Fysiotherapeutisch Centrum Moergestel f Nieuwe snack Cafetaria ‘Epi’ Kinderkoor St. Janszangertjes sluit seizoen af met een fantastische musical “See you”@Bienekebolders groot succes! 1' 1 Geslaagde Bever DoeDag in Moergestel! Alzheimer Café Oisterwijk- Moergestel voor vrijheid, artisticiteit en creativiteit, zodat schappij staan. Slim, Betrokken en Gelukkig. kinderen zich kunnen ontwikkelen tot vol wassenen die sterk in het leven en de maat- Over De Bienekebolders De Bienekebolders is samen met 14 openbare basisscholen uit de regio onderdeel van de Stichting Opmaat. Het traditionele onderwijs richt zich vooral op het leren met het hoofd (het cognitieve). Hierin blijft de aandacht voor het sociaal emotionele leren soms achter. Bij De Bienkebolders is daarom ook veel aandacht tisch Centrum Moergestel in de afgelopen jaren altijd up-to-date is gebleven en dat er moderne en goede fysiotherapie bedreven wordt. Een prima bedrijf! En dat dient voort gezet te worden! Zodoende is besloten dat Sjef en Luuk van den Meijdenberg per 1 juli 2014 samen de Op zaterdag 21 juni waren ongeveer 100 bevers te gast in moergestel voor de jaarlijkse Bever Doedag. Bevers zijn scouts, jongens en meisjes, in de leeftijd van 5 t/m 7 jaar. Ieder jaar orga niseert een scoutinggroep in de regio een Bever Doedag, waar dan alle bevers van omliggende scoutinggroepen naar toe komen. Dit jaar was Moergestel dus aan de beurt. De hele middag stond in het teken van waterproof worden. Hiervoor moesten allerlei spelletjes worden volbracht, om uiteindelijk de schatkist te ope nen. In de schatkist lagen kistjes met snoepjes en een aandenken aan deze supertoffe en kei- gezellige bevermiddag! Epi en Suzanne Denissen van Cafetaria Epi aan de Oisterwijkseweg hebben wat hun snackassortiment betreft hele maal ‘ingespeeld’ op de actualiteit. Het bijtincident van de Urugayaanse speler Luis Suarez tijdens het WK dat op dit moment in Brazilië wordt gespeeld, kan bijna niemand zijn ontgaan. Voor de derde keer in diens voet balcarrière zette hij letterlijk de tanden in de tegenstander. Epi en Suzanne hebben na dat voorval het ‘Suarezje’ bedacht: ’n deel van ’n gehaktbal die vervolgens in een gehaktstaaf bijt! Het ‘Suarezje’ is vanaf nu verkrijgbaar in het cafetaria. Zet uw tanden er maar eens in... Op dinsdag 15 juli Thema: Hoe ga je als kind om met een ouder met dementie. Gast: Dochter van een moeder met dementie Voor deze avond hebben we een speciale gast uitgenodigd. De dochter van een moeder met dementie, een mantelzorger zoals dat officieel heet. Zij deelt haar ervaringen met de mensen die dinsdag 15 mei aanwezig zijn. Wat je over komt als kind als je van de diagnose dementie hoort. De verbazing, bevestiging, teleurstelling. Hoe je door het woud van hulpverlening zicht krijgt op de ziekte, welke zorg en begeleiding er mogelijk is. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, jong en oud, voor familieleden, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellende. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar betekenen, zij herkennen het geen de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekent. De ondersteuning die mensen elkaar op zo’n avond geven is van zeer grote waarde, en deze gaan dan ook met een voldaan gevoel naar huis. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar, en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Graag heten we u allen van harte welkom! Inloop vanaf 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. Locatie De Coppele, Prunusstraat 69, Oister- wijk. Vooraf aanmelden is niet nodig. Informatie: Jeanne Verberk tel. 5284571 Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Paul van Hees Tel. 513 6228 06-14309779. De plek waar ervaring, (mensen)kennis, wetenschap en innovatie bijdragen aan het beantwoorden van uw hulpvraag! praktijk leiden. Het team van Fysiotherapeutisch centrum Moergestel bestaat vanaf heden dan ook uit 4 personen. Een groep specialisten op het gebied van het bewegingsapparaat. Om nog nauw keuriger te kunnen werken beschikt de praktijk sinds kort over echografie. Een apparaat dat kan helpen bij het in kaart brengen van uw blessure. Zo kan nog beter de mate van irritatie, de precieze locatie, de herstelfase en de weef- selkwaliteit beoordeeld worden. Naast de ontwikkelingen op gebied van onder zoek en diagnostiek staat de fysiotherapie ook niet stil op het gebied van behandelmethodes. Door continue bijscholing zorgen de thera peuten van Fysiotherapeutisch centrum Moer gestel ervoor dat ze steeds op de hoogte zijn van nieuwe technieken. Luuk volgt op dit moment bijvoorbeeld een 3 jarige opleiding tot Master Manueel Therapeut. Manuele the rapie is een specialisatie binnen de fysiothe rapie voor het behandelen van klachten die, behalve met pijn, vaak gepaard gaan met het slechter kunnen bewegen van gewrichten aan de wervelkolom, armen en benen. Inloopspreekuur Om u in de toekomst nog beter en sneller van dienst te kunnen zijn, wordt er op korte termijn gestart met een inloopspreekuur. U kunt dan zonder afspraak binnenlopen om uw hulpvraag aan de aanwezige fysiotherapeut voor te leg gen. Voor informatie over specialisaties binnen de fysiotherapie, openingstijden en andere aan vullende zaken kunt u terecht op www.fysio- moergestel.nl en anders loopt u gewoon een keer binnen in het FCM aan de Raadhuisstraat te Moergestel. Sjef en Luuk van den Meijdenberg. In 1986 gestart aan de Raadhuisstraat, in 2000 een flinke uitbreiding, in 2009 aangesloten bij het Medisch Centrum Moergestel en nu in 2014 is het tijd voor de volgende flinke im puls! Mijn naam is Luuk van den Meijdenberg. In 2000 ben ik vanuit Moergestel naar Maastricht verhuisd om daar bewegingswetenschappen te studeren. Na 4 jaar studie en een doctorandus diploma op zak kroop het bloed toch langzaam waar het niet gaan kon. De indrukken vanuit de praktijk thuis zorgden ervoor dat ik een tweede studie ging volgen. Een paar jaar later had ik mijn diploma fysiotherapie op zak. Inmiddels heb ik een aantal jaren ervaring als fysiotherapeut. Ik heb me de afgelopen jaren mogen ontwikkelen in een moderne, innova tieve praktijk in Boxtel met een aantal goede therapeuten. De praktijk in Moergestel trok echter steeds meer mijn aandacht. Tot mijn grote genoegen merkte ik dat Fysiotherapeu- Afgelopen zaterdag heeft kinderkoor de St. Janszangertjes, onder leiding van hun enthousiaste diligente Esmé Thee- uwes, het seizoen afgesloten met een musical. Deze musical, Lief Dagboek genaamd, is geschreven door Esmé en bestond uit allerlei populaire liedjes van o.a. Kinderen voor Kinderen. Lief Dagboek is een musical over alles wat meisjes hun dagboek toe vertrouwen: van een eerste zoen tot gepest worden en van volwassen worden tot spelen op het schoolplein. Voor de uitvoering van deze musical mochten de kinderen gebruik maken van de speelzaal van de Brede School. Deze zaal zat gezellig vol met belangstellenden die in grote getale waren opgekomen. Voor de meiden was dit een enorme stimulans. Ook Pastor Theo te Wierik was hierbij aanwezig. Het aanwezige publiek was na afloop erg enthousiast over de prestatie van de meiden en beloonde ze met een groot applaus. Onder het genot van een kopje koffie en een glaasje ranja na afloop, konden de kinderen de com plimenten over hun mooie prestatie in ont vangst nemen. Hierna zijn de meiden met zijn allen gaan lunchen, waarna ze nog een leuke, creatieve middagactiviteit hebben gehad. Pastor Te Wierik opperde na afloop van de musical het idee om ook een kerstmusical op te voeren. De St. Janszangertjes gaan hiermee na de zomervakantie aan de slag. Dus heb je zin om mee te zingen en spelen, neem dan contact op met sandra.denissen@ziggo.nl Afgelopen vrijdag 4 juli vond de jaar lijkse musical plaats van DBS de Biene kebolders ter afscheid van groep 8. De voorstellingen van de musical ’see you’ zijn wederom druk bezocht door fami lieleden, kennis, vrienden en belang stellenden. Bijzonder was dat alle kinderen, groep 1 tot 8 van de Bienekebolders meespeelden in deze prachtige musical. Elk groep heeft een bijdrage geleverd in de vorm van een dans, lied en decorontwerp. Natuurlijk waren de grotere rollen weggelegd voor de kinderen van groep 8. Alle kinderen leren op deze manier zich te presenteren voor een groep mensen, leren omgaan met spanning maar hebben vooral plezier bij het uitvoeren van de musical, dat zag je dan ook terug: een groep gelukkige en betrokken kinderen. 'ir F ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 JULI 2014 PAGINA 5 •i”

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5