Algemeen Belang doet oproep voor actie Ml Ad Franken Vakantie 'Moergestel- Nieuws' Aphrodite BRILLEN LENZEN Oisterwijk i I te PW Weekblad voor Moergestel ‘Het is de toon die de muziek maakt...’ In Memoriam 5-12-1938 7-7-2014 A Redactie 'Moergestel-Nieuws' Uw Gemeentenieum op www.oisterwijk.nl De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen De woensdagen 30 juli, 6 en 13 augustus komt er dus geen krant. Na de vakantie mag u ons op woensdag 20 augustus weer verwachten. Volgende week verschijnt de laatste Moergestel-Nieuws vóór de vakantie. wijk.nl en als u wat te melden hebt, laat dan daar het bericht achter. Huidverzorgingsinstituut De Lind 35a - Oisterwijk 013-528 4899 WOENSDAG 16 JULI 2014 39e JAARGANG Nr. 1765 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 4 Bovenstaande uitspraak opende het bericht waarmee het overlijden van Ad Franken werd aangekondigd. Hij mocht 75 jaar oud worden. Veel Moergestelnaren kennen Ad als lid van Muziekvereniging ‘Prinses Juliana’. Bijna twintig jaar was hij er actief lid en bespeelde hij de tenorsaxofoon. Daarnaast speelde hij graag klarinet. Twee instru menten die in zijn leven een belangrijke rol hebben ‘gespeeld’. Ad was werkelijk bezeten van muziek en zijn vrouw Ria raakte daar al snel aan gewend. Ze leerden elkaar immers via de muziek kennen toen Ad nog deel uitmaak te van een amusementsorkest in de jaren ’60. Muziek liep als rode draad door zijn leven, want naast zijn lidmaatschap bij onze har monie maakte hij ook nog deel uit van het Kempisch Volksorkest uit Bergeijk (de plaats waar Ad werd geboren) en al 27 jaar lang van muziekkapel De Buntstekers uit Tilburg. Ad zette zich altijd in als hem daar om werd gevraagd en leverde daarbij niet zel den de ‘komische noot’. Humor zat hem in het bloed en hij liet anderen daarvan graag meegenieten. Vele jaren ook zette hij zich in om de Moergestel Kalender te maken. Dan ging hij voor dag en dauw mee naar de drukkerij om de bladen op de juiste volgorde te leggen. Naast zijn muzikale kwaliteiten was Ad ook een fantastisch vrijwilliger. O.a. in de bibliotheek van het Elisabeth Ziekenhuis. Van daaruit voorzag hij de patiënten van lectuur. Wie heeft hem niet zien wandelen tussen Moergestel en Tilburg en weer terug, want hij ging daar meestentijds te voet naar toe... Hij was ook altijd bezig in de tuin, rondom huis of in huis. Stilzitten zat niet in zijn aard. Er was altijd wel wat te doen. En hoe vaak zal hij op en neer naar de Boerenbond zijn gelopen.zijn ‘opslagplaats’ noemde hij die wel... De laatste tijd ging het echter allemaal niet meer zo lekker. Hij ging uiteindelijk voor onderzoek naar het ziekenhuis. Amper een week nadat een ongeneeslijke ziekte werd geconstateerd, is hij al over leden. In de vroege avond van maandag 7 juli jl. is hij overleden in het bijzijn van zijn vrouw Ria, zijn twee dochters, z’n zoon en acht kleinkinderen. Ze hebben allemaal samen afscheid kunnen nemen van man, vader en opa en dat deed hem nog zichtbaar goed. Na een afscheidsdienst op zaterdag is hij later die dag in eigen kring gecremeerd. Ad: bedankt voor je vriendschap en je muziek en vooral ook voor ‘wie je was’. Wij zullen je met veel plezier in beste herinnering bewaren... GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 24 juli sluiten wij het eerste halfjaar af in Park Stanislaus. Wij beginnen om 15.30 uur met een borreltje of glaasje fris. Daarna eten we met z’n allen frietjes etc. Woont u niet in Park Stanislaus maar elders in Moergestel en voelt u zich alleen, u bent van harte welkom. Bent u slecht ter been en wilt u worden gehaald, laat het ons weten, dan kan dat geregeld wor den. Wilt u dit doen voor 22 juli (staat u om 15.00 uur klaar a.u.b.). Bij de receptie op Park Stanislaus ligt een lijst waarop u uw naam kunt laten vermelden als u die middag onze gast bent, of u belt een van onderstaande mensen om uw naam door te geven. jacqueline tel. 513 2523,Corry 513 3295, Gina 513 2007 of Ricky 513 6086. Tot donderdagmiddag 24 juli a.s. Het is de bedoeling dat u zelf aan de hand van bijvoorbeeld een foto onveilige situaties aanreikt, mogelijk met een verhaal of uitleg daarbij van gebeurtenissen die op de bewuste plek hebben plaatsgevonden. Uiteraard kunt u ook melding maken indien u zelf geen foto kunt maken! Het kan gaan om onveilige stukjes weg of situaties in Moergestel die te maken hebben met de veiligheid. Bijgaand hebben we ’n tweetal voorbeeldjes aangehaald die u zou kunnen melden als ze u opvallen. Met de actie wil Algemeen Belang bij de ge meente aangeven in hoeveel gevallen het een voudig is om dergelijke probleempjes simpel op te lossen. Door het leggen van ’n paar tegels bijvoorbeeld. Daarmee kan al een gevaarlijke situatie worden opgelost. Tot nog toe leverde de actie ‘Mooi Oister- AB is van start gegaan met de actie ‘Veilig Oisterwijk’, de opvolger van ‘Mooi Oisterwijk’ van enkele jaren geleden. wijk’ meer dan 100 reacties op, zowel met Bijgaand twee vervelende situaties die zich voordoen in ’n gebied waar veel senioren van als zonder foto. Moergestel dagelijks te vinden zijn. De foto boven is gemaakt in de Huysackerstraat voor huisnummer 7De foto onder is gemaakt e,ens °P °e W .Slt^ TjVWtef op de hoek van de Herengoedstraat en het Hogeweydepad. In beide gevallen is de situatie zeer --* - - onveilig voor met name mensen met ’n rollator, maar ook ’al lopend’ kan men er lelijk ten val komen... Knippen V V Sgp/ 'i 1 nieuws 1 oe es RUUD PANIS gemeente 5 'ny.-?.-?.-?.- (gi'ë.'.'ZJ'z. •al'sJfaJfz.'f?; 7.7 Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosferlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur f^EMerseiS,- Silhouette Hair Beauty Salon Schoolstraat 2a ^5066Ee Moergestel info@silhouette.co .nl 013-8228022 ©www.silhouette.co.nl f En een keer X gratis grabbelen I in de grabbelton!1 4 8

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1