Gratis fietsroute Groenste Stad Pleidooi voor VVV-kantoor in ‘Bibliobank’ in Den Boogaard QdCIO carpets in- and outdoor Laat jouw sprookje uitkomen door zelf muziek te maken! Start in Moergestel van 25 kilometer lange route Moergestel-Nieuws: voor alle activiteiten in en rond eigen dorp! Kunstgras, ook gekleurd en buitentapijt voor dakterras en balkon Kijk op www.addo.nl of bel Ad Rijnen 06 23 88 76 33 VW-kantoor zou ook het servicegehalte van de nieuwe voorziening verhogen. Marie-José Frederiks, regiomanager van de bibliotheek, maakte duidelijk hier welwillend tegenover te staan. “We gaan bekijken hoe we dit kunnen doen”, zegde ze toe. Rabobank schenkt Moergestel informatiebord Bij gelegenheid van de opening van de nieuwe bibliotheek en het nieuwe kantoor van de Rabobank in Den Bogaard heeft de Rabobank een bedrag geschonken waarmee een nieuw informatiebord op het St.-Jansplein kan worden gerealiseerd. Een cheque ter waarde van 1.500 euro werd woensdagavond door Wilfried Smit overhandigd aan Hennie van Schooten. Wilfried Smit is directeur ‘particulieren’ van de Rabobank Hart van Brabant, Hennie van Schooten is voorzitter van de Stichting WieKentKunst. Dankzij de ‘Bibliobank’ heeft Moergestel twee belangrijke voorzieningen kunnen behouden. Dit is vooral te danken aan de Rabobank die dus met een kantoor in Moergestel aanwezig blijft. De bibliotheek is een stuk kleiner dan voorheen, maar daar staat tegenover dat via internet alle 670.000 boeken kunnen worden besteld. Deze kunnen dagelijks tussen 09.00 uur en 23.00 uur in de ‘Bibliobank’ worden opgehaald. In de brede school vestigt de bibli otheek een eigen afdeling voor de jeugd. Wethouder Ina Batenburg (VVD) onderstreep te het grote belang van het behoud van Rabo bank en bibliotheek voor Moergestel. Hallo Ik ben Emmie Verheijden ik ben 12 jaar en ik speel klarinet. Ik speel nu 5 jaar klarinet en zit 4 jaar bij de harmonie. Ik heb zondag 22 juni met het grote orkest een concert gegeven met het thema Efteling, het was een heel leuk concert, met video beelden van de liedjes die we speelden over de Efteling. Bij de harmonie is het altijd gezellig en we doen er hele leuke dingen en hebben vaak leuke activiteiten, we hebben bijvoorbeeld ook in de Efteling een concert gegeven, dus het is leuk als er meer kinderen zouden komen bij de harmonie. Groetjes Emmie Het boekje is uitgegeven naar aanleiding van de deelname van de gemeente Oisterwijk aan de verkiezing van de ’Groenste Stad’. Op don derdag 26 juni bezocht de jury de gemeente Oisterwijk. Mijn naam is Pleun en ik speel klarinet bij de opleidingsorkesten van MPJ. Zondag 22 juni heb ik voor de eerste keer met het harmonieorkest mee mogen doen met het Eftelingconcert. Het was super leuk om te doen. De liedjes kon ik zo meezingen het leek net echt. Soms was de partij een beetje moeilijk, maar deze was voor ons wat makkelijker gemaakt. Het concert was goed georganiseerd en er waren veel mensen en kinderen komen luis teren. Ook was er wat te snoepen en drinken. Ik vond het een geslaagd en leuk concert. Groetjes Pleun Voorzitter Hennie van Schooten van de Stichting WieKentKunst ontvangt uit handen van Wilfried Smit de cheque van 1.500 euro. Foto: Paul Spapens. Samen met heemkundekring De Kleine Meij- erij en de Stichting Oisterwijk 800 SPOT werkt WieKentkunst aan een serie van een dertigtal informatieborden in Moergestel, Oisterwijk en Heukelom. De geste van de Rabobank maakt het mogelijk op het St.- Jansplein een bord te plaatsen dat behoorlijk van omvang is en dat een uitstraling heeft die past bij het hart van een Brabants dorp. Een informatiebord richt zich voornamelijk op de bezoekers van Moergestel. Fietsers bij voorbeeld die steeds vaker in Moergestel ko men, niet in de laatste plaats door de inspan ningen van Moergestel Fietsdorp. Met dit in het achterhoofd maakte Hennie van Schooten van de gelegenheid gebruik te pleiten voor een VW-kantoor in de ‘Bibliobank’ in Den Boogaard. Voorheen kende Den Boogaard deze faciliteit, maar er is niet meer van over dan een stand met brochures en dergelijke. Dit Zoals je hebt gelezen, is er bij muziekvereni ging Prinses Juliana dus heel veel mogelijk! Je kan ervoor kiezen om op een hele stoere trompet te blazen, of juist te spelen op een mooie klarinet zoals Emmie en Pleun. Daarmee kan jij niet alleen je eigen sprookje uit laten komen, maar ook die van iemand anders wanneer ze naar jou komen luisteren. Hoe gaaf is dat! Dus kom na de vakantie een keer bij ons langs dan zie je hoe leuk het is. Of kijk op onze facebook waar je ook de foto’s van het Eftelingconcert en van het jeugdorkest dat in de Efteling speelde, kan vinden! Minouck Jonkers De juryleden werden op de fiets door de ge meente rondgeleid langs alles wat interessant is op groengebied. Van deze juryroute is een publieksversie gemaakt. De deelname aan de verkiezing van de ‘Groen ste Stad’ is voorbereid door een werkgroep. In deze werkgroep hebben zitting Frans Kap- teijns (voorzitter), Adry Hoeven en Paul Spa pens uit Moergestel en Carel Brands uit Ois terwijk. Vanuit de gemeente waren Esther van Wel en Simon van der Putten aan de werkgroep toegevoegd. Het besluit tot het uitbrengen van een route voor de inwoners is genomen door de werkgroep. In Moergestel begint de route op het St.-Jans- plein. Alles wat groen en interessant en mooi is ligt op de route. Deze is uitgezet door Adry Hoeven en beschreven door Paul Spapens. In het boekje staan tientallen verhaaltjes over groene bijzonderheden in Moergestel, Heuke lom en Oisterwijk. De fraai uitgegeven route boekjes zijn gratis te verkrijgen zolang de voor raad strekt. Gezellig dagje Efteling met zn allen... ’Na het spelen van 2 concertjes zélf genieten... Wist je dat toen muziekvereniging Prinses Juliana deze zondag het liedje van de Indische Waterlelies speelde in Den Boogaard, de elfjes ook echt begonnen te dansen? En toen de harmonie het liedje van Villa Volta (het draaiende huis van de Efteling) speelde, het net leek alsof de stoelen in de zaal begonnen te draaien? Ook de kinderen in het publiek deden enthou siast mee met hun trommels bij de Vogel Rok waardoor het voelde alsof we in een echte acht baan zaten. Zoals je hebt gelezen, hoef je dus niet per se in de Efteling te zijn om sprookjes uit te laten komen. Dit kan je ook doen door naar muziek te luis teren, of nog leuker: door zelf muziek te maken met je eigen vrienden, zoals bijvoorbeeld Emmie en Pleun: De fietsroute komt uiteraard langs de molen en het in buxus-groen geschreven Moergestel. Foto: Paul Spapens. Bij Novy en bij de VVV in Oisterwijk is een gratis fietsboek- je verkrijgbaar. Dit fietsboekje bevat een fietsroute van 25 kilo meter en heel veel informatie en foto’s over Oisterwijk als groene gemeente. De route kan worden gestart in Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. In het boekje is veel aandacht voor het groen van Moergestel. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 JULI 2014 PAGINA 5 C1W friisd Ik -vind het leuk om bij de harmonie te spelen omdat iedereen je wel helpt als je iets niet snapt. Hart

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5