ril Will Pellis H nformatie (013) 513 1504 Protestantse gemeente Oisterwijk De gebrandschilderde ramen en glas-in- loodramen van onze parochiekerk Uitvaartverzorging Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. 10 0ÖL Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl Moergestel-Nieuws niet ontvangen? Mocht het 'n keer gebeuren dat u Moergestel-Nieuws niet ontvangt, laat het ons dan even weten! Uw buren, vrienden of kennissen kunnen dat niet oplossen, wij wél! Maar dan moeten we het wel weten: buro76@planet.nl Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: 0900 332 22 22 MTV Radio f 1 PftROCWf PAGINA 2 I Politie alarm: 1-1-2 Woensdag 9 juli, 19.00 uur: H. Mis. Pastor Theo te Wierik msc/Ria Willems, secr. Jan Geerts Zondag 6 juli 2014, ds. Marieke van Baest Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 Zondag 6 juli, 10.00 uur: H. Mis met samen zang. Ie Jgt. en verj. Jan van Gils; jgt. Piet Kolen; jgt. Jaan en Rien van den Boogaart. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 5 juli, 17.30 uur: H. Mis met samen zang. Mgd. Cato Rijnen e.v. Jan van den Boogaart; mgd. Janus Rijnen; namens SVM: Jopie Detz- de Bakker; Theo Witlox; Bart Meeuwis. Huwelijksviering: Vrijdag 11 juli, 13.00 uur: Huwelijk Leonie van de Wouw en Maickel Marijnissen. Agenda: Maandag 7 juli, 10.00 uur: Gildenmis. Woensdag 9 juli, 18.30 uur: Terugkomavond vormelingen; 19.30 uur: Evaluatie Eerste Heilige Communie. Donderdagavond 10 juli: Afsluiting werkjaar gemengd koor. Zaterdag 5 juli: i.v.m. de kermis géén H. Mis in de parochiekerk. U bent van harte welkom in de H. Mis op Park Stanislaus om 17.30 uur. 2013 zijn alle ramen van onze parochiekerk gerestaureerd dankzij de steun en hulp van velen. Van het resultaat is door Jan Geerts een fotoboek gemaakt dat v.a. komend week end t/m eind augustus achter in de kerk ter inzage zal liggen. Zie voor meer info het arti kel elders in Moergestel Nieuws. p: Industrieweg 16. 5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 14e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 5 juli - 12 juli 2014 Fotoboek glas-in-loodramen parochiekerk In de periode november 2010 t/m december HUISARTSENPOST Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr, J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Weer terecht! In de krant las u vorige week dat het hout snijwerk van Carol Schade uit de Mariakapel was weggehaald. Gelukkig is het inmiddels terecht en weer opgehangen op zijn plaats. Met dank aan de oplettende mensen die snel de politie inschakelden en degene(n) die het vonden en terugbrachten. de feiten m.b.t. deze grote kindersterfte toch anders zijn dan in de media naar voren werd gebracht. Uit het artikel: ...Die berichten blijken zeer losjes te zijn gebaseerd op een onderzoek van historica Catherine Corless naar de periode tussen 1925 en 1961 waarin de zusters van Bon Secours in de plaats Tuam een opvanghuis runden voor ongehuwde moeders. In die periode, waarin soms wel 200 kinderen en 100 moeders in het tehuis verbleven, stier ven in totaal 796 kinderen. Die werden, zoals meer gebeurde, op het terrein zelf begraven, zij het anoniem. Óm hen niet in de vergetel heid te laten raken vroeg Corless op eigen kosten de overlijdensakten op om hun namen op een plaquette aan te brengen. Uit de overlijdensakten blijkt dat de kinderen vooral overleden aan de gevolgen van tuberculose, mazelen, kinkhoest, griep, bronchitis, menin gitis en andere aandoeningen. Hoewel het sterftecijfer van 8,5 hoog was, blijkt uit vergelijkingen met steden als Dublin (8,3%) en Cork (8,8%) dat het niet hoger lag dan de gemiddelde kindersterfte in Ierland. Het lag zelfs aanzienlijk lager dan in de coun ty’s Waterford (10,2%) en Limerick (13,2%). Ierland was tot aan de jaren negentig van de vorige eeuw een van de armste landen van Europa. Inmiddels zijn verschillende documenten opgedoken waaruit blijkt dat de zusters ver schillende keren zijn geprezen om hun werk. Daaruit is ook gebleken dat er tientallen jaren door de zusters bij het overheidsbestuur werd aangedrongen op meer geld om de zorg te kunnen verbeteren. Bewoners in de omgeving mopperden zelfs over de bedelpraktijken van de zusters voor het lot van de gevallen vrou wen en hun kinderen. Over de stoffelijke overschotten die in een beerput zouden zijn aangetroffen bestaat nog onduidelijkheid. Die ontdekking werd begin jaren zeventig gedaan door spelende kinderen, maar betroffen hooguit twintig skeletten. Destijds werd aangenomen dat het om resten ging uit de tijd dat het pand nog werkhuis was, voor dat het begin jaren tachtig werd gesloten. Ook is niet duidelijk of het werkelijk een beerput betreft of een grafkelder. Dat de zusters daarin stiekem kinderlijken zouden hebben gedumpt wordt zeer hoogst onwaar schijnlijk geacht. naast de foto’s korte teksten over de historie en voorstelling van de ramen. Daarnaast zijn een paar foto’s opgenomen van beelden in de kerk die een directe relatie hebben naar een raam. Het boek is een vlakliggend foto boek op glanspapier gedrukt. Het is een stukje historie van onze parochiekerk. Komende weken, vooralsnog tot en met eind augustus, ligt het fotoboek ter inzage achter in de kerk. Het is door de keuze voor deze lay-out een kwetsbaar boek, maar wel mooi om in te zien. Wilt u nadere informatie over een of ander, dan kunt u contact opnemen met Jan Geerts, tel. 513 1833. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 3 juli kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe uitzending. Deze week: - Toonbeeld: - de Zuivelfa briek; - Modder-dag Mokido; Zoek tocht naar het Verleden (deel 4). Op vrijdag 4 juli vanaf 19.00 uur en zater dag 5 juli vanaf 12.00 uur kunt u de uit zending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Op zondag 6 juli kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van John Steij- ger. MIVA collecte Eind augustus vindt de jaarlijkse MIVA col lecte plaats in de katholieke kerken. MIVA zet ieder jaar een of meer projecten centraal. In 2014 is het thema: ’’Help jongeren met een handicap in Burkina Faso en Uganda”. De opbrengst gaat naar vervoersmiddelen voor albino’s in Burkina Faso en communi catiemiddelen voor gehandicapten in Uganda. Deze mensen hebben onze steun heel hard nodig. Meer informatie over deze actie: www.miva.nl/collecte In de periode november 2010 tot en met december 2013 zijn alle ramen van de kerk gerestaureerd. Dat kon door de inzet van het parochiebestuur, de Vrienden van Sint Jan, de bijdragen van parochianen en een aantal bijzondere donaties. Met name ook naar de donateurs is het boek een blijk van dank. Het restauratieproces gaf wat overlast gedu rende bepaalde momenten in de kerk tijdens de diensten en de afdekking van de ramen zag er niet altijd fraai uit, maar het resultaat is geweldig. Na de afronding van het restau ratieproces heeft ondergetekende op verzoek van de vrienden van Sint Jan een fotoboek samengesteld van alle ramen van de kerk in hun gerestaureerde staat. Het fotoboek bevat Misintenties in vakantieperiode In verband met het niet verschijnen van Moergestel Nieuws tussen 28 juli en 17 augus tus verzoeken wij u om de misintenties voor de weekeinden 26/27 juli, 2/3 augustus en 9/10 augustus en 16/17 augustus vóór don derdag 17 juli aan ons door te geven. Misintenties die na 17 juli worden opgegeven worden uiteraard wel afgelezen maar kunnen niet meer gepubliceerd worden in Moergestel Nieuws. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 JULI 2014 Op het leesrooster staan deze zomer teksten uit het evangelie van Matteüs. Voor deze zon dag Matteüs 1125-20. Jezus zegt God de lof toe. En hij zegt tegen de vermoeide mensen die onder lasten gebukt gaan: kom naar mij. Neem mijn juk en leer van mij. Ik ben zachtmoedig en nederig van hart. Mijn juk is zacht en mijn last is licht.” Waar Jezus eer der liet weten dat geloof moeilijk is en hard en dat je flink moet werken ervoor, geeft hij nu aan dat als je Jezus volgt het zacht en licht is. Het lijkt een tegenstelling, maar beide kanten zitten aan en in het geloof. Uit het nieuwe liedboek wordt er elke week een lied van de week aangegeven, dat is dit keer lied 936, geschreven bij Matteüs 11:28. Het is een lied afkomstig uit Indonesië, en zeer letterlijk vertaalt in het Nederlands: Luister naar de wind, die een lied van liefde zingt/ ‘kom zoals je bent, met je treurend hart, mijn kind, en ik zal jou verlossen, dat je vrede vindt. Hou je vast aan mij, als je eenzaam bent en klein/ en wees niet bezorgd, ik zal altijd bij je zijn/ Ik geef je overwinning over dood en pijn’ Jezus, U bent Heer, en ik ben uw zwakke kind./ Maar u geeft mij kracht als de vijand mij weer vindt/ O bron van eeuwig leven, U die mij bemint. Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 De gebeurtenissen lijken toch anders te zijn... Ook ik schrok met u van het verschrikkelijke verhaal over de kinderlijkjes in een beerput in een Iers tehuis. Ook ik dacht: ‘Dit moet uitgezocht worden. Dit kan niet waar zijn’. Meerdere keren heb ik in de liturgie naar voren gebracht dat wij ons, als Kerk, diep moeten schamen voor al het leed dat aan mensen, in de loop der jaren, is toegebracht en dat ‘de Kerk’ niet moet schromen om goede hulp en zorg te verlenen. Nu las ik in het Katholiek Nieuwsblad dat Parochiecentrum en dagkapel gesloten tij dens kermis Tijdens-de kermisdagen zal de dagkapel van onze kerk gesloten blijven. Het parochiecentrum zal op maandag en dinsdag, 7 en 8 juli gesloten zijn. Voor nood gevallen is de parochie uiteraard bereikbaar via het mobiele nummer 06 10294358. .513 1424 „513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuissfr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur -5, ïSy

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2