ALLROUND MAKELAARDIJ Binnen 24 uur 111 kilometer wandelen van Landen (B) naar Oisterwijk ALLROUND MAKELAARDIJ q? ffi ft] Gezin, familie en vrienden trotseerden de Col des Aravis in de Franse Alpen Gerard Horvers Huis heeft nog plaats voor nieuwe gasten T Cl Z Moergestel halteplaats in supertocht voor goed doel Voor meer informatie: www.deslag-olo.eu Ad van den Meijdenberg funda Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Moergestel is de laatste halteplaats in een voor Nederland uniek wandelevene ment. Op vrijdag 19 september en zaterdag 20 september wordt deze supertocht gelopen. De deelnemers starten in de Vlaamse plaats Landen en lopen binnen 24 uur naar Oisterwijk. De afstand die ze afleggen is 111 kilometer. Het nieuwe wandelevenement heet De Slag om Landen en Oisterwijk en heeft twee doel stellingen: een sportieve uitwisseling tussen Vlamingen en Nederlanders en aandacht voor woonprojecten voor jonge mensen met een beperking. VOOR SENIOREN!!! 't Vunderke 15 was een geliefd wintersportgebied van de vorig jaar op 12 juni overleden Jan van Gils. Jarenlang was het zijn wens om deze col, met regelmaat opgenomen in het etappeschema van de Tour de France, in de zomer met de fiets te be klimmen. Tijdens zijn ziekbed vorig jaar is bij zijn gezin het idee ontstaan om in de geest van Alpe d’Huzes deze col te gaan beklimmen. Jan was zeer enthousiast over dit idee. Hij wilde nog zo graag mee! Helaas, het mocht niet zo zijn. Het was voor zijn vrouw Lotte en haar gezin hartverwarmend hoeveel familieleden en vrien den op het initiatief reageerden. Donderdag 12 juni was het zover. Ruim 50 personen van verschillende leeftijden hebben die dag een of meerdere keren de col beklommen. Per fiets, te voet, joggend of met een flesje water en krachtvoer langs de kant. De meeste deel nemers bivakkeerden in hetzelfde apparte mentencomplex. De saamhorigheid was groot. De tocht was in eerste instantie natuurlijk opgezet ter nagedachtenis en ter ere van Jan. Daarnaast als een mooi initiatief om juist dat doel te ondersteunen dat onderzoek doet naar Herdenking Jan van Gils @home.nl. De volledig verzorgde deelname kost 35 euro. In Nederland komen daar de kosten voor het vervoer (15 euro) per bus van Oisterwijk naar Landen nog bij. Het wandelevenement wordt tot in de punt jes georganiseerd met onder meer regelmatig posten en pleisterplaatsen, veiligheid, elek tronische registratie, bezemwagen, EHBO, eten en drinken, een mooie route, blijvend aandenken en dergelijke. Als de wandelaars in Oisterwijk aankomen vinden daar voor de derde keer de Parelfiste plaats. Dit biedt leuk vermaak aan de men sen die de wandelaars op komen halen. De organisatie rekent op minstens duizend deel nemers. De organisatie is in handen van verschillende organisaties in de gemeente Landen en in de gemeente Oisterwijk. In de gemeente Oister wijk zijn dat Oisterwijk 800 SPOT, Moergestel Fietsdorp en de Stichting Goed Wonen. Het initiatief is genomen in het kader van de vriendschapsbanden die in 2012 tussen Landen en Oisterwijk zijn ontstaan. In dat jaar vierden beide gemeenschappen acht eeuwen stads rechten. Door de inwoners zijn al meerdere projecten samen georganiseerd. De Slag om Landen en Oisterwijk zal jaarlijks worden georganiseerd. In Vlaanderen beginnen nu woonprojecten voor jonge mensen met een beperking tot ont wikkeling te komen. In Nederland bestaan die al langer, zoals bijvoorbeeld in Oisterwijk Goed Wonen en in Moergestel Olivier. Door middel van De Slag om Landen en Oisterwijk wordt aandacht gevraagd voor deze voorzie ningen. De samenwerking tussen de Vlamin-gen en de Nederlanders is een hedendaagse vorm van jumelage die door de inwoners zelf wordt geor ganiseerd en niet van hogerhand is geregeld. aan Jan is overleden. De col is dan ook mede beklommen als sponsorevenement voor de Nederlandse Werkgroep Hoofd-Hals Tumo ren (NWHHT). Een mooi bedrag is al opge haald. Ook u kunt dit onderzoek steunen en een bij drage storten op rekeningnummer NL53 RA BO 0111363152, t.n.v. Ch. M. van Gils-van Zeist, onder vermelding van sponsering fiets tocht Col des Aravis. Namens zijn gezin bij voorbaat hartelijk dank voor elke bijdrage! Het gesponsorde geld zal in september door hen persoonlijk aan de NWHHT worden over handigd. Wij kijken terug op een indrukwekkende reis. Op de eerste plaats hebben we een geliefd per soon op een bijzondere wijze herdacht. Verder hebben we in de geest van Jan intens genoten. Voor alle deelnemers een speciaal en onver getelijk gevoel. Het Gerard Horvers Huis is een plek voor ouderen in de gemeente Oisterwijk die nog zelfstandig wonen en het contact met leef tijdsgenoten willen behouden. Ze kunnen er onder het genot van koffie en/of thee een gezellige ochtend of middag doorbrengen en zich gast voelen in een prettige omge ving. Op woensdag bestaat de mogelijkheid een kleine lunch te gebruiken of eventueel aan te schuiven bij de maaltijd. Voor wie ouder wordt hoeft de wereld niet bij de voordeur te eindigen. Er zijn nog zoveel mensen om te leren kennen, zoveel gedeelde interesses om over te praten. De gasten van het Gerard Horvers Huis staan nog midden in het leven. In het Gerard Horvers Huis ligt de nadruk op welzijn, eigen kracht en eigen keuze. Het is een plaats waar de wensen van de bezoekers centraal staan, een plaats met enthousiaste en gemotiveerde gastvrouwen, waar altijd ruimte is voor een goed gesprek met gelijk gestemden. Vervoer kan geregeld worden, dus dat hoeft geen beletsel te zijn. Als het bovenstaande u aanspreekt, kunt u bellen voor nadere informatie of voor het maken van een afspraak voor een persoonlijk gesprek bij u thuis. Het telefoonnummer is 528 6441. De Slag om Landen en Oisterwijk is een non-stopwandeling van 111 kilometer tussen Landen in Vlaanderen en Oisterwijk. Foto: Paul Spapens. Wandelingen van 100 kilometer of meer bin nen 24 uur zijn in Vlaanderen zeer populair. De bekendste is de Dodentocht Bornem met vorig jaar ruim 11.000 deelnemers. Dit type wandeling wordt nu voor de eerste keer grens overschrijdend georganiseerd. De inschrijving voor de monstertocht tussen Landen en Ois terwijk staat nu open. Dat kan via amestrum - NIEUW IN DE VERKOOP!!! Kloosterloan 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 JUNI 2014 PAGINA 5 Korvelplein 212 5025 JX Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 www.allroundmakelaardij.nl 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5