Moergestel houdt een spiegel voor Br* Vernieuwde banen MTV Stokeind feestelijk geopend tijdens Davis Cup Modderdag: Vies worden mag! Op bedevaart naar Kevelaer Is bridge een uitdaging voor u? Je ziet jezelf weerspiegeld in de spiegel met het opschrift ‘MoOi Hé’. Foto: Paul Spapens. roestvrij staal. Dit spiegelt bij wijze van spreken Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl banen doen, net vervangen van Daan 1 en 2 is een klus waarvoor drie weken is uitgetrokken. Hoewel het nog een grote zandbak lijkt, verloopt alles vol gens planning. Dat betekent dat het werk halverwege is. Bart Schellekens is dagelijks aanwezig en fungeert voor het personeel van Heijmans als vraag baak. De feestelijke opening van de vernieuwde ten nisbanen is op zaterdag 20 september. Op die dag gaat ook het le MTV Familie Davis Cup Al geruime tijd worden door inwoners initia tieven genomen om samen te werken. In feite is Kunst en Bomen 2014 daar een voorbeeld van. De titel van het kunstwerk aan het Root- ven in Moergestel is ‘De Drie Kernen’. In de notenboom van circa 80 jaar oud hangt een spiegel gemaakt van gepolijst roestvrij staal. In deze 80-jaar oude notenboom bij een bushokje aan het Rootven in Moergestel hangt een spiegel. Foto: Paul Spapens. Op het moment dat je in de spiegel kijkt besef je ‘MOOI HÈ’, beeldspraak voor hoe goed het leven hier is. Door de uitgespaarde woorden ‘MOOI HÈ’ zie je de bladeren van de boom, symbool dat ons leven prachtig is dankzij de natuur. Het idee is van Gertruud Terwindt van WieKentKunst. Deze stichting organiseert in Moergestel culturele evenementen met als doel de talenten van de inwoners te laten schit teren. U kunt zich opgeven bij: Nelly van der Loo, Pr. Beatrixstraat 28, Ton van der Dussen, Krijtenbogtstraat 2 of bij het Secretariaat van de Parochie, St. Jansplein 9 (open tussen 10.00 en 12.00 uur). Hopelijk kunnen we er samen een mooie dag van maken. Ton van der Dussen (voorzitter Cantate Domino) Over De Bienekebolders De Bienekebolders is samen met 14 openbare basisscholen uit de regio onderdeel van de Stichting Opmaat. Het traditionele onderwijs richt zich vooral op het leren met het hoofd (het cognitieve). Hierin blijft de aandacht voor het sociaal emotionele leren soms achter. Bij De Bienkebolders is daarom ook veel aandacht voor vrijheid, artisticiteit en creativiteit, zodat kinderen zich kunnen ontwikkelen tot vol wassenen die sterk in het leven en de maat schappij staan. Slim, Betrokken en Gelukkig. Bridge is een kaartspel, dat over de gehele wereld als wedstrijdsport wordt beoefent. Men speelt met een vaste partner als paar tegen andere paren een aantal spellen. Ieder paar speelt deze spellen, zodat aan het eind van de zitting berekend kan worden wie deze spellen het beste heeft gespeeld. Bridge is door iedereen niT7i waarbij het gaat om bieden en spelen. Men kan het altijd blijven doen tot op hoge leeftijd. Als U kaarten leuk vindt dan is dit een nieuwe uitdaging voor U. Bij voldoende deelname wordt in september 2014 weer gestart met een cursus bridge. Deze cursus wordt gegeven door Theo Colsen en bestaat uit 2 delen van 12 lesavonden. Cursus Deel 1 start in september en Deel 2 in januari. De cursus wordt in principe gegeven op de maandagavond in Den Boogaard van 19.45 uur tot ca 22.45 uur. Het minimaal aantal deel nemers is 12 en het maximum 20. De kosten per deel bedragen 85,00 inclusief het cur susboek. In dien men nog geen lid is van SVM Moergestel of de KBO dan kost de cursus 95,00. In de cursus zal het bieden en afspelen voor de beginnende bridger behandeld worden. De lesavond bestaat uit twee onderdelen. Voor de pauze wordt de theorie behandeld en na de pauze kan deze aan de hand van een aantal voorgestoken spellen geoefend worden. Heeft men de cursus afgesloten dan kan het geleerde in praktijd gebracht worden door thuis of in een club te gaan spelen. Bij Bridgeclub Moer gestel kan dit iedere maandagmiddag van 13.30 tot ca 17.00 uur in Den Boogaard. Er is ook een vaste competitieavond van september t/m april op donderdagavond in dezelfde locatie. Opgave voor 31 augustus bij Theo Colsen, Vborbrugstraat 10,5066 AE Moergestel (513 3847) of via e-mail riatheocolsen@gmail.com Voor inlichtingen over deze cursus kunt U terecht bij Theo Colsen. (minimaal 2 vrouwen en 2 mannen) van alle leeftijden en alle speelsterktes. Leden van MTV Stokeind mogen per persoon een niet- lid voor hun team uitnodigen. Bent u niet in staat een team te formeren? Individueel of per twee- of drietal inschrijven is ook mogelijk. De organisatie zal u dan in een team in delen. nog beter dan een spiegel. Als je er onder gaat staan zie je jezelf in spiegelbeeld. De kunst manifestatie Kunst en Bomen 2014 speelt zich af in de gemeente Oisterwijk. Deze gemeente bestaat uit de dorpen Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. In de wandeling wordt gespro ken van ‘de drie kernen’. Een in Nepal ontstane jaarlijkse “International Mud Day” wordt sinds vorig jaar ook in Nederland georganiseerd. Meer dan 60.000 kinderen namen op 27 juni jl. deel aan de landelijke Modderdag. Zo ook in Moergestel waar op het schoolplein van De Bienekebolders de kinderen voor een dagje helemaal vies mochten worden. Kinderen ontdekken de wereld steeds meer via de virtuele wereld (televisie, computer, telefoon). Het is belangrijk om bewust momen ten te kiezen waarin de natuur wordt ervaren. Vanuit deze overtuiging is de ‘International Mud Day’ ontstaan. Paul van Hees, Directeur van Basisschool De Bienekebolders vertelt; ‘Wij zijn op onze basis school al wel bovengemiddeld met ontdekken bezig, maar door deel te nemen aan deze Modderdag is het goed hier eens bij stil te staan. Samen met Humanitas hebben wij dit georganiseerd. Mooi om te zien dat wij binnen de Brede School dit met Humanitas kunnen bieden voor alle jonge kinderen in Moergestel’. Tijdens de dag werd in een overzichtelijk pro gramma gespeeld met zand en water. Daarbij leerden de kinderen in verschillende situaties de werking van kanalen, sloten en de invloed van de samenstellingen op de constructieve eigenschappen. Aan het eind van de dag was het tijd om écht vies te worden. ‘Het is belangrijk dat de ontwikkeling van een kind in de breedte wordt beoordeeld. Dit jaar zijn wij trots op de CITO-scores die ver boven het regionale gemiddelde liggen. Maar zeker zo belangrijk is de mate waarin de kinderen betrokken zijn bij de dingen die ze leren. Door zelf de praktijkwerking van zand en water in verschillende situaties te ervaren en bespreken, leren de kinderen veel sneller en beter. Tja, en als je dan aan het eind met je vrienden en de meester door een modderbad mag glijden is de pret het hoogst. Daar worden we toch allemaal gelukkig van.’ Op zaterdag 13 september a.s. gaat een groot deel van het kerkkoor Cantate Domino naar Kevelaer. Met aanvullende zangers en zangeressen wordt er een projectkoor gevormd. Dit projectkoor is gevraagd door de ‘Rijwielbedevaart Til- burg-Kevelaer’ om de zang tijdens de vieringen van hun bedevaart te verzorgen. Het koor wordt begeleid door Evert van Merode (dirigent) en Ruud Verbunt (organist). We gaan met de bus en willen deze graag zo vol mogelijk hebben. Op dit moment zijn er nog een aantal plaatsen vrij en bij opgave han teren we de stelregel; Wie het eerst komt, het eerst maalt. De kosten voor de bus zijn 15,- Indien u met ons mee wilt kunt u zich opge ven bij onderstaande adressen. We vragen u wel om direct af te rekenen. Het programma ziet er als volgt uit: Om 11.00 uur vertrek vanaf St.Jansplein. Om 13.30 uur begroeting bij de genadeka- pel. Om 15.00 uur Begint de kruisweg. Om 17.15 uur H.Mis. Met zang van project koor We starten deze dag om 16.00 uur. Voor eten en entertainment wordt gezorgd. Inschrijven is mogelijk via tc-open@mtvstokeind.nl Om 20.00 uur Dankdienst als afsluiting van de bedevaart. Met zang van projectkoor Om 21.00 uur vertrek weer naar Moergestel U kunt zelf bepalen aan welke activiteiten u wilt deelnemen. in het buitengebied, de natuurgebieden en de 1_ _1J 1f!1_ -1 Rode K.rilis collecte ‘MoOi’ Hé’ maakt deel uit van Kunst en bomen Opbrengst 2014 2014. Honderd bomen werden geselecteerd Rode Kruis afdeling Oisterwi jk-Haaren heeft bebouwde kommen van Oisterwijk, Moergestel in de week van 15 t/m 21 juni de jaarlijkse collecte gehouden. De opbrengst van deze col- Helvoirt, Esch en Biezenmortel heeft een totaal de honderd bomen. Langs jde bomen met de bedrag opgeleverd van 7172,67 euro. Deze opbrengst zal worden besteed aan project bij zondere vakanties en voor de lokale nood- hulp-activiteiten. Wij danken alle inwoners, die het Rode Kruis hebben gesteund en in het bijzonder de col- Het kunstwerk is gemaakt voor hoogglans lectanten, die zich hiervoor hebben ingezet. roestvrij staal. Dit spiegelt bij wijze van spreken op zijn/haar mveau tempelen. Een kaansport, Glanzend kunstwerk hoog in notenboom laat zien hoe mooi het leven is Op de hoek met de Kloosterlaan staat aan het Rootven in Moergestel een bushokje met daarbij een forse notenboom. Ga eens onder die boom staan en kijk naar boven. Tussen de takken hangt goed zichtbaar een spiegel met daarop de woorden ‘MoOi Hé’. Het is het kunstwerk dat Moergestelnaar Adry Hoeven maakte als bijdrage aan de kunstmanifestatie Kunst en Bomen 2014. Initiatiefnemer WieKentKunst houdt met dit kunstwerk een spiegel voor. Uit deze plaat zijn de woorden ‘MOOI HÈ’ gestanst. De woorden worden gevormd door de twee beginletters van MOergestel, Oister wijk en HEukelom - ‘MOOI HÈ’. De leden van MTV Stokeind moeten het al anderhalve week met 5 tennis- Toemooi plaatsvinden. Een gezelligheidstoer- nooi waarbij u zelf uw team samen kan stellen. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 JULI 2014 PAGINA 7 JCJUWUC JKt_IJ.XLLl.ldl VCUI V_71^Ld WLJJK^ XVXt_lt-lLC1 en Heukelom. Honderd professionele kun- stenaars lieten zich inspireren tot nieuwe lecte-week in Oisterwijk, Moergestel, Haaren, kunst. Deze kunstwerken zijn aangebracht in - - - Z 11 111 T 11 1 4 kunstwerken zij wandel- en fietsroutes uitgezet. Deze routes komen allemaal langs het bushokje met de notenboom aan het Rootven in Moer gestel. I- i j

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7