nformatie bijzonder en verdient een leder mens is I uniek afscheid Moergestel-Nieuws niet ontvangen? Protestantse gemeente Oisterwijk Huis voor Zingeving kijkt terug op een succesvol jaar Monuta Tom van Dijk Parochie St. Jans Onthoofding - Pastor Theo te Wierik msc, Ria Willems, secr. buro76@planet.nl Zondag 13 juli 2014, ds. Hester Radstake Mocht het 'n keer gebeuren dat u Moergestel-Nieuws niet ontvangt, laat het ons dan even weten! Vanaf 5 juli tot en met 13 september is de kerk elke zaterdag tussen 13.30 en 15.30 open voor bezichtiging. Van harte welkom! Zondag 13 juli, 10.00 uur: H. Mis met sa menzang Na de H. Mis is er koffie voor iedereen. De vakantie is begonnen en daarom is er de komende weken geen kinderwoorddienst. Jgt. Anneke van Beers-Ossenblok en Jan van Beers; jgt. Johanna Pijnenburg e.v. Wilhelmus Wolfs en overl. familie; mgd. Agnes van Bom mel. De vormelingen... de laatste plaats dank aan de werkgroep: Helma, Paula, Ben en pastor Theo. namelijk afgevoerd om verwerkt te worden voor fabricage van medicijnen tegen bepaalde vormen van kanker. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: MTV Radio Op zondag 13 juli kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van Marcel Oer- lemans. 15e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 12 - 19 juli 2014 0900 332 22 22 Misintenties in vakantieperiode In verband met het niet verschijnen van Moergestel Nieuws tussen 28 juli en 17 augus tus verzoeken wij u om de misintenties voor de weekeinden 26/27 juli, 2/3 augustus, 9/10 augustus en 16/17 augustus vóór donderdag 17 juli aan ons door te geven. Misintenties die na 17 juli worden opgegeven worden uiteraard wel afgelezen maar kunnen niet meer gepubliceerd worden in Moergestel Nieuws. Hagen en heggen op kerkhof weer gesnoeid Vorige week hebben de leden van de kerk- hofploeg op donderdag extra lang gewerkt om alle heggen en hagen weer in model te snoeien. Met diverse gereedschappen vanaf de grond, een trap, een rolsteiger en een hoog werker waren de leden gezamenlijk bezig met dit grote karwei. Het snoeisel werd bijeen geveegd en afgevoerd, waarbij het taxussnoei sel een speciale behandeling kreeg. Dit wordt Werkgroep Gezinsvieringen We gaan afscheid nemen van Monique op ’t Hoog en Hanneke Wolfs. Monique is onge veer 8 jaar lid van de werkgroep geweest en Hanneke ongeveer l’/z jaar. We willen beiden van harte bedanken voor hun grote inzet voor de gezinsvieringen die altijd keurig verzorgd waren. De werkgroep is op zoek naar nieuwe leden want ook de andere leden hebben aan gegeven dat zij op het moment komen dat zij geen kinderen meer hebben in de basis schoolleeftijd. Daarbij komt nog dat je dit werk niet te lang moet doen om er geen sleur van te maken. Daarom zijn we op zoek naar ouders met kin deren in de basisschoolleeftijd die de werk groep willen komen versterken. Voor het komende werkjaar blijven de leden zich nog gewoon inzetten en willen zij graag nieuwe leden inwerken. De zomervakantie is (bijna) begonnen. We willen jullie allemaal bedanken voor het vele werk wat ook in dit werkjaar weer is ver zet. Fijn om zo parochiegemeenschap te kun nen zijn met elkaar. Vele keren zagen we hel pende handen, een geweldig goede sfeer, fijne en inspirerende bijeenkomsten en mooie sfeervolle vieringen. En dit alles vanwege jul lie grote inzet. We gaan een belangrijk nieuw werkjaar in waarin onze parochie opgaat in de nieuwe parochie. We vertrouwen er op dat het allemaal goed komt. We bidden er vooral ook voor in deze tijd. Maar nu wensen wij iedereen eerst een heel fijne vakantie. Kom allemaal gezond en goed weer thuis en als je gewoon lekker thuis blijft, dan wensen we jullie (ook!) mooi weer en heel veel rust en gezelligheid van anderen om je heen. 29 juni 10.00 uur: Rijwielbedevaart Tilburg- Kevelaer Een mooie zonnige zondag lokte veel pelgrims naar Moergestel. Velen kwamen natuurlijk op de fiets. Met medewerking van velen zoals het koor, de koffieschenkgroep, koster en acolieten, werd het een prachtige viering. Veel mensen bleven nadien nog lang koffie drinken en buurten. Dat mocht en het geeft aan dat de sfeer goed was. We kregen in de dagen daarna nog complimenten voor de keu rige verzorging. Het projectkoor zal ook de gezangen op zater dag 13 september verzorgen wanneer de bede vaartgangers in Kevelaer zijn. De bedevaart gangers komen per fiets om klokslag 13.30 uur bij de genadekapel aan. Om 15.00 uur is de grote en kleine kruisweg, om 17.15 de H. Mis in de basiliek en om 20.00 uur het lof in de basiliek. Iedereen is daarbij van harte wel kom. De volgende dag fietsen de bedevaart gangers weer terug naar huis na de H. Mis om 7.00 uur en na het ontbijt. Wil je mee fietsen? Geef je op bij Bart van de Bruggen, tel. 533 28 81. H. Vormsel op zaterdagavond, 28 juni We hoorden veel positieve reacties van ver schillende parochianen en niet parochianen die in de dienst aanwezig waren. Graag willen we nogmaals iedereen bedanken die op de een of andere wijze heeft meegeholpen om van deze viering een onvergetelijk moment te maken voor de 16 vormelingen. Niet op Themaviering 12 juli, 19.00 uur Op zaterdag 12 juli verzorgt Zanggroep Inspiration een viering met als thema: Terug komen bij jezelf. U bent van harte uitgeno digd om deze viering aan de vooravond van het begin van de grote vakantie bij te wonen. Zie artikel elders in Moergestel Nieuws voor meer informatie. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 10 juli kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe uitzending. Deze week: - MTV-culinair: kreeft; - Koningschieten: de kermiskoning; - Kermis 2014; - Zoektocht naar het Ver leden, deel 5. Op vrijdag 11 juli vanaf 19.00 uur en zater dag 12 juli vanaf 12.00 uur kunt u de uit zending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Werkgroep Eerste H. Communie Eenzelfde woord van dank geldt voor de werk groep Eerste H. Communie. Vele uren werk zijn verzet door de leden en dit allemaal als vrijwilliger. Ook jullie nogmaals heel veel dank en we hopen weer op jullie te mogen rekenen in het nieuwe werkjaar. Het Huis voor Zingeving heeft in het afge lopen jaar een afwisselend programma neer gezet, bedoeld voor mensen die met een open blik in het leven staan. In het programma zijn lezingen, workshops en korte cursussen opgenomen, met onderwerpen die te maken hebben met leven, werk en relaties. Het team van het Huis voor Zingeving streeft er hierbij naar om te laten zien dat zingeving niet iets vreemds of zweverigs, maar iets is dat jouw leven raakt en je kan inspireren. En dit erva ren de bezoekers blijkbaar, want een steeds grotere groep mensen weet het Huis voor Zingeving te vinden. Het aardige hierbij is dat er niet alleen een mix van onderwerpen is, maar ook van sprekers. Zo waren er in het afgelopen seizoen niet alleen enkele interna tionale sprekers, zoals Geert Kimpen (uit België) en Kiesha Crowther (uit de VS), bij het Huis voor Zingeving, maar ook enkele sprekers en trainers uit onze directe omgeving, zoals Maureen Klomberg (Moergestel), Frans Lap en Wendie Brauckmann (beide uit Oister wijk). Het team van het Huis voor Zingeving wil graag alle sprekers, trainers en bezoekers be danken voor een inspirerend jaar en iedereen een prachtige zomer(vakantie) toewensen. Ze zijn al druk bezig met het samenstellen van het programma voor het najaar en hopen u allen een keer te mogen begroeten bij een avond van het Huis voor Zingeving. Meer informatie: huisvoorzingeving.nl Kapel Park Stanislaus Zaterdag 12 juli, 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Woensdag 16 juli, 19.00 uur: Woord- en Communieviering R.ob vanTilbur itueelbegejei Speciale viering: Vrijdag 11 juli 13.00 uur: Huwelijk Leonie van de Wouw en Maickel Marijnissen. Zaterdag 19 juli, 14.00 uur: Huwelijk Bert Jan Smits en Anke van Gompel. ‘Geen douanes’ smeekte de paus, ‘Gezinnen vormen de huiskerk van Jezus’ Het zijn woorden van onze paus Franciscus tijdens zijn aanwezigheid in het olympisch stadion in Rome op de dag van de charisma tische vernieuwing. ...Paus Franciscus was ontroerd toen het hele stadion het lied “Vive Jesus el Sonor’ aanhief dat de paus zo ver trouwd was van de bijeenkomsten in Buenos Aires. Hij vertelde hoe hij de beweging in eerste instantie helemaal niks had gevonden, maar hoe hij haar geleidelijk op waarde had leren schatten..Het gezin vormt de huis kerk waar Jezus groeit in de liefde van het gehuwde paar, in het leven van hun kinderen. De duivel wil dat niet en hij probeert het te vernietigen. Hij probeert de liefde te verdrij ven...’ .De paus maande om geen ‘inspecteurs van Gods genade’ te worden. ‘Soms worden leiders ongewild verstrekkers van genade, beslissend over wie deze wel en niet kan ontvangen. Als iemand van jullie dat doet dan smeek ik jullie: stop ermee! Jullie zijn uitdelers van Gods genade, geen inspecteurs. Wees geen douanes van de H. Geest! In jullie documenten hebben jullie een gids en houvast om fouten te voor komen.’ Zaterdag 12 juli, 19.00 uur: H. Mis, thema viering “Terugkomen bij jezelf” m.m.v. Zanggroep Inspiration. Verj. Jan Hoffmans e.v. Anneke van Groenen- daal. Vandaag is de doopdienst van Marije Vermeer, dochter van Thijs Vermeer en Marieke Ver meer-Kooistra. Samen met de ouders hebben we het doopgedeelte voorbereid en nagedacht over wat de doop betekent en hoe je nu je doopbelofte in de praktijk brengt. Wij zien uit naar een feestelijke dienst. Op het leesrooster staat het verhaal uit Mat- teüs 13: 1-9 en 18-23. Dit is de gelijkenis van de zaaier die zaad rondstrooit op zijn akker, het ene deel wordt opgegeten door vogels, het andere deel viel op rotsgrond en ver schroeide, het derde deel viel tussen distels die de scheuten verstikten en een deel viel in goede grond en dat deel bracht vrucht voort. Jezus geeft niet vaak een uitleg van zijn gelijkenissen maar hier wel. Het gaat om horen en begrijpen van het woord dat gezaaid wordt. Bij de ene beklijft het woord maar kort, bij de ander langer maar houdt het geen stand of wordt het verstikt. Bij degenen die het horen en het begrijpen brengt het woord vrucht voort. PAGINA 2 r Politie alarm: 1-1-2 Tom van Dijld .513 1424 .513 1204 p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 HUISARTSENPOST Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl U it vaa rt verzorgerua .^.r. 5 Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 De steun bij iedere uitvaart ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 JULI 2014 013 5132774, '■'ïx voor noodgevallen: 06 1029 4358. 'X Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen -Jl voor afroepweekend opgeven. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2