Inbrekers hebben geen vakantie! Kermiskoning op kermismaandag Fietstocht met duofietsen door gilde St. Joris in MOERGESTEL c 5 c o Dankbetuiging Bart Meeuwis vrijwilligers gezocht Dankbetuiging (D n I FAMILIE MEEUWIS Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Website en Youtubekanaal Meer informatie over het voorkomen van Tel. 013-5136009 Pas op voor insluipers In zomer is het vaak warm. Open ramen en deuren zorgen dan voor verkoeling. Een inbre ker weet dat ook. Hij ziet zijn kans, sluipt uw huis binnen en slaat toe. Pas daarvoor op! woninginbraak vindt u op www.politie.nl. Daar kunt u ook zien waar er de afgelopen drie maanden in uw omgeving is ingebroken (in het menu Misdaad in kaart). Op het You tubekanaal van de politie Brabant vindt u acht filmpjes over de verschillende methoden van inbraak en wat u daartegen kunt doen. U vindt ze door binnen het kanaal te zoeken op het trefwoord 'inbraakpreventie1. Wat doet de politie? De politie doet meer dan we hier kunnen opsommen. Maar naast voorlichting geven over preventie zet de politie krachtig in op het arresteren van inbrekers. Liefst op heter daad. Daarvoor werken we veel samen met burgers en zetten we onder meer Burgernet in. Ook plegen we nazorg aan slachtoffers van woninginbraak: we bellen hen terug binnen twee weken na hun aangifte om ze te infor meren over de voortgang van hun zaak. En uiteraard sporen we inbrekers op die niet op heterdaad worden gepakt. de samenwerking met Stanislaus, stichting Rick en St. Joriszorg uit Oirschot heeft bijge dragen tot dit succes. Mede door de financiële steun heeft het uni formenfonds ook een bijdrage gekregen voor dit jaar. Aan het eind van de dag ging het leven van een gildebroeder weer gewoon verder en moest er weer worden deelgenomen aan de jaarlijkse ontmoeting met het gilde St. Catharina uit Moergestel en St. Joris uit Oostelbeers. Dit is een schietwedstrijd om de piramide, waar al vele jaren om geschoten wordt. Hopelijk zien we volgend jaar weer vele deel nemers en misschien nog meer als dit jaar op de tocht met duofietsen. Bel 112 bij onraad 112 is niet alleen voor gevallen van leven en dood, maar ook om boeven op heterdaad te arresteren. Ziet u iets verdachts in uw omge ving? Een vreemde auto, vreemde personen of een andere situatie die u niet vertrouwt? Noteer dan zoveel mogelijk details (kentekens en signalementen) en bel direct de politie op 112. Dan komen wij met grote spoed naar de plek des onheils en is de kans groter dat wij de verdachte direct kunnen aanhouden. Op de maandag met de kermis op 7 juli 2014 hebben de 3 Moergestelse Gilden hun prijsverschieting en de verschieting om het Gemeenteschild. Dit schild is geschonken door de gemeente Moergestel als aandenken aan de gemeente Moergestel. Alle drie gilden schieten met hun eigen wapen op ieder een boom met wip. Nu willen de gilden St. Sebastiaan en St. Barbara, St. Catharina en St. Joris een traditie in het leven roepen om op de kermismaandag, in het jaar dat er geen koningschieten is, de inwoners van Moergestel te laten schieten met kruisboog op wip met als inzet de titel ‘Kermis koning’. Iedere inwoner van Moergestel, ouder dan veertien jaar kan hier om strijden, ook vrouwen zijn van harte welkom om te schieten om de titel. Het schieten gebeurt wel op eigen risico, jon geren onder de 16 jaar zullen worden begeleid door een lid van een gilde. Iedereen genoot van de duo fietstocht! Op zaterdag 31 mei 2014 was het tijdens Moergestel Fietsdorp de door gilde St. Joris georganiseerde fietstocht met duofietsen voor de ouderen van ons dorp. Het weer was goed en de deelnemers waren goed gemutst. Het is een groot succes geworden, er waren 18 deelnemers die een mooie tocht door ons dorp hebben gemaakt. Voor vele waren er nieu we dingen in ons dorp die ze nog nooit gezien hadden. De tocht ging zowel door het dorp als het bui tengebied, in de mooie natuur rond om ons dorp. De ouderen werden begeleid door een gilde broeder van St. Joris die dit graag voor deze ouderen hebben gedaan. De deelnemers waren zo enthousiast dat we volgend jaar weer een tocht gaan houden. Deze tocht is tot stand kunnen komen met de financiële steun van vele sponsors, die ons gilde en de ouderen hebben bijgestaan. Ook Het is weer vakantietijd. Maar let op, want inbrekers hebben geen vakantie. Als u lekker weg bent, is het voor hen juist een toptijd. Neem dus uw voorzorgs maatregelen. De politiewebsite www.politie.nl helpt u hierbij. En natuurlijk vraagt u ook uw buren om een oogje in het zeil te houden tijdens de vakantie. Wat kunt u doen? De politie probeert zoveel mogelijk wonin ginbraken op te lossen. Maar voorkomen is beter dan genezen. Gelukkig kunt u daar zelf ook veel aan doen. Immers, de gelegenheid maakt de dief! Op de website van het politie keurmerk Veilig Wonen vindt u een aantal tips om veilig op vakantie te gaan. Daar vindt u ook informatie over het beter beveiligen van uw woning. Hoe kunt u meedoen? U kunt inschrijven via de mail info@gildestjoris.nl, andinschoten@home.nl en gilde@sintcatharina.nl Ook kunt u een briefje in de brieven bus doen bij H. Willems, De Looijakker 22, Moergestel. Op de dag zelf kunt u ook nog inschrijven op het schietterrein bij partyboerderij “t Draai- boompje” waar de verschieting dit jaar geor ganiseerd zal worden door Gilde St. Joris. Er kan worden ingeschreven worden tot 13.00 uur, waarna via loting de volgorde van het schieten bepaald wordt. Alle kandidaten zullen om de beurt schieten op de traditionele houten vogel die in de top van de schutsboom op een hoogte van ongeveer 12 meter hoog zal zit ten. Het schieten zal om 13.30 uur aanvangen en zal doorgaan tot het laatste stukje van de vogel omlaag valt. Degene die het laatste stukje er af schiet is de Kermiskoning van 2014 en zal een aandenken aan deze dag ontvangen. We hopen dat veel inwoners de kans grijpen om deze eerste titel in de wacht te slepen en hopelijk krijgen we er weer een mooie traditie in ons dorp bij. Graag tot ziens op kermismaandag bij de drie Moergestelse gilden. L V F I ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 JUNI 2014 PAGINA 3 Een dag met een gouden rand... een dag om nóóit te vergeten... Moergestel, juni 2014 www.contourdetwem.nl Uw blijken van medeleven, de vele hartelijke reacties, kaarten en prachtige bloemstukken, ontvangen na het overlijden en bij de begrafenis van mijn lieve man, onze vader, opa en overgrootopa Speciaal 'n woord van dank aan Pastor Theo te Wierik, Senioren Orkest Tilburg, Jacco, Jean-Marc en violiste, Muziekvereniging Prinses Juliana, Den Boogaard en... niet te vergeten onze gasten die er samen met ons een onvergetelijk feest van hebben gemaakt. Samen fietsen! Een heer uit Moergestel, die niet meer zelfstandig kan fietsen, wil er graag op uit. Wie wil dit met hem gaan doen op de duo-fiets? Deze fiets met trapondersteu- ning mogen we lenen bij Stanislaus. Wil je meer informatie, bel Jacqueline van den Acker. Heb jij tijd in het weekend? Op een kinderboerderij in Oisterwijk zijn ze dringend op zoek naar vrijwilligers. De werktijden zijn van 9.00 tot 12.00/13.00 uur. Je bepaalt in overleg hoe vaak je wilt werken. Interesse? Neem contact op met Noortje Bijvelt. Wo. 25 juni: Aspirantenmiddag (diploma tennis) vanaf 10 jaar husseltoernooi MTV Stokeind Do. 26 juni: Jury komt kijken voor de groenste stad van Nederland Do. 26 juni: Husselavond MTV Stokeind 19.00u. Vr. 27 juni: weekmarkt St Jansplein 13.30u. Di. 1 juli: Pleinconcert door muziekvereniging Prinses Juliana op het Kruijsackerplein. U kunt weer terecht, alleen voor fiets- en wandelkaarten tijdens openingstijden van den Boogaard. Ma-Do. 09.00-23.00u. Vr. 09.00-20.30u. waren overweldigend!!! Wij wilen graag speciaal dankzeggen: Thuiszorgorganisatie Thebe, huisartsen, Zorgboerderij Het Scheiend, Verpleegtehuis Kempenhaeve Oirschot, Pastor Theo te Wierik, Uitvaartorganisatie Will Pellis en verder iedereen die ons heeft gesteund. De dag van ons gouden huwelijksfeest is een onvergefelijke dag geworden!!! Wij bedanken graag iedereen voor de enorme belangstelling en reacties en voor de felicitaties in de vorm van kaarten, bloemen, handjes, kusjes of welke manier dan ook. Wij zijn verhuisd! Nieuw adres: Blokshekken 3 Oisterwijk mail: info.oisterwijk@contourdetwern.nl Info: VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl Het VW-agentschap is verantwoordelijk voor de inhoud van deze Uit-agenda. Voor info: tel. 513 6009. 013 528 40 80 U kunt bellen van ma. t/m do. van 9.00 tot 17.00 uur CILIA EN KLAAS SMITS Kinderen en kleinkinderen UIT

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3