland Uitvaartverzorging Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132 7 74, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parocliiemoergestel.nl i Misintenties 14 dagen Protestantse gemeente Oisterwijk Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden Jo van Os of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl www.kerkbalans.nl 0900 332 22 22 MTV Radio OOÖOh WfVCMf PAGINA 2 r Politie alarm: 1-1-2 HTV Tilburg, 2 januari 1935 t Tilburg, 13 juli 2014 50 jaar gehuwd met Na een kort ziekbed is mijn vrouw, ons mam, mijn omi en mijn schoonmoeder overleden Thea hield van bloemen. Ze heeft echter aangegeven dat ze het fijn zou vinden als u een donatie doet aan Vrienden van Hospice De Sporen. Hiervoor staat een collectebus achter in de kerk. Of u kunt uw gift overmaken op banknummer NL51 RABO 0134 5528 81 t.n.v. Stichting Vrienden van het Hospice De Sporen. Als u door omstandigheden persoonlijk geen uitnodiging heeft ontvangen, wilt u dan dit familiebericht als zodanig beschouwen. Vanaf 5 juli tot en met 13 september is de kerk elke zaterdag tussen 13.30 en 15.30 open voor bezichtiging. Van harte welkom! .513 1424 .513 1204 De vakantie is begonnen en daarom is er de komende weken geen kinderwoorddienst. Kunstwerk Jan Dijker Een tijd geleden kwam een kunstwerk van Jan Dijker in het bezit van de parochie. Er In mei hoorden we dat Thea ziek was. We hoopten dat ze nog beter zou worden, maar helaas heeft het niet zo mogen zijn. Kerkstraat 8A 5066 AS Moergestel We zijn de mensen van Hospice De Sporen in Tilburg dankbaar voor de liefde- en respectvolle verzorging van Thea. Pastor Theo te Wierik msc, Ria Willems, secr. De herinnering heeft de handen vol bloemen en de ogen vol stralen. Hij is in tijden van pijn en verdriet de enige vriend die we hebben. M. Mounier Jo Nicole en Tekin Micha Hedwig Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013)5131316 16e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 19-26 juli 2014 HUISARTSENPOST Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 De uitvaartdienst voor Thea vindt plaats op vrijdag 18 juli om 10.30 uur in de kerk van Parochie St. Jans Onthoofding te Moergestel. Daarna nemen we afscheid van haar op het parochieel kerkhof aldaar. wordt momenteel bekeken waar op het kerk hof dit werk het best geplaatst kan worden. Om het kunstwerk nu al te tonen en niet lan ger ergens op te bergen hebben de leden van de kerkhofploeg het werk voorlopig bevestigd in/aan een boom bij de hoofdingang van het kerkhof. De zomervakantie is begonnen en daarna gaan we op weg naar de nieuwe parochie We willen jullie allemaal bedanken voor het vele werk wat ook in dit werkjaar weer is ver zet. Fijn om zo parochiegemeenschap te kun nen zijn met elkaar. Vele keren zagen we hel pende handen, een geweldig goede sfeer, fijne en inspirerende bijeenkomsten en mooie sfeervolle vieringen. En dit alles vanwege jul lie grote inzet. Na de vakantie komt er meer duidelijkheid over hoe het verder gaat na 1 januari 2015 wanneer we een deel van de nieuwe parochie zijn. We vertrouwen er op dat het allemaal goed komt. We bidden er vooral ook voor in deze tijd. Maar nu wensen wij iedereen eerst een heel fijne vakantie. Kom allemaal gezond en goed weer thuis en als je gewoon lekker thuis blijft, dan wensen we jullie (ook!) mooi weer en heel veel rust en gezelligheid van anderen om je heen. MIVA collecte Eind augustus vindt de jaarlijkse MIVA col lecte plaats in de katholieke kerken. MIVA zet ieder jaar een of meer projecten centraal. In 2014 is het thema: ’’Help jongeren met een handicap in Burkina Faso en Uganda”. De opbrengst gaat naar vervoersmiddelen voor albino’s in Burkina Faso en communi catiemiddelen voor gehandicapten in Uganda. Deze mensen hebben onze steun heel hard nodig. Meer informatie over deze actie: www.miva.nl/collecte jaren trouw de kapel verzorgen.en dat alle dagen van het jaar! Het thema van de viering is: “Een huis vol glorie ziet men al over onze aard”. Er worden stoelen klaargezet maar bij een grote opkomst is het een goede tip om een klapstoel(tje) mee te brengen. Bij slecht weer luiden de kerkklokken een half uur voor aan vang van de dienst en zal de viering gehou den worden in de parochiekerk. H. Vormsel en Eerste H. Communie Naast de andere werkgroepen zijn ook voor dit werkjaar de activiteiten met de commu nicanten en de vormelingen afgesloten. We mogen samen terugkijken op mooie voorbe- reidingsmomenten en prachtige vieringen. Het werd mogelijk gemaakt dank zij de grote inzet van veel vrijwilligers. En we hopen weer op iedereen te mogen rekenen in het nieuwe werkjaar. We gingen naar Taizé Het lijkt al weer zo ver weg maar we waren met 16 personen van 29 april tot en met 4 mei in Taizé. In oktober hopen we met de hele groep een bezoek te brengen aan de St. Egidio gemeenschap in Antwerpen. Deze gemeenschap, van vooral jonge mensen, is ontstaan in Rome en zij doet, op veel plekken in de wereld enorm veel goed werk voor de dak- en thuislozen, voor kinderen (naschoolse opvang en bijles) en ouderen in achterstands wijken. Wij gaan tijdens ons bezoek o.a. mee helpen met het serveren van maaltijden aan de dak- en thuislozen in Antwerpen. Vorig jaar waren we daar met Zanggroep Inspira tion. Toen waren er ruim 320 dak- en thuis lozen! Waarschijnlijk brengen we ook een bezoekje aan het kleine verzorgingshuis van St. Egidio. Werkgroep Gezinsvieringen De werkgroep is op zoek naar nieuwe leden want de leden hebben aangegeven dat zij op het moment komen dat zij geen kinderen meer hebben in de basisschoolleeftijd. Daarbij komt nog dat je dit werk niet te lang moet doen om er geen sleur van te maken. Daarom zijn we op zoek naar ouders met kinderen in de basisschoolleeftijd die de werkgroep willen komen versterken. Voor het komende werk jaar blijven de huidige leden zich nog gewoon inzetten en willen zij graag nieuwe leden inwerken. Heggen en hagen op het kerkhof Een beetje voorbarig stond vorige week ver meld in de parochieberichten dat alle heggen en hagen op het kerkhof waren geknipt en gesnoeid. Dit is niet helemaal zo, de taxus- hagen zullen in augustus pas gesnoeid wor den... Maar dat neemt niet weg dat er door de kerkhofploeg al heel wat knipsel is afge voerd en het resultaat mag er nu al zijn! MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 17 juli kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe uitzending. Deze week: - Pleinconcert Prinses Julia na; - Lipdub schoolverlaters Bienekebol- ders; - We gaon te veld; - Zoektocht naar het verleden (deel 6). Op vrijdag 18 juli vanaf 19.00 uur en zater dag 19 juli vanaf 12.00 uur kunt u de uit zending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Op zondag 20 juli kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Martin Laurenssen. De techniek is in handen van Marcel Oer- lemans. De lezingen die op het rooster staan deze zondag zijn Jesaja 40: 12-25 en Matteüs 13: 24-30 en 36-43. In Jesaja horen we over de onvergelijkbaarheid van God: “Met wie wil je God vergelijkend, hoe is hij uit te beelden?” is de vraag die gesteld wordt. En dat blijkt onmogelijk, zo groot is Hij. De gelijkenis uit Matteüs gaat over het goede zaad dat uitgestrooid wordt over de akker, maar waar zijn vijand komt om onkruid te zaaien. Waar komt dat onkruid - dat kwaad - nou vandaan. Het is een vraag die altijd actueel blijft: hoe is het kwaad op deze wereld gekomen en waarom? Het antwoord van Jezus is echter opmerkelijk: het onkruid moet niet verwijderd worden, want dan zal ook het graan verdwijnen. Onkruid en graan moeten samen opgroeien, kwaad en goed gaan samen op. Pas als het groot is moet je er iets mee doen. Zondag 20 juli, 10.00 uur: Woord- en Com muniedienst m.m.v. gemengd koor (volks zang). Na de H. Mis is er koffie voor iedereen. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 JULI 2014 I voor afroepweekend opgeven. TOM Kapel Park Stanislaus Zaterdag 19 juli, 17.30 uur: Woord- en Com muniedienst. Woensdag 23 juli, 19.00 uur: Woord- en Communiedienst. Speciale viering: Zaterdag 19 augustus, 14.00 uur: H. Mis van wege huwelijk van Bert Jan Smits en Anke van Gompel. Misintenties in vakantieperiode In verband met het niet verschijnen van Moergestel Nieuws tussen 28 juli en 17 augus tus verzoeken wij u om de misintenties voor de weekeinden 26/27 juli, 2/3 augustus en 9/10 augustus en 16/17 augustus vóór don derdag 17 juli aan ons door te geven. Misintenties die na 17 juli worden opgegeven worden uiteraard wel afgelezen maar kunnen niet meer gepubliceerd worden in Moergestel Nieuws. Maria Tenhemelopneming - 15 augustus om 19.00 uur H. Mis in het bos Zoals elk jaar is er ook dit jaar weer de jaar lijkse Mariaviering op de open plek in het bos bij de Mariakapel aan de Öisterwijkseweg. De zang zal worden verzorgd door ons ge mengd koor en leden van zanggroep Inspira tion. Dank aan buurtvereniging De Vurhaai, onze drie gilden, koren, koster en acolieten voor het weer mogelijk maken van deze vie ring. Een speciaal woord van dank aan de heer en mevrouw van Elderen die al vele Parochiecentrum, telefoon 013- 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Zaterdag 19 juli, 19.00 uur: Woord- en Com muniedienst met samenzang. Zondag 20 juli 2014,10.15 uur, ds. Janny van der Zee-Vroegindewei Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00-17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2