Seizoensafsluiting Muziekvereniging Prinses Juliana Kermiskoning op kermismaandag JbPe Project “Buurtgenoten” Crescendo bedankt Vakantie 'Moergestel- Nieuws' in MOERGESTEL Nog druk muzikaal seizoenseinde voor Prinses Juliana Foto-expositie in Park Stanislaus Met dit concert werd het eerste seizoen onder zijn leiding succesvol afgesloten en is ook voor hen de vakantie nu écht begonnen! Tel. 013-5136009 Namens SVM en de Seniorenvoorlichters Moergestel: Piet Gelden, (tel. 513 1609. Mail: pgelden@home.nl). Nu alvast laten wij u weten dat er op 25 oktober een optreden zal zijn van ons koor ip Den Boogaard samen met de harmonie. Nadere berichten hierover volgen terzijnertijd nog. Afgelopen vrijdag vond de afsluiting van het seizoen 2013-2014 plaats van muziekvereniging Prinses Juliana. Een seizoen waarin we terug kunnen kijken op het tot stand komen van een jeugdslagwerkgroep, een mooi Nieuwjaarsconcert, een geslaagd Eftelingzomerconcert, een aantal serenades Op de maandag met de kermis op 7 juli 2014 hebben de 3 Moergestelse Gilden hun prijsverschieting en de verschieting om het Gemeenteschild. Dit schild is geschonken door de gemeente Moergestel als aandenken aan de gemeente Moergestel. Alle drie gilden schieten met hun eigen wapen op ieder een boom met wip. Nu willen de gilden St. Sebastiaan en St. Barbara, St. Catharina en St. Joris een traditie in het leven roepen om op de kermismaandag, in het jaar dat er geen koningschieten is, de inwoners van Moergestel te laten schieten met kruisboog op wip met als inzet de titel ‘Kermis koning’. Iedere inwoner van Moergestel, ouder dan veertien jaar kan hier om strijden, ook vrouwen zijn van harte welkom om te schieten om de titel. Het schieten gebeurt wel op eigen risico, jon geren onder de 16 jaar zullen worden begeleid door een lid van een gilde. Afgelopen zondag nam de senioren slagwerk- groep deel aan een uitwisseling in Oss. ’n Vijftal stukken werd daar gespeeld onder lei ding van Beat It slagwerkinstructeur Paul Schepers. Buurtgenoten zich op deze wijze in in hun eigen buurt. Zij zijn op de eerste plaats sociaal betrokken bij de mensen in de eigen buurt, zijn bereid te luisteren, kunnen signalen opvan gen, maar zijn ook bereid om te leren uit erva ring, kennis te nemen van de ‘sociale kaart’ (dus wat er in de omgeving aan hulp aanwezig is) en te verwijzen naar bestaande hulporga nisaties. Vanuit SVM en ContourdeTwern zal onder steuning aan deze teams worden gegeven, zal aan hen informatie worden toegespeeld, zal de mogelijkheid worden geboden (themabij eenkomsten te bezoeken en voor hen een ach terban te zijn bij moeilijkere vraagpunten. Ook de gemeente Oisterwijk steunt van harte dit initiatief en geeft alle mogelijke medewer king. Het college gaat samen met de Senioren vereniging Moergestel een brief aan alle alleen wonende 75 plussers in Moergestelse richten om hen over dit project te informeren. Deze brief wordt in de komende weken door de Buurtgenoten persoonlijk bezorgd, waarbij een kennismaking en een eerste gesprekje mogelijk is. “Buurtgenoten” is niet weer een nieuwe (vrij willigers) organisatie, maar een samenvoeging van de bestaande ondersteuning van SVM en de Seniorenvoorlichting. Buurtgenoten streeft naar samenwerking met de bestaande vrijwil ligers organisaties in Moergestel en de gemeen te Oisterwijk en zal indien nodig hulpvragen naar hen doorverwijzen. Alle organisaties die in Moergestel hulp aan ouderen verlenen zijn over dit project geïnformeerd. Ook de buurt verenigingen en Projecten Buurt aan Z+ zijn gevraagd met Buurtgenoten samen te werken om samen de onderlinge verbondenheid en betrokkenheid in de buurten te bevorderen. Mocht een organisatie of vereniging geen bericht hebben ontvangen, dan kan contact worden opgenomen met de coördinator van Buurtgenoten. Buurtgenoten is er voor alle ouderen, je hoeft nergens lid van te worden en er zijn geen kosten aan verbonden. Vanaf 27 juni a.s. t/m 9 augustus exposeren Annie en Kees Goverde uit Oisterwijk foto's in Park Stanislaus. Zij hebben vorig jaar zomer foto's gemaakt van de 7 kapelletjes van Moer gestel, Heukelom en Oisterwijk. U kunt deze foto's bezichtigen op werkdagen van 10.00 tot 17.00 uur en in het weekend van 10.00 tot 16.00 uur. Zowel in de kerk als op de receptie in Den Boogaard waren velen gekomen vanwege het jubileum van gemengde zangvereniging Crescendo Moergestel. Op deze manier willen wij allen hartelijk dan ken, die door bezoek, kaarten en giften blijk hebben gegeven van hun waardering. Mede door uw aanwezigheid en bijdrage is deze feestdag voor ons geslaagd. die in de eigen buurt een aanspreekpunt is maar die mensen ook zelf aanspreekt, die con tacten legt, die signaleert en indien nodig ver wijst. Iemand die dus zelf goed uitkijkt in de buurt of daar mensen zijn die informatie wen sen te ontvangen, graag een bezoekje wensen, een hulp bij een karweitje nodig hebben, graag iemand hebben die meegaat naar het zieken huis of de dokter, die vervoer nodig hebben, zich eenzaam voelen. Deze vrijwilliger wacht niet passief af, maar gaat actief op zoek naar wie hulp nodig heeft, vooral hen die niet om hulp (durven te) vragen en legt contacten. Maar deze vrijwilliger motiveert ook buurt genoten zich eveneens in te zetten om andere buurtgenoten te helpen, eens op bezoek te gaan of een klusje te klaren. Deze vrijwilliger is het aanspreekpunt voor ieder van hen, maar ook voor huisgenoten, familie, mantelzorgers, buren en hulpverlenende instanties. Hij/zij lost samen met buurtgenoten zo mogelijk de hulpvragen op of verwijst naar bestaande hulp organisaties zowel van vrijwilligers als van professionals. Hij bewaakt ook dat de afge sproken hulp snel en afdoende wordt verleend. Samenwerken De SVM en de Seniorenvoorlichters gaan hier bij samenwerken en hebben samen met andere vrijwilligers per buurt een team van vrijwilli gers gevormd. Zij kunnen taken onderling verdelen en wonen verspreid in de buurt zodat een vrijwilliger altijd gemakkelijk is te berei ken. Omdat contacten het gemakkelijkst kun nen worden gelegd in een buurt die niet te groot is en waar de buurtgenoten elkaar kennen is Moergestel verdeeld in 7 kleine herkenbare buurten met elk een eigen team van vrijwilli gers. In totaal zetten 25 vrijwilligers van Iedereen moet de mogelijkheid hebben deel te nemen aan wat onze maatschappij te bieden heeft. Dit geldt enerzijds voor de mensen die hulp nodig hebben, maar eveneens voor de mensen die hulp willen bieden. Door een goed samenspel tussen beide groeperingen in de eigen buurt waarin je woont kan veel van de noodzakelijke hulp door buurtbewoners worden verleend en ontvangen zonder dat er direct professionele instanties bij betrokken hoeven te worden. Dit is niet alleen prettiger voor degene die hulp ontvangt of verleent en daardoor goed voor de samenhorigheid in de buurt, maar zeker ook een besparing van kosten. V rij willigersorganisaties Gelukkig gebeurt er al veel in Moergestel aan hulpverlening, ondersteuning, bezoekjes aan huis en noem maar op en hierbij zijn talloze vrijwilligersorganisaties betrokken. Maar het effect van al deze inspanningen zal ongetwijfeld nog groter zijn, in dien deze organisaties hun werkzaamheden op elkaar afstemmen, elkaar informeren over wat en waar hulp wordt ver leend en vooral over waar en op welk terrein de mensen niet worden bereikt die geen hulp (durven) vragen. Er zijn vele initiatieven in het land die hierbij als voorbeeld kunnen die nen. Niet het oprichten van nog meer afzon derlijke vrijwilhgersgroepen biedt de oplossing, maar een oplossing moet worden gevonden in samenwerking met en coördinatie tussen de reeds bestaande organisaties. Buurtgenoten: Niet iets nieuws maar samen In Moergestel hebben de Seniorenvereniging Moergestel (SVM) en de Seniorenvoorlichters van ContourdeTwern het initiatief genomen om hun bestaande ondersteuning aan ouderen samen te bundelen in het project ‘Buurtgenoten’. Doel hiervan is om ouderen die hulp of informatie zoeken en die niet kun nen vinden via informeel en persoonlijk con tact in de eigen buurt in contact te brengen met de (vrijwilligers) organisaties die de gevraagde hulp kunnen verlenen. Dit infor mele en vooral persoonlijk contact kan tot stand komen indien in de eigen buurt vrij willigers zijn die een ‘luisterend oor’ bieden, die de buurt kennen en die in de buurt bekend zijn. Kortweg een vrijwilliger die in de eigen woonomgeving het aanspreekpunt vormt voor buurtgenoten zowel die hulp behoeven als vrijwilligers die hulp willen verlenen. Iemand Eigengemaakt liedje, gezongen door de solisten en ondersteund door ‘backing vocals’... Daar doen we het voor. Ook voor het komend seizoen staat er alweer het nodige op het programma. Een jubileumconcert van Crescendo waaraan wij meewerken, Nieuwjaarsconcert, concert samen met muziekvereniging Asterius uit Oisterwijk. Kortom; u gaat zeker weer van ons horen! Het seizoen 2013-2014 is afgesloten middels een gezellige avond voor de leden. Wij gaan genieten van de zomervakantie en wij wensen u ook een fijne zomer toe! Als u dit leest hebben we juist de laatste acti viteit achter de rug: het Pleinconcert op het Kruysackerplein. Daar werd een concertje gegeven door de jeugdslagwerkgroep en het opleidingsorkest van onze harmonie. Ook zijn daar de diploma’s uitgereikt die door diverse muzikanten werden behaald na het volgen van de opleiding aan het Factorium. In de krant van volgende week meer daarover. het schietterrein bij partyboerderij “t Draai- boompje” waar de verschieting dit jaar geor ganiseerd zal worden door Gilde St. Joris. Er kan worden ingeschreven worden tot 13.00 uur, waarna via loting de volgorde van het schieten bepaald wordt. Alle kandidaten zullen om de beurt schieten op de traditionele houten vögel die in de top van de schutsboom op een hoogte van ongeveer 12 meter hoog zal zit ten. Het schieten zal om 13.30 uur aanvangen en zal doorgaan tot het laatste stukje van de vogel omlaag valt. Degene die het laatste stukje er af schiet is de Kermiskoning van 2014 en zal een aandenken aan deze dag ontvangen. We hopen dat veel inwoners de kans grijpen om deze eerste titel in de wacht te slepen en hopelijk krijgen we er weer een mooie traditie in ons dorp bij. Graag tot ziens op kermismaandag bij de drie Moergestelse gilden. Hoe kunt u meedoen? U kunt inschrijven via de mail info@gildestjoris.nl, antlinschoten@home.nl en gilde@sintcatharina.nl Ook kunt u een briefje in de brieven bus doen bij H. Willems, De Looijakker 22, Moergestel. Op de dag zelf kunt u ook nog inschrijven op ah ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 JULI 2014 PAGINA 3 Redactie 'Moergestel-Nieuws' 93IRSH In de weken van de bouwvakantie zal 'Moergestel-Nieuws' niet verschijnen. Dat zijn de weken 31, 32 en 33 ofwel de woensdagen 30 juli, 6 en 13 augustus. Vr. 4 juli: Weekmarkt om en nabij St. Jansplein vanaf 13.30u. Zo. 5 juli t/m eind aug.: Tentoonstelling “Zoek tocht naar het verleden” in galerie De Verdieping. U kunt weer terecht, alleen voor fiets- en wandelkaarten tijdens openingstijden van den Boogaard. Ma-Do. 09.00-23.00u. Vr. 09.00-20.30u. Computerservice Moergestel Info: VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl Het WV-agentschap is verantwoordelijk voor de inhoud van deze Uit-agenda. Voor info: tel. 513 6009. Na de vakantie mag u ons op woensdag 20 augustus weer verwachten. Houdt u hier rekening mee? UIT IT IS OUR BUSINESS Voor al uw computerproblemen Reparatie - Onderhoud - Verkoop Pastoor Muskenshof 2 - 5066 GM Moergestel E-mail: info@j-pc.nl - Tel: 06 51 57 53 51 www.j-pc.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3