3 Genieten «10,75 Brief van Theo Raaümak van een goede wijn! I €14,95 €12,45 «14^75 DE KORENMAAIER- ■KL n ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Vakantie 'Moergestel- Nieuws' SLIJTERIJ TN DEN KORENMAAIER’ ft Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. (013) 513 1350 Wij bezorgen thuis op vrijdag en zaterdag Verhuur van tapinstallaties Malibu Gorter Passoa Smirnoff Open dag de Biehal Rondleiding Joodse begraafplaats Oisterwijk Mooie tuinen.nl J>,hg T f’ r Redactie 'Moergestel-Nieuws' JINE'TI BON Woonplaats Telefoon BLOEMSIERKUNST ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie Na de vakantie mag u ons op woensdag 20 augustus weer verwachten. Houdt u hier rekening mee? i 1 Naam Straat kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! Openingstijden: ma. en di. alleen op afspraak wo. t/m vr. van 10.00-12.00 en 15.00-18.00 uur za. 10.00-14.00 uur Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/ 06 12963617 Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 Coconut Liqueur 0,7 Liter Jonge Jenever 1,0 Liter The Passion Drink 1,0 Liter Vodka 1,0 Liter In de weken van de bouwvakantie zal 'Moergestel-Nieuws' niet verschijnen. Dat zijn de weken 31, 32 en 33 ofwel de woensdagen 30 juli, 6 en 13 augustus. c5^5 €5,99 Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Te huur: 50 en 100 m2 opslagruimte. Te bevragen 513 2248. Weet jij waar jouw grenzen liggen? Be staande Kadastrale grensreconstructie, beduidend goedkoper dan het Kadaster. Tevens Bouwmaatvoering. Jan van Esch 06- 1278 3101 of geovesch@home.nl De Reuselhoeve zoekt: horeca-, activiteiten- en keukenmedewerkers. Vooral weekenden, 013-5136031, info@reuselhoeve.nl ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Bodegas Carrau VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans vanvught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Foucher Lebrun PAGINA 6 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 JULI 2014 0,75 liter SMIRNOFf PASSOA i i i- i i- i i i- i I-- 1 I I I I- I Onderstaand gedeelte ook invullen. Theo Raaijmakers Casüla 2431 Cochabamba Bolivia e-mail (NIEUW!!!!!!): theojgmrl 4 @gmail. com 4 PASStÖN FRUITS Cochabamba, juli 2014 Beste familie, vrienden en bekenden, Het halve jaar is alweer voorbij, ongelofelijk hoe snel dat gaat, dus ik zal weer eens iets van me laten horen. Er gebeurt zó veel in zes maanden en het zal moeilijk worden om het kort te houden... We zitten hier in de winter, de “wintervakantie” is begonnen en we kun nen het flink koud hebben!! Maar op het ogenblik genieten we van het WK voetbal en dat houdt ons warm! Het wordt hier fana tiek beleefd ook al doet Bolivia dan niet mee. Het leven komt ongeveer tot stilstand in Zuid-Amerika. bij ons weg is en de ander, Jherico, is pas sinds januari bij ons in huis; hij is echt iemand van de straat, werkt ook nog op straat, heeft nog wat problemen met lijm, maar muziek is alles voor hem. Hij gaat nu al een aantal maanden naar de muzieklessen, hij gaat ook naar de gewone school, en hij brengt meestal ook wat geld mee van wat hij op straat ver dient... Het is in elk geval al veel meer dan hij ooit eerder heeft gedaan. Beste allemaal, heel veel dank aan jullie allen voor alle hulp die ik van jullie mag ontvan gen! Wij hebben het heel hard nodig en zijn er erg blij mee. Ik heb vaak niet de tijd om aan iedereen te schrijven, maar mijn dank is er niet minder om!! Dank, veel groeten en de allerbeste wensen voor iedereen en tot een volgende keer!Blijft ons steunen alstublieft! Op zaterdag 12 juli is de landelijke open dag van alle bijenhouders. Ook de Oisterwijkse Vereniging voor bijenteelt “St. Ambrosius” organiseert op zaterdag 12 juli 2014 een open dag van in “De BiehaP’te Oisterwijk. De Biehal is open van 12:00-17:00 uur. Er is een demonstratie honing slingeren en u kunt de honing proeven en ruiken. Er worden koninginnen gemerkt en u kunt meer over de bijen te weten komen. Er zijn 3 imkers aanwezig die U alle benodigde informatie kunnen verschaffen over de bijen en het belang van de bijen voor de bestuiving. “De Biehal”is gelegen achter de Hermitage en het A.Z.C. te Oisterwijk aan de Nemelaer- weg (te bereiken via Gemullehoekenweg en Vennelaan/Scheibaan). Op genoemde dag wordt met pijlen de te volgen richting dui delijk aangegeven. De open dag is gratis en iedereen is van harte welkom. waarover hieronder meer. De mensen die komen helpen ons allemaal op de een of ande re manier en het is belangrijk dat ze met eigen ogen kunnen zien dat er belangrijk werk gebeurt. Ze zien bij ons altijd veel meer dan de mensen die alleen als toeristen komen.... Er zijn altijd feesten in Bolivia die groots worden gevierd en daar zijn o.a. ook Corpus Christi en het feest van Sint Jan de Doper bij; je kunt alle feesten niet bijhouden want dat zijn er zó veel Ongeveer tegelijk met Sint Jan wordt ook het Aymara nieuwjaar gevierd, ook al weer een nationale feestdag! Van heel veel dingen die we meemaken en die hier gebeuren kunnen jullie tegenwoordig ook een klein beetje zien op facebook.... Ja, ik had nooit gedacht dat ik daaraan zou begin nen, maar ik zie toch dat je veel mensen kunt bereiken op die manier en het is vaak ook gewoon leuk! Ik ben te vinden onder mijn eigen naam. Op zondag 13 juli is er om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafplaats in Oisterwijk. Stadsgids Helene Groenland van Heemkundekring De Kleine Meijerij, vertelt aan de hand van vele graven over de geschie- denis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. Rond 1730 vestigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een synagoge gebouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begraven. Een speciale gelegenheid om kennis te nemen van een uniek stukje cultuurhistorie van Oisterwijk. U dient zich van te voren aan te melden via telefoon 528 8352. Kosten 5,00 pp waarvan de helft bestemd is voor de instandhouding van de begraafplaats. José Fernando, van een ander huis; hij is 14 en is gaan samenwonen met zijn vriendinnetje van 14 en dat alles met toestemming van haar ouders... Ik probeer om het jongere broertje, Luis Gustavo, een beetje kalm te houden, wat niet zo meevalt.... We hebben Abel en Orlando in huis die alle twee studeren voor kok; Abel is bijna klaar met zijn studie; naast hen koken ook Jesüs en Juan Daniel in huis en veel bezoekers hebben al van hun kook kunsten kunnen genieten. Vooral de taarten van Abel zijn een groot succes!Twee jongeren zijn sinds een aantal maanden bezig met gitaar- en zanglessen; eentje is iemand die al Wat zijn de belangrijkste zaken van de afge lopen zes maanden...? Moeilijk te zeggen.... In april was het twee jaar geleden dat we de niertransplantatie hebben gehad van Igor en Beto. Het gaat met alle twee goed; ze werken alle twee en Igor studeert ook, voor tand- technicus. In juni is wéér één van onze jonge mensen afgestudeerd: Marcial, die ongeveer twintig jaar geleden bij ons kwam met zware botinfecties en die daarvoor zo’n 15 keer is geopereerd, is nu dokter! Hij is van een straat arme familie en we hebben zijn moeder laten overkomen voor het gebeuren. José Luis was al een tijdje afgestudeerd als hulpverpleger en is in juni gaan samenwonen met zijn vrien din die hetzelfde beroep heeft. De keerzijde van de medaille is een andere José. We hebben ook een man in huis van 48 jaar. Hij is de vader van Ramiro, één van de jongens bij ons in huis, en hij is er nu al een aantal weken... Hij is bij ons voor de poort afgezet omdat er niemand meer was om voor hem te zorgen... Dus nu zorgen de jongeren in huis (voorlopig) voor hem; ze moeten hem in bad doen, verschonen, helpen met eten en lopen, etc. Het mooie is dat ze dat allemaal doen en dat nu ook de relatie van Ramiro met zijn vader verbeterd is. De vader is er door de drank zo slecht aan toe en er zijn geen andere kinderen in de buurt en ze zouden hem toch niet willen helpen.... Juan Carlos, die vroeger bij ons was, en zijn jonge familie zijn ook vaak bij ons in huis; dat is een positieve erva ring voor de jongeren, want dan kunnen ze zien dat een gewone, normale familie ook mogelijk is, iets wat ze thuis meestal niet hebben meegemaakt. föTnTAnf Chardonnay Een frisse wijn met fruitige aroma's van meloen en mango. We hebben dit jaar al heel wat bezoekers gehad vanuit de U.S.A., vanuit Nederland en zelfs vanuit Moergestel! Ook zijn er onlangs mensen langsgekomen van o.a. Cordaid; dit o.a. i.v.m. met de Adventsactie van dit jaar Uw 'Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J Sauvignon Touraine Verfrissen® wijn met een stuivend f karakter, bloeraig en droog. 0,7S liter Rosé d’Anjou .Milde, lichtzoete rosé met vol zoet fruit als aardbeien. lo,,75 liter

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 6