A Lm 'V Vakantie 'Moergestel-Nieuws' Themaviering “Terugkomen bij jezelf” met zanggroep Inspiration op 12 juli Boekpresentatie Yvonne van de Wouw 32e Wandelavondvierdaagse ook weer goed verlopen Nijmeegse Vierdaagselopers... d w ft kJF r - PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 JULI 2014 Redactie 'Moergestel-Nieuws’ Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen In de weken van de bouwvakantie zal 'Moergestel-Nieuws' niet verschijnen. Dat zijn de weken 31, 32 en 33 ofwel de woensdagen 30 juli, 6 en 13 augustus. Na de vakantie mag u ons op woensdag 20 augustus weer verwachten. Houdt u hier rekening mee? Het Quispelteam. Hoewel de vakanties nog moeten begin nen is het Quispelteam al weer volop bezig met het samenstellen van een nieuw Quispelboek. Voor de deelne mers hier nogmaals de data; vrijdag 3 oktober 2014 de tweede Moergestelse Quizavond en zaterdag 11 oktober uit slag en feestavond. Ook dit jaar zijn de Moergestelse deelnemers aan de Nijmeegse Vier daagse weer welkom in Gildehuis ’t Stokske aan de Zandstraat la. Eigenaar Jan Timmermans ontvangt de wandelaars graag op zaterdag 19 juli om 11.00 uur. Onder het genot van ’n kopje koffie kunnen de deelnemers traditiegetrouw de opgedane ervaringen uitwisselen. Ook wordt er voor Moergestel-Nieuws weer de gebruikelijke groepsfoto gemaakt die u achteraf digitaal krijgt toegestuurd. Van harte welkom dus: zaterdag 19 juli om 11.00 uur in Gildehuis ’t Stokske! Quispelteam Het team van Quispel heeft een paar wijzi gingen ondergaan; twee leden verlieten het team, omdat ze meedoen nog leuker vonden dan de quiz in elkaar zetten. Twee enthousiaste jongedames, Lindsey Fonken en Annerie Kocx, hebben het aantal teamleden weer op het gewenste peil gebracht. Het totaal van elf teamleden moet er garant voor staan, dat Moergestel weer een geweldig spannende avond tegemoet kan zien. Quispel Quispel als kwisavond heeft in Moergestel geen introductie meer nodig. Vorig jaar deden er ongeveer 1000 mensen (49 teams!) mee aan deze spannende avond en hun enthousiaste reacties gonsden door het hele dorp. Leuk was het te constateren, dat Brede School “De Vonder” tijdens hun uitwisselingsprogramma met de bevriende school uit België ook een Quispeldag hadden. Wie de jeugd heeft, heeft...! Een paar verenigingen hebben hun activi- teit/jubileum zelfs verzet, zodat toch zeker al hun leden mee kunnen doen aan Quispel. Onze dank en waardering gaan uit naar de besturen, die zo flexibel waren om deze ver andering door te voeren. Foto: Patrick van Vugt. Dit jaar waren er 411 betalende wandelaars, die voor een medaille gingen, dat waren er 6 meer dan in 2013 dit is voor Moergestel een flink aantal, deze aantallen zijn als volgt over de afstanden te verdelen 321 voor de 5 km. 69 voor de 10 km. en 21 voor de 15 km. We zijn blij dat het aantal 10 km. weer gestegen is. De organisatie is met deze aantallen heel blij, hieruit blijkt al 32 jaar dat een wandelavond- vierdaagse in Moergestel niet weg te denken valt. Over de routes hebben we vele positieve reacties ontvangen, wel was het jammer dat op donderdagavond de wandelaars in de war werden gebracht omdat knooppunt 92 op de Kerkeindseheide door takken verstopt was. Men vindt de Avondvierdaagse in Moergestel bijzonder omdat wij elk jaar andere routes hebben en naast de 5 en 10 km ook de 15 km route hebben. Tegen de wandelaars wil de organisatie zeggen denk er eens over na om volgend jaar in te schrijven voor de 10 of 15 km, het is namelijk veel rustiger lopen en de routes zijn veel mooier en voor de lopers voor de grote Nijmeegse en Apeldoomse vierdaagse is de 15 km een mooie training. Om elk jaar deze wandelavonden tot een succes Het kan gebeuren dat je dé wandeling van je vakantie maakt: de natuur op haar mooist, het weer op zijn best en dichtbij jou de mens die jou het allerliefste is. Maar er is ook iets in jou zelf aan de gang. Het begint met vragen: wat loop ik in het leven toch allemaal te ver garen, wat wil ik in het leven bereiken? En dan kan er een besluit vallen: ik ga mijn leven anders invullen. Het gaat mij niet meer om hebben, maar om zijn. Een goed begin van de vakantie. Even op adem komen. Genieten van de rust, van de natuur, van elkaar en van een mooie viering met als thema: “Te rugkomen bij jezelf”. Graag hopen wij dat u met ons mee wilt vieren op zaterdag 12 juli om 19.00 uur.daar genie ten wij ook van. Een fijne vakantie toegewenst! Zanggroep Inspiration Op zondag 29 juni vond een boekpresentatie plaats van het boek ’’Leef, Leer, Transformeer” van Yvonne van de Wouw. Yvonne heeft al 5 jaar een praktijk in Moergestel waar zij mensen inzicht geeft over zichzelf. Hoewel het die ochtend nog flink had geregend, brak ’s mid dags op het juiste moment de zon goed door. Het werd een stralende middag. De ongeveer 100 belangstellenden die naar de woning en praktijk van Yvonne waren gekomen, konden zich vermaken met gewoon lekker mogen en kunnen ZIJN en het nieuwe boek bewonderen. Jan de Laat, broer van Yvonne, opende de boekpresentatie waarna schrijfster Ingrid Post humus en uiteraard Yvonne zelf de aanwezigen toespraken. Deelname Er wordt ook dit jaar weer gestreden in team- vorm. Wij adviseren iedereen om nu al met de samenstelling van zijn/haar team te begin nen. Er gaan geruchten rond, dat er bij som mige teams al leden worden ‘weggekocht’ om de kans op winst te vergroten. Ons advies: probeer een team van ongeveer 20 mensen samen te stellen. Zorg dat de samenstelling zo divers mogelijk is; want zowel jong als oud zijn onmisbaar om een topprestatie neer te kunnen zetten. Trofee Het winnende team ontvangt natuurlijk de eeuwige roem, maar nog belangrijker is, dat jouw team een heel jaar kan pronken met de unieke wisseltrofee. En verder blijft gelden: meedoen is belangrijker dan winnen! Hoewel winnen is toch wel heel leuk! Informatie Via Moergestel Nieuws, Moergestel TV en de media als Facebook, Twitter en onze website www.quispelmoergestel.nl houden we na de vakantie iedereen op de hoogte van de planning en organisatie rondom Quispel 2014. te brengen is er veel hulp nodig, en die hebben we weer opnieuw gekregen van een aantal vrij willigers, sommige vrijwilligers ook al voor de 32e keer, zoals posten, brigadiers, inschrij vers, of andere functies. Zonder uw hulp is dit grote sportevenement met Moergestelse mensen niet te organiseren. De organisatie is hen daarom weer zeer erkentelijk en hoopt ook in 2015 weer op hun hulp te kunnen reke nen. Wij zijn alle hulpverleners erg dankbaar, dus heel hartelijk dank hiervoor. Huize Nieu wenhof voor de opslag van de materialen, de mensen van de E.H.B.O., directie van De Von der voor het gebruik van de speelplaats, de mensen van MTV en Moergestel Nieuws voor de beelden en de mooie foto’s, de harmonie, die altijd weer klaar staat om de wandelaars op te halen, de gemeente voor de vergunning e.d., de politie, ook alle mensen die we vergeten zijn, maar ook voor hun hulp in welke vorm dan ook is de Stichting zeer dankbaar. Verder zijn we natuurlijk alle sponsors zeer dankbaar, want zondér uw hulp is dit evenement moeilijk te organiseren. De wandelavondvierdaagse voor 2015 is gepland van dinsdag 2 t/m vrijdag 5 juni 2015. Wij willen de scholen en de vereni gingen vragen met deze data rekening te houden en geen activiteiten te organiseren. Wij wensen ieder een prettige vakantie en een fijne zomer. Organisatie van de Wandelavondvierdaagse. GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 24 juli sluiten wij het eerste halfjaar af in Park Stanislaus. Wij beginnen om 15.30 uur met een borreltje of glaasje fris. Daarna eten we met z’n allen frietjes etc. Woont u niet in Park Stanislaus maar elders in Moergestel en voelt u zich alleen, u bent van harte welkom. Bent u slecht ter been en wilt u worden gehaald, laat het ons weten, dan kan dat geregeld wor den. Wilt u dit doen voor 22 juli (staat u om 15.00 uur klaar a.u.b.). Bij de receptie op Park Stanislaus ligt een lijst waarop u uw naam kunt laten vermelden als u die middag onze gast bent, of u belt een van onderstaande mensen om uw naam door te geven. jacqueline tel. 513 2523,Corry 513 3295, Gina 513 2007 of Ricky 513 6086. Tot donderdagmiddag 24 juli a.s. De evaluatievergadering is goed verlopen. We hebben weer een aantal aan dachtspunten ontvangen en deze zijn besproken en een aantal nemen we ter harte. Terugkijkend op de wandelavondvierdaagse van 2014 mogen we ook dit jaar weer zeggen dat deze geslaagd genoemd mag worden. Het was af en toe goed wandelweer, alleen de woensdagavond was voor velen een natte avond. Omslag van het boek van Yvonne. Beide sprekers vertelden de genodigde hoe belangrijk het is om te mogen zijn die jij bent. En maar zeker niet mee te doen op automati sche piloot, maar juist zelf denken en voelen. En waren zich er ook van bewust dat daar wel een bepaalde dapperheid voor nodig is. Yvonne las nog een klein stukje voor uit haar boek. “Ik weet ook wel dat ik moet leven in de derde dimensie. Ik moet hier eten en opstaan en mijn geld verdienen. Want als ik alleen wil doen wat ik werkelijk ben, dan moet ik uit dit lichaam en dan ben ik daarboven. Maar het is nodig geweest dat ik hier kwam. Ik steek de lichtjes van de mensen aan en laat de kracht van mijn licht bij hun achter. Ik mag als mens vertalen hoe het leven er eigenlijk werkelijk uitziet.” Na afloop van de presentatie konden de mensen het boek kopen en laten signeren, voor een glimlach. ’’Leef, Leer, Transformeer” gaat over het leven van Yvonne en over de veranderende wereld zoals zij die ziet. Het boek kost 16,55 en is te koop bij Novy in Moergestel, bij Pleiade in Tilburg, Ook is het boek te bestellen bij iedere boekhandel en via de website van uitgever Boekscout www.boek- scout.nl O QuiSpel voel laat toe geniet respecteer wees hef glimlach bescherm help steun dóe wees eerlijk koester vorzeen veroroog dan-, wees blij rorg feest stroef vertrouw spreek verwonder heb hef wees gul ervaar versta vier begrijp doe gek dank accepteer luister ded relax hou van vrij probdjr verbaas je «eloof rust r) vergeef werk fx

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3